Twitter kapandı

Kodla Büyü
Türk okullarını kapatmayan çalışan zihniyet ; ne zamandır bir teknoloji şirketinin kişinin kendisine sıkıca bağlanmış olan (düşünce ve fikrini açıklama hürriyetini) vede uluslar arası sözleşmelere konu olan bir hakkı Ülkenin idaresine hatırlatması ezme olmuş.. arkadaşlar milliyetçilik bu değildir. olsa olsa mikro milliyetçiliktir

@sahrak hocam olayın siyasi yönü var yok hepimiz neyin ne olduğunu biliyoruz fakat kıytırık bir site çıkıpta hangi şartlarda hangi ortamlarda hangi siyasi kavgaların ortasında olursak olalım bize had bildiremez artislik yapamaz yaptırılamaz yaptırılmamalı da, ben olayın bu tarafındayım..

Zamanlaması manidardır vs vs 50 değil 500 tane bahane de buluruz ama sonuçtayım ben, devletimi takmayan google dahi olsa devletim haklı ise eyvallah.

twitter denen şerefsiz şirketi savunmayın. Türkiye yi adam yerine koymayan, sadece kazanacağı parayı hesap eden bir Amerikan şirketini yola getirmek için böyle bir yöntem gerekliyse, yapılmalı ve desteklenmeli. Devletinizi seviyorsanız siz belli bir süre twitter kullanmayıverin. Patronun kim olduğunu anlasınlar.

the_korsan' Alıntı:
@sahrak hocam olayın siyasi yönü var yok hepimiz neyin ne olduğunu biliyoruz fakat kıytırık bir site çıkıpta hangi şartlarda hangi ortamlarda hangi siyasi kavgaların ortasında olursak olalım bize had bildiremez artislik yapamaz yaptırılamaz yaptırılmamalı da, ben olayın bu tarafındayım..

Zamanlaması manidardır vs vs 50 değil 500 tane bahane de buluruz ama sonuçtayım ben, devletimi takmayan google dahi olsa devletim haklı ise eyvallah.

senin kıytırık dediğin twitter in 250 milyon üyesi var. ayrıca madem hukuken ülkemizde kapatılıyor cumhurbaşkanı niye illegal twitera giriyor. hatta melih gökçek, ve Bülent arınç ta illegal giriş yapıyor. bu orda olay devlet değil başbakanın kendisidir. siz bunu yaparak devletin lehine iş yapıyorsanız devlet erkanı hala niye twitter atıyor

pisagorean' Alıntı:
evrim0626' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
güzel ülkem ne yasaklar gördü bu devede kulak kalır. Başörtüsü yasak, kürtçe konuşmak yasak, namaz kılmak yasak, ezan yasak, aleviyim demek yasak. daha neler neler.
evet hocam haklısın bu dediklerinin yanında basit bişi ama buda yasak ve olmaması gereken bir yasak.
Bu ülkede kürtçe konuşmak yasak değildi resmi dairelerde konuşmak yasaktı yasak demeyelim olması gereken buydu. Anayasada dilin ne olduğu yazar. Başörtüsü konusunda suitimaller oldu her iki tarafta bunu çok fazla kullandı ve cılkı çıktı. Namaz kılmanın yasak olduğu bi dönem yoktur. Ezan Türkçe okunmuştur ama yasak edilmemiştir. Kitapta önemli olan anlamını ezanı anlamaktır. Dili hangi dilde okunduğu önemli midir değil midir bununla ilgili ne Kuran-ı Kerimde ne de hadislerde bir ibare yoktur.

hocam ezber lafları yazmışın o kadar. kürtçe konuşmak yasak değilmiydi? insanlar anadillerinde kaset bile dinleyemiyordu. tabi sen bunları bilmediğinden belkide bilmek istemediğinden(!) yine inkar edeceksin geçmişte yaşanan bu ve benzeri uygulamaları...
bu arada bu devirde bu twitter vb uygulamaları kapatmak nereye kadar çare olarak görülecek anlayamıyorum!!!

Bu olay güç gösterisi başka bir şey değil. "Herkes ayağını denk alsın. İstediğimi yaparım hareketi".
Hangi çağda yaşıyoruz.
Ülke bildiğin geriye gidiyor.

Benim anlamadığım ne yapmak isteniyor. Yani yasaklayınca her şey çözülecek mi, düzelecek mi.
Şu seçim olsa da bitse artık,
Hepsi de kendi çıkarları için milleti birbirine kırdırıyorlar.

Sonuç olarak diyorum ki her şey eğitimle olur. Bir ülkenin gelişmiş olması da buna bağlıdır.

Çok acil twit atmam lazım arkadaşlar. Açıldı mı acaba?
Hökümete iki çift sözüm var. Ama burayı da kapatırlarsa? :cry:
Korkunç.. Çok korkunç :mrgreen:
Neyse 31 Mart PazaRTEsi söylerim :alkis: :++:

big_way' Alıntı:
:!: Twitter ın kapatılması yanlış fakat şöyle bir durum var başbakan ulusal güvenliğimiz tehlikede diyor bu durumda geçici bir çözüm olarak twitterın kapatıldığını düşünüyorum. İktidar karşıtı olmak ayrı şey Türkiye karşıtı olmak ayrı şey. Bunu ayırmayı bilelim. 1960'dan beri oynanan oyunların aynı olduğunu unutmayalım. Unutmayın ki Özal'da 12 uçak altınla ülkeden kaçıyordu manşetlere göre. Menderesin kasasından uygunsuz kadın resimleri çıkmıştı güya. Millet bu yalanları 1 defa yedi artık yemiyor.
:+1: :+1:

Bazı arkadaşlar twitter kim ki mahkemelerimizi tanımaz şeklinde bir argüman kullanmışlar mesajlarında.. Esasında doğru olmakla birlikte konuyla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Başbakanın sözlerinde mahkemelerimizi tanımıyorlar şeklinde bir gerekçe hatırlamıyorum.. Twitter vb sosyal ağlara neden karşı olduğunu zaten biliyoruz, ki kendisi açıklıyor. Mahkeme meselesinin kılıf olduğunu anlamak zor değil. Ne yani twitter mahkemelerimizi tanıyınca Başbakan onay mı verecek. Biz toplum olarak konuyu, konuyla alakası olmayan argümanlar üzerinden tartışmaya bayılırız zaten.. Kişisel mahremiyete her türlü saldırı ve saldırıya kayıtsız kalma davranışı sorgulanmalı, çözümler aranmalı elbet, lakin özgür iradenin önüne geçilmesi, yasak konulması kabul edilmemeli. Sosyal ağların sokaklardan farkı ne? İyiysen iyi olur, kötüysen kötü.. Sokağa çıkma yasağı mı uygulanmalı bu durumda.. İnternet tamamen kesilmeli ya da.. Şu tartışmalardan da belli ki filler tepişirken olan çimlere oluyor.

bilisimdersi1' Alıntı:
big_way' Alıntı:
:!: Twitter ın kapatılması yanlış fakat şöyle bir durum var başbakan ulusal güvenliğimiz tehlikede diyor bu durumda geçici bir çözüm olarak twitterın kapatıldığını düşünüyorum. İktidar karşıtı olmak ayrı şey Türkiye karşıtı olmak ayrı şey. Bunu ayırmayı bilelim. 1960'dan beri oynanan oyunların aynı olduğunu unutmayalım. Unutmayın ki Özal'da 12 uçak altınla ülkeden kaçıyordu manşetlere göre. Menderesin kasasından uygunsuz kadın resimleri çıkmıştı güya. Millet bu yalanları 1 defa yedi artık yemiyor.
:+1: :+1:
:alkis: :alkis:

...Diktatörler niçin kaçarlar ülkelerinden? Korktukları için. Suçlu bir kişi işlediği suçun boyutunu bilir. Tabiî, cezasının ne olacağını da. Bu kişiler korkaklıklarını; zalim tavırları, acımasızlıkları, yasadışılıkları ve sahte cesaret gösterileriyle örtmeye çalışırlar”.

“Dünyadaki tüm diktatörlerin ortak özellikleri vardır. Bunların başlıcaları; hırsızlık, halkına zulmetmek, emperyalizmin işbirlikçisi olmak, ülke kaynaklarını efendilerine peşkeş çekmek, yurttaşlarını yoksullaştırmak, yalan söylemek, muhaliflerine dünyada görülmemiş iftiralar atmak, çağdaşlığı yok etmek, yönettiği toplumun tarihi ve kültürüyle bağını kesmek, bilimi baltalayarak yerini hurafelerle doldurmak, gençlikteki yaratıcı duyguları köreltmek, yoksulluğu yazgıya dönüştürmek, insanlara korku salmak, ulusu bölüp kavga ettirmek, düşünen beyinleri yok etmek, yüzyılların imbiğinden geçen insancıl değerleri kıymetsizleştirmek, komşularla ilişkileri gergin tutmak, sürekli düşman yaratmaktır”.

“Her diktatörün bir hazırlığı vardır. Önceden sıkıştığında kaçabileceği ülkeyi belirler.
“RTE’nin gelecekte uluslararası mahkemelerde yargılanacağını düşünerek, onun gideceği ülkeyi belirleyelim.
http://www.ilk-kursun.com/haber/174113

Arkadaşlar google ın dns leri youtube da çok yavaş sizin kullandığınız hızlı ve açık dns var mı

Senin yargin saibeli oldugu surece adamlarin tanimamasi noktasinda sana hak vermemi bekleme. Daha kendin tanimiyosun ki o yargiyi elin adami niye tanisin.

Re: Ynt: Twitter kapandı

Başbakanın ve bilal efendinin euro cuklarının güvenliği ne zaman ulusal güvenlik haline geldi! Vah ki ne vah bu memlekete, ve bu memleketin öğretmenlerine...

Matbaa yasaklanmalı! Padişahım çok yaşa! Vallahi en iyisi istibdat! Bugün bu yasağı savunan zihniyet, o dönemde yaşasaydı, matbaa yasağını savunurdu.. devlet çıkarı falan diyerek argüman uretmekten ve milleti kandirmaktan daha kolay ne var!

ilk3r' Alıntı:
Arkadaşlar google ın dns leri youtube da çok yavaş sizin kullandığınız hızlı ve açık dns var mı

google chrome + zenmate kullanmayı tercih ediyorum..

208.67.220.220 / 208.67.222.222

orebro' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:

hocam open dns ip si yavaş geliyor bana yandex dns nasıl bilginiz var mı

ilk3r' Alıntı:
orebro' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:

hocam open dns ip si yavaş geliyor bana yandex dns nasıl bilginiz var mı

denemedim hiç hocam.. genelde zenmate'den memnunum.. yavaşlama olduğunda konumu değiştirerek çare bulmaya çalışıyorum..

Ülkemi takmayan google olursa onunda kapanmasından yanayım.Haddini bilecek küresel güçler. twitter kapandı olay oldu,suriyede insanlık ölüyor SES yok maalesef bizim milletten:( yazık bizlere:(

Abdülkadir Selvi'nin ne kadar öngörü sahibi bir gazeteci olduğu ortaya çıktı(!) 'Twitter Kapatılmaz' dedi, 10 dakika sonra kapatıldı.

2014 Türkiyesi'nde twitter'ın "çat" diye kapatılması, Başbakan Erdoğan'ın "Twitter'ın kökünü kazıyacağız" sözlerini savunmaya çalışan "yandaş gazetecileri" fena tongaya düşürdü.
http://www.ilkelihaber.com/index.php?id=5579086

Kapatılması hem iyi hem kötü oldu.. youtube gibii...

Suç olduğu düşünülen değil, şuç olduğu mahkeme kararıyla kesinleşmiş bilgileri hala yayınlayan, milyonlarca abonesi olduğu halde bir hukuki bir temsilci bile bulundurmayan, mahkemelere bırakın itirazı, muhattap bile almayan bir kurumun faaliyetleri durduruluyor..... vah vah..

İnşaallah sonu youtube gibi olurda devleti, yani bizi muhattap alır hale gelirler..

Görüşüm: Sadece suç teşkil eden yerler kapatılmalıydı. Belki tamamen kapatmak muhattap bulamama sıkıntısı için iyi olmuştur.

kapatılması son derece mantıklı karar. youtube benzeri duruma dönüşsünler, şubelerini açsınlar mahkeme kararlarını uygulasınlar türkiyede ozaman açılır tekrar bizim tivit düşkünleride millete hakaret etmeden küfür etmeden özgür düşüncelerini aktarırlar..

twitter yokken önceden hiç özgür değildik yaww adamlar iyiki kurmuşlar siteyii

siteyi kurdular özgür olduk siteyi kapattılar özgürlük gittii... şu bizim çocuklar komik aslında düşündüğünde :lol:

eskiden twitter mi varmış, olsada olurmuş olmasa da olur muş. eskiden cep telefonu da yoktu, eskiden bu sitede yoktu vaz geçebiliyormusunuz. twitteri bu ülkede 12 milyon insan kullanıyorsa siz keyfinize göre kapatamazsınız. kapatmanızdaki tek amaç kirli çamaşırların çıkmasını önlemeye çalışmak. seçimin sonucu ne olursa olsun takke düştü kel göründü. cemaate istediğin kadar düşman ol ister sev isterseme ama adamlar akp nin kirli çamaşırlarını ortaya koydu. dünyanın en büyük yolsuzluğuna imza attılar. ama yolsuzluğu iyi kıvıran uzun boyluyuda alkışlamak lazım bu kadar iyi bir manevra ancak böyle olur.

eger gercekleri gormek istiyorsan,bu ulkede ozgurluk diye sokaga dokulen ve sokagi karistiranlarin soyunu arastir, var olan butun basin yayin kuruluslarinin sahiplerinin soyunu arastir. abdulhamit hanin 33 yillik mucadelesini icerden ve disardan yapilan tum mudahaleleri ile arastir. gercekleri gormek istiyorsan arabana bin ve bir fakirin evine git halini hatirini sor.gercekleri gormek istiyorsan yasli bir amcanin hayatini bastan sona dinle.gercekleri gormek istiyorsan aklini kalbinle birlestir, kibrinle degil.

Bir fırının guzel ekmek uretemediği için halkın şikayeti uzerine uyarılması, fırının bunu ciddiye almaması ve aynı şekilde uretime devam etmesi, bunun uzerine bu fırına satış yapma yasağı getirilmesi ve herseye yasakcı zihniyet diye yaklasan bazı kesim insanların da kalkıp EKMEK YASAKLANDI demesi...

dolpman' Alıntı:
Ülkemi takmayan google olursa onunda kapanmasından yanayım.Haddini bilecek küresel güçler. twitter kapandı olay oldu,suriyede insanlık ölüyor SES yok maalesef bizim milletten:( yazık bizlere:(

teksen' Alıntı:
...twitini gördüm var ya, güne nurla başladım duayla başladım.
bakara suresi 152, ve le entüm....

...olum ben her gün her cuma bi tane ayet sallıyorum.

google'a gir, kuranda atıyorum kardeşlik, kuranda nankörlük, kuranda bilmem ne diye search yap ...
oradan beğen bi tane salla gitsin.

vel ağl asdfg tırahum turuhun...

...
bakara 156.

her kimki egemen bağışı sevmez allah en kısa zamanda onun belasını verir. bakara 159.

her kimki aydın beyin o zor gününde onun yanında olur, o allahtan her istediğini alır, bakara 115.
pardon, pardon arkadaşlar bakara 165, olacak bi yanlışlık olmasın!
çarpılmayalım şimdi!

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/260 ... zarsonyazi

reklam videosunda istiklal marsini kullanip "ezelden beri hür yasadim ve hür yasadim" diyen bir millete zincir vurmaya kalkmak akil kari degildir.

Twitter kapandi diye yaygara koparanlari iyice gozlemleyin. eger bu kimseler basortusu yasaklarina, kuranin yasaklandigi gunlere, sapka yuzunden idam edilmislerin hakkinda agzini acmiyorsa hatta o gunleri savunuyorsa bunun yaninda da muslumanim diyorsa o kisiden yilan gormus gibi uzaklasin.eger o gunlerde yapilan zulumleri tenkit ediyorsa ona karsi sabirli olun cunku kandirilmistir gercegi gorebilecek ilmi feraseti zayiftir.

realite' Alıntı:
Twitter kapandi diye yaygara koparanlari iyice gozlemleyin. eger bu kimseler basortusu yasaklarina, kuranin yasaklandigi gunlere, sapka yuzunden idam edilmislerin hakkinda agzini acmiyorsa hatta o gunleri savunuyorsa bunun yaninda da muslumanim diyorsa o kisiden yilan gormus gibi uzaklasin.eger o gunlerde yapilan zulumleri tenkit ediyorsa ona karsi sabirli olun cunku kandirilmistir gercegi gorebilecek ilmi feraseti zayiftir.
:puhaha: Sen tepki koyacaksan egemen bağışı dinle. Dini kullanarak twitter yasağına bağlamak ne kadar ayıp sanki sizden başka müslüman yok.

Geri