Yeni e-posta sistemi hayırlı olsun.

Kodla Büyü
Screenshot_3.jpg

kod ekranı

Hiçte değil. Her tuzum var diyene öne çıkan olmamalı
Btr' nin işi ne hocam akşama kadar öğretmenler odasında oturup çay kahve keyfî yapıp son ders zili çalınca koşar adım okuldan çıkıp haftada 18 saat ek dersini almak mı...

Not: BTR yapıyorum bu arada...

He öyle bekleyince madalya takmıyorlar kimsenin derdiyle dertlenip işini üstlenmiyorum çay kahve keyfi de yapıyorum, arada çatlayanlarla da densizlerle de münakaşaya girip su soda ikram ettiğim de oluyor.ayrıca hesapta yanlış var 18 değil 23

He öyle bekleyince madalya takmıyorlar kimsenin derdiyle dertlenip işini üstlenmiyorum çay kahve keyfi de yapıyorum, arada çatlayanlarla da densizlerle de münakaşaya girip su soda ikram ettiğim de oluyor.ayrıca hesapta yanlış var 18 değil 23
Afiyet olsun sayın hocam.

Bu iş bence de BTR nin işi değil. Görev tanımımızda böyle bir görev yok. Bizler okulda işler yürüsün diye tabi ki yapıyoruz. Şahsen ben yapıyorum ve yapmaktan da gocunmuyorum. Lakin bir süre sonra işler yürüsün yardımcı olalım diye yaptığımız işler görevimiz haline geliyor. Bırakın idari işleri okuldaki öğretmenler bile kendi işlerini yaptırmaya kalkıyor. Biz kendi işimizin dışında başka işler yapmaya devam ettikçe de bu tür talepler artarak devam edecek. Zaman zaman işimiz olmayan şeyleri reddetmeyi ve işimiz olmadığı halde yaptığımızda bunun görevimiz değil onlara yardım olsun diye yaptığımızı karşı tarafa hissettirmeliyiz.

Arkadaşlar Mebbise "e-posta kullanıcı" modülü eklenmediği için alt kullanıcı tanımı yapamadım. Sadece sisteme giriş yaptım. Bunun haricinde yapmamız gereken birşey var mı?
Birde outlook ta eski e-postamız kayıtlı fakat gönderilen e-postalar görünmüyor. Gönderilen e-postalar nasıl outlook ekranına alınabilir?

Btr' nin işi ne hocam akşama kadar öğretmenler odasında oturup çay kahve keyfî yapıp son ders zili çalınca koşar adım okuldan çıkıp haftada 18 saat ek dersini almak mı...

Not: BTR yapıyorum bu arada...
Siz BTR yi yanlış anlamissiniz. BTR yönetmeliğinde "idareye yardımcı olur der" idarenin işini yüklenmez! Bazı arkadaşlar teknolojiyle ilgili herşeyi BTR ye mal ediyor hâlbuki rehberlik yapmak ayrı şey, işi birebir yapmak ayrı şey aradaki farkı anlamak gerek.

Öğretmenler odasında keyif yapacak ortam yok bu arada 😆

Yedeklemeyi yapabilmek için eski şifre şart sanırım değil mi? Ben şifreyi rastgele bir şeyler yazdım belki tutar diye yedekleme yapamadı.

kuranlar nasıl kurmuş, daha uygulama şifre üretme bölümü açık degil ki.

Outlook'a girip bilgileri giriyorum, ardından "Hesap ayarlarını sına" butonuna tıklayınca : "Sınama e-posta iletisi gönderin: Outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor. Bu iletiyi almaya ....." şeklinde hata mesajı alıyorum. Bu işlemi okul meb hattından mı yapmak gerekiyor, yoksa haricen çalışıyor mu?

Biz Outlook kısmında kaldık hocalarım ücretli bir program sizler nasıl indirdiniz yardımcı olabilir misiniz

merhaba arkadaşlar kurulumda sorun olduğu için elle kurulum yaptım son aşamada sunucuya bağlanılamıyor hatası veriyor defalarca denedim , tamamlanmadı farklı bir bilgisayarda denedim outlook yoktu ücretsiz indirebileceğimiz bi yer varsa link atar mısınız

Outlook'a girip bilgileri giriyorum, ardından "Hesap ayarlarını sına" butonuna tıklayınca : "Sınama e-posta iletisi gönderin: Outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor. Bu iletiyi almaya ....." şeklinde hata mesajı alıyorum. Bu işlemi okul meb hattından mı yapmak gerekiyor, yoksa haricen çalışıyor mu?
bende bugün denedim aynı hatayı aldım

outlook taki eski hesabı silip programı kapatıp açtıktan sonra yeni bilgileri girmeniz gerekmekte normal çalışıyor sistem bugun için

Denetim masasında Mail simgesi gelmiyor bizim cihazlarda. Heralde windows sürümlerinin hepsinde yok. Office'in geniş bir sürümünü kurarak hallettim ben. Simdi Outlook kurmayla uğraşacağız. Office kaldır, yükle işin yoksa.
Web epostadan girebiliyoruz aslinda. Outlook zorunluluğu niye ki acaba? Zaten lisanslı değil windows ve office'ler. Mecburen korsan kullanıyoruz.

Thunderbird deneyin arkadaşlar. Lazım olmadı okul bir talepte bulunmadı benden ama outlook olmuyorsa onu deneyebilirsiniz.

Geri