yedeklik yoklaması(e-devlet)

Kodla Büyü
huseyinm' Alıntı:
arkadaşlar bu zamana kadar eski sistem olsun e devlet olsun yoklama yaptırmadığı için ceza yiyen duymadım
askerde daha öğrenemediniz mi siz şunu da yapalım mı dediğinizde size fazlasıyla iş çakarmadılar mı boş verin bunlar adamların aklına sokuyorsunuz size daha sonra yok seferberlik kaynağı, yok birliğini ara bilmem ne gibi işler çıkarıyor
teskereniz aldın mı geç kenara sessiz sessiz otur daha ne karıştırıyorsun
bu arada sen yoklama yaptırmışsındır diye düşünmeyin geleli 4 yıl oldu 4 yıldır yaptırmıyorum

aslında haklısınız hocam.
hiç yaptırmayana bişey olmuyor. 2-3 yıl yaptırmayıp sonra şubeye giden birine de ceza ödettiler niye şimdiye kadar yaptırmadın diye.

solomonte' Alıntı:
2004 yılında yed. sb. olarak yapmıştım ve ilk yılda yoklama yaptırmayı unutmuştum. Bağlı bulunduğum askerlik şubesinden savunma isteme yazısı gönderdiler. Tabi geçerli bir mazaretim olmadığından savunmam yeterli bulunmadı ve ceza ödemek zorunda kalmıştım... Sonraki yıllarda da bazen gene unuttum, bazen yaptırdım ama başka savunma isteme yazısı ya da ceza gelmedi. Aklıma gelirse e-devlet üzerinden yapıyorum artık...

ne kadar hocam cezası?

solomonte' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
solomonte' Alıntı:
2004 yılında yed. sb. olarak yapmıştım ve ilk yılda yoklama yaptırmayı unutmuştum. Bağlı bulunduğum askerlik şubesinden savunma isteme yazısı gönderdiler. Tabi geçerli bir mazaretim olmadığından savunmam yeterli bulunmadı ve ceza ödemek zorunda kalmıştım... Sonraki yıllarda da bazen gene unuttum, bazen yaptırdım ama başka savunma isteme yazısı ya da ceza gelmedi. Aklıma gelirse e-devlet üzerinden yapıyorum artık...

ne kadar hocam cezası?

2005 yılında 45 TL ödemiştim...

Tamamen aynısı oldu banada...
1 paket parl. halletmişti ordaki s.memur?

ben 2008 de terhis olduktan sonra bu yoklamayı bi türlü yaptıramadım
şubeye gittim dediler internetten yapman lazım aradan biraz zaman geçti ptt ye gittim şifre felan aldım geldim formu doldurdum sonunda kabul etmedi şubenize gidin diye bi uyarı verdi aradan biraz zaman geçti şubeye tekrar gittim ama süre dolmuş yapamayız seneye netten yaparsınız dediler sonra bi iki kere daha denedim ama netten gene kabul etmedi bende seferberliğinede yedeğinede deyip vaz geçtim şimdi başlığı görünce gene deyim dedim ama bu seferde sayfa acılmıyor bu arada ceza felan gelmedi henüz

Geri