YENİ DAĞITILACAK FATİH TABLETİ

Kodla Büyü

g.cetin.66

Süper Üye
Süper Üye
ÖĞRETMEN TABLETİ VE ÖZELLİKLERİ KARŞINIZDA

İlk yorumumu söyleyeyim diğerlerine göre çok kibar ve ince ergonomik

Ekli dosyalar

• 20150521_091147.jpg
    20150521_091147.jpg
    84.3 KB · Görüntüleme: 3,107
  • 20150521_091156.jpg
    20150521_091156.jpg
    67.3 KB · Görüntüleme: 3,107
  • 20150521_091222.jpg
    20150521_091222.jpg
    94.5 KB · Görüntüleme: 3,108
  • 20150521_091607.jpg
    20150521_091607.jpg
    149.7 KB · Görüntüleme: 3,107
Bu teknoloji ülkemizde maalesef yanlış anlaşıldı. Ders yerine sanki oyun için gönderildi sanan bir sürü öğrenci ve maalesef öğretmen çok..

hocam illerdeki listeleri bilemem , ama şuan ordu iline geldi fakat dağıtımı yarın devlet erkanını bekliyor , benim bildiğim yarın devlet töreni ile dağıtılacak , hey Allahım ne günlere kaldık yaw

sayın hocam,

faz iki kapsamında öğretmen ve öğrencilere dağıtılacak olan mı o tablet acaba.

Hocam bunun kisi öğretmen yazıyor üzerinde ama içinde bu sefer klavye falan yok sadece yumusak doku kılıf var eski tip şarj aleti kablosu var o kadar baska bir şei yok

içiniz benim gibi cızzzz ediyor mu? ben çocuğuma böyle tablet almıyorum ama benim pparamla dağıtılıyor. üstelik bu paraya okullarda ne kadar farklı yerlerde ihtiyacımız varken. bir de hakettiği gibi kullanılamıyor. o kadar üzülüyorum ki...

Hocam bu öğretmen tableti öğrenci tabletini göremedim daha ama bu faz 2 deki okullara gidiyor ama su da olabilir faz 1 de kurulmamıs liseler vardır geç kurulmuslardır tablet yoktur onlarada verilecek olanlar var mesela bizde 3 okul var öyle

mrb teslim alırken yapılacak işlemler nelerdir arkadaşlar.
:)
bir de öğrencilere dağıtırken seri noları almamıza gerek varmı? ben geçen yıl almamıştım. bikaç ay sonra pybs de görebiliyoruz zaten demi

Bizde de yarın dağıtılacak. Yarın canlı bağlantı yapılcak okulumuzda.
Batman Raman (İmkb) Anadolu Lisesi...

geçen bir il milli eğitim çalışanı,
faz-II için dağıtım yok... faz-I için dağıtılacak tabletler sadece daha önce dağıtılıp da eksik kalanlara verilecek
dedi...
yeni bir dağıtım yok...

esenordelarthe' Alıntı:
içiniz benim gibi cızzzz ediyor mu? ben çocuğuma böyle tablet almıyorum ama benim pparamla dağıtılıyor. üstelik bu paraya okullarda ne kadar farklı yerlerde ihtiyacımız varken. bir de hakettiği gibi kullanılamıyor. o kadar üzülüyorum ki...
hocam niye içimiz cızzz etsin ki, sadaka vermeye ve almaya alışmış bir milletiz. parası olanın sadakası olsun, alan ise dilenci. Dilenci ruhlu bir milletiz.. Yaratılıştan gelen bir özellik, ancak şu anda milletin el açtığı kapı malum. Allah'a olan inançlar sarsılmış. Hortumlamak, yolsuzluk vacip ve caiz bir hale gelmiş. başa gelen tüm torpilliler milli eğitim müdürleri şube müdürleri okul müdürleri hangi sınav görevinden, hangi ihaleden ne kadar para hüpleteceğini çok iyi hesaplıyor. abdest alıp namaz kılsalarda haklarıyla mı gelmişler o makama bbilinmez. en azından ölene kadar tövbe kapısı açık, tövbe ederler. ya inanmayanlar ne yapsın.
biz üç beş kuruşu ekdersi hesaplarız ancak. tabletten kimin cebine ne kadar para girdi bilinmez. Allah ıslah eylesin.

dengem' Alıntı:
Bu teknoloji ülkemizde maalesef yanlış anlaşıldı. Ders yerine sanki oyun için gönderildi sanan bir sürü öğrenci ve maalesef öğretmen çok..
hocam ben de öyle anlıyorum zaten. doğrusu ne?
hocam şunun bunun için kullanılacak deme, nerde alt yapı, nerde program,nerde içerik.
Belki doğrusu şu da olabilir; kaç tane öğrenci.....
ihaleyi zorluya mı versek zengin ederiz, koça mı? ya da koçun karşısına şunu mu çıkarsak.
belki hani avrupa birliği şartlarında şu kadar tavuk satın alacaksanız, şu kadar dana eti.
(tavuk satmak için deli dana, et satmak için de kuuş gribi çıkmıştı, domuz gribi niye çıktı bilmiyorum;ülkede domuz mu satılıyor ki)
Hani avrupa birliği şartı olabilir; şu kadar dolarlık teknoloji alacaksın. bilemiyorum.

Devlet diyor ki; alın çocuklarım bu tabletlerle oyalanın. Eğitim-öğretimi boşverin , zamanınızı tabletlerinizdeki oyunlarla geçirin.

benim telefonum bir nevi tablet gibi...zamanımı oyunlara harcıyordum kış mevsimi yüzünden şuan mortal combat x yüklü yine de oynayasım yok.

Tablet konsunda sorunlar ve riskler mevcut bence de ama bu kadar mesafeli durmak doğru gelmiyor bana. Neticede bir sürü eğitim uygulaması yüklenebilyor tabletlere. Öğretmenler olarak doğru kullanım konusunda rehber olmamız gerekirken sürekli tableti işe yaramaz olarak görmek ne kadar mantıklı?

Keşke bu tablet yerine güzel, yeni laboratuarlar kurulsaydı, çok daha iyi olurdu. Tabletler maalesef çoğunlukla oyun amaçlı kullanılıyor. Kendi görev yaptığım okulda bazı öğrenciler ise hiç el sürmediklerini söylüyorlar.

esenordelarthe' Alıntı:

Aynen öyle hocam, sonuna kadar katılıyorum.

oyungezer' Alıntı:
Tablet konsunda sorunlar ve riskler mevcut bence de ama bu kadar mesafeli durmak doğru gelmiyor bana. Neticede bir sürü eğitim uygulaması yüklenebilyor tabletlere. Öğretmenler olarak doğru kullanım konusunda rehber olmamız gerekirken sürekli tableti işe yaramaz olarak görmek ne kadar mantıklı?
hocam rehber olacaksın da kime... öğrenciye mi öğretmene mi. tek tek sen tüm öğrencilere program üretceksen, yükleyeceksen diğer öğretmenlere ne gerek var. önce öğretmene ver yansın tutuşsun, e dökümanını da var geliştirsin. sonra öğrenciye tablet ver öğrenciyle paylaşssın. Biz tersten başladık. önce öğrenciye verdik.

Demek ki dağıtılan 730 bin tabletten sonra "fotokopi çekme" dersnotu için fotoğraf çekme" ihtiyacı doğabilir düşüncesiyle 5 mp arka kamera eklemeyi düşünnenler olmuş ee bu da bir gelişme...
yanlız sürekli zarar gören şarj girişi için hala bir önlem alınmamış gibi... bakalım ileride okullarda bu cihazlar için sarj ünitesi koymayı akıl edecek birileri çıkacak mı?

Bence ülkede başka eksikler varken tablet bu kadar öncelikli olmasa daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Bir tane de ben istiyorum. Hatta 3 olsun. İkisini oğlanlara veririm. :)

Geri