Uzaktan Tezsiz Yüksek Lisans Tavsiyesi

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
Uzaktan Tezsiz Yüksek Lisans Tavsiyesi vereceğiniz bölüm ve üniversiteler var mı ?özellikle deneyimleyen, çok fazla zorlamayan ve zorlanmadığınız bölümler için tavsiye bekliyorum

Selçuk ünv.tezsiz yüksek lisans bilg. müh.
2 Eylüle kadar başvurular devam ediyor.

Uzaktan olduğunu sanmıyorum.

Ekli dosyalar

• SELÇUK TEZSİZ YL.pdf
    502.3 KB · Görüntüleme: 65
10saat dersim oluyor geri kalan btr ile dolduruyorum. Tezsis yükseklisans yapsam acaba işe yarayacağı bir yer olur mu maaşa felan etkisi olurmu ?

TÜRTEP - Ahmet Yesevi kaprisli bir hoca yüzünden dönem projesinden bir dönemim uzadı.Öbür dönem farklı bir hocada aynı konuyu seçtim ufak değişiklikler ile 100 puan aldım ve geçtim.
Siber güvenlik bölümünü okudum.Bir kaç hocadan kalanlar olmuştu

10saat dersim oluyor geri kalan btr ile dolduruyorum. Tezsis yükseklisans yapsam acaba işe yarayacağı bir yer olur mu maaşa felan etkisi olurmu ?
Hocam tezsiz yüksek lisans yaparsan 1 derece alırsın. Maaşına etkisi bu derece kadardır. Ekdersine etkisine gelince; diyelim sen haftada 26 saat derse giriyorsun. Maaş karşılığı hariç fiilen girdiğin haftalık 11 saati %7 artırımlı alırsın yani 12 saat bile değil. BT rehberliği ya da idareci olup olmadığına bakılmaz. Diyelim sen müdürsün ve haftalık 2 saat maaş karşılığı derse giriyorsun. Haftada 4 saat ders aldın. O zaman sadece 2 saatin %7 arttırımlı ödenir. Yani bu bahsedilenler ışığında yüksek lisansın ücret getirisi yok denecek kadar az. Ama idareci olursan ve Eğitim Yönetiminde tezsiz yüksek lisans yaparsan Ek-1 ve Ek-2 değerlendirme formlarında +6 puan kazanırsın.

Hocam tezsiz yüksek lisans yaparsan 1 derece alırsın. Maaşına etkisi bu derece kadardır. Ekdersine etkisine gelince; diyelim sen haftada 26 saat derse giriyorsun. Maaş karşılığı hariç fiilen girdiğin haftalık 11 saati %7 artırımlı alırsın yani 12 saat bile değil. BT rehberliği ya da idareci olup olmadığına bakılmaz. Diyelim sen müdürsün ve haftalık 2 saat maaş karşılığı derse giriyorsun. Haftada 4 saat ders aldın. O zaman sadece 2 saatin %7 arttırımlı ödenir. Yani bu bahsedilenler ışığında yüksek lisansın ücret getirisi yok denecek kadar az. Ama idareci olursan ve Eğitim Yönetiminde tezsiz yüksek lisans yaparsan Ek-1 ve Ek-2 değerlendirme formlarında +6 puan kazanırsın.
1 Derece değil, 1 kademe alır diye biliyorum.

başka bir bölüm okuduuk diyelim mesela iktisad bu alanda tezli yüksek lisans yapıp doktoramızıda tamamlarsak etkisi nedir?
maaş özlük ücret vs lerde...

başka bir bölüm okuduuk diyelim mesela iktisad bu alanda tezli yüksek lisans yapıp doktoramızıda tamamlarsak etkisi nedir?
maaş özlük ücret vs lerde...

Bir derece artışı
Fiilen yerine getirilen ek derslerin ücretinde de %20 fazla alınıyor
Eğer değişmezse, ayrıca ilerde başöğretmenlik için de sınavdan muafiyet sağlar

Son düzenleme:
Ben Gazi Üniversitesi-Adli Bilişim Bölümünde ilk dönemimi bitirdim. Hocalar çok esnek. Kalmanız imkansız gibi. Ama kalan da var. Ders başı 1800 tl ve 10 ders almanız lazım. Bu dönemin başvuruları geçti ama diğer dönem başvurabilirsiniz.

Arkadaşlar çoğumuzun tezsiz yapmayı isteme sebebi işlerimizin yoğunluğu ve şehir dışına gitme zorluğu.Bu nedenle uzaktan tezsiz yapıp dersleri bitirdikten sonra ales ve yds puanımızla aynı bölümün tezli kısmına geçebilir miyiz?Bu şekilde doktora yolu da açılır diye düşünüyorum.özellikle tecrübesi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Ben Gazi Üniversitesi-Adli Bilişim Bölümünde ilk dönemimi bitirdim. Hocalar çok esnek. Kalmanız imkansız gibi. Ama kalan da var. Ders başı 1800 tl ve 10 ders almanız lazım. Bu dönemin başvuruları geçti ama diğer dönem başvurabilirsiniz.

ayrıntılı cevabınız için teşekkürler hocam

Geri