Uzaktan eğitime devam kararı çıktı.

Kodla Büyü
Ocak ayında gribal enfeksiyonlar da artacağından yarıyıl tatiline kadar uzatırlar gibi uzaktan eğitimi. Hayırlısı olur inşaallah

Vaka sayıları iyice arttı, ortalık yıkılıyor. Alınan karar doğru oldu.

21 Ocakta kapanıyordu sanırım birinci dönem. Yılbaşından sonra 21 Ocak'a kadarki dönemde yüzyüze 1 sınav yapılacağını ve dönem notunun buna göre oluşacağını düşünüyorum.

22 Ocak 2021 Cuma Günü ilk dönem karne günüdür arkadaşlar sınavlar konusu da çok önemlidir; çünkü karne notu da çok önemlidir.

Peki 20 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması olunca çocuklar eba destek noktasına nasıl gelecek?

Peki 20 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması olunca çocuklar eba destek noktasına nasıl gelecek?
hiç gitmesinler girdikleri çıktıkları bütün ortamlara virüsü taşıyorlar ondan sonra korona yayılıyor
potansiyel taşıyıcılar farkında değiller.

"Bu süreçte öğretmenlerimiz de çalışmalarını uzaktan sürdürecek olup uzaktan eğitim için okullarımıza gelerek bilgisayar ve kamera gibi araçlardan da yararlanabileceklerdir. Zümre öğretmenlerimiz ise uzaktan eğitim sürecini takip ve koordine etmek amacıyla haftada en az
1 gün okullarımıza geleceklerdir.
" buradaki zümre öğretmen dediği bilişimciler mi yoksa diğer tüm zümreler mi uzaktan eğitim sürecini koordine edecek?

Bakanlık en çok merak edilen soruların başında gelen, ‘Yüz yüze sınavlar ne olacak?' yönündeki soruları, “31 Aralık 2020'ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak, sınavlarla ilgili planlamalar salgın sürecinin seyrine göre ayrıca gerçekleştirilecek, okul yönetimlerimiz ve öğretmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize duyurulacak” diye cevapladı.

"Bu süreçte öğretmenlerimiz de çalışmalarını uzaktan sürdürecek olup uzaktan eğitim için okullarımıza gelerek bilgisayar ve kamera gibi araçlardan da yararlanabileceklerdir. Zümre öğretmenlerimiz ise uzaktan eğitim sürecini takip ve koordine etmek amacıyla haftada en az
" buradaki zümre öğretmen dediği bilişimciler mi yoksa diğer tüm zümreler mi uzaktan eğitim sürecini koordine edecek?

hocam çok dopru bir noktaya değinmişsin fakat cevap gelmemiş. açıklamada en kritik nokta zümre öğretmenlerinin haftada 1 gün okula gitmesidir. acaba buna birden fazla öğretmenin olduğu zümrelerde kendi aralarında anlaşma kısmı var mıdır yoksa bu cümle HER öğretmen en az bir gün gelecek anlamı mı çıkar orası muamma

Hala okula gittiği için ekders aldığını düşünenler var. Yarabbim sen akıl fikir ihsan eyle. O ek dersi rehberlik ettiğin için alırsın okula gittiğin için değil.Pandemi var. Okullar uzaktan eğitime geçti. Boş sıra masalara mı btr yapacağını düşünüyorlar anlamadım. Uzaktan eğitimle öğretmenlere öğrencilere velilere rehberlik edeceksin. Anlamak çok mu zor bunu. Herkes gibi 1 gün gidip zümrelerle toplanacaksın.

Yazıdan anladığım:
1)Eba destek noktaları açık olsaydi resmi açıklamada yer verilirdi. Hatta bakanlık tablet dağıtımı ile buna ihtiyaç kalmadigini ima etmis. Öğrenciler hiç bir şekilde okula gelmeyecek.
2)Zümre öğretmenlerimiz ise uzaktan eğitim sürecini takip ve koordine etmek amacıyla haftada en az
(Türkçe 5. sınıf zümre ogretmenleri- Matematik 8.sinif zümre ogretmenleri- Bilişim 6.sinif zümre öğretmenleri gibi)
3) Bütün öğretmenler ekderslerini alacak.

Geri