Yeni BTR çalışma şartları

Kodla Büyü
Ekleten ekletiyor maddesini

Rehberlik ve psikolojik danışma servislerinde görevli rehber öğretmen/psikolojik danışmanların çalışma süreleri bir iş saati 60 dakika olmak üzere haftalık 30 iş saatidir. Günlük çalışma saatleri eğitim kurumunun servis, ulaşım, özellik ve ihtiyaçlarına göre rehber öğretmen/psikolojik danışmanla iş birliğinde okul müdürlüğünce düzenlenir.

Cok çalışıyorlardi! Bence Meb ismini Rehberlik Bakanlığı olarak degistirsin. Genel Md, Bakan twitter'da havai fisek patlatmadigi kaldin bransdaslarina.. Neyse adalet beklemiyorum Meb'den. Bakalim ne olacak uzaktan bilmem seysi

Yeni BTR yazısı

Ekli dosyalar

• Efy7YoEXoAEqDyu.jpeg
    Efy7YoEXoAEqDyu.jpeg
    89.6 KB · Görüntüleme: 352
  • Efy7YKGXoAUrd5x.jpeg
    Efy7YKGXoAUrd5x.jpeg
    62.3 KB · Görüntüleme: 384
  • Efy7XBmWsAAIOdx.jpeg
    Efy7XBmWsAAIOdx.jpeg
    148.2 KB · Görüntüleme: 398
  • Efy7WIqWoAY65Vr.jpeg
    Efy7WIqWoAY65Vr.jpeg
    97.6 KB · Görüntüleme: 343
Okulumda tahta yok yillardir anadolu lisesine gidiyorum 2gun btr olarak kalan gunde okulda 20saat derse giriyordum simdi kendi okulumda btr olmayip tahta yok diye,
hem liseye gidecegim orada eba uzaktan egitim vs sorumlusu olacagim hemde kendi okulumda full derse girip birde orada mi uzaktan egitim sorumlusu olacagim ne guzel dünya

böyle bir dönemde bize ihtiyaç var ise neden btr veya uzaktan eğitim sorumlusu olmak istemiyorsunuz. okula gitmek istemiyoruz demek bence hoş olmuyor. milyonlarca çocuğun eğitimi için öğretmen olmadık mı? bu zor günlerde elimizi vicdanımıza koyup üzerimize düşeni yapmak ve aldığım paraların hakkını vermek zorundayız
evde kronik hastalığı olan çocuğum var artı bir de küçük kızım var kreşe göndersem olmaz göndermesem kim bakacak? Yoksa kimsenin işten kaçtığı yok. Şimdiye kadar fazlasıyla görevimiz olmayan işleri yaptık çoğumuz zaten ...

Okulumda tahta yok yillardir anadolu lisesine gidiyorum 2gun btr olarak kalan gunde okulda 20saat derse giriyordum simdi kendi okulumda btr olmayip tahta yok diye,
hem liseye gidecegim orada eba uzaktan egitim vs sorumlusu olacagim hemde kendi okulumda full derse girip birde orada mi uzaktan egitim sorumlusu olacagim ne guzel dünya
Hocam sizden daha beter olan bir ben var mesela . Kadromun bulunduğu okul tek müdür ilk orta okul bir arada . Akıllı tahtamız yok o yüzden başka bir okula btr oluyorum yollardır. Geçen dönem 3 kurumu birden idare ettim uzaktan eğitim döneminde , hepsinin siteleri ayrı güncelle , hepsinin öğretmen eba zoom sorunları .bir Sürü idareci ile uğraş .yemin ederim yıldım bıktım. Nasıl bir branşmışız arkadaş. Tayin istedim tek yerim yurdum olsun diye o da çıkmadı . Btr olsan ayrı dert olmasan ayrı dert . Yine benim tepemde hepsi daha şimdiden siteye foto atma ile başladık 3 kurum birden

Arkadaşlar emeklerinizi ve cabanizi anlıyorum ama zorla degil bu btr, ben almıyorum mesela, bakanlik mumkunse kiymetimizi bilsin ama sizler gibi fedakar öğretmenler yuzunden sorunlar çözülüyor ve sorun yok gibi algılanıyor herhalde tepelerde, istekler karsiliksiz kaliyor gibi geliyor bana. Kusura bakmasinlar ben istemiyorum uzaktan seyi de , btr de. Meb idealistlik birakmadi bende dersim varsa yaparim yoksa yapmam.

Arkadaşlar emeklerinizi ve cabanizi anlıyorum ama zorla degil bu btr, ben almıyorum mesela, bakanlik mumkunse kiymetimizi bilsin ama sizler gibi fedakar öğretmenler yuzunden sorunlar çözülüyor ve sorun yok gibi algılanıyor herhalde tepelerde, istekler karsiliksiz kaliyor gibi geliyor bana. Kusura bakmasinlar ben istemiyorum uzaktan seyi de , btr de. Meb idealistlik birakmadi bende dersim varsa yaparim yoksa yapmam.
Hocam işimizle alakasız başka bir görev vermeyeceklerini bilsem btr istemem. Eğer olur da okul açılmazsa diğer öğretmenler okula gitmezken btr gidecek mi sorusunun cevabı yok. Ancak daha önceden olduğu gibi işimizle alakasız görev vermeyeceklerine güvenmiyorum.

Hocam elbette zorla değil . Btr olmasak da aynı işleri yine bizden bekliyorlar sizden beklemediler mi pandemi döneminde .uzaktan eğitim sorumlusu olarak yazılmadı mı mesela şimdi adınız . Ben yapamam sadece derse girerim mi dediniz

Hocam elbette zorla değil . Btr olmasak da aynı işleri yine bizden bekliyorlar sizden beklemediler mi pandemi döneminde .uzaktan eğitim sorumlusu olarak yazılmadı mı mesela şimdi adınız . Ben yapamam sadece derse girerim mi dediniz

Kapali bir kutu eba ders, bakanlikta hersey, bizlik bir sey yoktu. Yapamam demedim çünkü boyle bir teklif yoktu, fazla da ilgilenmedim açıkçası. Dersim varsa yaptim, teknik isler benim sorunum olarak görmüyorum, bakanlik ve liyakatsiz idareciler idealistligimi bitirdi onun icin ellemiyorum. Rehberlige gelince firtina kopara bakanlik, sendikalar bize yillardir sessiz, artik bende sessizim.

KAFAM KARMAKARIŞIK ..kadrom ortaokulda .okulumda lab yok ,lise binasında emaneten duruyoruz.2 yıldır 2 okulun BTR si idim.Ama bu dönemde ne yapacağımı şaşırdım.kendi okulumu yazsam ki kayıtta tahta yok,8 adet tahta var ama liseye kayıtlı.Uzaktan eğitim sürecinde hergün okulda mı olucaz.Müdür belli olmaz ,interneti olmayan cocukları istediler sayı olarak onlar bi yerde toplanabilr başında siz durabilirsiniz dedi.

KAFAM KARMAKARIŞIK ..kadrom ortaokulda .okulumda lab yok ,lise binasında emaneten duruyoruz.2 yıldır 2 okulun BTR si idim.Ama bu dönemde ne yapacağımı şaşırdım.kendi okulumu yazsam ki kayıtta tahta yok,8 adet tahta var ama liseye kayıtlı.Uzaktan eğitim sürecinde hergün okulda mı olucaz.Müdür belli olmaz ,interneti olmayan cocukları istediler sayı olarak onlar bi yerde toplanabilr başında siz durabilirsiniz dedi.
Başında durmak diye bir şey olmaz hocam. Uzaktan eğitim sorumlusu veya btr teknik aksakliklarin giderilmesinde gorev alabilir. Gelen öğrencinin başında durmak olmaz.

Başında durmak diye bir şey olmaz hocam. Uzaktan eğitim sorumlusu veya btr teknik aksakliklarin giderilmesinde gorev alabilir. Gelen öğrencinin başında durmak olmaz.
basinda durmadan aksakliklari nasil gidermeyi dusunuyosunuz hocam?? ogrenci okula gelip baglanamadim giremedim hocam sifremi kabul etmedi dediklerinde hangi birini uzaktan halledeceksiniz?? cok sacma bi sistem olmus yeni calisma sartlari ne oldugumuz ne yapacagimiz isimizin saat kacta bitecegi belli degil

Bugün İl koordinatör hocamızın mesajı şu şekilde arkadaşlar : "ET kurulu okullara görevlendirme yapilacak+uzaktan eğitim ve canli derslere rehberlik için diğer okullardan da sorumlu olacaksınız. Gorevlendirildiginiz okulların çevresindeki okullara"

basinda durmadan aksakliklari nasil gidermeyi dusunuyosunuz hocam?? ogrenci okula gelip baglanamadim giremedim hocam sifremi kabul etmedi dediklerinde hangi birini uzaktan halledeceksiniz?? cok sacma bi sistem olmus yeni calisma sartlari ne oldugumuz ne yapacagimiz isimizin saat kacta bitecegi belli degil
Onu anlatmaya çalıştım hocam. Okula hangi öğrencinin ne zaman geleceği belli değilken (çünkü okulunda tanımlanan canlı ders saatleri değişkenlik gosterir) başında durmak nasıl bir süreç yaşatır öğretmene. O anlamda başında durmak olmaz dedim.
Öğrenci sorunu bildirir. Görevli öğretmen uygun bir zamanda sorunun giderilmesine yardımcı olur. Her sorunu yaşandığı anda çözmek mümkün olmaz.

Okulum Eba Destek noktası olacak. Yani öğrenciler uzaktan eğitim için gelecek. İl başlarında muhtemelen BTR ler bulunacak dedi. Öğretmenler de uzaktan eğitim için okula gelecekmiş. Sabahtan akşama kadar okulda olmamızı bekleyecekler. Annem rahatsız. Bu şartlarda bu dönem başvurmayacağım. Kısmet.

Son düzenleme:
Arkadaşlar uzaktan eğitim sorumlusu ya da BT rehber öğretmeni olarak görevlendirilenlerin okulda olmasi gerekiyor mu gerekmiyor mu?
Net bir bilgi mevcut mu?

Onu anlatmaya çalıştım hocam. Okula hangi öğrencinin ne zaman geleceği belli değilken (çünkü okulunda tanımlanan canlı ders saatleri değişkenlik gosterir) başında durmak nasıl bir süreç yaşatır öğretmene. O anlamda başında durmak olmaz dedim.
Öğrenci sorunu bildirir. Görevli öğretmen uygun bir zamanda sorunun giderilmesine yardımcı olur. Her sorunu yaşandığı anda çözmek mümkün olmaz.
hocam anlamadiginiz nokta biz o surecte (8-5)okulda olacaz buyuk ihtimalle o yuzden aninda mudahele edecez haliyle ogretmenim canli derse giremedim diyecek okula gelen cocuklar ozellikle ortaokuldaysaniz bunlarla karsilasacaksiniz demeye calisiyorum.oyle evde oturduğun yerden yardimci olabilirsin diyeceklerini sanmiyorum yani

böyle bir dönemde bize ihtiyaç var ise neden btr veya uzaktan eğitim sorumlusu olmak istemiyorsunuz. okula gitmek istemiyoruz demek bence hoş olmuyor. milyonlarca çocuğun eğitimi için öğretmen olmadık mı? bu zor günlerde elimizi vicdanımıza koyup üzerimize düşeni yapmak ve aldığım paraların hakkını vermek zorundayız
bilişim teknolojileri öğretmeniyiz hocam, teknik destek ekibi değiliz. isteyen yapar saygı duyarım. ama yapmak zorundaymışız gibi algı olturmayalım

Okulum Eba Destek noktası olacak. Yani öğrenciler uzaktan eğitim için gelecek. İl başlarında muhtemelen BTR ler bulunacak dedi. Öğretmenler de uzaktan eğitim için okula gelecekmiş. Sabahtan akşama kadar okulda olmamızı bekleyecekler. Annem rahatsız. Bu şartlarda bu dönem başvurmayacağım. Kısmet.
Pardus tahtalar içinde Eba Zoom yüklenebiliyor mu? Yoksa öğretmenler okula boşuna gelir.

Hocam, okul il değiştireceğim de nasipse o yüzden soruyorum, okulun EBA Destek noktası olması okula yazıyla mı bildiriliyor acaba? Mebte okulların listesi falan yayınlanmış olabilir mi, bilgisi olan var mı?

Pardus tahtalar içinde Eba Zoom yüklenebiliyor mu? Yoksa öğretmenler okula boşuna gelir.
Hocam ben öğretmen tahtaya geçip anlatır, telefonla veya bilgisayara bağlı kamerayla çekim yapar diye düşünmüştüm. Her ne olursa olsun yapılan iş çok saçma. Evinde imkanı olmayan arkadaşlar okulda ders işledi geçen sene. Diğerleri evde benim bile düşünmediğim düzenekler kurdu. Sırf öğretmen yatarak para kazanıyor herkes dışarda diyenler için böyle icatlar çıkarıyorlar.
Okula öğrenci gelmesi ayrı muamma. Benim okulumda imkânı olmayan öğrenci yok neredeyse. Ama ilk çalıştığım okul gibi dezavantajlı bölgedeki bir okulda 500 öğrenci gelir okula. Öyle olursa uzaktan eğitim neye yarar? Gelen öğrenciyi kim denetleyecek? İmkanı olmayan öğrenciler için tablet verilse, Eba canlı ders için geçerli sınırsız internet bağlantısı sağlansa böyle işlere gerek olmaz. Geçen yıl saat 23.00'e kadar canlı ders tanımlanmıştı. Okullar akşam ve haftasonu da mı açık olacak?
Bir de okul açılırsa 12. Sınıflar ders işlerken diğer öğrenciler için nasıl bir destek noktası oluşturulacak? Okul normaldeki gibi açılsa daha iyi.

Geri