Yeni e-posta sistemi hayırlı olsun.

Kodla Büyü
Arkadaşlar sadece müdür yardımcısı ve memur için mi outlook ayarlayabiliyoruz?
Müdür için Outlook olmuyor mu? Bugün denedik de şifre yerine ne yazacağımızı bilemedik

Müdür için Outlook olmuyor mu? Bugün denedik de şifre yerine ne yazacağımızı bilemedik
Kurum mebbisi e posta menüsü altına müdürün de tc sini girip yetki verilecek sonrasında müdürün kendi mebbisi kişisel bilgiler uygulama şifreleri menüsünden şifresini alabilirsiniz hocam.

Müdüre de aynı müdür yardımcısına olduğu gibi mebbis'ten şifre alacaksınız hocam

Kurum mebbisine girip eposta uygulaması için şifre oluşturdum
1 müdür için
1 mdr yrd için
1 memur için.
Müdürün mebbis ekranından direkt baglanilabiliyor. Alt kullanıcı ilan mdr yrd ve memur uygulama sifreleriyle girebiliyorlar.
AMA
Outlook a yapayım deyince ayarlarda sorun çıkıyor
Epostagelen.meb.k12.tr
Epostagiden.meb.k12.tr
Kısımlarına bu ifadeler mi yazılacak arkadaşlar.
Ve parola kısmına normal eposta şifresi mi yoksa kişilere oluşturduğumuz uygulama şifreleri mi girilecek

Kurum mebbisine girip eposta uygulaması için şifre oluşturdum
1 müdür için
1 mdr yrd için
1 memur için.
Müdürün mebbis ekranından direkt baglanilabiliyor. Alt kullanıcı ilan mdr yrd ve memur uygulama sifreleriyle girebiliyorlar.
AMA
Outlook a yapayım deyince ayarlarda sorun çıkıyor
Epostagelen.meb.k12.tr
Epostagiden.meb.k12.tr
Kısımlarına bu ifadeler mi yazılacak arkadaşlar.
Ve parola kısmına normal eposta şifresi mi yoksa kişilere oluşturduğumuz uygulama şifreleri mi girilecek
Bunları yazıyoruz hocam. Şifreye de Mebbis uygulama şifreleri bölümünden ürettiğimiz şifreyi yazıyoruz. Normalde bunları yaptığımızda oluyor ama bizimki de hata verdi İl formatörü de anlamadı:)

Ekli dosyalar

• a.png
    a.png
    40.4 KB · Görüntüleme: 191
Sistemde sorunlar var, müdürün outlook girişini yaptım bir gün sonra müdür yardımcısını aynı yöntemle bir türlü kurulumunu yapamadım. Sunucu tarafında hala eksik bir şeyler olmalı. Web girişinden de giriş olmuyor

outlooka başlamadan önce idarecilere alınan şifreleri yeniden alıp deneyin. (Hangi idareci outlook ayarını yapıyorsanız onun şifresini yenileyin)

Bizde de OUTLOOK 2016 kurulu. Başarılı bir şekilde yeni epostayı kurduk. Şİmdide test için mail göndermek istediğimizde gönderiyor. Fakat gelen yeni e mailleri almıyor.

Windowsun posta uygulamasından pratik şekilde oldu. Zaten web üzerinden de pratik giriyor. Outlook gereksiz.

hayır bu outlook diye neden tutturdular anlamış değilim. tarayıcı üzerinden giriş zaten yapılıyor. outlook 2016 da tüm ayarları yaptım test aşamasında hata verdi. enerjimizi ve vaktimizi harcadığımız şeyler neden bu kadar gereksiz şeyler bilemiyorum

Bunu MEBBİS' e entegre etmeyene de ne diyeyim bilemiyorum şimdi... Dys web gibi mesaj gelince kırmızı mesaj sayısı uyarısı verse ne olurdu sanki... Her iş yarım yamalak...

Outlook ile niye uğraşıyorsunuz ki. Zaten tarayıcı ile giriliyor. Müdür ün MEBBİS modülünde kısayolu var keşke müdür yardımcısının da olsaydı. Daha kullanışlı olurdu.

Kurumlar için e-posta uygulaması güzel olmuş, outlook da gerekli çünkü kimse gidipte tarayıcıdan e-posta uygulamasını açıp gelen var mı diye bakmaz. Biraz eleştirmek yerine destekleyici olsak güzel olmaz mı ?

Ben outlook yerine mailbird ü kullanıyorum. Oradan hem sosyal medya hesaplarımı yönetiyorum hem de tüm mailerimi bağlayıp kullanabiliyorum. Örneğin maille cevap istenilen bir durumda eger belgeli ise direk masaüstünden sağ tıklayıp posta alıcısı ile gönder diyorum yazımı yazıp gönderiyorum. Gayet pratik oluyor.

outlook kurdugunuzda anlık iletileri alır ve cevaplayabilirsiniz. Güzel bir sistem kurmuşlar ve kullanılmasını istiyorlar. tıpkı gmail gibi hotmail gibi..

Kurumlar için e-posta uygulaması güzel olmuş, outlook da gerekli çünkü kimse gidipte tarayıcıdan e-posta uygulamasını açıp gelen var mı diye bakmaz. Biraz eleştirmek yerine destekleyici olsak güzel olmaz mı ?

Ben outlook yerine mailbird ü kullanıyorum. Oradan hem sosyal medya hesaplarımı yönetiyorum hem de tüm mailerimi bağlayıp kullanabiliyorum. Örneğin maille cevap istenilen bir durumda eger belgeli ise direk masaüstünden sağ tıklayıp posta alıcısı ile gönder diyorum yazımı yazıp gönderiyorum. Gayet pratik oluyor.

outlook kurdugunuzda anlık iletileri alır ve cevaplayabilirsiniz. Güzel bir sistem kurmuşlar ve kullanılmasını istiyorlar. tıpkı gmail gibi hotmail gibi..
E posta uygulamasını açmaya gerek yok ki Mebbis web dys gibi olması yeterli olur eleştiri olmaz ise ilerleme de olmaz...

mesaj gelince herkeste aşağıdaki gibi bir uyarı çıksa yeterli.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    48.5 KB · Görüntüleme: 33
Arkadaşlar yeni eposta sisteminden önce şahsıma ait @meb.k12.tr uzantılı hesabım vardı. yeni sistem den sonra hesabıma girişi nasıl yapacağım bilginiz varmı

android cep telefonunda gmail, outlook, samsung mailde okul hesabı eklenemiyor, ekleyebilen var mı, tüm ayarları yaptım çalışmadı,

bluemail diye bir program var sadece o açtı

Merhaba Outlook kurulumunda bu hatayı alıyorum.Elle kurulumu da denetim olmadı.Win 10 office 2010
Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240421_173040_Gallery.jpg
    Screenshot_20240421_173040_Gallery.jpg
    48.4 KB · Görüntüleme: 50
Geri