Yeni Bakan Yardımcısı Böte Bölüm Başkanlığı Yapmış

Kodla Büyü
Ankara'daki açılan okullar ilk kez böyle açıldı ama kötü yerler eş durumuna güzel yerler açılır hep...
yapmadım tercihi o yüzden..
2 saatlik ders mi olur. Göstermelik işte.
Btr olmasak norm fazlasıyız.

Arkadaşlar bakan yardımcısının BÖTE'li olması çok güzel fakat fazla beklentiye girmemek lazım. Malum siyasetin ve bürokrasinin çok aktif olduğu bir eğitim sistemimiz var. Bizlerle ilgili birşey yapacağını ya da yapabileceğini düşünmüyorum. Yaparsa büyük iş yapmış olur, malum yıllardır verilen onlarca söz var bizlere.

BÖTE adına pek çok güzel iş yapmış birisidir PETEK hocam. Tanımadan yargılamamak lazım. Siyaset işin içerisine girince ne olur elbette bilinmez ama kendisinden öğrencisi olarak çok umutluyum.

Filmlerde olmayacak fikirlere aşırı inanan, "bir yerden toplu para bekliyorum abi" diyen, borç batağı içindeyken kendinin varlığından bile haberdar olmayan zengin akrabasından medet uman, "falanca arkadaşa büyük para gelecekmiş olm" diyen, cebindeki son parasını "kesin tutacak" diye iddia'ya at yarışına, sayısal lotoya yatıran tipler geldi aklıma.

Son umut kırıntılarınızı "bakan yardımcısı falanca yerde böte başkanlığı yapmış" gibi şeylere harcamayın dostlar. Çünküi şu an bakan yardımcısını bırakın, bakanın dahi yetkisi yok.

Halen eski Türkiye saikleri düşünüyorsunuz ancak şu an başkanlık sistemindeyiz. 2017'de anayasanın 8. maddesi "Yürütme yetkisi ve görevi, cumhurbaşkanı tarafından kullanılır ve yerine getirilir." olarak değiştirildi. Daha önce başbakan ve bakanlardaydı bu yetki. Şu an bakanların hiçbir yetkisi ve TBMM'ye karşı sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüm yetki ve sorumluluk Sayın Cumhurbaşkanı'mızdadır. Şu an bakanlar, abd'de olduğu gibi sekreter rolünde. Bu yüzden bakan yardımcısından medet ummak bir tarafa, bakandan bile medet ummak çok saçma. Dıdısının dıdısının dıdısı... İddia'ya umut bağlasanız tutma olasılığı daha yüksek.

Zaten belirttiğiniz kişi YEGİTEK den sorumlu değil. Görev alanına girmiyor şuanda...

İllaki sempatisi olur, sonuçta emek verdiği bir bölüm ve ders. Lakin bizim branş olarak sıkıntımız, branşımızı ve ne kadar önemli olduğunu tam olarak anlatamamamız. Beden eğitimi mezunları bunu yaptı, pdr mezunları bunu yaptı, müzik öğretmenliği mezunları bunu yaptı bir tek bizim branş açıkta kaldı. Bizim bu tepkisizliğimiz veya tepkilerimizin dikkate alınmayışı sebebiyle her geçen sene branşımız biraz daha itibarını kaybediyor. Bu sebeple bir ihtimal dahi olsa bu bakan yardımcısını değerlendirip daha aktif şekilde hareket etmeli ve gündeme gelmeliyiz.

Son düzenleme:
İllaki sempatisi olur, sonuçta emek verdiği bir bölüm ve ders. Lakin bizim branş olarak sıkıntımız, branşımızı ve ne kadar önemli olduğunu tam olarak anlatamamamız. Bende eğitimi mezunları bunu yaptı, pdr mezunları bunu yaptı, müzik öğretmenliği mezunları bunu yaptı bir tek bizim branş açıkta kaldı. Bizim bu tepkisizliğimiz veya tepkilerimizin dikkate alınmayışı sebebiyle her geçen sene branşımız biraz daha itibarını kaybediyor. Bu sebeple bir ihtimal dahi olsa bu bakan yardımcısını değerlendirip daha aktif şekilde hareket etmeli ve gündeme gelmeliyiz.
tepkisizliğimizin nedeni okulda gerçekten çok yoruluyor olmamız bir sürü iş yapıyor ama diğer branşlara işlerini hallettiğimiz halde sorsan ne yapıyorsunuz iki tık bir enter ne yaptın kafan mı yoruldu bedenin mi? bu soruyla karşılaşmayan bt ci yoktur heralde.

tepkisizliğimizin nedeni okulda gerçekten çok yoruluyor olmamız bir sürü iş yapıyor ama diğer branşlara işlerini hallettiğimiz halde sorsan ne yapıyorsunuz iki tık bir enter ne yaptın kafan mı yoruldu bedenin mi? bu soruyla karşılaşmayan bt ci yoktur heralde.
Hocam dikkat ederseniz, tepkisizliğimiz veya tepkilerimizin dikkate alınmaması diye belirtiyorum. Malum kodlama vs. diye dile pelesenk olan bir bölüm, bunun üzerine bir de pandemi ve uzaktan eğitim...Dha bizim dersimizin öne çıkması için ne gerekli? Bizim ortaya çıkıp bir şekilde gerekliliğimizi duyurmak.

Arkadaşlar bizim bölümü her yerde herkese bıkmadan usanmadan savunan tek bir kişi varsa o da Hacettepe Böte Sadi Seferoğlu dur. Her toplantıda dile getiriyor..petek hoca ile ben bu yıl içinde bir doktora dersi kapsamında tanışmıştım..formator öğretmenin çıkışını anlatmıştı derste...ben de sıkıntılarimizin hepsini anlatmıştım ama pek ilgilenmedi açıkçası

Sadi hoca şeker gibi adamdır. İlgili, anlayışlı biridir.
Hatırladığım kadarıyla, geçenlerde Ziya Selçuk'la yapılan toplantıda bildirmişti bazı sorunları.

Petek hoca Hacettepe ekolündendir, çok fazla bit şey yapabileceğini sanmıyorum umarım yanılırım

Geri