yedeklik yoklaması(e-devlet)

Kodla Büyü

gulftown

Aktif Üye
her yıl haziran sonuna kadar yaptırmamız gerekli olan yedeklik yoklamamı az önce e-devlet üzerinden yaptım. cezası var yapılmazsa, hatırlatmak istedim.

hcm tam olarak nerden nasıl yapılıyor. tam link verirmisiniz ya da tarif edermisiniz. tşkkrler

e-devlet şifresi için ille de ptt ye mi gitmek lazım.ptt deki sıra eskideki tüp sırası gibi.Allah düşürmesin..

hugo4545' Alıntı:
e-devlet şifresi için ille de ptt ye mi gitmek lazım.ptt deki sıra eskideki tüp sırası gibi.Allah düşürmesin..
Aynen öyle Allah oradaki çalışanlara da sabır versin.

Bu zamana kadar askerlik şubeme formu doldurup iadeli taahhütlü gönderiyorum ve pttden aldığım gönderim kağıdını saklıyorum. Herhangi bi,r sorun çıkmadı şimdiye kadar.e-devlet şifresi almak işkence

ben kısa dönem yaptım askerliği. 2 yıl öncesine kadar gidip yoklamamı yaptırıyordum, sonra kısa dönemlere gerek yok dediler.
benden başka kısa dönem olupda bunu bilen var mı? kısa dönemler yoklama yaptırmayabilir mi? ceza ödemeyelim boşuna..

iki yıl önce gittiğimde şubeden şöyle bir bilgi vermişlerdi, "hocam her yıl yaptırmanız gerekiyor ama siz devlet memuru olduğunuzdan çok sorun olmuyorsunuz, il değiştirmediğiniz veya ilçede adres değişikliği yapmadıysanız çok da önemli değil" iki yıldır bende yoklama yaptırmadım bu cümlenin üzerine. ağustosun sonunda düşünüyordum internetten yaparız artık :mrgreen:

Bende 2 ay önce bu işlemi e-devlet üzerinden yaptığımda son sayfada yapılan işlemin sonucunun bildirilmesi için e-posta ve cep telefonuma bilgi gelmesini istedim ama arada geçen zamanda böyle bir sonuç ulaşmadı. Arkadaşlar sizlerde de öyle mi oldu?
https://www.turkiye.gov.tr/vatandas

caylakcekirge' Alıntı:
Bende 2 ay önce bu işlemi e-devlet üzerinden yaptığımda son sayfada yapılan işlemin sonucunun bildirilmesi için e-posta ve cep telefonuma bilgi gelmesini istedim ama arada geçen zamanda böyle bir sonuç ulaşmadı. Arkadaşlar sizlerde de öyle mi oldu?
https://www.turkiye.gov.tr/vatandas

güya banada cevap gelecekti ama gelmedi. şubeye gittiğimde kontrol edeyim bari,ceza yemeyelim

Bu konuyu açan arkadaşa teşekkürler, gerçekten önemli bir konu. e-devlet üzerinden yapılabileceğini bilmiyordum, öğrendiğim iyi oldu. e-devlet şifresini aldığımdan beri bişey yapmamıştım bi işe yarasın bari :lol:

terhisten sonra hiç yaptırmayıp geçen sene e-türkiyeden yapan ve sorun yaşamayanlar var.

6.Yedek Subay, Astsubay iseniz 1 Ocak – 30 Haziran tarihleri arasında, askerlik hizmetini Uzman Jandarma, Uzman Erbaş, Erbaş veya Er olarak yaptı iseniz 1 Ocak – 31 Ekim tarihleri arasında yedeklik yoklamanızı yaptırmanız gerektiğini unutmayınız.

Ben de geçen gün askerlik şubesine gittim ilk yedeklik yoklamamı yaptırmak için. Ancak yaptıramadım. Sebep de askerlik görevimi yaptığım birlik seferberlik kaynağına girmemiş beni. Birliğinize haber verin ve sizi seferberlik kaynağına girsinler dedi şubedeki eleman. Ben de öyle yaptım ama seferberlik kaynağı nedir onu bilmiyorum.

Ben de 8 yıldır hiç yaptırmadım astek olarak yapmıştım borcum varmıdır ki varsa e-devlet te görebiliyormuyuz acaba
e-devlet kullananlar yardımcı olursa sevinirim

arkadaşlar bende bu e-devletten yapmak için çok uğraşmış fakat bir türlü yapamamıştım tekrar deneyelim bakalım

6.Yedek Subay, Astsubay iseniz 1 Ocak – 30 Haziran tarihleri arasında................

arkadaşlar bu zamana kadar eski sistem olsun e devlet olsun yoklama yaptırmadığı için ceza yiyen duymadım
askerde daha öğrenemediniz mi siz şunu da yapalım mı dediğinizde size fazlasıyla iş çakarmadılar mı boş verin bunlar adamların aklına sokuyorsunuz size daha sonra yok seferberlik kaynağı, yok birliğini ara bilmem ne gibi işler çıkarıyor
teskereniz aldın mı geç kenara sessiz sessiz otur daha ne karıştırıyorsun
bu arada sen yoklama yaptırmışsındır diye düşünmeyin geleli 4 yıl oldu 4 yıldır yaptırmıyorum

Geri