yoksa yunanistan gibi oluruz..

Kodla Büyü
çok duygulandım başbakan konuşurken....
"ortada bir tek hak sahibi vardır,
o da hakkımı vermem diyen" m.akif'ten kulaklarımda kalmış.
Hakkımızı yedirmeyelim... elbette ki çocukları bırakmak istemiyoruz, ancak bir hakkımızı aramaz isek kim verecek bize. İş Bırakma eylemi anayasal bir hak arkadaşlar.

Kamu çalışanlarının bağlı bulundukları sendikaların aldıkları karar uyarınca bir gün göreve gelmemesi eylemi, sendikal faaliyet kapsamındadır.

Danıştay 2. Dairesi’nin 2004/4209 E., 2004/4148 K. sayılı ve 20.12.2004 tarihli kararında, öğretmen olan davacının bağlı bulunduğu sendikanın aldığı karar uyarınca bir gün göreve gelmemesi eyleminin sendikal faaliyet kapsamında değerlendirileceğine ve iş bırakma eylemine katılması nedeniyle disiplin cezası verilemeyeceğine karar verilmiştir.
Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Müşavirliği de söz konusu Danıştay kararını ilgi tutarak İl Valiliklerine bu tür iş bırakma eylemlerinin sendikal faaliyet kapsamında değerlendirilmesi gerektiğiyle ilgili bir yazı göndermiştir.

arkadaşlar her fırsatta sendikacılık, politikacılık yapmayın... bende EBS üyesiyim ama kör değilim... bende bu sendikanın yetkililerine her fırsatta mail atıyorum olması gerekenlerle ilgili. bende yaptıklarını eleştiriyorum. şöyle bir mantıkla hareket ediyorum,

örneğin amerikayı hiç sevmiyoruz ama oradaki seçimlerde seçilecek olan türk vekilleri her fırsatta destekleriz değil mi? yani senin ne işin var gavur memleketinin parlementosunda demeyiz. neden? çünkü orada haklarımızı gücü yettiğince savunacağını düşünürüz. bize de faydası olacağını düşünürüz...

şimdi sizlerinde bu konuda böyle düşünmesini istiyorum... herkesi aynı kefeye koyarak sandıktaki tüm domateslerin çürük olduğunu sanmakla eşdeğer oluyor söyledikleriniz... böyle yaptığınızda da ister istemez insan üzülüyor hatta birazda kızıyor yaptıklarınıza...

lütfen söylemlere dikkat edelim... saygılar...

baynadir' Alıntı:
arkadaşlar her fırsatta sendikacılık, politikacılık yapmayın... bende EBS üyesiyim ama kör değilim... bende bu sendikanın yetkililerine her fırsatta mail atıyorum olması gerekenlerle ilgili. bende yaptıklarını eleştiriyorum. şöyle bir mantıkla hareket ediyorum,

örneğin amerikayı hiç sevmiyoruz ama oradaki seçimlerde seçilecek olan türk vekilleri her fırsatta destekleriz değil mi? yani senin ne işin var gavur memleketinin parlementosunda demeyiz. neden? çünkü orada haklarımızı gücü yettiğince savunacağını düşünürüz. bize de faydası olacağını düşünürüz...

şimdi sizlerinde bu konuda böyle düşünmesini istiyorum... herkesi aynı kefeye koyarak sandıktaki tüm domateslerin çürük olduğunu sanmakla eşdeğer oluyor söyledikleriniz... böyle yaptığınızda da ister istemez insan üzülüyor hatta birazda kızıyor yaptıklarınıza...

Yahu amerika'yı hiç sevmiyoruz diyerek amerika hakkındaki tüm domatesleri çürük yapan sen lütfen bu konuda bize akıl verme sayın hocam. Daha kendi mesajında, aynı mesajda tutarsızlığa düşüyorsun kendi kendinle. O eleştirdiğin kişilerle aynı hatayı siz de taşıyorsunuz gördüğüm kadarı ile.

asleon' Alıntı:
Vay be %2-3 fazla verme ile yunanistana döneceksek 10 yıldır yalanlar içinde yaşamışız.

Tek parti iktidarı olmanın verdiği rahatlıktan başka şunu yaptık diyemezler. Farklı olarak ne yaptın? Gelişim sürecindeki bir ülkede olması gerekenden ileri ne yaptın?

90'dan beeeri hiçbir hükümet iktidarda bu kadar rahat olamadı. Parça bölük koalisyonlarla insanlar ülke yönetmeye çalıştı. O ZAMANKİ SİYASETÇİLERDEN BEKLENENİN

10'DA 1'İ BUGÜN BUNLARDAN BEKLENMİYOR!!!

Adam koalisyon, siyaset gergin, adama şunu yapmadın diye kızdın, bugün bunlar 10 senedir oyalıyor, bunlara kızmak yok. 1. dönem kızmadık, 2. dönem kızmadık, 3. dönem??? ve bu kadar güçlü??? adamlar BDP'li vekillerin derdine düşmüş, fail-i meçhul(???)lerin derdine düşmüş, sana mı kaldı be salak.

Tek parti iktidarı olan HER DÖNEM(hangi parti olursa olsun) ama her dönem atılım dönemi olmuştur.

Bu son atılım döneminin tek farkı farklı bir atraksiyon olmayışıdır,

Menderes farklı bir atraksiyon yaptı
Demirel kısmen yaptı
Özal yaptı

Bunlar ise ancak devam ettiriyorlar, bir tek atraksiyonları var mı?

Çılgın projeleri vardı, milleti eleştirdi diye dinazor ilan ettiler, şimdi kendileri bile unutulsun diye uğraşıyor.

obsearchver' Alıntı:
baynadir' Alıntı:

Yahu amerika'yı hiç sevmiyoruz diyerek amerika hakkındaki tüm domatesleri çürük yapan sen lütfen bu konuda bize akıl verme sayın hocam. Daha kendi mesajında, aynı mesajda tutarsızlığa düşüyorsun kendi kendinle. O eleştirdiğin kişilerle aynı hatayı siz de taşıyorsunuz gördüğüm kadarı ile.

YAHU SEN SÖYLENENİ ALGILAYAMAYAN HOCAM LÜTFEN SEN YORUM YAPMA... BENİM AKLIM ANCA BANA YETİYOR KİMSEYE AKIL VERME DERDİM YOK. İNSANCA BİRŞEY SÖYLEDİM SADECE İNSANLARA SÖYLEDİM...

BU KADAR AMERİKAN YANDAŞI OLDUĞUNU BİLMİYORDUM Kİ AYRICA CÜMLEYE BAŞLARKEN "ÖRNEĞİN" DİYEREK BAŞLADIM AMA ALGI PROBLEMİ YAŞADIĞIN İÇİN ANLAMAMIŞSIN...

Geri