Twitter kapandı

Kodla Büyü
pisagorean' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
iftira etmeyin twitterda yasaklama kapatma söz konusu değil. ben söylemiyorum yalçın akdoğan söylüyor.

BU BİR ENGELLEMEDİR”
”Bunu bir kere kapatma yasaklama olarak algılamak doğru değil. Bu bir engellemedir. Şuna karar vermemiz lazım. Kişi hak ve özgürlüklerini koruyacak mıyız korumayacak mıyız.

http://www.samanyoluhaber.com/gundem/Er ... u/1044646/
Kişi hak ve özgürlüklerini koruyacağız elbette. Mahkeme kararlarına saygı duyuyorsun kendi işine gelince. Neden o zaman yolsuzluk soruşturmasında yargının işini yapmasını engelledin demezler mi adama? İşine gelince bu bizimle ilgili değil yargının işi işine gelmeyince bu yargının işi olamaz biz burda bostan korkuluğu değiliz. Ne fırıldak adamlar bunlar ya.
zam yapmadık güncelleme yaptık.
kapatmıyoruz dönüştürüyoruz.
yasaklama değil engellemedir bu

nezaman bir siyasi başlık görsem millet atlıyo 15-30 sayfalar dolusu cevap yazılıyor

ama iş teknoloji, eğitim sorusu falan olunca millette tık yok..

bu arada twitter avukatlarını türkiyeye göndermiş ne gerek vardı ülkemizde çokmuş avukatı..

bu nasıl bir demokrasi ve anlayışsa artık. resmen ben baş edemiyorum insanların düşüncesi ve sanal medyadaki etkileriyle diye kabullenip. benim elimde değilmi kapatıyorum alın işte diyorsun. güçlünün güçsüze gücünü sonuna kadar uygulayarak yaptığı bu tarz davranışlar hangi hak adalet ve din de mevcuttur. korku imparatorluğunu meğerse gençler twitırdan kurmuş bile. birileri korkuyor belli ki.... ama zaten durduramazlar. sizler ve gençler zaten her türlü girerler istedikleri yere.bilginin ve bilgenin karşısında kimse duramaz....

arslan-46' Alıntı:
nezaman bir siyasi başlık görsem millet atlıyo 15-30 sayfalar dolusu cevap yazılıyor

ama iş teknoloji, eğitim sorusu falan olunca millette tık yok..

bu arada twitter avukatlarını türkiyeye göndermiş ne gerek vardı ülkemizde çokmuş avukatı..

milletin artık burnundan gelmiş sende burda teknoloji teranesi yapıyorsun. sorulduğu zaman onuda yazıyoruz. bu forumda soru sorupta cevap alamayan adam yoktur. bu arada millet twiterın değil özgürlüğün sözünü ediyor burda. face yada başka şey kapansaydı yine aynı şeyler konuşulurdu.

twitter ve face yokken hiç özgür değildik. sokaklarda gezemiyorduk fikirlerimizi söyleyemiyorduk..
sizi gidi siziiiii

yemiyo millet

arslan-46' Alıntı:
twitter ve face yokken hiç özgür değildik. sokaklarda gezemiyorduk fikirlerimizi söyleyemiyorduk..
sizi gidi siziiiii

yemiyo millet

:+1:
He ya dün twittırda adamın ölmüş anasına sövdüm yanıma kar kaldı çok özgürüm! Bunların özgürlüğü bu hocam. Küfür etmek.

12 yıldır cemaatle olan koalisyon bozulunca bütün suçları cemaatin üstüne atmaya çalışıyorlar. Hani abdestinizden şüpheniz yoktu. Siz altınıza kaçırıyorsunuz haberiniz yok

Bu ülkede GÜNAH İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜ'nün insanların elinden alındığını iddia eden insanların bulunduğu zihniyetin twitter'i kapatmasını, daha da garibi hala bu insanların mensubu oldukları düşünceyi destekleyenleri anlayamıyorum...

ben akşam yada en geç 1-2 güne yasağın kalkacağını düşünüyorum, belki sonra öğreniriz doğuda neler olduğunu !!!!

yine gündem ne güzel değişti ama. bugünün hesabı kaç ay önceden yapıldı sizce.

Birde en çok Egemen bey'e yaramıştır bu yasak, bugün cuma'ya google'a sorup yazmak zorunda kalmadı.

patari' Alıntı:
ben akşam yada en geç 1-2 güne yasağın kalkacağını düşünüyorum, belki sonra öğreniriz doğuda neler olduğunu !!!!

yine gündem ne güzel değişti ama. bugünün hesabı kaç ay önceden yapıldı sizce.

Birde en çok Egemen bey'e yaramıştır bu yasak, bugün cuma'ya google'a sorup yazmak zorunda kalmadı.
Bu gün egemen beyin vaazı teknik nedenlerden dolayı iptal edilmiştir

Merhoom' Alıntı:
arslan-46' Alıntı:
sizi gidi siziiiii

yemiyo millet

He ya dün twittırda adamın ölmüş anasına sövdüm yanıma kar kaldı çok özgürüm! Bunların özgürlüğü bu hocam. Küfür etmek.

her medyaya gücünüz yetiyor patronları sıkıştırıyor yada vergi borcunu siliyorsunuz emirler yağdırıyorsunuz. muhalefete çeki düzen getiriyor sonrada ortada muhalefet yok diyorsunuz

chp ye kaset operasyonu yapıldı chp bunun bedelini ödedi
MHP ye kaset operasyonu yapıldı kimse o adamlara sahip çıkmadı partiden uzaklaştırıldı MHP bedel ödedi
saddeti numan kurtulmuşu kullanarak önce böldünüz sonra ödül olarak akp ye aldınız
bbp nin genel başkanı rahmetli yazıcıoğlunu devletin bekası diye ölümüne göz yumdunuz.
pkk eylem yapmasın diye yapmadığınız numara kalmıyor
koalisyon ortağınız cemaate ne istediyse verdiniz ama ortaklıkta bir yere kadar.

her türlü takiyenin olduğu her türlü kirli işlerin döndüğü, her türlü yolsuzluğun olduğu partiyi hala savunuyorsunuz ya yazıklar olsun.
ben belkide özgürlüğümü twiterden alıyorum bu konu kimseyi ilgilendirmez. buna müdahale etmek özel hayata müdahaledir. tabi bazı yalakalar var. kıçından donu çalsanız niye çaldın demez.

cemaat suçlu bile olsa sizin işlediğiniz suçun yanında devede kulak

toker42 çözmüşün ya la sistemi ...mit cia felan sendeki yetenek mosadda yok özellikle o çözümlemelerin..kırım olayındaki duyguların neler bu kırım olayı ne yani ukrayna meselesi...Aydınlat bizi lütfen...

Dini değerleri bile alenen aşağılayan adamların tapeleri yayınlanır. Gerçek olduğunu bal gibi bildikleri halde kimsenin gıkı çıkmaz.( Sivas'ta dinimize küfrettiler diye diri diri adam yakanlar da dahil) Hırsızlık, arsızlık diz boyu... Yasakları yasaklanan sitelerde savunmaya kalkanlar olur. Muhalif her sesi bastırmak uğruna 80 darbesinde bile görülmemiş faşist uygulamalar alır başını gider. Ama biz yine de dik dur eğilme bu millet seninle diye bağıran insanlarla aynı çatı altında yaşamaya devam ederiz. Sağlık olsun da, akıl sağlığımızı korumak adına bu insanlar ne içiyorsa sevabına bize de haber edin biz de içelim. Öyle bir kafaya başka türlü sahip olmak mümkün değil.

fatherboard' Alıntı:
toker42 çözmüşün ya la sistemi ...mit cia felan sendeki yetenek mosadda yok özellikle o çözümlemelerin..kırım olayındaki duyguların neler bu kırım olayı ne yani ukrayna meselesi...Aydınlat bizi lütfen...

anlatırımda sen okumaktan yorulursun. youtube yi aç Muhsin Yazıcıoğlu bugünleri anlatıyor diye bir video var onu bir dinle Yazıcıoğlu dönen dolapların hepsini biliyordu. neden öldürülmek istendiğinide anlarsın yıllar önce bu bakan çocukları ve başbakanın oğlunun ne dolaplar çevirdiğini anlatıyor.

ben bu formda yıllar önce numan kurtulmuş saadetin başındayken bu numan akp ye geçerse şaşırmayın demiştim ve ben söylediysem hepsi çıktı. hatta sert söylemlerim yüzümden defalarca bu formda dan atılmıştım. atılmam önemli değil ben hakaret etmem sadece siyasi olarak doğru bildiğimi anlatırım. cemaat hakkında da çok şey yazdım hükümet bu cemaati kendi elleriyle kadrolaşmasına göz yumdu polis sınavlarında, idarecilik sınavlarında hakimlik sınavlarında kpss sınavlarında sorular çalındığını ve bu isyanı devamlı anlattık o günlerde siz bizimle dalga geçiyordunuz.

ben başbakanın kaset olaylarını takip ettim ve hiç şaşırmadım çünkü başbakanın tahminen 2 milyar parasının olduğunu biliyordum ama az biliyormuşum.

gelelim rızaya; rıza zarraf iran tarafından gönderilmiş bir adamdır. iran dolar ve Euroyu ambargo nedeniyle kullanamıyor dolaysıyla bu paraları altınla değiştirmek istiyor ve bu iş için görevlendiriliyor. tabi biz irana bolca altın satıyoruz oda yetmiyor doğal gazın faturalarını şişirerek aradaki farkıda bu rıza birilerine yediriyor. tabi rıza yakalanınca iran hemen bu adamın bizle alakası yok dedi ama rızada hapiste beni çıkarmazsanız herşeyi anlatırım deyince ortalık karıştı.

gelelim kırırma inan çok şey anlatırım da niye sen konuyu saptırmaya çalışıyorsun onu anlamadım.

Merak ettim hocam saptırma yok..Ayrıca şu yukarıda yazdıklarının çoguna da katılıyorum velakin ben ülke yönetmenin çok zor bir iş oldugunuda biliyorum....İşleri dengede yürütmek ona buna taviz vermek fakat dik de durabilmek....Geleceğe bakalım madem Tayyip gitti AKP bitti ne olur....

toker42 nin bilmediği bişey yok zaten. adam anayasa profu uluslararası ilişkiler uzmanı, avrupa insan hakları uzmanı, doktor, avukat, yazılımcı bilişimci daha neler neler...

zaten en büyük hastalığımız herşeye ahkam kesen ama bi dalgadan çakmayan zihniyet

sadece kendi ideolojinin gazete ve köşe yazarlarını okursan böyle olur..

Kim ne derse desin, forumda adettir devletin hükümetin yaptığı işe destek veren yandaş olur, akp li olur vs vs yaftalayacaklar çoktur, çokta umurda olmaz amma
devletin verdiği kararı destekliyorum...

Dünyadaki hiçbir kurum Türk Devletini ezemez, hele hele altı üstü 140 karakterlik bir site çapı her ne olursa olsun benim devletimi takmamazlık edemez...
Sen devletin talebine cevap vermeyeceksin, ülkede ofisin olmayacak, ülkeye vergin girmeyecek, ülkeyi takmayacaksın sonra kapatıyorlar engelliyorlar diye ağlayacaksın.. Devlet haklı.
Kişisel açılan davalarda insanların kendilerinin rahatsız olduğu durumlarda, hakaret şantaj yalan dolan asparagas durumlardan twitter ip bilgilerini paylaşmayacak yanıt dahi vermeyecek, yok öyle yağma kardeşim.

Asıl diktatör, insanlara saygısı olmayacan, mahrem nedir bilmeyen, yalanla doğruyu ayırt etmeye hak almaya izin vermeyen Twitter...

Twitter Türkiye'de ofisini açacak, mahkeme kararlarını uygulayacak, sınırsız özgürlüğe inanmıyor ve desteklemiyorum
NOKTA

the_korsan' Alıntı:
Kim ne derse desin, forumda adettir devletin hükümetin yaptığı işe destek veren yandaş olur, akp li olur vs vs yaftalayacaklar çoktur, çokta umurda olmaz amma

Dünyadaki hiçbir kurum Türk Devletini ezemez, hele hele altı üstü 140 karakterlik bir site çapı her ne olursa olsun benim devletimi takmamazlık edemez...
Sen devletin talebine cevap vermeyeceksin, ülkede ofisin olmayacak, ülkeye vergin girmeyecek, ülkeyi takmayacaksın sonra kapatıyorlar engelliyorlar diye ağlayacaksın.. Devlet haklı.
Kişisel açılan davalarda insanların kendilerinin rahatsız olduğu durumlarda, hakaret şantaj yalan dolan asparagas durumlardan twitter ip bilgilerini paylaşmayacak yanıt dahi vermeyecek, yok öyle yağma kardeşim.

Twitter Türkiye'de ofisini açacak, mahkeme kararlarını uygulayacak, sınırsız özgürlüğe inanmıyor ve desteklemiyorum
NOKTA

altına imzamı atarım

tanımadığınız birisi hakkında ön yargıda bulunmak yanlış. ben kimseye iftira atacak halim yok. kendimden de bahsetmek istemiyorum birisini ikna etmek gibi kaygım yok. akp yi yıkma gibi bir derdimde yok. ben gerçekten doğru bildiğim bilgileri anlatıyorum. isteyen inanır. isteyen inanmaz. şu algıdanda vaz geçin sanki ülkede tayyipten başka adam yokmuş gibi. zamanında Süleyman demirele aynısını yaptı bu millet 8 defa bir adam ülkenin başına nasıl geçer işte bu algıyla. anlatılacak çok şey var ama insanların kendi doğrularını değiştirmek çok zor. siz anlatırsınız insanlar inanmak istemez. çünkü işine gelmez. bu ülkenin öncelikle ciddiyete ihtiyacı var. sonrada dürüst olmaya...

.hakim ler için derlerki peygamber postunda otururlar ne kadar doğru bir söz 17 aralıkta gördük..
bugün alınan kararlar için söylenecek pek bişey kalmamış

niye hep başkalarının fikirlerinin yanlış olduğunu sadece kendi fikrinizin doğru olduğunu düşünüyorsunuz
neden herkesin fikrini değiştirmeye kendinizin fikrini değiştirmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.
mutlak doğru sizinki mi?

mesele ülke meselesi değildir. siz oslo görüşmelerini görmezden gelip bunu istiklal savaşı haline getirmeniz çok komik bu mesele sadece yolsuzlukları örtme operasyonudur. akp gerçekten temiz ise tapelerin montaj olduğunu ispatlayacak. bu milleti kandırdılar, bu millet bu adamlar Müslüman haram yemez diye oy veriyordu, bu millet bu adamlara dürüst diye oy veriyordu. görüldü ki takke düştü kel göründü. bu seçimin sonucu ne olursa olsun bir kirliliği örtmez. egemen bağış kur anı kerimle bile dakga geçiyorsa ve siz bu adamların pisliklerini örtmeye çalışıyorsanız sizede yazıklar olsun

geçmişte diğer hükümetlerde yolsuzluklar oldu kimse istiklal harbi başlatmadı. korkunun ecele faydası yok daha çok kasetler çıkacak.

:++: :tr:
the_korsan' Alıntı:

Asıl diktatör, insanlara saygısı olmayacan, mahrem nedir bilmeyen, yalanla doğruyu ayırt etmeye hak almaya izin vermeyen Twitter...

NOKTA

size tek bir soru soracağım. dün başbakan sakaryada arif niaht asyanın bayrak şiirini okudu. peki bu şiir sizin için anlamlıysa neden 11. sınıf edebiyat kitabından çıkardınız. bunu çıkarmanızı kim istedi. dün milli değerlere saldırıp bugün bayrağa sarılmanız çok manidar hacı....yarın başbakan meydanlarda andımızı okursa şaşırmam

the_korsan' Alıntı:

NOKTA
Size normal şartlar olsa katılırdım ama şuan twitterın kapatılma sebebinin başka olduğunu düşünüyorum.
Bu insanların tepkisi aslında twitterın kapatılması değil
İnsanlar yapılan yolsuzlukların, haksızlıkların, hukuksuzlukların açıklanmasını istediği için tepki koyuyor.Yapılan onca pislikten dolayı insanların midesi kaldırmıyor artık.
En basitinden zamanında KPSS ve Polis sorularının malüm cemaate verilmediği söyleyebilirmisin. bu nasıl müslümanlıktır, nasıl bi din anlayışı. bunu yapanda, yapılmasına vesile olanda, göz yumanda, bildiği halde söylemeyende milyonlarca insanın hakkına girmiştir. müslüman olan birinin en korkulması gerektiği şeylerden birinin kul hakkı olması gerektiğini bilir.
Ben kimseyi görüşünden dolayı suçlamıyorum ama benim midem kaldırmıyor arkadaşlar kusura bakmayın.

Geri