[YENİLENDİ]Tableti dağıtmadan önce hazırlık programı

Kodla Büyü
Re: Tableti dağıtmadan önce hazırlık programı

eklenmişini 1.ci mesaja Tablet2.zip olarak ekledim. Birazda değişiklik yapmak zorunda kaldım. Öğrenci ile Öğretmen Tutanaklarını farklılaştırdım.
aycankavakli' Alıntı:
Hocam yalnız bize son gelen yazıda listeye klavye barkodlarını da yazın diyor. Sizin dosyanıza onu nasıl ekleyebilirim :?:

Boş olanı heralde tutanağa yapıştırılcak diye biliyorum. Gelmedi denemedim baştan sölim. Bildiğim okuduğum öyle.
unforgiven55' Alıntı:
arkadaşlar öğrenci tabletlerinde tablet üzerinde bi barkod yapıştırılmış birde aynısı boş olarak konmuş bu barkodu ne yapacağız blien . bide öğrenci tabletlerinde seri numarası diye bir şey yok. sizdede öylemi saygılaR

Ben tutanaga yapidtirdim barkodu excel dosyasina yazmadim cunku170 tablet oturup onlari yazmaktansa yapistirdim ogrencilerede elle yazdirdim kendi tutanaklarina saygilar

Arkadaşlar bu barkodlar biz de mi kalacak yoksa tablete mi yapıştırılacak? Öğrencilere tablet dışında herhangi bir şey verecek miyiz tutanak filan? Bir de aktivasyon için internet gerekiyor, okulda öğrencilere açtırıp öyle mi aktive ettirdiniz yoksa öğrenciler kendileri mi yapıyor bunu?

valla bizimkilerde yola cıkmış her an gelebilir sistemde gözüküyo seri nolarını hocamın verdiği dosyaya geçiyorum Allaha çok şükür klavye nosunuda eklemiş Allah razı olsun. Çok teşekkürler

Bu tutanakda 3 numara var ama kutunun üzerinde ( bir klavye bir tablet için) 2 numara var. Nasıl olacak bu iş anlamadım.

ÖĞRETMEN TABLETİNDE
1.Tablet Seri No
2.Tablet Barkod No
3.Klavye Seri No

ÖĞRENCİ TABLETİNDE
1.Tablet Barkod No

Baskada bi şey yok

ÖĞRETMEN TABLETİNDE
1.Tablet Seri No = 2. Kalvye Seri No (Aynı Numara - Kutunun üzerinde ve Kalvyenin Altında S.N Bölümü)
3.Tablet Barkod No (Kutunun üzerinde Harfle Başlıyor.)

ÖĞRENCİ TABLETİNDE
1.Tablet Barkod No (Kutunun üzerinde harfle başlıyor. Bir tanede içindne yapıştırılmaya hazır çıkıyor.)

Baskada bi şey yok

Öğretmen tabletinde sadece barkod no var.
Kısaca tablette barkod no var ve klavyede seri no var..tablet seri no diye birşey yok..

ÖĞRETMEN TABLETİNDE
1.Tablet Barkod No(hem tabletin arkasında hem kutuda yazıyor kutu içerisinde de yapıştırmaya hazır 1 tane çıkıyor)
2. Kalvye Seri No (hem klavyenin arkasında hem kutuda yazıyor kutu içerisinde de yapıştırmaya hazır 1 tane çıkıyor)

ÖĞRENCİ TABLETİNDE
1.Tablet Barkod No(hem tabletin arkasında hem kutuda yazıyor kutu içerisinde de yapıştırmaya hazır 1 tane çıkıyor)

cepola' Alıntı:
ÖĞRETMEN TABLETİNDE
1.Tablet Seri No = 2. Kalvye Seri No (Aynı Numara - Kutunun üzerinde ve Kalvyenin Altında S.N Bölümü)
3.Tablet Barkod No (Kutunun üzerinde Harfle Başlıyor.)

ÖĞRENCİ TABLETİNDE
1.Tablet Barkod No (Kutunun üzerinde harfle başlıyor. Bir tanede içindne yapıştırılmaya hazır çıkıyor.)

Baskada bi şey yok

Hocam öyle birşey olmaması gerek bana hala gelmedi ama gelen kutu içerikleri vs gözükmekte. pysb de gelen tabletlerin seri noları var seri no başlığına tıklandığında ise ekli klavyenin seri nosuda gözüküyor bu şekilde tabletler yoldayken onları sistemden çektim. aldım bu tablet seri no = klavye seri no neye göre söyleniyor tahmini mi ? ben sistemde aynı görmüyorum valla.

Kaldı ki fatih-tablet-f281/ogrenci-tabletlerinin-sei-numarasi-nerde-t127072-15.html başlığına bakınız

Arkadaşımız kesin bilgi demiştir buna göre dikkate almamız gerekir.

elzonur' Alıntı:
hocam ben açıklık getireyim konuya öğretmenler için gelende 2 seri no var sn: ile başlayan klavyenin seri nosu barkod dediğiniz ise tabletin seri nosu. o yüzden öğrencilerin kutularından sn: ile başlayan seri no çıkmaz bilgi kesindir. tesli tutanağının alındığı ekranda geri butonuna iki defa basarsanız görürsünüz

Ekli dosyalar

• tablet seri nolar ve klavye seri nolar.rar
    132.3 KB · Görüntüleme: 225
Hocam Tablet seri no denilen şey aslında tablet barkod no..
Birde klavye seri no var..

yani Tablet barkod(seri) no TXH ile başlayan
birde klavye seri no S/N:2014 diye başlayan..

başkada hiçbir numara yok.

fatihh-1453' Alıntı:
Hocam Tablet seri no denilen şey aslında tablet barkod no..
Birde klavye seri no var..

yani Tablet barkod(seri) no TXH ile başlayan
birde klavye seri no S/N:2014 diye başlayan..

başkada hiçbir numara yok.

hocam o zaman bu belgelerde 2 seri no bölümü olmalı biri klavye diğeride tablet seri no/barkod seri no..
excel tutanağında barkodun ve tablet seri no nun arasına Barkod etiketi yapıştırılır. Olay çözülür.

hocam 40 ın üstündeki sınıflarda sıkıntı yapıyor program. en alttaki öğrenciler orada görünür kalıyor.

cepola' Alıntı:
YENİLENDİ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN TABLETİ İÇİN AYRI TUTANAK ÖĞRETMEN TUTANAĞINA KLAVYE SERİ NUMARASIDA EKLENDİ

Pazartesi kurumumuza Tablet geleceği duyuruldu. Doğal olarak Tutanakdır Şifredir telaş sardı.

Dedim bu tutanakları elle yazmasak hemde elimizin altında bir dosya olarak bulunsa. Bunun içinde excelde ufak çapta iş görecek bi program yapim dedim. Sanırsam istediğim gibi bir şey oldu.

Kısaca Excel dosyası 4 sayfadan oluşuyor.

Sayfalar
ana : TC, No, Sınıf, Tablet Seri No ile arama yapılıp. Listede döken sayfa. Bulunan sonuçlarda istenirse Tutanak olarak yada Şifre etiketi olarak yazdırılabiliyor.
O92uy2j.png

db : Öğrenci Bilgilerinin (Database) olduğu sayfa. TC kimlik numaraları da lazım olduğu için E-Okulda ki öğrenci İşlemleri sayfasındaki Sıralamaya uygun(Copy-Paste için) hazırlandı.
YpuJYiB.png

tutanak : Teslim tutanağı sayfası. Burda sadece ilçe, okul ve Müdür adı kısımlarını elle giriniz. Gerisini ana sayffadan kendisi oluşturuyor.
KUUH2Uy.png

sifre_tc : Tabletler üzerine öğrenciye vermeden önce hazırlık yapılacağı için hangi tablet kime verilmişti düşünmim diye etiket çıkarttırıp Kutusuna yapıştırmak için hazırlandı(En fazla 39 Öğrenci 1 sayfa). Bu sayfayıda ana sayfadan oluşturup çıktısını aldırabiliyorsunuz.
qkS4v1o.png

NOT : TABLET3 DOSYASI TABLET2 YE EK OLARAK SINIF ÖĞRENCİ SAYISI 39 DAN FAZLA OLANLAR İÇİN(ETİKET SAYFASI DARALTILIP 51 ÖĞRENCİYE ÇIKARTILDI). Ana sayfadaki listede 39 dan fazla öğrenci varsa alttakileri temizlemiyordu. Şimdi Liste sınırsız temizlik yapıyor.
İYİ GÜNLERDE KULLANIN

NOT : TABLET2 DOSYASI ÖĞRETMEN KLAVYELERİNİN SERİ NUMARASINIDA TUTANAĞA YAZDIRIYOR. ÖĞRETMENE AYRI TUTANAK ÖĞRENCİYE AYRI TUTANAK HAZIRLIYOR.
İYİ GÜNLERDE KULLANIN

Sayın Hocam Öncelikle Çalışman için eline,koluna,yüreğine sağlık.
sizden ricam öğrencilere EBA şifrelerini aldım. Bu şifreleri tutanakla teslim etmek isterim. Çalışmanızda ayrı bir etiket sayfasına oluşturmuşsunuz. Tutanak sayfasında barkod satırının sağ tarafına bir eba şifre kutucuğu kondurabilirmiyiz? VBA macrolarını karıştırmak istemedim. Teşekkürler ve saygılarımla.

TÜRKKAN1923' Alıntı:
Sayın Hocam Öncelikle Çalışman için eline,koluna,yüreğine sağlık.
sizden ricam öğrencilere EBA şifrelerini aldım. Bu şifreleri tutanakla teslim etmek isterim. Çalışmanızda ayrı bir etiket sayfasına oluşturmuşsunuz. Tutanak sayfasında barkod satırının sağ tarafına bir eba şifre kutucuğu kondurabilirmiyiz? VBA macrolarını karıştırmak istemedim. Teşekkürler ve saygılarımla.

Tablet 4 dosyasına TUTANAK'ta Öğrenci EBA aktivasyon şifresi malzemeler bölümüne eklendi.

cepola' Alıntı:
TABLET4: TUTANAĞA EBA ÖĞRENCİ AKTİVASYON ŞİFRESİ EKLENDİ
YENİLENDİ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN TABLETİ İÇİN AYRI TUTANAK ÖĞRETMEN TUTANAĞINA KLAVYE SERİ NUMARASIDA EKLENDİ
SAYIN HOCAM, Nezaket ve Duyarlılığınızdan ötürü sonsuz teşekkürlerimi arz ederim.
Elinize yüreğinize sağlık.
Hayırlı günler,iyi çalışmalar dilerim.

Hocam öğretmen için ayrı tutanak yazdıramadım Tablet4 de. Eklendiğini yazmışsınız ama. Öğretmen tutanağında da 2 usb bir de klavyesi olacak ya.

SensizTutsak' Alıntı:
Hocam öğretmen için ayrı tutanak yazdıramadım Tablet4 de. Eklendiğini yazmışsınız ama. Öğretmen tutanağında da 2 usb bir de klavyesi olacak ya.

Öğretmen için sınıf kısmına Ö yada ö yazarsanız öğretmen olduğunu algılar ona uygun tutanak yazdırır.

Geri