Yönetim:bbnet_okul_sablonu_v1.8 [ Çıktı ]

Kodla Büyü
Re: Yönetim:bbnet_okul_sablonu_v1.7 [ Çıktı ]

hasari hocam tekrar teşekkürler bu çalışma için
ben index sayfasındaki haberler kısmını düzenledim
fakat habere tıkladığım zaman
"adobe flash player
güvenli olmayabilecek bir işlemi durdurdu. bilgisayarınızdaki veya
ağınızdaki şu yerek uygulama ......\haberbaslik.swf şu adresle
iletişim kurmaya çalışıyor.: .......bbnet.............
bu uygulamanın internet iletişimi kurmasına izin vermek için
ayarlar ı tıklayın. ayarları değiştirdikten sonra uygulamayı
yeniden başlatmanız gerekir"
diye uyarı veriyor.
tarayıcı ayarları mı neredeki ayar pek
anlayamadım.
bilginize.
yardımınız için teşekürler.

Sayın Hocam bir şeyler yapmak elbette güzeldir ve önemlidir fakat asıl güzellik emek çekilerek yapılan bir çalışmayı paylaşabilmektir. buda sizin büyüklüğünüzü gösteriyor. sonsuz teşekkür ve saygılarımla... :alkis:

teksen' Alıntı:
"adobe flash player
diye uyarı veriyor.
anlayamadım.
bilginize.
Hocam kendi bilgisayarınızda henüz bir sunucu olmadığından flash dosyarındaki linklere tıklandığı zaman bu güvenlik uyarısı gelir. Endişe etmeyin bu durum herkeste aynıdır ve bu bir sorun değildir. Bu uyarıyı önemsemeyin. Yok ben önemsiyorum diyorsanız dosyarınızı ftp alanına atarak sunucu üstünde çalışabilirsiniz ya da kendi bilgisayarınıza kuracağınız bir sunucu ile sitenin nasıl çalıştığını test edebilirsiniz. Burada yani localhostta çalıştığınız zaman bu uyarıyı almayacaksınızdır.
Size önerebileceğim localhost programlarından bir kaçı;
xampp
apache2triad
appserv

samimi 75' Alıntı:
Sevgili Hasari kardeşim bu söylediklerinizden dolayı 1.7 versiyonunu kullanmaya karar verdim.Ama şunuda öğrenmek istiyorum.Üst menü kısmına stil.css ekleme yapmamız gerektiğini söylemişsiniz.Bu stil.css nasıl ekleniyor.Bunun önemi ne?Sadece bunu öğrenmek istiyorum.Çünkü site tasarımlarında çok önemli bir mevzu gibi geliyor banaAçıklamalarından dolayı hürmetlerimi sunuyorum.Sağolun,varolun.
Menüdeki yazıların büyüklüğünü, fontunu, rengini, her link arasındaki mesafeyi, listenin satır şeklinde yanyana gelmesini,üzerine gelince renginin değişmesini, tıklantıktan sonraki durumunu vb...özelliklerin tümünü sitil.css dosyasında tanımlı sınıftan yani ".ustmenu" den alıyor. Bu sebepledirki sitil.css dosyasındaki bu sınıf önem kazanıyor ve entegre edilmek isteniyorsa bununda mutlaka alınması gerekiyor.

yabancı' Alıntı:
arkadaşlar videoyu hangi programla açtınız açılmıyo ben de
Video exe şeklindedir tıklandığında direk çalışması lazım. Eğer bir sorun varsa eksik inmiş olabilir dosyarı sitemizden tekrar indirmenizi tavsiye ederim.

anladım sağolun hocam
xp'de de iis vardı galiba
sorun yok o zaman
tekrar teşekkürler

Arkadaşlar haberler.xml deki verdiğiniz linki nasıl veriyorsunuz?? Direkt sitedeki yerini mi yazıyorsunuz?

http://ornek.meb.k12.tr/ haber1 bu şekilde yazıp mı yapıyoruz yoksa...????

Hasari hocam tekrar çok teşekkürler, bir kaç gün içinde editlemem bitiyor, sitemizi :D yayınlayacağım, size başarılar dilerim..

Bunun için kaynak dosyasından flada düzenleme yapmanız gerekecek.
Bu kısmın amacı zaten haberin özetidir. Devamını başka sayfaya ekleyin ve link bağlayın.
örneğin:
<haber>
<baslik>Öğretmenler Toplantısı</baslik>
<ozet>Önümüzdeki hafta yapılacak olan öğretmenler toplantısından dolayı...</ozet>
<tarih>08/11/2010</tarih>
<resimYolu>resimler/bbnet1.jpg</resimYolu>
<link>haber1.html</link>
<hedef>_self</hedef>
</haber>

Konun devamını yeni oluşturacağınız haber1.html sayfasına ekleyeceksiniz ve böylece konuyu merak edip tıklayanlar haber1.html dosyasına bağlanıp tüm ayrıntılarıyla haberi okuyabilirler.

Hocam ben bu dediğinizi denemiştim önceden de. ama eklediğim linkler Hep en üstteki habere ekleniyor. her haber için ayrı ayrı eklenmiyor. sadece bir tanesi aktif oluyor.

hocam emeğinize sağlık çok güzel ve sade :++: siteyi okul sitesi olarak düzenledim süper oldu teşekkürler...

sayın kardeşim... bu şablonda bir sorun var sanırım... yada ben açamadım ...

index sayfasında düzenleme yapmak için dreamweaver da açıyorum... üst kısımdaki logo ve okul ismini değiştirmek istiyorum ama o kısım kilitlenmiş görünüyor...

bu sorunu nasıl aşabileceğimi bilen varsa bi zahmet söylesin :)...

baynadir' Alıntı:
sayın kardeşim... bu şablonda bir sorun var sanırım... yada ben açamadım ...

index sayfasında düzenleme yapmak için dreamweaver da açıyorum... üst kısımdaki logo ve okul ismini değiştirmek istiyorum ama o kısım kilitlenmiş görünüyor...

bu sorunu nasıl aşabileceğimi bilen varsa bi zahmet söylesin :)...
Eğitim videosunu izle. :)

bbnet_okul_sablonu_v1.7
bizlerle paylaştırdıgınız için teşekkür ederim.büyük bir yükü ortadan kaldırmış oldunuz.ama kullanımı hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz.bu konuda yardımcı olabilirseniz yada yararlanabileceğimiz kaynak hakkında bilgilendirriseniz sevinirim

eyvallah hasari kardeş :)... gerçekten çok açıklayıcı ve güzel bir video olmuş... yani neredeyse internet sayfasından daha güzel :D... teşekkürler...

hasari hocam ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma.
ben 1.6 yı okuluma uygun olarak değiştirip kullandım. yalnızca sayfaların istediğim kadar uzamaması sorun oluyordu. şimdi tekrar bütün sayfaları değiştirmeden (benim lise çünkü) 1.6 üzerinde sadece o iframe özelliğini kaldırabilir miyim? yardımcı olursanız sevinirim tşkler

s_bote' Alıntı:
ben 1.6 yı okuluma uygun olarak değiştirip kullandım. yalnızca sayfaların istediğim kadar uzamaması sorun oluyordu. şimdi tekrar bütün sayfaları değiştirmeden (benim lise çünkü) 1.6 üzerinde sadece o iframe özelliğini kaldırabilir miyim? yardımcı olursanız sevinirim tşkler
v1.6 için en kolay yolu:
index sayfasında kod kısmında iframe tagları içerisine <iframe scrolling="auto"></iframe> şeklinde kod yazarsanız istediğiniz scrol gerçekleşecektir.

teşekkürler hasari hocam kullanışlı bi şablon olmuş..

hasari' Alıntı:
s_bote' Alıntı:
v1.6 için en kolay yolu:
index sayfasında kod kısmında iframe tagları içerisine <iframe scrolling="auto"></iframe> şeklinde kod yazarsanız istediğiniz scrol gerçekleşecektir.

çok teşekkür ederim hocam

manşet haberlerin her birine link veren arkadaşlar xml dosyasını paylaşabilir mi? ben sadece birisine ekleyebiliyorum. sadece enbaştakine ekleniyor.

teşekkürler hocam şık görünüşlü ve kullanışlı bir şablon olmuş

metinbestil' Alıntı:
manşet haberlerin her birine link veren arkadaşlar xml dosyasını paylaşabilir mi? ben sadece birisine ekleyebiliyorum. sadece enbaştakine ekleniyor.

Önceki mesajımın birinde bu durumu anlattım. Bunun için localhosta çalışın yada ftp alanında. :)

hasari' Alıntı:
teksen' Alıntı:
"adobe flash player
diye uyarı veriyor.
anlayamadım.
bilginize.
Hocam kendi bilgisayarınızda henüz bir sunucu olmadığından flash dosyarındaki linklere tıklandığı zaman bu güvenlik uyarısı gelir. Endişe etmeyin bu durum herkeste aynıdır ve bu bir sorun değildir. Bu uyarıyı önemsemeyin. Yok ben önemsiyorum diyorsanız dosyarınızı ftp alanına atarak sunucu üstünde çalışabilirsiniz ya da kendi bilgisayarınıza kuracağınız bir sunucu ile sitenin nasıl çalıştığını test edebilirsiniz. Burada yani localhostta çalıştığınız zaman bu uyarıyı almayacaksınızdır.
Size önerebileceğim localhost programlarından bir kaçı;
xampp
apache2triad
appserv

1.6 nın firefox ve explorer 8.0 da bannerda kayma oluyodu sadece o kaymayı düzeltmenin yolu yokmu?
adresim şu:http://okulweb.meb.gov.tr/44/01/313608/ görünüm için...

metinbestil' Alıntı:

Önceki mesajımın birinde bu durumu anlattım. Bunun için localhosta çalışın yada ftp alanında
<haber>
<baslik>Yeni Eğitim-Öğretim Yılı</baslik>
<ozet>Bütün öğrencilerimize yeni eğitim öğretim döneminde başarılar dileriz.</ozet>
<tarih>20/09/2010</tarih>
<resimYolu>resimler/bbnet2.jpg</resimYolu>
<link>1.html</link>
</haber>

olmuyor hocam denedim onu da.
bakın şuan sitemde bu şekilde ekli. ama link web sitemiz açıldı haberinde çıkıyor.
http://eskil.meb.k12.tr

Hasari hocam sizden ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Sayenizde okuluma güzel bir site yaptım. Başarınız daim olsun.

Hasari Hocam, ne kadar teşekkür etsek de az kalır paylaşımlarınız için, emeklerinize sağlık..

metinbestil' Alıntı:
Önceki mesajımın birinde bu durumu anlattım. Bunun için localhosta çalışın yada ftp alanında
<haber>
<ozet>Bütün öğrencilerimize yeni eğitim öğretim döneminde başarılar dileriz.</ozet>
<link>1.html</link>
</haber>

olmuyor hocam denedim onu da.
bakın şuan sitemde bu şekilde ekli. ama link web sitemiz açıldı haberinde çıkıyor.
http://eskil.meb.k12.tr
Önceki haberlerin link taglarını silmişsin
şöyle olmalı:
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<haberler>
 <haber>
    <baslik>Web Sitemiz Açılmıştır</baslik>
    <ozet>Web Sitemiz hizmete girmiştir. Sitemizi zamanla geliştireceğiz.</ozet>
    <tarih>23/10/2010</tarih>
    <resimYolu>resimler/bbnet1.jpg</resimYolu>
    <link></link>
  </haber>
  <haber>
   <link>1.html</link>
  </haber>
   <haber>
    <baslik>İlköğretim Haftası Kutlandı</baslik>
    <ozet>İlköğretim Haftası bu yıl okulumuzda kutlanmıştır. Ayrıca Kutlama programında Belediye Başkanımız Niyazi Alçay'a okulumuza yaptığı katkılardan dolayı bir plaket verilmiştir.</ozet>
    <tarih>23/09/2010</tarih>
    <resimYolu>resimler/bbnet3.jpg</resimYolu>
     <link></link>
	</haber>

<haber>
    <baslik>Okulumuzun Yeni Yüzü</baslik>
    <ozet>Okulumuz bu yaz yepyeni bir görünüme kavuşmuştur. Okul bahçesi çimlendirilmiş ve oyun alanlarına kilitli taş döşenmiştir.</ozet>
    <tarih>01/09/2010</tarih>
    <resimYolu>resimler/bbnet4.jpg</resimYolu>
    <link></link>
  </haber>
   </haberler>

Ekli dosyalar

• haberler.rar
    670 bayt · Görüntüleme: 182

Hocam Çok teşekkürler.
Çalışmalarınızda başarılar.

Geri