Yeni Milli Eğitim Bakanı ÖMER DİNÇER

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
75. Milli Eğitim Bakanı ÖMER DİNÇER

090501-omer%20dincer.JPG

Doç.Dr. HÜSEYİN ÇELİK

GÖREVE BAŞLAMA VE AYRILMA

17.03.2003-03.05.2009

NİMET ÇUBUKÇU

GÖREVE BAŞLAMA VE AYRILMA

03.05.2009-07.07.2011

http://www.omerdincer.com/

Prof. Dr. Ömer Dinçer (1956 - .... )

Ömer Dinçer 10 Eylül 1956'da Karaman'da doğdu. Baba adı Duran Ahmet, anne adı Ayşe'dir. Öğretim Üyesi; Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Yönetimi ve Politikası Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında 1988'de Doçent, 1994'te Profesör oldu.

1993'te ABD Drexel Üniversitesi'nde misafir araştırmacı olarak çalışmalar yaptı. Marmara Üniversitesi Orta Doğu Ülkeleri Enstitüsü'nde Müdür Yardımcılığı, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Programları'nda Başkanlık yaptı.

BM Habitat II Konferansı'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi koordinatörü olarak görev aldı. Beykent Üniversitesi'nde Rektör Yardımcısı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü olarak görev yaptı.

Başbakanlık Başmüşavirliği ve Başbakanlık Müsteşarlığı görevini yürüttü. Beş adet kitabı ve çok sayıda makalesi yayınlandı.

01 Mayıs 2009 günü Başbakan tarafından açıklanan yeni kabinede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak yer aldı.
İyi düzeyde İngilizce bilen Dinçer, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bence bakanlıkta çalışanları değiştirmediği müddetçe Nimet Çubukçuda pek de bir farkı olmaz. Çalışacağı kişileri iyi seçmeli ve gerçekten eğitimci kişilerle çalışmalıdır...

Acaba bu ülkede Milli Eğitim Bakanlığının başına bir gün eğitim camiasından gelecek birisi olacak mı? Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanını Milli Eğitim Bakanı yaptılar. Vay arkadaş. Tarım ve Hayvancılık bakanını da 6 ay sonra otomatik pilotla başımıza getirirler.

bu kim ya, pasif bir adam ya. benim de pek içime sinmedi, beşir'e alıştırmıştım kendimi. hayırlısı bekleyelim görelim

skymoon' Alıntı:
Acaba bu ülkede Milli Eğitim Bakanlığının başına bir gün eğitim camiasından gelecek birisi olacak mı? Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanını Milli Eğitim Bakanı yaptılar. Vay arkadaş. Tarım ve Hayvancılık bakanını da 6 ay sonra otomatik pilotla başımıza getirirler.
Gerçekte bu ne biçim iş yaa eğitim camiasından kim ne zaman gelcek. hadi hayırlısı...

Arkadaşlar Ömer Dinçer çok değerli bir akademisyendir kamu yönetim reformu hakkında çalışmaları olan Başbakanımızın değer çok değer verdiği isimlerden birisidir. SGK geçen dönem Ömer Çelik ' e bağlıydı orda çalışan arkadaşlarım oldukça disiplinli sert birisi olduğunu personelin epey burnunu sürttüğünü söylüyorlardı. İnşallah hayırlısı olur

GELEN GİDENİ ARATIYOOOOO
BAKALIM BU NAPCAK
AMA ANLAYAMIDIĞIM NOKTA NEDEN EĞİTİMİN BAŞINA EĞİTİMDEN ÇIKIP GELEN BİRİRİNİ GETİRMİYOLAR

Bu bakanın akademi kariyerinde eğitimle alakalı bir yer göremedim ben!!! Nasıl olacak bu iş!

ezilenboteci' Alıntı:
GELEN GİDENİ ARATIYOOOOO
BAKALIM BU NAPCAK
AMA ANLAYAMIDIĞIM NOKTA NEDEN EĞİTİMİN BAŞINA EĞİTİMDEN ÇIKIP GELEN BİRİRİNİ GETİRMİYOLAR
"Eğitim, eğitimcilere bırakılmayacak kadar önemli bir iştir."

2005'te YÖK Genel Kurulu, Ömer Dinçer hakkında ‘İşletme Yönetimine Giriş isimli kitabında aşırma yaptığı’ gerekçesiyle, ‘üniversite öğretim mesleğinden çıkarma cezası’ verdi. 2008'de Ankara 1. İdare Mahkemesi intihal gerçekleşmiştir hükmü ile, Ömer Dinçer’in, YÖK tarafından ’intihal’ yaptığına ilişkin verdiği karara yaptığı itirazı reddetti.

adam alenen hırsızlık yapmış, hayırlı uğurlu olsun, meb e de bu yakışırdı...

esinsahan' Alıntı:
Kolemans' Alıntı:
ezilenboteci' Alıntı:
GELEN GİDENİ ARATIYOOOOO
BAKALIM BU NAPCAK
"Eğitim, eğitimcilere bırakılmayacak kadar önemli bir iştir."
Hocam nasıl yaa eğitimden eğitimci anlamaz da kim anlar...

Kinaye yaptık hocam. Öğretmen yapmazlar. Yaparlarsa işi bilir iyi olmaz. At koşturamaz bürokratlar. Bakan dediğin işten anlamayacak. Gezip tozacak ki bürokratlar işini yüzdürsün. :)

Geri