Verilen zamdan memnun musunuz arkadaşlar?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
İşte böyle biraz daha kendinizi açık şekilde ifade etseniz durum kolaylaşacak. Vıcık vıcık siyaset konuşulan konuda yok olaymış kişiymiş bir felsefeler... 5 sayfa değil 55 sayfa kripto fitnecisi, pkklısı klavye arkasından gitsin propagandası yapacak sorun olmayacak ama biri çıkıp alternatif yok deyince sorun olacak öyle mi. Olabilir.

Madem bu forumda siyaset yasak, biri çıkıp siz ne ayaksınız diyene kadar kafana göre belli bir siyasi grubu gömemezsin. Çözüm arayışı dediğin de biz gelelim kafamıza göre gömelim kimse karışmasın özgürlüğü. Öğretmensen eğitim konuş madem, forumda onlarca konu var. Sözüm sana değil sadece bütün muhataplarına zira hala olayı kavrayabildiğini düşünmüyorum.
winsnap-1.png

• Beğen
Tepkiler: msa
Hiçbir lider kutsal insan değildir. Eğer ki bir kişi hariç kimse yönetemez o lider o kutsal derseniz zaten kaybettiğinizin resmidir. Bu ülkede zor zamanlarında lider çıkarmasını bilmiştir. Gene çıkaracaktır. Adalet herzaman tecelli eder

Arkadaşlar başlığı amacından saptıran kişilere alet olmamanızı rica ediyorum. He deyin geçin. Kışkırtmalara gelmeyin. Memuruz biz. Siyasi görüş bildiremeyiz.

Herhangi bir konunun siyasetle ilgili olması, onu konuşamayacağımız anlamına da gelmez. Ki ülkede siyasetle ilgisiz konu yok maşallah. "Açık açık hangi partiyi desteklediğinizi söyleyemiyorsanız, susun konuşmayın" mesajı verenlere de aldırmayın bu yüzden. Manyak mı nedir bilmiyorum, bu kafaya göre ekonomi, adalet, eğitim... hiçbir şey konuşamazsınız burada. Öğretmen olarak ülkenin eğitim politikası hakkında görüş belirtemezsiniz bu kafaya göre. Ekonomi de konuşmayın, derdinizi de paylaşmayın, gidin avuç avuç antidepresan yutun, ebadan, akıllı tahtadan falan bahsedin hep, ya güzel şeyler söyleyin ya da çenenizi kapayın. Yoksa kripto fitneci, pkklı, hain falan olursunuz maazallah.

"Sen kimi destekliyorsun, kimin adamısın?" diyen bu aklı evvellerin kışkırtmasına gelip burada kafanıza yatan bir ismi zikretseniz, dakkasında cimere şikayet eder. Altı üstü bir oyunuz var. Gider aklınıza, fikrinize, vicdanınıza uyan partiye verirsiniz. Burada isim zikretmek gibi bir hataya düşmeyin. Başlığı kışkırtanlara kulak asmayın.

Herkese hayırlı pazarlar, hayırlı forumlar.

ne kadar seviyesiz bi yazı olmuş oyleyse kafamızı kuma gomelim ne yapmış buzdagı?soleyin Allah aşkına? kınıyorum!

Heh teşrif edip de gelebildi paşam. Biz yazmadan önce atıp tuttuğunuz, tırsak tırsak muhalefet yaptığınız, ama yazdıktan sonra dayanamayıp içinizdeki kini döktüğünüz, hakaretler ettiğiniz ve siyasi içeriği nedeniyle forum çöplüğüne giden mesajlarınızdan sonra ponçikliğinizi ancak sizi tanımayanlar yer. Bizzat başlığın kendisi bir kışkırtmadır.

Git pis siyasetini nerede yapıyorsan yap ama bu forumda yapma.

İnsanların ekonominin kötü olduğunu, geçinemediklerini, aldıkları zamdan memnun olmadıklarını söylemesi, ekonomik sorunlarını dile getirmesi neden kışkırtıyor sizi? Bir insan bundan neden rahatsız olur ki?

Forumda bilhassa branş ile ilgili konularda fikir ayrılığına düştüğüm, dersin müfredatı, gerekliliği, btr konularında tartıştığım çok oldu. Ancak bu konularda taban tabana zıt düşünsek bile, konu maaş, geçim derdi, özlük hakları vs. olunca o bunu demişti bu bunu demişti diye düşünmek çocukça bir davranış olur. Ki bunda da farklı düşünebilirsiniz. "Ben halimden de zamdan da memnunum" diyebilirsiniz. Amenna. Ama bırakın biz memnun olmayanlar iki kelime konuşalım bari. Bu nasıl bir egomanyaklık ki bunu kendinize saldırı olarak algılıyorsunuz ve bundan kışkırıyorsunuz. Öğretmen zammını siz mi belirlediniz ki, üstünüze alınıyorsunuz?

Derdiniz nedir sizin anlamıyorum.

Konuşmaktan zarar gelmez, insanlar eteğindeki taşları döker, basınç azalır. Bu şekilde zaten barut fıçısına dönmüş insanlar bir miktar rahatlar. Ancak moderasyon isterse başlığı kilitleyebilir, silebilir. Benim cidden takatim yok. Ama sırf bana duyduğunuz garez yüzünden, insanların iki kelime derdini anlattığı bu başlıkları da engelleterek, nefes alacak yer bırakmadığınızı bilin netame hocam.

Son düzenleme:
Sakin olun arkadaşlar, kimse kimseye hiçbir şeyi ispatlamak durumunda değil, herkesin görüşü, penceresi farklı. Konu siyasetten bağımsız düşünülemez doğru ama ekonomik politikayı ayarlayan kurum hükümet. İnsanların ne demesini bekliyorsunuz.

696 geçici kadrolu işçiler b neden fazla maaş alıyor.1 milyon eğitimci ayağını yere vursa deprem olur ama bizde bir tayfa var vasıfsız pisirik bunlara kendilerini iti arlı hissetsinler diye ufak koltuklar verildi. Bunlar şimdi bir siyasi partinin okul şubesi gibi "hocam savaş var binada şükür" nidaları atıyorlar. Şimdi vasıfsız sendika başkanları da " Satılmışlar" partilerden emirle calisiyorlar

Sakin olun arkadaşlar, kimse kimseye hiçbir şeyi ispatlamak durumunda değil, herkesin görüşü, penceresi farklı. Konu siyasetten bağımsız düşünülemez doğru ama ekonomik politikayı ayarlayan kurum hükümet. İnsanların ne demesini bekliyorsunuz.

Olayın arkasında gizli tehdit var hocam. Siz kimi eleştiriyorsunuz bakıyım. Siz onu konuşmayın da şunu konuşun bakayım demeye getiriyorlar.

Ben diyorum ayı burda. Sen diyorsun izi burda diye bir tabir vardır ya.
Sen ayıyı gösteriyorsun. Onlar sana diyorki bak burada izi var diyor.

İşte böyle biraz daha kendinizi açık şekilde ifade etseniz durum kolaylaşacak. Vıcık vıcık siyaset konuşulan konuda yok olaymış kişiymiş bir felsefeler... 5 sayfa değil 55 sayfa kripto fitnecisi, pkklısı klavye arkasından gitsin propagandası yapacak sorun olmayacak ama biri çıkıp alternatif yok deyince sorun olacak öyle mi. Olabilir.

Madem bu forumda siyaset yasak, biri çıkıp siz ne ayaksınız diyene kadar kafana göre belli bir siyasi grubu gömemezsin. Çözüm arayışı dediğin de biz gelelim kafamıza göre gömelim kimse karışmasın özgürlüğü. Sözüm sana değil sadece bütün muhataplarına zira hala olayı kavrayabildiğini düşünmüyorum.
Hocam klavyeniz su görmesin. Forumda yalnız olmadığımı hissettim. Ben şimdilik cevap vermiyorum, aslında 10 dakikadır bir şeyler yazdım, sonra baktım siyasi parti ismi zikretmek zorunda kalınca bunlar beni şikayet eder, devran döner, onlara da bahane lazım, o kadar emek verdiğimiz öğretmenlikten olmayalım dedim, he olsak da aslında rızkımız bellidir, ama sırf ailem için cevap yazmıyorum, nasıl şimdi aşının faydasına inanmayanları özel sektör ya aşı ya işten atarım deyip istemeye istemeye aşı oluyorsa, aynen benim durum da böyle. Ama meydanın boş olmadığını göstermek güzel.

Bu arada forum yöneticilerini göreve davet etmiyorum, bence okuyorlardır, bu konu lütfen kilitlenmesin, konudaki mesajları silmeyin, hatta imkanımız olsa da daha önce silinen o eski mesajlara ulaşabilsek.

Buzdağı seni tanımasam, forumdan silinen mesajlarını bilmesem söylediklerini ciddiye alırdım. Ama tarzınız bu işte, güzel güzel konuşuyormuş gibi görünürken bile satır arasına hakaret ekliyorsunuz. Omurgalı bir davranış değil bu. Evet bu şekilde karşılık veriyorum çünkü size yakışan bu. Ben de isterdim güzelce konuşulsun.

Forumda siyaseti ben yasaklamadım. Yok peygamber olsa dinlemem falan mesaj atılsın, sen de git beğen destekle. İsteyen istediği gibi gömsün sonra mukabele edince ajitasyona sarıl. Ben çok mu memnunum sizin bu mesajlarınızı görmekten, cevap yazmaktan. Siyasetten bağımsız konuşulamayacak bir konu açıp daha ilk mesajdan iktidara lafı takarsan, forum yönetimi senin başını mı bekleyecek işi gücü yok. Cevabınızı alacaksınız artık takatimiz yettikçe.

Hayırdır hocam siz arkadaşların mevcut yönetimi eleştirmesinden neden rahatsız oldunuz anlayamadım. Rahatsız olduysanız konu başlığına tıklamazsınız olur biter. İnsanların alım gücü günden güne düşüyor. Hani bir söz varya Tüm veriler ortada Halep ordaysa arşın burada. Benim maaşım bugün 420 dolara düşmüş elbette konuşucam, eleştiricem. Ben maaşımın eridiğinden ve ekonomik olarak fakirleştiğim için, örneğin araba almak hayalimin tamamen suya düştüğünü gördüğümden dolayı rahatsızım siz neden rahatsızsınız yada şöyle sorayım siz bu durumdan çok mu memnunsunuz da savunma ihtiyacı hissediyorsunuz?

Arkadaşlar peki ocakta enflasyon farkı almayacak mıyız? Alacağımız toplam zammı anlayamadım ben bundan hariç bir de ocakta enflasyon farkı almalıyız sanki

Beni 2014'teki alım gücüme geri götürsünler ben başka bir şey istemiyorum. Maaş o olmuş bu olmuş, enflasyon altında ezildikten sonra önemli değil. Maaşı 10bin yapsınlar, ekmek 10 lira olduktan sonra bir anlamı yok. Bana eski alım gücümü versinler, 2014'te maaşım 17 çeyrek altın ediyordu. 17!

Kıymetli hocalarım; konumuz "verilen zamdan memnun musunuz?"

memnun olan memnuniyetini, olmayan memnuniyetsizliğini anlatsın. Bu konu veya başka konu, biz artık konu kilitlemekten yorulduk. Şunu da açıkça ifade edelim:

Hangi üye olursa olsun yazdıklarından kendisi sorumludur. Biz elimizden geldiğince fark ettiğimiz hakaret içerikli mesajları siliyoruz. Fart etmediklerimiz, silip te diğer mesajın alıntısında kalanlar vs. olabiliyor.

Her duruma her konuya 112 acil servisi gibi yetişmek gibi bir amacımız da yok, çünkü BBNET bizim ekmek kapımız değil. işimiz gücümüz var değil mi?

Siyasi parti konuşmayalım, ideoloji satmayalım, doğrudan bir başka üyeyi ismen hedef alıp hakaret etmeyelim lütfen.

Arkadaşlar peki ocakta enflasyon farkı almayacak mıyız? Alacağımız toplam zammı anlayamadım ben bundan hariç bir de ocakta enflasyon farkı almalıyız sanki

Kasım ayı enflasyonuna göre %7,47 fark oluştu
Aralık enflasyonuna göre bu değer değişecek

“Mey Biter Saki Kalır,
Her Renk Solar Haki Kalır,
Diploma İnsanın Cehlini Alsa Da
Hamurunda Varsa Eşeklik, Baki Kalır”

Son düzenleme:
Kıymetli hocalarım; konumuz "verilen zamdan memnun musunuz?"

memnun olan memnuniyetini, olmayan memnuniyetsizliğini anlatsın. Bu konu veya başka konu, biz artık konu kilitlemekten yorulduk. Şunu da açıkça ifade edelim:

Hangi üye olursa olsun yazdıklarından kendisi sorumludur. Biz elimizden geldiğince fark ettiğimiz hakaret içerikli mesajları siliyoruz. Fart etmediklerimiz, silip te diğer mesajın alıntısında kalanlar vs. olabiliyor.

Her duruma her konuya 112 acil servisi gibi yetişmek gibi bir amacımız da yok, çünkü BBNET bizim ekmek kapımız değil. işimiz gücümüz var değil mi?

Siyasi parti konuşmayalım, ideoloji satmayalım, doğrudan bir başka üyeyi ismen hedef alıp hakaret etmeyelim lütfen.

Hocam yerden göğe haklısınız. Ama meydan boş değil, birileri öğrensin artık bunu. Burada siyaset yapacaksanız karşılığını bulursunuz. İsim de veriyorum, burada ak partinin ekonomiyi düzelttiği zamanlar iyi iken iyi diyemeyen şimdi iş cebine dokununca kötü olunca kötü demeye ne kadar hakkı var deniliyor bence. Cevap veremeyince "koyun", "şükürcü" vs diye hakaret ettiklerini sananlar burada olduğu sürece cevabı verecek birileri de elbette çıkar.

Bu arada, 11 ay mdr yardımcılığı yaptım, evim yürüyerek 3-4 dakika, okulun zilini evden duyuyorum, o okulu bıraktım, henüz sendikalı değilim, %90 türk eğitim sene üye olacağım. Şu %1 meselesini bekliyorum. Keyfime bakar, sisteme uyar, aman be derdim, işimi yapar gelen ağam giden paşam olurdu. Ama baktım tek başıma birileriyle mücadele edemiyorum, idarecilikten istifa ettim.
Ben kör ideolojiye takılıp kalmıyorum, ama bu arkadaşlar kendi ideolojilerine körü körüne bağlılar. Empati desen zaten neredeyse yok gibi. Neyse konu yakında kapanır diye sanıyorum ama bence kapatmayın, herkes içini döksün ama hukukun ve forum kurallarının dışına çıkmadan. E, forumun amacı da bu değil mi zaten?

Hayırdır hocam siz arkadaşların mevcut yönetimi eleştirmesinden neden rahatsız oldunuz anlayamadım. Rahatsız olduysanız konu başlığına tıklamazsınız olur biter. İnsanların alım gücü günden güne düşüyor. Hani bir söz varya Tüm veriler ortada Halep ordaysa arşın burada. Benim maaşım bugün 420 dolara düşmüş elbette konuşucam, eleştiricem. Ben maaşımın eridiğinden ve ekonomik olarak fakirleştiğim için, örneğin araba almak hayalimin tamamen suya düştüğünü gördüğümden dolayı rahatsızım siz neden rahatsızsınız yada şöyle sorayım siz bu durumdan çok mu memnunsunuz da savunma ihtiyacı hissediyorsunuz?

Ortada bir eleştiri varsa karşı eleştiri de olacaktır. Ben de senin neden rahatsız olduğunu anlamadım. Madem mantığın bu şekilde işliyor o zaman sen de benim mesajlarımı okumazsın olur biter.

Her mesajın sol tarafında yer alan mesaj gönderen profil ismine bastığınızda küçük bir popup ekran beliriyor. Burada orta sağ tarafta Engelle linki bulunuyor. "Ben seni okumak zorunda mıyım?", "okuma beni olsun bitsin." gibi söylemlere gerek yoktur. Basın engeli geçsin bitsin.

Her mesajın sol tarafında yer alan mesaj gönderen profil ismine bastığınızda küçük bir popup ekran beliriyor. Burada orta sağ tarafta Engelle linki bulunuyor. "Ben seni okumak zorunda mıyım?", "okuma beni olsun bitsin." gibi söylemlere gerek yoktur. Basın engeli geçsin bitsin.
Haklısınız, zaman kaybına gerek yok. teşekkür ederim bilmiyordum öğrenmiş oldum.

'Ocak'ta ek protokol ile tüm kamu çalışanlarına zam yapılacak'

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 3600 ek gösterge konusunda, asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz. Çalışmalara başlayacağız. Ocak ayında ek protokol ile tüm kamu çalışanlarının maaşına zam yapılacak.

Konuyla ilgili az önce gördüm. Bakalım altından ne çıkacak :)

'Ocak'ta ek protokol ile tüm kamu çalışanlarına zam yapılacak'

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 3600 ek gösterge konusunda, asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz. Çalışmalara başlayacağız. Ocak ayında ek protokol ile tüm kamu çalışanlarının maaşına zam yapılacak.

Konuyla ilgili az önce gördüm. Bakalım altından ne çıkacak :)

Asgari ücretin artış oranı kadar zam verilmeli

• Beğen
Tepkiler: omd
Bakalım üstü kapalı bir açıklama geldi. Devamında ne çıkacak acaba? Cumhurbaşkanından açıklama bekliyorum ben. O açıklamadan gerisinin söylediği biraz boş gibi :)

'Ek protokol ile kamu çalışanlarına refah payı verilecek'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: Bütün sağlık personelini gözeten, bununla da sınırlı kalmayıp tüm kamu personelimizi kapsayacak şekilde enflasyon farkının üzerinde bir sosyal refah düzenlemesi olarak yapılacaktır.

Son düzenleme:
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri