Yeni BTR belgemi aldım

Kodla Büyü

ozgur30m

Site Gezgini
6.02.2014 de BTR başarı belgemi aldım.Ankara 2 dönem görevlendirmesine yetişemedik.Bundan sonra açılak mı belli değil.Okulumda Bt sınfı var ve boş duruyor.Bilgisayarlar paslanacak.Başvuru yapsam sonuç çıkar mı?

Hocam görevlendirmeler zaten yeni yapıldı. Bence şansınızı deneyin.

BTR bilgisayarcıların işidir ama nedense başka branştakiler yapıyor. Abi kurs yapsınlar bizde matematikçi, Türkçe'ci ne bileyim fenci olalım.
Daha meslek lisesinde bizi çalıştırmayan bakanlığa da buradan çok ağır ifadelerle hiçbir şey demeyerekten sözlerimi sonlandırıyorum ;)

hocam ben geçen dönem askerden dönünce BTR olmak için ili aradığımda başvuruyu yapmamı, belki görevlendirilebileceğimi söylediler. Ama ben başka sebeplerden dolayı başvurmadım. eğer görevlendiremeyeceklerini söylemişlerse bu sizi BTR yapmak istemedikleri içindir. Malum sizi seçerken herhangi bi ön eleme yapmamışlar (aynı kursa giden bir başka arkadaşım söyledi). hal böyle olunca sırf norm fazlası olduğu için BTR olmak isteyen ama hâlâ klavye-fareyi doğru düzgün kullanamayanlar var. Bunlarında bu durumda BTR olması büyük ayıp olur...

Bana da kurs açsınlar matematikçi olayım. Şu an matematikçi olanların yarısından matematik öğretmenliğini iyi yaparım

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
BTR bilgisayarcıların işidir ama nedense başka branştakiler yapıyor. Abi kurs yapsınlar bizde matematikçi, Türkçe'ci ne bileyim fenci olalım.
Daha meslek lisesinde bizi çalıştırmayan bakanlığa da buradan çok ağır ifadelerle hiçbir şey demeyerekten sözlerimi sonlandırıyorum ;)

Bizde 2 yıl önce bilgisayarcı bir BTR öğretmeni vardı. Görevlendirmeyle gelmişti. Format atmayı bana soruyordu. Tüm gün yan gelip yatıyordu. Öğretmen arkadaşlar da şikayetçiydi. Bilgisayarlar, yazıcılar çalışmaz haldeydi.

Ben ise donanım, yazılım, web, wifi, network, elektronik hemen her konudan biraz biraz anlayan bir BTR öğretmeniyim. Kendi branşım da İngilizce. Okula o kadar çok hizmet ettim ki geçen yıl başarı belgesi aldım. İlçe formatörleri de beni bildikleri için zaman zaman Fatih altyapı komisyonlarına alıyorlar veya arayarak teknik konularda yardım alıyorlar.

Yani bence yaptığınız genelleme yanlış olmuş çünkü ilgi bilgiyi getirir. Ha öte yandan, BTR olmak için verilen kurs çok yetersiz. Benimle beraber BTR olan ne arkadaşlar biliyorum... Bence bu BTR eğitiminin içeriği gözden geçirilmeli ve süresi arttırılmalı.

yataylimit' Alıntı:

Bizde 2 yıl önce bilgisayarcı bir BTR öğretmeni vardı. Görevlendirmeyle gelmişti. Format atmayı bana soruyordu. Tüm gün yan gelip yatıyordu. Öğretmen arkadaşlar da şikayetçiydi. Bilgisayarlar, yazıcılar çalışmaz haldeydi.

Ben ise donanım, yazılım, web, wifi, network, elektronik hemen her konudan biraz biraz anlayan bir BTR öğretmeniyim. Kendi branşım da İngilizce. Okula o kadar çok hizmet ettim ki geçen yıl başarı belgesi aldım. İlçe formatörleri de beni bildikleri için zaman zaman Fatih altyapı komisyonlarına alıyorlar veya arayarak teknik konularda yardım alıyorlar.

Yani bence yaptığınız genelleme yanlış olmuş çünkü ilgi bilgiyi getirir. Ha öte yandan, BTR olmak için verilen kurs çok yetersiz. Benimle beraber BTR olan ne arkadaşlar biliyorum... Bence bu BTR eğitiminin içeriği gözden geçirilmeli ve süresi arttırılmalı.

Ben adaletsizlikten yakınıyorum hocam. Bende iyi seviyede ingilizce biliyorum. O zaman gideyim İngilizce Öğretmeni olayım.
Okula hizmet ediliyorsa ne güzel. BTR belgesi almayla(!) arkadaşların %95'i rahata kavuşma derdinde!
Adalet yerini bulmalı. Beni meslek lisesine uygun görmeyen sistem, 100 saat kursla BTR yapıyorsa burada sorgulanacak çok şey var demektir.
Bilmem katılır mısınız?

Arkadaşlar bu kursu çok ciddiye aldılar ve epeyde kişiyi sınavda bıraktılar.Branşa gelince Btr olmak için branş neden önemli olsun.Bilgisayar mühendisi mi olmak gerekiyor.Ben Bilişim mezunlarınıda biliyorum.İşini iyi yapan her zaman yapar.Okulda BT sınıfı boş dursun onu mu istiyorsunuz?

:alkis:

bu yorumu abartı olmasın diye sadece bir kere alkışlıyorum. yoksa içimden geçen alkış sayısı sonsuz.... :alkis:

baymakci' Alıntı:
hocam ben geçen dönem askerden dönünce BTR olmak için ili aradığımda başvuruyu yapmamı, belki görevlendirilebileceğimi söylediler. Ama ben başka sebeplerden dolayı başvurmadım. eğer görevlendiremeyeceklerini söylemişlerse bu sizi BTR yapmak istemedikleri içindir. Malum sizi seçerken herhangi bi ön eleme yapmamışlar (aynı kursa giden bir başka arkadaşım söyledi). hal böyle olunca sırf norm fazlası olduğu için BTR olmak isteyen ama hâlâ klavye-fareyi doğru düzgün kullanamayanlar var. Bunlarında bu durumda BTR olması büyük ayıp olur...
Biz kurs sonunda çok ciddi bir sınav olduk ve bu işi yapamacakların çoğu kaldı zaten.

bote22' Alıntı:

bu yorumu abartı olmasın diye sadece bir kere alkışlıyorum. yoksa içimden geçen alkış sayısı sonsuz.... :alkis:
Arkadaşım devlet yeni atama yapmaktansa elinde ki norm fazlası öğretmenleri kullanmaya çalışıyor.Keşke açıkta bekleyen butun öğretmenler atansa.Ama fakulteleri açarken mezun sayısını planlamıyor.

ozgur30m' Alıntı:
bote22' Alıntı:

Arkadaşım devlet yeni atama yapmaktansa elinde ki norm fazlası öğretmenleri kullanmaya çalışıyor.Keşke açıkta bekleyen butun öğretmenler atansa.Ama fakulteleri açarken mezun sayısını planlamıyor.

hocam bana biraz kızgın gibi geldiniz, benim alkış kısmım bakanlıkla ilgili kısma. diğer kısımlarda doğru ama beğendiğim kısım "bakanlık". Ayrıca hayırlı uğurlu olsun benden tavsiye "Ohh! ne güzel yatarak para kazanıyorsunuz, formatörler hep böyle." laflarına hazırlıklı olun. Zira nedense okulun tüm teknik işleriyle ilgilenmemize rağmen her zaman "yatış" modunda algılanıyorsunuz. Tavsiye kısmının konuyla alakası yok ama hazırlıklı olun diye bilin istedim.

yataylimit' Alıntı:

Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler ...

sizin birseyler biliyo olmanız hiç bir anlam ifade etmez...Ben kendimden daha iyi matematik bilen hiç bir matematikçiyle karşılaşmadım bugune kadar, burdan hangi sonucu cıkarmalıyım acaba...Kız kardeşim odtu matematik mezunu ve bana soyledıgı şey şu, senin kadar matematik bilsem Odtu de akademisyen olarak kalırdım ama matematiğim senin seviyende olmadıgı için meb de öğretmenim.Bu arada ben bir bilg. öğretmeniyim.saçma sapan sonuclar cıkarmayın..Benim 7. sınıf ogrencılerımın bazıları var ki,onlarca bilgisayar ogretmenını cebinden cıkarır ama yuzlerce de biyoloji öğretmenini cebine bile koymaz..Herseyin belli bir kuralı var.. sen bugun benim alanıma gecersen yarın baskaları senin alanına gecer, o zaman kımın hangı alanda okudugunun bır anlamı kalmaz..

bu arada 4 yıl once gorev yaptıgım okulun ingilizce ogretmenıyle iddialasıp UDS ye girdik..Adamın aldıgı puanın tam 3 katından 7 fazla puan aldım..Adamın aldıgı puanı yazmak aramızdakı ingilizce ogretmenlerını rencıde eder dusuncesıyle yazmıyorum ama kendı puanımı yazayım 58...Hangı sonucu cıkarayım sımdı...
Butun bunları salladıgımı ıddıa edebılırsın o zaman senın sallamadıgını nasıl ıspat edeceksın...Baska branstan BTR olanlara kızmıyorum, bu cahılce gırısıme olanak sunan sısteme kızıyorum ben..

sancaktepe' Alıntı:
Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler ...

sizin birseyler biliyo olmanız hiç bir anlam ifade etmez...Ben kendimden daha iyi matematik bilen hiç bir matematikçiyle karşılaşmadım bugune kadar, burdan hangi sonucu cıkarmalıyım acaba...Kız kardeşim odtu matematik mezunu ve bana soyledıgı şey şu, senin kadar matematik bilsem Odtu de akademisyen olarak kalırdım ama matematiğim senin seviyende olmadıgı için meb de öğretmenim.Bu arada ben bir bilg. öğretmeniyim.saçma sapan sonuclar cıkarmayın..Benim 7. sınıf ogrencılerımın bazıları var ki,onlarca bilgisayar ogretmenını cebinden cıkarır ama yuzlerce de biyoloji öğretmenini cebine bile koymaz..Herseyin belli bir kuralı var.. sen bugun benim alanıma gecersen yarın baskaları senin alanına gecer, o zaman kımın hangı alanda okudugunun bır anlamı kalmaz..

Öncelikle, üslubun hiç hoş değil. Kendini koyuna benzetmekte serbestsin ama beni karıştırma!
Ben BTR olarak görev yaptığım için benim okuluma bilgisayar öğretmeni atanmıyor olsa az bile söylemişsin derim. Okulda bilgisayar dersi olmadığı için öğretmen atanmıyor. Öğretmen atanmadığı için birinin de bu görevi yapması gerekiyor. Okulda ben olmasam tahtalar herhalde en fazla 1-2 ay çalışıp virüslerden ötürü kitlenir kalır. İstediğin, arzu ettiğin bu mu? Ha senin derdin başka branştan BTR olanlarla değil, yasayı çıkartanlarsa git onları hedef al. Ayrıca kimsenin sana sallıyorsun falan dediği de yokken paranoyaklık yapmana lüzum yok. "Her şeyin bir kuralı var" yazıyorsun, kural kendi aleyhinde değiştirilince de veryansın ediyorsun.

karinca_52' Alıntı:
Keşke bizede 1 hafta mat. kursu verselerde matematik öğretmeni olsak

Ahh ah keşke. Koşa koşa giderim arkamda bıraktığım ne Cat5 kablolarına, ne Modeme, ne Bilgisayara, ne RJ45'e ne de penseye, hatta yazıcıya, kartuşa, ve tatta kotrol kalemine, tornavidaya bile dönüp bakmam. :lol: :lol:

Lisede hazirlik okudum. Unvde mesleki ingilizce dersi aldim. Kpds den yeterli bir puanim var. Neden ingilizce dersi vermeyeyim.
Bu durumda kpds, yds, uds puani belli seviyede olanlar ingilizce ogretmenleriyle dersleri paylassin program ve norm ona gore hesaplansin.

Geri