Verilen zamdan memnun musunuz arkadaşlar?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
bugun tek maaş ve evi kira olan bir öğretmen arkadaşım ile konuştum. Geçinemediğini ve zor durumda olduğunu anlattı bu öğretmenin sigara vs hiç bir lüks yaşamı yok 5200 tl maaş ılıyor ekdersi 1000 tl 6200 tl maaş alıyor. evde 3 cocuk var . herşey çok pahalı

TÜİK gerçek oranları verse de bunlara gerek kalmasa.
Siz bir öğrencinin sınav kağıdını yanlış okusanız 100 lük kağıda atıyorum 50 verseniz ne olur? Cevap: soruşturma geçirirsiniz, cevap anahtarına bakılır incik cıncık edilir. Peki nasıl oluyor da devletin resmi kurumu 4 aydır kaşar fiyatı düşüyor diyebiliyor anlamıyorum. Kurumların inandırıcılığını yitirmesi çok tehlikeli.

Siz bir öğrencinin sınav kağıdını yanlış okusanız 100 lük kağıda atıyorum 50 verseniz ne olur? Cevap: soruşturma geçirirsiniz, cevap anahtarına bakılır incik cıncık edilir. Peki nasıl oluyor da devletin resmi kurumu 4 aydır kaşar fiyatı düşüyor diyebiliyor anlamıyorum. Kurumların inandırıcılığını yitirmesi çok tehlikeli.
Bu kaşarın düştüğü marketi öğrenmek 80 milyonun hakkı. Ucuza alışveriş için. Neden açıklanmıyor?

https://www.memurlar.net/haber/1004...-maaslarini-yuzde-30-35-zam-karari-aldik.html

"AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Tüm memur ve emeklilerin maaşlarını yüzde 30-35 seviyelerinde artırma kararı aldık. Ayrıca zamları sadece doktorlara değil, sağlık çalışanlarımızı da ekleyerek yolumuza devam ediyoruz.
Kaynak : DHA. "

20.05 te böyle bir haber girilmiş. Bekleyelim bakalım aslı nedir.

https://www.memurlar.net/haber/1004...-maaslarini-yuzde-30-35-zam-karari-aldik.html

"AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Tüm memur ve emeklilerin maaşlarını yüzde 30-35 seviyelerinde artırma kararı aldık. Ayrıca zamları sadece doktorlara değil, sağlık çalışanlarımızı da ekleyerek yolumuza devam ediyoruz.

Asgari ücrete yapılacak zam oranı da bu kadar olabilir

Arkadaşlar enflasyon rakamı sizi tatmin ederse zam sizi tatmin edecektir.
Sizin hangi enflasyona inandığınıza göre zam değişir.TUİK in %21 lik enflasyon mu, yoksa ticaret odasının %25 lik enflasyonu mu. İstanbul belediyesinin %50 olan enflasyonu mu.
Yoksa enag akademisyenlerinin düzenli yayınladığı %58,65 olan enflasyon mu.

Siz %21 ve %25 olan enflasyona inanıyorsanız. %35 lik zamma hükümetimiz varolsun dersiniz.
Diğerlerine inanıyorsanız biraz daha vermeliydi dersiniz kibarca :)

Benim araştırdığım ve piyasadaki fiyat artışları ile aşırı tutarlı bulduğum ve inandığım enflasyon bu https://enagrup.org/

Hala inanmak istiyorsaniz siz bilirsiniz ama dağ fare doğuracak. Kümülatif diyecekler. 2023 ün sonuna kadar diyecekler. Ahaber zaten detaylı anlatır. Burada kafa yormaya gerek yok. Açın biraz ahaber izleyinde neşeniz yerinize gelsin. Aman ha başka kanalları izlemeyin yoksa ülkede kriz filan var sanırsınız. Alım gücü diye bişey kalmamış o u filan görürsünüz neme lazım.

Şu pahalılıkta % 30 zam direk veri
Hala inanmak istiyorsaniz siz bilirsiniz ama dağ fare doğuracak. Kümülatif diyecekler. 2023 ün sonuna kadar diyecekler. Ahaber zaten detaylı anlatır. Burada kafa yormaya gerek yok. Açın biraz ahaber izleyinde neşeniz yerinize gelsin. Aman ha başka kanalları izlemeyin yoksa ülkede kriz filan var sanırsınız. Alım gücü diye bişey kalmamış o u filan görürsünüz neme lazım.
Aynen millet kümülatif filan anlamaz , direk kılçıksız %35 bile verseler 6 ay sonra eriyecek zaten, pahalılığa çözüm bulmadıkça iş zor

Mecliste bütçe görüşmeleri esnasında söylenilmiş:

https://www.milliyet.com.tr/siyaset...aaslariyla-ilgili-son-dakika-aciklama-6656243

İğneden ipliğe kadar bir çok şey dolara endeksli ee dolarda sadece 3 ayda % 50 den fazla artmış gerisi detay

Bugün 12. Sınıfların dersine girdim ve yurt dışında yaşamak isteyen kaç kişi var dedim. 30 da 28 çıktı. 2 kişi ise babalarinin izin vermeyeceğini söyleyen kız çocukları idi. Neden diye sordum çocuklarin söylediği ne okursak okuyalım tanıdığımız yoksa iyi bir işimiz olmaz algısı vardı.

Allah yardımcımız olsun. İktidar olmayacak belli ki.

Allah her zaman yardımcımız olsun. İktidarın da iyi işlerinde yardımcısı olsun. Sonuçta olumlu gelişmeler hepimize yansıyacak. İktidar demişken, gençlerin ümitsizliğini muhalefetin beklenen kaliteyi yakalayamamasına da bağlıyorum. Ama ne olursa olsun devlet-i ebed müddet, milletimiz bu sıkıntıları da aşacaktır.

Boş gezdiğim yıllardı ,geçici olarak bir eğlence merkezinde ayak işlerinde çalışıyordum sigara ve çiçek satişi işçiliği bi masanın yanından geçerken gayrimeşru zengin kodaman aralaında şöyle konuşma geçti"Herkes sınıfına göre konuşsun gardaşım." içimden güldüm.Malesef adam olan durumu tespit etmiş.

Memnun olsak ne olmasak ne. Artık bir şeyler yazmaya bile üşenir oldum. Karnın doyuyorsa ses çıkarma deniyor. Bunu bulamayanlar var deniyor. Yaşamak karın doyurmak sanılıyor. Bir arkadaş yazmış bu ülkede paran kadar saygı görürsün. Eğitim, kendini geliştirmek, kendine değer katmak fuzuli işler. Bunlara vakit harcayacağına parası olan, nüfuzu olan birilerine yaman daha iyi. Ne diyeyim Allah sonumuzu hayretsin.

İnsanlar kendilerini ve değerlerini aşağı gören düzene başkaldırıp bir ismi sembolleştirdiler. Aynı yanlışta devam edildikçe sahip çıkılmaya da devam edilecek gibi görünüyor ama bu kibrinden önünü göremeyen zümre şikayet etmekten de geri kalamıyor, çok enteresan.

Ekonomimizin Özeti:

tumblr_5e7b9d491e78a941b4d87628c1527f04_d6c6b025_1280.jpg

Milyonlarca memur ve memur emeklilerine ocak ayında sosyal refah düzenlemesi yapılacak. Maaşlarda ne kadar artış olacağı merak konusu. Ek zamla ilgili masada iki ihtimal bulunuyor.

İLK İHTİMAL: SEYYANEN ZAM

Konuşulan ihtimallerden ilki memurlara ve memur emeklilerine seyyanen zam yapılması. Bu durumda maaşlarda belli bir tutarda artış sağlanarak düzeltme yapılacak.

İKİNCİ İHTİMAL: SÖZLEŞME ZAMMININ ARTIRILMASI

İkinci senaryoda ise sözleşmedeki yüzde 5'lik zammın daha yukarı çıkarılması ve üstüne de enflasyon farkı eklenmesi. Böylece zam ocakta yansıtılarak kayıplar azaltılmış olacak.

NTV

Ülkemizde doların yükselişi psikolojik olduğu için bizlere de art arda psikolojik zamlar yapılıyor.

"- Dün yapılan açıklamalar, memurlara yüzde 30-35 zam şeklinde başlıklar atılmasına neden oldu. Buradaki rakam 2022 ve 2023 toplam artışı ifade etmektedir ancak yüzde 30-35 gibi algılandı." Ali YALÇIN

https://www.memurlar.net/haber/1004375/ali-yalcin-yuzde-30-35-zamma-aciklik-getirdi.html
Dün gece aldığımız %30-35 lik zam değil mi bu:) O kadar çok zam alıyoruzki karıştırdım hangisiydi diye. Önceki hafta aldığımız 1000 ve 2000 liralık zamları da yanlış anlamışızdır kesin:)

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri