Uzman/Baş öğretmenlik sınavının kaldırılması için imza kampanyası

Kodla Büyü
grev lokavt hakki yok diye biliyom memurlarin ya neyse gulme geliyor memur eylem yaptimi bana:Dguya vagon sen yapacak umudum varmi yok bu arada o sendikadayim:cool:
Grev adı altında olmasada iş bırakma eylemi hali hazırda elimizde hocam. Not olarak da söylemek isterim sendikaların tarihi kazanımlarına baktığımızda cidi kazanımlar peş peşe gelen iş bırakma eylemleri ile gelmiş.

Valla ne olur ne olmaz diye şöyle bir notlara bakayım diyenler daha fazla isyanda şu an e biz demiştik , tam bir kaoso doğru gidiyoruz

Türkiye'de hukuğa pek güven kalmadı ama Anayasa mahkemesi en azından Formasyon içeren Tezsiz Yüksek Lisans'ların Uzman Öğretmenlik yolunu iptal etmeli normalde. 1 senede alınan dersleri diğer Eğitim Fakültesi mezunları zaten almış, arada fark yokki deyip iptal etmeli. Eğer bu iptal sınava yakın olursa zaten herşey karmakarışık bir hal alır.

Eğitici formatörlük ilk çıktığında sınav yapılacak dendi. Sınavı meb hazırladı. Barajı bile geçemedim. Kazananlar göreve başladı. Tabi birçok bilgisayarcı sınavın bilgisayardan anlamayan öğretmenlere hazırlatıldığını söyledi. Sonraki (ve son olarak) sınavı TÜBİTAK hazırladı (o zamanlar okunmuş fasulyeye ödül verenler TÜBİTAK’ta temizlikçi bile olamıyordu) ilçede birinci ilde 4. oldum (hele bir Excel sorusu vardı 15 dakkada yapabildim. İçimden bu soruyu hazırlayan HOCAnın elini öpeyim dedim) üstelik 30 soru eğitim bilimleriydi 5 tanesini ancak anlayıp işaretledim 2si yanlış çıktı.
Ha sonuç: hocam merkez ilçelerin eğitici foröatörlük kontenjanları doldu diğer ilçelere gidermisiniz. Cevap: tabiki hayır.
1- “Senin gireceğin sınavın soruları hangi konulardan çıkıyor, seninle alakası ne”
2- kutup ayısı yetişticiliğinden (abartıyorum) tezli-tezsiz yüksek lisans yapan nasıl UZMAN bilgisayar öğretmeni oluyor. (MEB mezuniyet bilgisi alanında aldığın en son diploma neyse o yazar)
3- sana sınav hazırlayacak akademik! personelin yeterliliği ne ki seni ölçebilecek. Herşeyi geçtim empati seviyesi ne ki kendi kendine; “ben ne yapıyorum ya bu soruyu bilgisayar öğretmeni niye çözsün” sorusunu sorabilecek.
Özet: 2k fark için (yoksuluz arkadaş baya yoksuluz uyanın artık) bu sınava girecez. Başkalarını geç, bu sınavdan başarısız oldum diye (GERÇEK SINAVA GÖRE) ilçemde birinci olduğum anmı aklıma gelecek, bir sınavı bile kazanamadım üstelik x hoca kazandığı halde diyemi düşüneceğim…
Gerçekten tebrik ederim öğrencilerle işlerini tamamladılar (5 senede toparlanamaz bu sistem) öğretmenlerde istedikleri yere gelecek artık. Bravo!

Türkiye'de hukuğa pek güven kalmadı ama Anayasa mahkemesi en azından Formasyon içeren Tezsiz Yüksek Lisans'ların Uzman Öğretmenlik yolunu iptal etmeli normalde. 1 senede alınan dersleri diğer Eğitim Fakültesi mezunları zaten almış, arada fark yokki deyip iptal etmeli. Eğer bu iptal sınava yakın olursa zaten herşey karmakarışık bir hal alır.

kesinlikle. adalet ancak bu şekilde sağlanır. sonrasında da ömk tekrar gözden geçirilmeli. 2006 yılındaki sınav bile bugünkü sınavdan daha adil.

Grev adı altında olmasada iş bırakma eylemi hali hazırda elimizde hocam. Not olarak da söylemek isterim sendikaların tarihi kazanımlarına baktığımızda cidi kazanımlar peş peşe gelen iş bırakma eylemleri ile gelmiş.
mesela hangi kazanim?hangi konfederasyon?burdan birsey cikacagi kanatinde degilim,sari vagonsen calisma notu bile dagitirken egimsenin tavrini bilmiyorum egitim is sanirim eylem karari almisken kimse memur sendikalarini ciddiye almaz ben olsam bende almam adama demezlermi bu ne perhiz bu ne lahana tursusu

Kılıçdaroğlu yine tekrarladı.
Konu sıcaklığını koruyacak sanırım..
Screenshot_2022-08-27-12-15-24-006_com.twitter.android.jpg

Kemal bey zaten makul olanı söylüyor hükümetin oy oranları düştüğü için bu makul çözümleri uygulamak zorunda kalıyor olay bu kadar basit

EBİTEFO sınavında bilgisayar ile ilgili sorular çıktı. Demek siz yapamadınız. Tübitak hazırlayınca yapmışsınız, buda güzel. Bir sınavı kazanamayınca neden sınava laf atıyorsunuz. Adı üstünde sınav bu. Birileri kazanacak birileri kaybedecek.

Bazıları hâlâ bay kemali övüyor, kendisini destekliyorum, ondan başkada aday kabul etmiyorum. Hükümetin icraatlerini ben dedim yaptılar diyerek çok güzel bir yol izliyor. Çağdaş, demokratik laik bir Türkiye'ye yakışır lider kemal beydir. Sonuna kadar destek.

tepkileri azaltmak için görece kolay örnek sorular yayınlanmış , biz sınava mesleği küçük düşürücü nitelikte olduğu ve öğretmenleri yetersiz gösterdiği için karşıyız

Geri