yıllık plan arıyorum açıkcası

Kodla Büyü

Ahber

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar yıllık plan konusunda sıkıntım var forumdan aldığım planlardan bir kaçını inceledim ama sanki konu yoğunluğu fazla 2 saatte anlatılması gereken zamana göre geniş geldi. Hani sonuçta uygulama ağırlıklı bir dersimiz var elinde sade bir plan olan varsa arkadaşlar varsa paylaşabilirmi diyebilirsiniz kendin yap diye ama plan konusunda yetenekli değilim ilk defa 5 ve 6 lara ders aldım. şimdiden tşk ederim.

hocam bende şimdi plan yapmaya başladım, benimde kararsızlıklarım var, fikrinizi almak isterim.

1- 4. Problem Çözme, Programlama ve Özgün Ürün Geliştirme kısmı şu anda öğrenci seviyesinin üstünde olduğu için planımda hiç yer vermicem.
2- ağırlık olarak ofis ve görsel tasarıma ağırlık vermeyi düşünüyorum.
3- baş kısımdaki teorik konular 2 haftaya koydum ki bitti zaten iki hafta
3- işletim sistemi 4 hafta ayırdım, zaten 1 haftası klavye tuşları, görev çubuğu, masaüstü ortamı ve arka plan, denetim masası basit düzey
4- faydalı programlar ve dosya yönetimi 1 hafta
5- teorik konular geliyo arkasında 1 hafta
6- mail hesabı oluşturma ve ekşi,uludağ,viki sözlük için 1 hafta
7- blog için 2 hafta ayırdım, 1 hafta blogger, 1 hafta wordpress basit düzeyde blog oluşturma
8- facebook,youtube,sesli görüntülü konferans sohbet tarzı siteler açılmadığı için 1 hafta ayırdım. (diğer linkin,delicious vs.. dahil, pek girmeyi düşünmüyorum)
9- web tarayıcı, arama motoru ve faydalı siteler için 1 hafta ayırdım
(bu araya google drive ve outlook belgeler eklenebilir word excel öncesi kolaylık olsun diye)
10- 6 hafta word ve outlook word, 6 hafta excel ve outlook excel, ve 9 hafta (zaten son hafta ders yapamayız 8 hatfa kalıyo) ise powerpoint, moviemaker, proshow gold ve weebly ile sürükle bırak yöntemiyle web sitesi oluşturma anlatmak istiyorum biraz fazla vakit ayırdım o yüzden

hocam beğenirseniz ortak bişeyler yapabiliriz, az önce başladım excelde biraz şekillendirdim, 8 saat dersim 4 ayrı gün 2'şer saat olduğundan ve tatiller farklı günlerde denk geldiğinden her sınıf için ayrı plan yapıcam, aşağıdaki örnek pazartesi günü için, bittikçe paylaşırım.

Bu arada 5 ve 6'larda bu yıl aynı plan ve içerik doğrultusunda ders işlicem, seneye Allah Kerim..

Hocam yorumlarınızı bekliyorum acilen..

Ekli dosyalar

• deneme plan.rar
    11.1 KB · Görüntüleme: 172
Hocam anlayamadığım nedir biliyomusunuz siz mesela işletim sistemine 4 hafta ayıracaksınız ki kapsamlı olması yönünde mantıklı ama başka planlarda 1 hafta da sadece bir sunuyla işletim sistemi konusu bitiyor.

zencefil58' Alıntı:
Hocam anlayamadığım nedir biliyomusunuz siz mesela işletim sistemine 4 hafta ayıracaksınız ki kapsamlı olması yönünde mantıklı ama başka planlarda 1 hafta da sadece bir sunuyla işletim sistemi konusu bitiyor.

Ben en sade şekle indirmeye çalıştım, öğrenciler 2 haftada gösterdi ki baya zorlanıcaz.

mclaren' Alıntı:
zencefil58' Alıntı:

Ben en sade şekle indirmeye çalıştım, öğrenciler 2 haftada gösterdi ki baya zorlanıcaz.

farkındayım hocam öğrenciler değişiyor bazıları basit işleri biliyor bazıları çift tıklamayı çözmeye çalışıyor bende ona takıldım zaten. İlk dönem temeli verebilirsem 2. yarı sratch olabilir diye düşünüyorum.

hocam youtube blog falan gibi konuları nasıl anlatacaksınız okuldan giremiyoruz sözel olarakmı anlatcaksınız

zencefil58' Alıntı:
hocam youtube blog falan gibi konuları nasıl anlatacaksınız okuldan giremiyoruz sözel olarakmı anlatcaksınız

açılmayanları anlatmicam zaten, blogger ve wordpress açılır diye tahmin ediyorum..

Geri