uzman öğretmenlik

Kodla Büyü
arkadaşlar dava hemen sonuçlanmıyor, 6-7 ay sürüyor, beklemedeyiz bakalım.

Ama su örneklerden faydalabiliriz.

Ekli dosyalar

• yuksek mahkeme ornekleri.rar
    2.4 MB · Görüntüleme: 79
arkadaşlar ben kendi alanımda tezli yüksek lisans yaptım ve geçenlerde burada bulduğum örneklerden bir dilekçe hazırlayıp ilçe milli eğitime verdim. Olumsuz yanıt geldi fakat yanıtlara birlikte ilginç bir yazı göndermişler ne olduğu anlaşılmıyor. Okurken uzmanlık verilecekmiş gibi anlıyorsun sonra bir cümle ile olmaz deniyor. Yazıyı inceleyebilir misiniz? ona göre mahkemeye gideceğim.

Ekli dosyalar

• 29.03.2012-06107.rar
    481.6 KB · Görüntüleme: 43
Türkoğlu' Alıntı:
tezli yüksek lisanslı olan herkez dava açarak uzman olabiliyor. şimdi türk eğitim sen tezssiz yüksek lisanslar içinde dava açmaya başladı.
Hocam tezli yl si olan herkes diyorsun ama benim tezli yüksek lisans Bilgisayar müh. anabilim dalı altındaki tezli bilişim programından. Bilgisayar ve Öğret. Tek. alanında tezli yl yapmadım. Yani alanında yüksek lisans mezunu olmamış oluyorum. Bu durumda olup dava açıp kazanan var mı?

omd' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:
hadi iyisiniz 100tl cepte..

yüksek yaparken ne yüzler gitti günden güne hocam :) Sırf şuna buna harcadıklarımızı, yl derslerine gitmek içi almadığımız derslerden kayıp ekderslerimizi vs toplasan daha kaç yıl fark almamız lazım.

ben de sırf bu yuzden başvurmadım yuksek lisansa.

örnek dava dilekçesi paylaşabilirmisiniz arkadaşlar bende dava açıcam

mobile' Alıntı:

hocam örnek dava dilekçesini ne yapacaksınız bütün yüksek lisans mezunları alanında yüksek lisans yapmışlarsa dava açıp uzmanlık hakkı olıyor sendikanız varsa onlar size yardımcı olsun

cesur yürek' Alıntı:
mobile' Alıntı:

hocam örnek dava dilekçesini ne yapacaksınız bütün yüksek lisans mezunları alanında yüksek lisans yapmışlarsa dava açıp uzmanlık hakkı olıyor sendikanız varsa onlar size yardımcı olsun
sendikam yok o yüzden sordum dava dilekçesini

bugün okula gelen yazıda yüksek lisans doktara yapsanızda illaki uzman öğretmenlik veya baş öğretmenliğe atanamayıcağımızı bunun için yine öğretmenin çalışmalarına bakılacağı yazıyordu.

Benimle aynı yılı çalışıp tezinden dolayı uzman öğretmen yapılıyorsa birileri, bana da sınav açılması gerekir. İlk ve tek sınav açıldığında birçoğumuz yıldan dolayı giremedik. Tekrarı da yapılmadı, ses seda yok yapılacağına dair. Herkes kendi işini yürütmenin peşinde. Bu adaletsiz uygulamaya son vermek için kimsenin çabasını göremiyorum. Birileri tezli yada tezsiz yüksek lisans yapmış diye 8. yılında uzman! (neyin uzmanı o da belli değil) oluyorsa, sınava yılından dolayı giremeyenlere de sınav açılması gerekir.

arkadaşlar, uzman öğretmenlikle ilgili mahkeme sonuçları ne oldu?
beni aralık 2012 de avukat aradı hayırlı olsun, davayı kazandınız, birkaç ay içinde evraklar gelir dedi ancak hala bi gelişme yok.

sizde gelişmeler ne durumda?

Benim uzmanlık 1 yıl sonunda sonuçlandı. (yaklaşık 3 ay oldu)Bazıları daha az sürede bazıları daha uzun süre bekliyor. Beklemek zor geldi banada. Ama şimdi iyiki başvurmuşum diyorum. Başvuruda gec bile kalmışım çünkü haberim olmadı.

aakcakaza hocam sizin danıştaya gideli çok olmadı mı ya hala belli değil mi bide sizin de tezli ve alanında değil miydi çok soru sordum

efsa' Alıntı:
aakcakaza hocam sizin danıştaya gideli çok olmadı mı ya hala belli değil mi bide sizin de tezli ve alanında değil miydi çok soru sordum

evet hocam neredeyse 1 sene oldu, daha sonuclanmadı. Eğitim Yönetim ve Denetimi alanındaydı.

Hocam çok yararlı bir paylaşım teşekkürler. En kısa zamanda ben de harekete geçeceğim sağolun...

vay halimize, biz mi geç kaldık? dava açmakta. Alan aldı şimdi bütün davalar kaybediliyor. Olan oldu 660 tl gitti ama Allah biliyor hakkımı helal etmiyorum. Bunun neresi adalet.

Geri