[YENİLENDİ]Tableti dağıtmadan önce hazırlık programı

Kodla Büyü

cepola

Aktif Üye
TABLET4: TUTANAĞA EBA ÖĞRENCİ AKTİVASYON ŞİFRESİ EKLENDİ
YENİLENDİ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN TABLETİ İÇİN AYRI TUTANAK ÖĞRETMEN TUTANAĞINA KLAVYE SERİ NUMARASIDA EKLENDİ

Pazartesi kurumumuza Tablet geleceği duyuruldu. Doğal olarak Tutanakdır Şifredir telaş sardı.

Dedim bu tutanakları elle yazmasak hemde elimizin altında bir dosya olarak bulunsa. Bunun içinde excelde ufak çapta iş görecek bi program yapim dedim. Sanırsam istediğim gibi bir şey oldu.

Kısaca Excel dosyası 4 sayfadan oluşuyor.

Sayfalar
ana : TC, No, Sınıf, Tablet Seri No ile arama yapılıp. Listede döken sayfa. Bulunan sonuçlarda istenirse Tutanak olarak yada Şifre etiketi olarak yazdırılabiliyor.
O92uy2j.png

db : Öğrenci Bilgilerinin (Database) olduğu sayfa. TC kimlik numaraları da lazım olduğu için E-Okulda ki öğrenci İşlemleri sayfasındaki Sıralamaya uygun(Copy-Paste için) hazırlandı.
YpuJYiB.png

tutanak : Teslim tutanağı sayfası. Burda sadece ilçe, okul ve Müdür adı kısımlarını elle giriniz. Gerisini ana sayffadan kendisi oluşturuyor.
KUUH2Uy.png

sifre_tc : Tabletler üzerine öğrenciye vermeden önce hazırlık yapılacağı için hangi tablet kime verilmişti düşünmim diye etiket çıkarttırıp Kutusuna yapıştırmak için hazırlandı(En fazla 39 Öğrenci 1 sayfa). Bu sayfayıda ana sayfadan oluşturup çıktısını aldırabiliyorsunuz.
qkS4v1o.png

NOT : TABLET3 DOSYASI TABLET2 YE EK OLARAK SINIF ÖĞRENCİ SAYISI 39 DAN FAZLA OLANLAR İÇİN(ETİKET SAYFASI DARALTILIP 51 ÖĞRENCİYE ÇIKARTILDI). Ana sayfadaki listede 39 dan fazla öğrenci varsa alttakileri temizlemiyordu. Şimdi Liste sınırsız temizlik yapıyor.
İYİ GÜNLERDE KULLANIN

NOT : TABLET2 DOSYASI ÖĞRETMEN KLAVYELERİNİN SERİ NUMARASINIDA TUTANAĞA YAZDIRIYOR. ÖĞRETMENE AYRI TUTANAK ÖĞRENCİYE AYRI TUTANAK HAZIRLIYOR.
İYİ GÜNLERDE KULLANIN

Ekli dosyalar

• Tablet.zip
    32.2 KB · Görüntüleme: 1,285
  • Tablet2.zip
    33.9 KB · Görüntüleme: 1,106
  • Tablet3.zip
    34.2 KB · Görüntüleme: 738
  • Tablet4.zip
    35.8 KB · Görüntüleme: 687
Re: Tableti dağıtmadan önce hazırlık programı

Sağolun hocam.Bize de geldi tabletler. Yarın dağıtırız sanırım.Program işimize yarayacaktır.

eyvallah hocam

0 ile başlayan şifrelerde sorun çıkartıyor sıfırları yok sayıyor hücre özelliklerinde sayı olarak belirtildiği için

Bugün bakarım hocam şifreleri vermeedik tabletler gelmediği için bir tane örnek seri no, barkod no ve şifre özelliklerini yazarsanız başka aksilik çıkmasın ona göre hazırlim.

0 hatası düzelmiş halde ekteki dosyada.

Ekli dosyalar

• Tablet.zip
    32.3 KB · Görüntüleme: 887

süpersin hocam :alkis: :alkis: :alkis:

:+1:

teşekkürler

hocam program için teşekkürler de dirk kuyt ı kadro dışı bırakmışsın yav

+1 Çok teşekkürler hocam

güzel düşündün hocam emeğine sağlık. Biz de ilerleyen yıllarda kullanırız. :alkis:

volkantb' Alıntı:
hocam program için teşekkürler de dirk kuyt ı kadro dışı bırakmışsın yav

:puhaha: Şimdi farkettim. İşçinin(Dirk Kuyt) sömürüldüğü düzende biz sisteme uyduk heralde.

arkadaşlar öğrenci tabletlerinde tablet üzerinde bi barkod yapıştırılmış birde aynısı boş olarak konmuş bu barkodu ne yapacağız blien . bide öğrenci tabletlerinde seri numarası diye bir şey yok. sizdede öylemi saygılaR

hocam teşekkür ederim emeğiniz içn.şifreleri neden atadınız onu anlayamadım.

hkolan' Alıntı:
hocam teşekkür ederim emeğiniz içn.şifreleri neden atadınız onu anlayamadım.

Hocam EBA ya giriyorsunuz. Sağ üstten giriş yapınız. Eba şifresi almadıysanız daha önce oradan mebbis girişi ile eba şifresi oluşturun.

Giriş yaptıktan sonra adres satırına http://www.eba.gov.tr/Ogrencisifre yazınız

ve akabinde e-okuldan kurum işlemleri öğrenci devamsızlığı bölümünden 9 A sınıfını açın orada öğrencilerin tc kimlikli listesini göreceksiniz kopyala yapıştır ile tüm bilgileri veri olarak excele aktarın ve sonra tc sütunu bilgilerini kullanarak her öğrencinize eba şifresi oluşturunuz (oluşturma işlemi için butona bastığınızda sistem öğrenciye şifre oluşturmakta sizde bunu dosyaya işlemektesiniz.

Hocam yalnız bize son gelen yazıda listeye klavye barkodlarını da yazın diyor. Sizin dosyanıza onu nasıl ekleyebilirim :?:

Hocam eline sağlık. Bugun yazı gelmiş tutanak tutun falan diye. Ben de böyle bişey yapayım diyordum. Allah razı olsun. Eline sağlık.

teşekkürler
aktivasyon olayında aktivasyonu her öğrenci kendisi yapmayacak mı artık verilen şifreyle??

Ayın 30'una kadar dağıtılacağı söyleniyordu. Henüz bizim okulda ses seda yok bakalım. Ama bu çok işime yarayacak. Teşekkürler...

Teşekkürler sayın hocam

Geri