Yeni B.T. Rehber Ders Programı

Kodla Büyü
El ile hocam (manuel) excelden yardırdım güzel olmamışmı müdürün yapacağıda bu.. yaparken de yardım isterse şaşırmam :mrgreen:

designbote' Alıntı:
Kaçırdığınız bir detay, sizin yaptığınız program ikili öğretim yapan okullar için geçerli. Evet idare isterse böyle bir program yazabilir ama işler eskisi gibi değil. Eskiden 8-5 okuldaydın ve o saatler arasında da aktif olarak yapman gereken işleri yapman gerekiyordu. Ama artık programın belli. Mesela yaptığın programa göre 4 saat BT rehberliğin mi var. O 4 saat çalışırsın aradaki boşluklarda sana o programı verenin karşısına geçer oturursun ayak ayak üstüne atıp. Yeni yazılan 13 maddelik görevler yazınıda koyarsın masaya, onun dışında da kılını kıpırdatmazsın.

Bakalım programı senin istediğin gibi yapıp senden faydalanmaya mı çalışacak, yoksa kendi istediği gibi yapıp senin oturmnı mı izleyecek?
yani karşılıklı çıkar ilişkisine devam :D
gibi...

ama eskisinden farklı olarak kozlar biraz daha bizim elimizde :D

KöfteHoRr' Alıntı:
bilgisayara format at mı ----- lisanslı ürün al gel derim
kasayı tamir et mi ------ garantisi devam ediyor ben açamam kasayı, garantisi bitmişsede parça yok tamirci alsın getirsin.
ders programı mı yap ------ benim işim değil
web sitesi ---- olur hemen 2 html sayfası, fazlasını bilmiyorum
başka

bu fikir aslında güzel.uzak durmak lazım çözüm yolu sunmaktan.yoksa baş ağrısı bitmiyor.sonra karın ağrısı oluyorlar.

Benimki kesin 2. seçenek gibi olur, zaten 3 haftadır program yüzünden kavga ediyorum şimdi işlerine gelecek. Hadi hayırlısı bakalım....

Arkadaşlar birazda şu var. Eskiden de bir yazımız vardı ama her il kendi kafasına göre görevlendirme yazısı çıkarıyordu ve genellikle ordaki yazılar önemli olur. O yüzen bana kalırsa özellikle okul idarelerini bu yazıdan daha çok bağlayan ilin yayınlayacağı görevlendirme yazısıdır. O yüzden şimdi yapılacak ilk iş il koordinatörü arkadaşların hazırlayacağı yazıların bizim lehimize olması için kulis yapmak.

ben ilinkini anlamam bakanlığın yazısını alır işime bakarım. il mem bakanlığın üstünde değilki kendine göre yorum yapıp yada ek maddeler ekleyip kabul ettirsin..

3. SEÇENEĞİ EKLEDİM ARKADAŞLAR

EN SAÇMADA BU OLDU NEDEN DERSEN SABAH HIC KIMSEYE REHBERLIK YAPACAMAYACAĞIM O ZAMAN

Ekli dosyalar

• 3.jpg
    3.jpg
    56.9 KB · Görüntüleme: 398
kemalkarademir' Alıntı:
NORM OLAYIDA BÖYLELİKLE ÇÖZÜLMÜŞ OLUYOR,
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİNDE BT REHBERLİĞİ OLARAK GÖZÜKECEK YANİ DERS SAATİ GİBİ YANİ 30SAAT DERSİN VARMIŞ GİBİ GÖZÜKECEK
NEDEN NORM OLAYI ÇÖZÜLMEDİ DENİYOR....
Norm fazlası sınıf öğretmenlerine bu görev verilebiliyorsa demek ki bu görev norm fazlalığı sorununu çözüyor demektir.

Görevlendirilecek demiyor görevlendirilebilecek deniyor. O zaman idare bunu farklı yorumlayabilir. Başka görevlendirceğimiz bt öğretmeni yok deyip 8-5 okuldasın da diyebilir.

Hocam idare herşeyi diyebilir. İdarenin demesi önemli değil. İdare dedi diye böyle birşey kabul edilir mi. Diyelim ki A okulunda iki BT rehber öğretmeni var onlar sabahcı öğlenci çalışıyolar. Ben B okulunda tek BT öğretmeniyim diye mahkum muyum 8-17 çalışmaya. Böyle büyük bir haksızlığa yol açacağını zannetmiyorum yazıdaki ifade eksikliğinin. Evet yazının bu kısmında ifade eksikliği var. Ama idare bunu kullanamaz.

faruk8542' Alıntı:
bunun gibi bişeymi olacak şimdi? :eek:

YOKSAM BUNUN GİBİMİ HANGİSİ?

YOKSA YOKSAM BÖYLEMİ??

Ders programını hazırlayan idarenin hakkaniyetine ve senin dirayet göstermene kalmış bir durum hocam bu seçenekler...

Ders programını hazırlayan idarenin hakkaniyetine ve senin dirayet göstermene kalmış bir durum hocam bu seçenekler..

yani bi nane değişmedi.. gene eski tas eski hamam hani mesai saatleri düzenlenmişti.. ders programı hazırlayan belirliyor yani mesai saatini :!:

Arkadaşlar zorunlu kaç saat derse gireceğimiz yazmıyor. formatörlükde belli idi. şimdi 30 saat derse giren biride bu görevi yürütecekmi.

arkadaşlar peki 1 gün okula gitmediğimizde kaç saat ek dersimiz kesilmiş olacak,diğer branşcılar gibi 7 saat mi kesilir

aslicakir' Alıntı:
arkadaşlar peki 1 gün okula gitmediğimizde kaç saat ek dersimiz kesilmiş olacak,diğer branşcılar gibi 7 saat mi kesilir
ben buna bi türlü cevap bulamadım 2 gündür.

KöfteHoRr' Alıntı:
aslicakir' Alıntı:
ben buna bi türlü cevap bulamadım 2 gündür.

Hocam ek dersimiz ekders yönetmiliğinin 16. maddesine göre düzenlenir deniyor yani. sadece gelmediğimiz günün ek dersi kesilir. Eski sistem gibi.

Geri