Visual studio 2017 iso (ingilizce)

Kodla Büyü

PCkey

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
Şuana kadar Visual studio 2013’ü kullanıyordum. Dosya boyutu 3 GB gibi birşeydi. Visual studio 2017 iso dosyası 20 GB gibi bir boyuta sahip. Sebebi nedir acaba? Visual studio 2017 veya 2019 ingilizce sürümünün crackli halini indirebileceğim bir site var mı?

Merhaba arkadaşlar,
Şuana kadar Visual studio 2013’ü kullanıyordum. Dosya boyutu 3 GB gibi birşeydi. Visual studio 2017 iso dosyası 20 GB gibi bir boyuta sahip. Sebebi nedir acaba? Visual studio 2017 veya 2019 ingilizce sürümünün crackli halini indirebileceğim bir site var mı?
kendi sitesinden indirebilirsiniz hocam community versiyonu mevcut işinizi görür. 2019 visual studio farklı bir çok dili de destekliyor geniş paketleri mevcut bu yüzden yüksek

kaeii hocamızın dediği gibi kendi sitesinden indirebilirsiniz hocam..

Kurulum sonrası ***** işlemine gerek kalmadan, bir hotmail hesabı oluşturup onun ile kayıt edebilirsiniz.

.

kaeii hocamız gibi 2019 Community versiyonunu kullanıyorum. Ücretsiz.

Ama dediğiniz gibi eklentiler dahil oldukça epey yer kaplıyor. SSD disk alanınız sınırlıysa bu durum sizi zorlayabilir. SSD de alan açmak için bağlantıyı takip edebilirsiniz:

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/ssd-bos-alan-acmak-windows.171294/

.
Dediğiniz gibi ssd’e fazla yer kaplıyor. 2013 ile arasında bu kadar boyut farkının sebebi nedendir acaba

kaeii hocamızın dediği gibi kendi sitesinden indirebilirsiniz hocam..

Kurulum sonrası ***** işlemine gerek kalmadan, bir hotmail hesabı oluşturup onun ile kayıt edebilirsiniz.
Hocam sitesinden indirebiliyorum fakat hotmail ile giriş yapmak istemiyorum. Bendeki 2013 iso dosyasını kurduğumda kendisi lisans giriyor.

Dediğiniz gibi ssd’e fazla yer kaplıyor. 2013 ile arasında bu kadar boyut farkının sebebi nedendir acaba
visual studio 2017 Community sitesinden indirip ve sadece .net masa üstü geliştirme paketini kurarsanız 3.5-4 gb gibi bir alan tutuyor. diğer paketleri de kurarsanız o zaman artıyor.
mesela;
evrensel windows platformu geliştirme,
.net masaüstü geliştirme
ASP.NET ve web geliştirme araçlarını seçerseniz toplam boyut 6.5 gb civarında oluyor.

unity vs diğer paketleri de isterseniz işte o zaman coşuyor. artık visual studio normal programlamaya değil gelişmiş ve günümüz şartlarını uygun programlama paketlerini de kapsıyor. python, arduion, javascript vs.

Son düzenleme:
visual studio 2017 Community sitesinden indirip ve sadece .net masa üstü geliştirme paketini 3.5-4 gb gibi bir alan tutuyor. diğer paketleri de kurarsanız o zaman artıyor.
mesela;
evrensel windows platformu geliştirme,
.net masaüstü geliştirme
ASP.NET ve web geliştirme araçlarını seçerseniz toplam boyut 6.5 gb civarında oluyor.

unity vs diğer paketleri de isterseniz işte o zaman coşuyor. artık visual studio normal programlamaya değil gelişmiş ve günümüz şartlarını uygun programlama paketlerini de kapsıyor. python, arduion, javascript vs.
Teşekkürler hocam. Peki visual studio code’yi önerir misiniz?

Okuldaki bilgisayarlara kurmayı düşünüyorum. Web programlama(Asp.net) ile programlama temelleri dersi için kullanacağım.

2019 Community sürümünü indirdim mail adresimle kaydoldum, daha sonra, enterprise sürümünü indirebilirsin diyordu onu indirdim, fullprogramlarindirdeki keyi girdim kabul etti. Şimdi bilgisayarda ikisi de kurulu. Kurarken dil olarak İngilizce seçtim, yoksa Türkçe kuruyor ama tavsiye edilmiyor.

Okuldaki bilgisayarlara kurmayı düşünüyorum. Web programlama(Asp.net) ile programlama temelleri dersi için kullanacağım.
hocam bütün paketlerini kurmak zorunda değilsiniz diye hatırlıyorum kurarken bazı kurulumları iptal edebilirsiniz.

Geri