Yeni: FATİH Projesi 2. Faz Eğitimleri

Kodla Büyü

caylakcekirge

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Bu konu ile ilgili olarak eogrenim de bilgiler paylaşılmış...
http://eogrenim.meb.gov.tr/SitePages/giris.aspx

----ALINTI---
Fatih Projesi 2. faz eğitimleri ile ilgili resmi yazı illere gönderilmiştir. Buna göre;

1- Eğitimler etkileşimli tahtaların muayene kabullerini takiben başlayacaktır.

2- Eğitimlerde sadece güncelleme eğitimlerine katılanlara görv verilecektir. Güncelleme eğitimlerine alınmayan Fatih projesi eğitmenlerine eğitim görevi verilmeyecektir (2015 öncesi eğitmenler için). Merkezi Fatih Projesi Eğitmen Eğitimine katılmış ancak güncelleme eğitimlerine alınmamış olanların güncelleme eğitimlerine alınmaları ile ilgili daha sonra duyuru yapılacaktır.

3- Etkileşimli tahta bulunmayan, İnternet erişimi olmayan, her kursiyer için bir bilgisayar temin edilemeyen BT sınıflarında kesinlikle eğitim yapılmayacaktır.

Ne hizmetiçi eğitimler yayınlandı ne fatih güncelleme eğitimleri yapıldı. Nasıl iş yapıyorlar anlamadım. Bizim ilde sadece 1 kişi güncelleme eğitimini almış. O da okul müdürü oldu. Bu adam nasıl bütün ilçelere ve il merkezdeki okullara eğitim verecek.

muratbdg' Alıntı:
Ne hizmetiçi eğitimler yayınlandı ne fatih güncelleme eğitimleri yapıldı. Nasıl iş yapıyorlar anlamadım. Bizim ilde sadece 1 kişi güncelleme eğitimini almış. O da okul müdürü oldu. Bu adam nasıl bütün ilçelere ve il merkezdeki okullara eğitim verecek.
hocam yanlışınız olmasın güncelleme eğitimlerini il-ilçe de görevli eğitici ve fatih eğitmenleri aldı diye biliyorum. Okul müdürünüzün fatih eğiticiliği var mı?

Hocam bizim il koordinatörü okul müdürü oldu geçen ay. Ama yine aynı arkadaşı eğitime almışlar. Yani bir yandan okul müdürlüğü bir yandan fatih eğiticiliğini yürütmek kolay olmayacaktır.

muratbdg' Alıntı:
Hocam bizim il koordinatörü okul müdürü oldu geçen ay. Ama yine aynı arkadaşı eğitime almışlar. Yani bir yandan okul müdürlüğü bir yandan fatih eğiticiliğini yürütmek kolay olmayacaktır.
Ne diyelim hocam hayırlısı....

Keşke güncelleme eğitimleri Şubat tatili döneminde yapılsa... En azından okul yokken eğitimleri rahatlıkla bitirilirdi.

turhank' Alıntı:
istanbulda da güncelleme eğitimlerinin açılmasını bekliyoruz.
Hocam haklisiniz, eğitimler uzaktan eğitim yöntemi ile olacak öyleyse bu eğitimlerin açılmasını geciktirmenin bir anlamı yok.
İşin kötü tarafı kurslar kontenjan dahilinde açılacak artık kaçıncı sırada gelir....

subat mart denılmıstı hocam sonucta uzak tan egıtım dusunuluyormus e acele etmeye gerek yok o zaman nasılsa haber verırler

güncelleme eğitimleri başlıyor:

23 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında yapılacak olan 2. “Fatih projesi Eğitmen Eğitimi Güncelleme Kursu” listesi ektedir. 23 Şubatta başlayacak olan bu grup listesi belirlenirken;

1- Daha önceki güncelleme eğitimine katılamamış, katıldığı halde çeşitli sebeplerle sınavı yarıda kalmış veya süre geçtikten sonra eğitimi tamamlamış olanlar,
2- Daha önce güncelleme eğitimine katılmayıp 2015 Ocak dönemindeki yeni görevlendirme listesinde olanlar,
3- İllerin ihtiyaçlarına göre öncelikli olarak ilçede görev yapanlar içerisinden fazla eğitim verenler seçilmişlerdir.

Özellikle 1. maddede belirttiğimiz arkadaşlar için bu son güncelleme eğitimidir. Ues.eba.gov.tr de eğitimi tamamlamış görüldüğü halde eğitimi süresi içerisinde bitirmediği için başarısız olanlar var (19 kişi), bu arkadaşlar MEBBİS ten kendi eğitimlerini kontrol ettiklerinde daha önce yapılan 2014000349 nolu eğitimin kayıtlarında olmadıklarını görürler. Lütfen ilinizin listesini kontrol ediniz, görevde olduğu ve daha önceki güncellemeye katıldığı halde ekteki listede tekrar ismi olanların bu şekildedir. Bu arkadaşların mutlaka yeni yapılacak 223 nolu faaliyet katılımını sağlayınız.

Ekli listedeki eğitmenlerin mebbise işlenmesi ve kurs onayı çıkması önümüzdeki 2 hafta içerisinde yapılacaktır. Daha önceki eğitim faaliyetinde olduğu gibi “2 hafta izinli miyiz, eğitim nerede Ankara damı, uzaktan eğitim merkezine toplanıp mı yapacağız?” şeklinde soruların daha az gelmesini umut ediyoruz. Eğitim daha önce olduğu gibi uzaktan eğitim faaliyetedir ve 2 hafta süresi içerisinde herhangi bir zamanda herhangi bir yerden takip edilebilecektir. Sisteme giriş ve eğitimle ilgili bilgilendirme daha sonra ayrıca yapılacaktır.

Bu liste dışında kalan ve sizler tarafından gönderilen diğer kursiyerler 23 martta yapılacak olan son güncellemeye dahil edilecektir. Bu süre içerisinde mart ayındaki son eğitime katılmak için yeni dilekçe verenleri bize iletebilirsiniz marttaki son güncellemeye dahil edebiliriz.

Teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

ademola hocam geniş bilgilendirme için teşekkürler; eger sıkıntı oluşturmazsa listeyi paylaşmak mümkün mü?

listede adı olanlara zaten mail gider yada il koordinatörü bilgilendirir, tüm listeyi burada yayınlamak doğru olmaz diye düşünüyorum, öyle olsa e oğrenimden yayınlarlardı.
Ekli listedeki eğitmenlerin mebbise işlenmesi ve kurs onayı çıkması önümüzdeki 2 hafta içerisinde yapılacaktır.
biz 6 kişinin adını göndermiştik 3 kişiye onay çıkmış, onay çıkanlar genelde ilçedekiler, merkezde yeterli eğitmen var diye almadılar sanırım, yada diğer kursa ertelediler.

2015000223 FATİH Projesi Eğitmen Eğitimi Güncelleme Kursu 23/02/2015 08/03/2015
2015000224 FATİH Projesi Eğitmen Eğitimi Güncelleme Kursu 23/03/2015 05/04/2015

Uzaktan eğitim olarak MEBBİS'e yüklenmiş...hayırlısı

caylakcekirge' Alıntı:

Hocam nerden baktınız

resen alım diyor
alındınız yada alınmadınız diye bir ibare görmedim ben

ademola' Alıntı:
listede adı olanlara zaten mail gider yada il koordinatörü bilgilendirir, tüm listeyi burada yayınlamak doğru olmaz diye düşünüyorum, öyle olsa e oğrenimden yayınlarlardı.
Ekli listedeki eğitmenlerin mebbise işlenmesi ve kurs onayı çıkması önümüzdeki 2 hafta içerisinde yapılacaktır.
biz 6 kişinin adını göndermiştik 3 kişiye onay çıkmış, onay çıkanlar genelde ilçedekiler, merkezde yeterli eğitmen var diye almadılar sanırım, yada diğer kursa ertelediler.

Fatih projesi eğitmen listesi eogrenim.meb.gov.tr zaten var hocam, kursa katılacakların isimlerini açıklamada da sıkıntı olmaz bence.

Fatih Projesi Eğitmenlerine yönelik olarak "Fatih Projesi Eğitmen Eğitimi Güncelleme Kursu" yapılacaktır. Güncelleme eğitimlerine kursiyerler eğitmenlerimizin talepleri doğrultusunda res'en alınacaktır. Güncelleme eğitimleri Şubat ve mart aylarında birer adet olmak üzere 2 adet planlanmaktadır. Başvurular toplu olarak alınacak ve öncelikli ihtiyaç bulunan illerin eğitmenleri şubat ayındaki güncelleme kursuna alınacaklardır. Diğer eğitmenler mart ayı içerisinde yapılacak güncelleme kursuna alınacaktır. Şubat ayında yapılacak kurs için başlama tarihi 16 şubat olarak planlanmıştır. Bu tarih tahmini tarih olup daha sonra bilgilendirme yapılacaktır. Güncelleme kurslarına katılmak isteyen eğitmenlerimizin ekteki formu eksiksiz doldurup tarayarak il koordinatörlerine göndermeleri (il koordinatörlerinin adresleri btkoordinator**@meb.gov.tr ** = plaka kodu). İl koordinatörlerince de formlar tek bir pdf dosyasında birleştirilerek eğitim birimi e-postasına gönderilmesi gerekmektedir. Koordinatörlüklerden gelmeyen postalar dikkate alınmayacaktır. Formların 26 Ocak Pazartesi mesai bitimine kadar gönderilmesi gerekmektedir.

23 Şubat'ta başlayacak eğitime resen alınmışım. Mebbis sayfama düşmüş. Fakat ne bir e-posta, ne bir yazı gelmedi henüz.

hijacker.23' Alıntı:
caylakcekirge' Alıntı:

Nerede arkadaşlar listeyi biri eklese artık. Mebbiste arattım resen alım diyor.Bu resen listeyi biri eklese güzel olur

ModeXL' Alıntı:
23 Şubat'ta başlayacak eğitime resen alınmışım. Mebbis sayfama düşmüş. Fakat ne bir e-posta, ne bir yazı gelmedi henüz.
Hocam hizmetiçi eğitim bölümünde mi yazıyor. nerde yazıyor resen alındığınız.

arkadaşlar bu 2015000223 FATİH Projesi Eğitmen Eğitimi Güncelleme Kursu benim de çıkmış bu kurs nasıl olacak bilgisi olan var mı? 23/02-08/03 tarihleri arasında diyor bu uzaktan eğitim şeklinde mi olacak?

Geri