Uzaktan Yüksek Lisans yapmak

Kodla Büyü

tenakuz

Aktif Üye
Uzaktan yüksek lisans yapan var mı?
önerilebilecek programlar neler?
uygun fiyatlı öneriler?
bir de şöyle soru oluştu?
Önleyici rehberlik diye bir uzaktan eğitim gördüm. bunu yapan rehber öğretmenliğe branş değişikliği yapar mı acep :)

uygun fiyatlı öneriler?
Önleyici rehberlik diye bir uzaktan eğitim gördüm. bunu yapan rehber öğretmenliğe branş değişikliği yapar mı acep :)
Çanakkale üniversitesini düşünebilirsiniz hocam. fiyatı donemlık 7500 lira idi sanırım . Yüksek lisansın bildiğim kadarıyla branş değişikliğine bir etkisi söz konusu değil. Öyle bir şey olsa da tezli yüksek lisans için yaparlar Ben bilgisayar mühendisliğinde tezli yüksek lisans yaptım mühendislik kadrolarına geçiş yapabilirmiyim diye araştırdım ama olmadı. Mutlaka lisans diploması istiyorlar.

Hocam ben 2020 yılında Anadolu Üniv. de tezsiz uzaktan "Eğitim Teknolojileri" yüksek lisansı yaptım. o zaman dönemlik 1800 TL idi şimdi ne kadar bilmiyorum. dersler akşamları online oluyordu. devam takibi yaptılar. dersler zor olmamakla beraber yorucu olabiliyor. her hafta çeşitli ödevler falan veriyorlardı. bir de dönem projesi var. bizi baya bi kasmıştı hoca (bu kadar uğraşacağımı bilsem tezli yapardım dedim). uzmanlık dışında bana reel bi katkısı olmadı. hocamın da dediği gibi alan değiştirme yapılamıyor.

uygun fiyatlı öneriler?
lisans bitirmeden olmaz. sakarya üniversitesine de göz atabilirsiniz.

Hocam bu dönem Bozok Üniversitesi'nde Eğitim Alanında yapıyorum. İnanın çok zorluyorlar, başlangıçta bu şekilde olacağını bilsem hiç başlamazdım. Tezsiz yapıyoruz ama tezli yapsam ancak bu kadar zorlanırdım. İkinci dönem araştırma projesi var, tez kadar uğraşacağız.

Dönemlik 5500 lira toplamda, 11 bin lira. Dersten akşam online olarak yapıyoruz, derslere katılım zorunlu. Her hafta hemen hemen her dersten ödev var, sunumlar var. Vize ve final sınavları yüz yüze olacak. Yani Yozgat'a gidip, sınav yapacağız.

tezli uzaktan var mı peki, varsa hani üniveriteler hangi bölümler vardır fiyatları nedir?bilen arkadaşlar...

Ben tezli bilgisayar mühendisliğinde tesli

tezli uzaktan var mı peki, varsa hani üniveriteler hangi bölümler vardır fiyatları nedir?bilen arkadaşlar...
Tezli uzaktan diye bir şey olmaz hocam. Ama kolaylık sağlayan hocalar olabiliyor. özellikle özel üniversitelerde. Naçizane tavsiyem eğer akademik kariyer düşünmüyorum diyorsanız hiç bulaşmayın. Tezsiz düşünün ya da uzaktan.

selçuk ünv. bilgisayar müh. uzaktan tezsiz yüksek lisans yapıyorum. dönemlik 4 bin.

bu ara öğrenci alımı var. ales yok. sadece lisans ortalaması ile alıyor.ar

Gümüşhane ünversitesi siyaset ve kamu bilimi tezsize başladım bu dönem. sendika indirimi ile 3800 civarında bir ödeme yaptım. dersleri takip ettiğim sürece sorun yyaşamıyorum. ama ikinci dönem projede tezliye yakın bir performans gerekecek sanırım. bugün derste soru üzerine hoca pandemi ve deprem zamanında uzaktan tezli imkanı sunduklarını, artık uzaktan tezli imkanı olmadığını söyledi.

Geri