Yeni Milli Eğitim Bakanı ÖMER DİNÇER

Kodla Büyü
Taha Akyol öve öve bitiremedi. Cnn türk teki programda az önce. E-devlet i o getirmiş.

Abbas Güçlü olsaydı keşke :)
Ali Demir olmadığına şükredelim de, bu adam da "bu böyle olacak yap" tarzı bir adam olacak. Herhangi bir devlet memurundan farkımız ne. Ne emredilirse onu yapacaksın. Artı fedakar olacan canını okulda teslim edecen. Bizden beklenen bu.

ilk defa başbakan adam gibi bi iş yaptı ve hiç bi naneye yaramayan nimet çubukçu ismine hiç bir görev vermedi!!! ona sürekli bakanlıkları teslim etmesi beni delirtiyodu . Bu yanlıştan dönmesine sevinmem kadar başka hiç bi olumlu işine sevinmedim şimdiye kadar!! bravo!!! :alkis: :alkis: :alkis:

TAHA AKYOL şu anda ömer dinçer hakkında konuşuyor ve çok olumlu şeyler söyledi.Elektronik Reformun baş mimarıdır diyo..bakalım görücez. Umarım iyi olur.

PAdişahım çok yaşa
PAdişahım çok yaşa
PAdişahım çok yaşa
gelecek sefere belki 1 altın fazla verir

şimdilik hakkında ön yargıda bulunmak yanlış olur, bir yıl sonra anlarız ne olduğunu.neyse "Padişahım çok yaşaaa" demeyi unutmayalım biz :)

Bence Nimet Çubukçuyu aratmaz... Ama Hüseyin Çeliği aratır... Bu adamdan anca bu kadar umutluyum...

intihal yaptığı mahkeme kararıyla sabit olan birisi "Milli Eğitim Bakanı" olur mu?
vallahi de oldu :verymad:

MEB'in başına aktif bir bakan getirilmeliydi "Beşir Atalay" gibi... Bu bakanın MEB içindeki genel müdürlerden sıyrılıp aktif olup olamaycağı benim için soru işaretidir, bunu ilerleyen günler gösterecek. MEB'i hala Hüseyin Çeliğin yerleştirdiği kadro yönetmektedir. İlk iş olarak derhal buna bir dur demelidir..

skymoon' Alıntı:
Acaba bu ülkede Milli Eğitim Bakanlığının başına bir gün eğitim camiasından gelecek birisi olacak mı? Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanını Milli Eğitim Bakanı yaptılar. Vay arkadaş. Tarım ve Hayvancılık bakanını da 6 ay sonra otomatik pilotla başımıza getirirler.
:+1:

-LAİKLİK HAKKINDAKİ SÖZLERİ-

Ömer Dinçer’in 1995’te yaptığı ve tartışmalara yol açan konuşmasında şunları söylemişti:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu sırada ortaya atılan Cumhuriyet ilkesinin zayıfladığını ve işlevini kaybettiğini görüyoruz. Halk için ve halk adına yönetim diye tabir edilen Cumhuriyet kavramının aslında artık bizim için çok fazla bir mana ifade etmediğini söylememiz de mümkündür. Türkiye’de Cumhuriyet ilkesinin, yerini katılımcı bir yönetime devretmesi gerektiği ve nihayet laiklik ilkesinin yerinin İslam ile bütünleşmesinin gerekli olduğu kanaatini taşıyorum. Böylece Türkiye Cumhuriyeti’nin başlangıçta ortaya koyduğu bütün temel ilkelerin laiklik, cumhuriyet ve milliyetçilik gibi birçok temel ilkenin yerine; daha çok katılımcı, daha ademi merkezi, daha Müslüman bir yapıya devretmesi sorumluluğu ve artık bunun zamanının geldiği düşüncesini taşıyorum."(

alıntı:http://siyaset.milliyet.com.tr/erdo...t/siyasetdetay/06.07.2011/1411058/default.htm

mrtspmz' Alıntı:

Ömer Dinçer’in 1995’te yaptığı ve tartışmalara yol açan konuşmasında şunları söylemişti:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu sırada ortaya atılan Cumhuriyet ilkesinin zayıfladığını ve işlevini kaybettiğini görüyoruz. Halk için ve halk adına yönetim diye tabir edilen Cumhuriyet kavramının aslında artık bizim için çok fazla bir mana ifade etmediğini söylememiz de mümkündür. Türkiye’de Cumhuriyet ilkesinin, yerini katılımcı bir yönetime devretmesi gerektiği ve nihayet laiklik ilkesinin yerinin İslam ile bütünleşmesinin gerekli olduğu kanaatini taşıyorum. Böylece Türkiye Cumhuriyeti’nin başlangıçta ortaya koyduğu bütün temel ilkelerin laiklik, cumhuriyet ve milliyetçilik gibi birçok temel ilkenin yerine; daha çok katılımcı, daha ademi merkezi, daha Müslüman bir yapıya devretmesi sorumluluğu ve artık bunun zamanının geldiği düşüncesini taşıyorum."(

alıntı:http://siyaset.milliyet.com.tr/erdo...t/siyasetdetay/06.07.2011/1411058/default.htm

Sonumuz baştan belli, slogan da belli

Eğitim mort, % 80 şart

valla arkadaşlar şimdiye kadar bütün yorumcuları dinledim. Bende endişeliyim dediğiniz gibi ama gerçekten iddialı konuşuyolar bu adam için.Çok ilginç!
Projeci bi isim diyolar.MEB e hareket getirecek filan diyolar. Özellikle bu ismin izlenmesi gerektiğini söyleyen çok.bekleyip görücez tabi

acer50' Alıntı:
2005'te YÖK Genel Kurulu, Ömer Dinçer hakkında ‘İşletme Yönetimine Giriş isimli kitabında aşırma yaptığı’ gerekçesiyle, ‘üniversite öğretim mesleğinden çıkarma cezası’ verdi. 2008'de Ankara 1. İdare Mahkemesi intihal gerçekleşmiştir hükmü ile, Ömer Dinçer’in, YÖK tarafından ’intihal’ yaptığına ilişkin verdiği karara yaptığı itirazı reddetti.

adam alenen hırsızlık yapmış, hayırlı uğurlu olsun, meb e de bu yakışırdı...
neden şaşırmıyorum artık böyle şeylere acabaa.. :-1:

http://siyaset.milliyet.com.tr/erdogan- ... efault.htm

alıntıdır...

yorumları okudumda kimisi muhtar bile olamaz, müfettişe benziyor, bu kim yaa gibi yorumlar gözüme çarptı.
gorunen o ki arkadaşlar yeni bakanın kim oldugunu bilmiyorlar. 2002-2007 yıllarında başbakan danışmanı iken çalışma şartlarıyla ilgili bir sürü yenilik adına kamuoyunda uzunca süre tartışmalara yolaçmış ve memurların çok buyuk tepkisini almıştı. hatırlayan arkadaşlarımız olacaktır o zamanları.
hatırlamayan yeni arkadaşlara da "çooook zor günler bizleri bekliyor" diyebilirim..

Başbakan Milli eğitim hariç bakan olacakları belirliyor tek tek.Sonra tek milli eğitim kalıyor. Bir torbaya 20-30 kişinin ismini atıp kura çekiyor sanırım.

Padişahım çok yaşa!

Hayırlısı olsun ne diyelim, koca ülkede bu makama layık görülebilecek tek bir eğitimci yok sanırım...

oguzhanc' Alıntı:
Hiç bir milli eğitim bakanı hüseyin çelik kadar başarı kaydedemez, allah yüzümüze baktıda yine o olmadı olsaydı o zaman ayvayı yidiydik
Bu dönem haklarımızda kötüleşmelere bence devam edilir mesai saatleri 8-5 olsun yılda 20 gün izin yeter konularına girilir maaş karşılığı ders saati 21 e çıkarılmak istenir
durmak yok..

bu ismi duyunca çalışma saatleri hakkında aklımda geçenler aynen bunlar oldu. inşallah aklıma gelen başıma gelmez :(

Bence en önemli konu (bizim açımızdan) bilgiayar öğretmeni bir yeğeninin olup olmaması yada çok sevdiği bir akrabasının... Eğer olursa bizim sorun 1 aya kalmaz kesin çözülür... Bence istahbaratı güçlü olanlar bu bilgiye ulaşsın.... Bizim için gelen ağan giden paşam ... yoksa görmedik ki hiç birininin faydasını , (geriside varda buranın sitenin huzurunu bozmayalım) ...

nimetten kötü olmayacağı kesin.kadın kafayı bilgisayar dersine takmıştı.bilgisayar dersine gerek yokmuşta vs vs.asıl sana gerek yok gönderdilerde

Şu bayanın ismini bir daha zikretmeyelim ne olursunuz. Hatta "N" harfiyle başlayan kelime kullanmayalım.

Geldi, ağzımıza etti ve gitti.Bu kadar basit. Kaç yılda şu Milli eğitime ne yaptı? KOCA BİR SIFIR.

Geri