uzman öğretmenlik

Kodla Büyü
suckan10' Alıntı:
dava açan arkadaşlardan dava örneği alabilir miyiz acaba. bende idareye başvurdum. ayrıca 20.06.2010 tarihinde bitirdim tezli yüksek lisansımı, kendi alanımda. bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi sakarya üniversitesi

yazılanları okursan aradığın her şey var

bize sonuç geldi, milli eğitim 2005 ten sonrakilere vermiyoruz uzman öğretmenliği demiş kısaca,

eşimin 09.07.2009 tarihinde eğitim yönetim ve denetimi alınında yüksek lisansı var, sendika aracılığı ile mahkemeye başvuracağız artık.

aakcakaza' Alıntı:
bize sonuç geldi, milli eğitim 2005 ten sonrakilere vermiyoruz uzman öğretmenliği demiş kısaca,

Bende 20.07.2009 da kendi alanımda bitirmiştim ylisansı mı ve bana da aynı yanıt geldi. Bi de mahkemeye başvuralım bakalım...

ben yüksek lisansımı 2006 da bitirdim. 1.5 ay önce okula uzmanlıkl ailgili dilekçe yazdım hala bir haber yok. dava açan yada farklı gelişmeler yaşayan var mı?

dilekçe 60 gün içinde gelmez ise ret edilmiş sayılır ve mehkemeye verebilirsin.. 60 günün geçmesi şart ayrıca ikinci 60 gün içindede dava açman şart. kaznamama ihtimalin sıfır.

bu forumda dava açan, kazanan var mı arkadaşlar?
hiç bir sendikaya üye değilim. 2 ay önce ayrıldım bir sendikadan da.kazanmama ihtimaline karşı dava konusunda kararsız kaldım...

2006 da göreve başlayıp, yüksek lisansı 2009 da tamamladım. Durum böyle iken yine uzman öğretmenlik hakkını alabilir miyiz?

uzman öğretmenlik işine sendikalar neden el atmaz ...bir kere yapıldı kıdemi tutmayanlar sınava giremedşi :verymad:

ne diye herkes ayrı ayrı dava ile uğraşıyor ben de anlamadım. sendikalar toplu bir çözüm bulamıyor mu bu olaya?

arwen' Alıntı:
bu forumda dava açan, kazanan var mı arkadaşlar?
hiç bir sendikaya üye değilim. 2 ay önce ayrıldım bir sendikadan da.kazanmama ihtimaline karşı dava konusunda kararsız kaldım...

ben de o durumdayım. yüksek lisansımı kendi alanımda 2008'de tamamladım. davayı kazanmama ihtimaline karşı ben de kararsız kaldım. sendikaya da üye değilim. başlığı açan arkadaş gereken yönlendirmeleri yapmış ama yine de dilekçe konusunda bir adım atamadım.. :shock:

Okula dilekce yazmıştım.cevap geldi.cevapda elektronik ortamda 29.09.2006 tarihinde işlemler yapıldı sizin başvurunuz bulunmamaktadır ve bu dilekcenize yapılacak bir işlem bulunmamaktadır ,diyor.
benim yuksek lisans mezuniyetim 2003de, 2006 da biz başvuramamıştık çünkü belirli bir hizmet yılı dolduranlar başvuruyordu diye biliyordum.
İdare bana şuan mahkemeye başvursanızda kazanamassınız dedi çunki başvuru yapmamışşınız dedi. Birde geçtiğimiz hazirandamı mayısdamı sanırım meb yine başvurular almış.ben ozamanda kaçırmışım. Ne yapsam mahkemeye başvursammı? Ama bu benim hakkım. yazılar dikkatimden kaçmış.

bana da belirtilen tarihlerde herhangi bir müracaatı bulunmadığından dolayı sertifika düzenlenememiştir diye cevap geldi.
mahkemeye vermek için ne kadar sürem var şimdi?

şimdi bizde 2009 da yükseği bitirdik eğitim yönetimi alanında,

dilekçeye ret cevabı geçenlerde geldi. Dava açmamız mı gerekiyor. Cesur yürek hocam biraz bilgilendirirse seviniriz.

kazanamama durumunda dava maliyeti ne kadardır acaba?

hocam dun başvurdum 48Tl vekalet için notere verdim.150Tl de sendika avukatı(bu parada geri verilecek dedi) istedi. nezaman sonuç alırız dedim 7/8 ay dedi.ama geriye dönük ücretinizi alırsınız dedi.çok geç değilmi?siz nezamana sonuç aldınız

öncelikle ret cevabı ile senin okula verdiğiniz dikelçeyi birde yüksek lisanas fotokopisi ile avukata vekate verceksiniz o size yardımcı olur. eğer sendikalı iseniz sendika avukatınız ücretsiz size davayı açar yok değilseniz türk eğitim sene üye olmanızı tavsiye ederim onlar bu işte en iyisidir. üye olmak ve bu avukat konusunda ayrıntılı bilgi isterseniz yardımcı olabilirim. ancak ret cevabından sonra 60 gün içinde dava açmalısınız. kaybetme şansınız yok

ilin sendika sorumlusuyla konuştuk ve mahkeme açmak için şu belgeleri istedi
Dilekçe
Cevap
Okul tebliğ tebellüğ
Ylisans Diploma
Hizmet Belgesi
Yetki belgesi hepsi 3/er nüsha olup okul aslı gibidir diyecekmiş
Ancak bu yetki belgesi nedir bulamadım bilen var mı acaba?

ycnr' Alıntı:
ilin sendika sorumlusuyla konuştuk ve mahkeme açmak için şu belgeleri istedi
Dilekçe
Cevap
Okul tebliğ tebellüğ
Ylisans Diploma
Hizmet Belgesi
Yetki belgesi hepsi 3/er nüsha olup okul aslı gibidir diyecekmiş
Ancak bu yetki belgesi nedir bulamadım bilen var mı acaba?

Hocam ben açtım davayı,

yetki belgesinden kasıt vekaletname olabilir mi?

bende başvurdum sendikanın avukatıyla, vekaletname istedi.öyle bir belge istemedi ve aslıdır diyede onaylatmadan verdim sade fotokobi.
aysinaltun hocam önceki sayfaları okursanız sanırım sizede uzmanlık oluyor.

aysinaltun' Alıntı:
Ben 2006 da göreve başladım. 2009 da yüksek lisanstan mezun oldum. Beni de kapsarmı arkadaşlar?

hocam bende aynı durumdayım başvurumuzu yaptık red cevabı geldi şimdi de mahkeme yoluyla tekrar deniyeceğiz inşallah olacak :)

60 günü geçti, bana da cevap gelmedi. dilekçem red edilmiş sayılır diye biliyorum. yakın bir zamanda ben de dava açacağım.

tezli yüksek lisanslı olan herkez dava açarak uzman olabiliyor. şimdi türk eğitim sen tezssiz yüksek lisanslar içinde dava açmaya başladı.

dün ben de mahkemeye başvurmak için avukata vekaletname verdim . en kısa zamanda hayırlısıyla sonuçlanır inşallah...

arwen' Alıntı:
dün ben de mahkemeye başvurmak için avukata vekaletname verdim . en kısa zamanda hayırlısıyla sonuçlanır inşallah...

dava yaklaşık 6 ay sürer ama süre ne kadar geçerse geçsin dilekçe tarihinden itibaren uzmanlık paranı geçmişe dönük alabilirsin

Türkoğlu' Alıntı:
Mağduriyetlerinden dolayı çeşitli konularda İdare Mahkemesinde dava açan eğitim çalışanları, açtıkları davaları kaybederlerse Bakanlığa vekalet ücreti ödeyecekler. Maddi sıkıntı çeken eğitim çalışanları artık kolay kolay dava açmaya da cesaret edemeyecekler. Baskı burada da kendini göstermekte. Ne güzel haydi yola devam!!!
http://www.kamusitesi.com/ustunlerin-hu ... olana.html
peki Türkoğlu hocam,
büyük ihtimalle biz idari mahkemede kaybedeceğiz(bulunduğum ilde hep öyle olmuş-örnekleri var, maalesef idari mahkeme kararları ilden ile değişiklik gösteriyor), temyiz için danıştaya başvurduktan sonra aynı dava devam ettiğinden orda kazanacağımız(umudu var-18 mart 2009'daki danıştay kararına dayanarak )için biz sonuçta bu davayı kazanmış olmayacak mıyız? dolayısıyla sonuçta kazanınca da bu masrafları(avukat vs..) kaybeden taraf olan meb ödemeyecek mi ?

bogrt' Alıntı:
Türkoğlu' Alıntı:
Mağduriyetlerinden dolayı çeşitli konularda İdare Mahkemesinde dava açan eğitim çalışanları, açtıkları davaları kaybederlerse Bakanlığa vekalet ücreti ödeyecekler. Maddi sıkıntı çeken eğitim çalışanları artık kolay kolay dava açmaya da cesaret edemeyecekler. Baskı burada da kendini göstermekte. Ne güzel haydi yola devam!!!
http://www.kamusitesi.com/ustunlerin-hu ... olana.html
peki Türkoğlu hocam,
büyük ihtimalle biz idari mahkemede kaybedeceğiz(bulunduğum ilde hep öyle olmuş-örnekleri var, maalesef idari mahkeme kararları ilden ile değişiklik gösteriyor), temyiz için danıştaya başvurduktan sonra aynı dava devam ettiğinden orda kazanacağımız(umudu var-18 mart 2009'daki danıştay kararına dayanarak )için biz sonuçta bu davayı kazanmış olmayacak mıyız? dolayısıyla sonuçta kazanınca da bu masrafları(avukat vs..) kaybeden taraf olan meb ödemeyecek mi ?

hocam yüksek lisans için açılan hiç bir idari dava kaybedilmemiştir. onun için bir üst mahkemeye gitmeye gerek yok

arkadaşlar herhangi bir gelişme yada sonuç alan varmı acaba bende bu hafta avukata veriyorum vekaleti

Geri