Yeni i30

Kodla Büyü

bilgisayarhocam

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bugün aracı test ettik, araç dışarıdan gayet güzel görünüyor, zaten artık tüm araçlar birbirine benziyor. aracın içine oturunca gayet ferah ve geniş bir alan sağlıyor sınıfına göre. kullanılan malzeme de güzel. ön tarafta şöför ve yolcu kısmında rahat bir oturuş pozisyonu alınca, arka koltukta da rahat bir şekilde oturabiliyorum. arka tarafta orta tabanda çok az bir yükseklik var, diğer araçlar gibi paspasın durmadığı ve ayaklarımızı yanlara sarkıttığımız çıkıntı yok. fakat arkada ortaya oturup geriye yaslanınca kafam tavana yani arka köşeye değiyor. aynı olay elentrada da oluyor demek ki normal çünkü kendi aracımda bunu denemedim :) fakat ix20 gayet ferah ve kafam değmiyor hiç bir yere. kullandığımız araç 6 ileri otomatik dizel motora sahipti.
sordum soruşturdum sadece en full olan modelin fiyatı belliydi ve 58 bin lira dediler. aracın style ve elite olmak üzere 2 donanım seçeneği var. style yani baz seçeneği gayet dolu, otomatik klima, far-yağmur-park sensörü, yokuş kalkış desteği, deri dreksiyon, bluetooth, ön cam buz çözücü, alarm, alaşım jant, spoiler, viraj aydınlatan statik far, ön sis ve gündüz led ışlıkları, elektrikli ısıtmalı katlanabilen dış dikiz aynaları, otomatik kararan iç dikiz aynası, tcs,esp, vsm, sürücü, yolcu, yan, perde hava yastıkları dikkat çeken özellikler.
Sonuç olarak; aracı BEĞENDİM.

başka forumdan arkadaşımın paylaştığı fiyatlar (ben sordum bana belli değil nisan ilk haftasında belli olacak dediler):
benzinli style - style otm - elite - elite otm --> 43.000 - 45.750 - 48.500 - 51.250
dizel style - style otm - elite - elite otm --> 50.500 - 53.250 - 56.000 - 58.750
Bendeki tanıtım broşüründeki tüketim verileri: (715/2007/AT ve 566/2011/AT normlarına göre)
benzinli motor tüketim verileri (ş.içi/ş.dışı/ort) --> (8/4.7/6)
benzinli otomatik tüketim verileri (ş.içi/ş.dışı/ort) --> (9.1/5.3/6.7)
dizel motor tüketim verileri (ş.içi/ş.dışı/ort) --> (5.2/3.8/4.3)
dizel otomatik tüketim verileri (ş. içi/ş. dışı/ort) --> (7.2/4.5/5.5)

Tabiki herkesin kendi fikri ama şahsen 50.000 TL paramolsa gidip hundai almam para olmayınca konuşmak kolay tabi ama ne alırsın deseler:

-opel
-wolkwagen
-ford
-toyota

ilk tercih edeceğim araçlar hatta ve hatta mazda ve mitsubishi evo da bu araçtan önce gelir kesinlikle...

Hyundai kendini vw yada opel sanıyor kişilik bunalımı yaşıyor belli. 50 bin liraya kim alır bu arabayı.

50.000 liraya golf alınır. neden hyundai tercih edelim. tercih etmek için bir sebeb var mı hocam?

VW araçlar 24 ay garantili, Hyundai ise 5 yıl garantili
Hyundai"de yedek parça ve servis VW"e göre çok daha ucuz, bence bunlar yeterli sebepler ama 50.000 TL"de çokmuş...

bugün bende 1.6 dizel 128ps test ettim.Kalkış duruş ivmelenme bence güzel gerçi bugun test ettiğim araçlar golf--ds4--c4. i30 en ucuz ve en geniş olanı idi.

hocam sen aracın bakımıyla ilgili şeyleri söylüyorsun. aracın sürüşü konforu kalitesi anlamında diyorum. ayrıca yeni araçların bakımları arasında çok fazla farklar kalmadı artık. dediğin şehir efsaneleri artık. birine 250 verirsin öbürüne 300.

ben opel kullanıyorum, bugün kullandığım i30 gerçekten başarılıydı. donanımhaberden bir arkadaş elinde nikon makinesiyle gelmişti, o daha kapsamlı fotoğraf-video çekti ve o da beğendiğini belirtti. marka olarak evet vw-opel-ford-toyota-honda vs öncelikli olarak düşünülmesi gerekir fakat fiyatlara tekrar göz atın isterseniz. aynı donanım seçeneğiyle aradaki fiyat farkı ne kadar???

takla atınca hava yastığı açılmayan araç için o kadar para vermem, daha doğrusu hiç almam. can güvenliği herşeyden öte.

http://fwd.channel5.com/cars/small-family/hyundai-i30

araba üzerine referans alınabilecek sağlam sitelerden ingilizcesi olan arkadaşlar eski kasa İ30 içini yazılanları okuyabilir;gayet güzel yorumlar var;ayrıca HYUNDAI; citroen-pejo-reno-fiat gibi arabaların tümünün önüne geçmiştir;ve göreceksiniz bikaç yıl sonra KIA- HYUNDAI 2lisi japon markalarıyla bir anılır olacaklar...kesinlikle kaliteli arabaları var;0 dizel ford fiestanın 47 BİNE satıldığını düşünürsek ki 90 beygir bi motor var;50 bine full aksesuar DİZEL İ30'u hiç kaçırma hocam...ama ben çabuk sıkılırım dersen bulaşma 2. elde muhtemelen marka takıntılı arkadaşların yüzünden daha çabuk değer kaybedecektir..

Greenberet83' Alıntı:
Hyundai kendini vw yada opel sanıyor kişilik bunalımı yaşıyor belli. 50 bin liraya kim alır bu arabayı.
valla ben satıcı değilim, sadece test ettiğim bir araç hakkında fikirlerimi ve bilgilerimi paylaştım :)

Hadi şu sıfırlarını alında 2.el fiyatları 30.000 tl düşer hemen zaten.

bilgisayarhocam' Alıntı:
Greenberet83' Alıntı:
valla ben satıcı değilim, sadece test ettiğim bir araç hakkında fikirlerimi ve bilgilerimi paylaştım :)

Lafım size değildi hocam. Sizin fikirlerinize tabi ki saygım var. O fiyata birçok araba mevcut bana göre. Ben almam 50 bin lira verip bu arabayı. Bu kadar param da olmazda zaten işte laf konuşuyom bende. :)

bir hyundai kullanıcısı olarak bu paraya golf alınır diyorum..Hyundai amerikada her yıl yılın aracı seçiliyor eyvallah ama o araçların hiç biri Türkiyede yok. Türkiyeye hep alt sınıf arabalar geliyor.
Mesela duydunuz mu hiç veloster, equus, genesis, veracruz, azera. evet bunlar hyundai. bi bakın isterseniz. http://www.hyundaiusa.com/

Bi Araş Sürüş Keyfi Verecek,Güven Verecek, Konforlu Olacak, Seni Utandırmayacak(Bastığın Zaman 200 e rahat çıkacak) ve En Önemliside 2. El Değeri Yüksek olacak,
citroen, pejo, fiat, hyundai 2. ele düşünce çok değer kaybediyor. sıfır alıcaksa araba kesinlikle bu markalar tercih edilmemeli biraz bekleyin 10 bin aşşaya alırsınız. 5 10 bin kilometresini

Geri