TRAŞ MAKİNESİ TAVSİYESİ

Kodla Büyü

efe0619

Üye
Arkadaşlar,aranızda jilet yerine traş makinesi kullananlar varsa acaba memnunlar mı? Bu iş için fiyatı el yakmayacak şekilde önereceğiniz marka ve model hangileridir?

1 hafta önce philips 8420 aldım. hediye çeki kullandığım için biraz pahalıya almak zorunda kaldım. piyasa fiyatı 200tl civarı. ilk aldığımda hiç beğenmedim ama her gün kullanırsan inanılmaz rahat. fakat ben alırken biraz acele ettim. size şu tavsiyeleri bulunayım.

bir kere philipsten şaşmayın derim, çok araştırdım.
ikincisi sakal toplama haznesi olursa güzel olur. yoksa üstünüze dökülür.
üçüncüsü benim aldığım gibi suya duyarlı bir makine alırsanız ekstra para ödemek durumunda kalırsınız. çok büyük bir artı sağlamıyor su altında kullanılıyor olması ama suda kullanılan modellerin artısıda bir çoğunun içerisinde bulunan nivea yumuşatıcı. onada alışınca sanırım bırakmak zor olur. fakat o da periyodik bir masraf demek.
son olarak favori düzeltme aparatı olan bir model olursa iyi olur. benim aldığımda yok ve eksikliğini hissediyorum. favori bölgesi herseferinde uğraştırıyor :)

aklıma gelenler bunlar.

özet
philips olsun,
favori aparatı olsun,
tabiki şarjlı model olsun,
ıslak kullanım modeli bence gereksiz...

nuribjk' Alıntı:
1 hafta önce philips 8420 aldım. hediye çeki kullandığım için biraz pahalıya almak zorunda kaldım. piyasa fiyatı 200tl civarı. ilk aldığımda hiç beğenmedim ama her gün kullanırsan inanılmaz rahat. fakat ben alırken biraz acele ettim. size şu tavsiyeleri bulunayım.

bir kere philipsten şaşmayın derim, çok araştırdım.
ikincisi sakal toplama haznesi olursa güzel olur. yoksa üstünüze dökülür.
üçüncüsü benim aldığım gibi suya duyarlı bir makine alırsanız ekstra para ödemek durumunda kalırsınız. çok büyük bir artı sağlamıyor su altında kullanılıyor olması ama suda kullanılan modellerin artısıda bir çoğunun içerisinde bulunan nivea yumuşatıcı. onada alışınca sanırım bırakmak zor olur. fakat o da periyodik bir masraf demek.
son olarak favori düzeltme aparatı olan bir model olursa iyi olur. benim aldığımda yok ve eksikliğini hissediyorum. favori bölgesi herseferinde uğraştırıyor :)

aklıma gelenler bunlar.

özet
philips olsun,
favori aparatı olsun,
ıslak kullanım modeli bence gereksiz...
Bilgilendirmen için sağolasın kardeş, okula gitmeden önce makineyle traş olsak kafi gelir mi? Yüzümüzde fazla kıl tüy bırakma gibi bir durum oluyormu.Hepimiz devlet memuruyuz sonuçta, eğer böyle bir sıkıntı olursa bu kadar para vermeyelim hocam.Daha net olarak sormak istediğim traştan sonra kirli sakal gibi bir durum ortaya çıkıyor mu?

daha öncede dediğim gibi ben makineden tam olarak memnun değilim. aceleye geldi çünkü.
buna rağmen mach3 ile tıraş olmuş hissi veriyor. 1 gün %100 idare eder. zor durumda kalınca 2.gün bile az sakallı bir şekilde idare eder.
yani her gün tıraş olursan senin sorduğun gibi kirli sakal durumu kesinlikle olmaz.

hocam yüze ve sakala göre değişiyor. eğer sakallarınız sertse traş makinesi tüy bırakabiliyor yüzünüz de hassas sa kızarıklar olabiliyor. ben de philips almıştım şu 3 başlı cinsinden ama ne yazıkki hem iyi traş etmiyor hemde canımı acıtıyor ama aynı makineyi kullanıpta memnun olan da var. Gerçi makinelerin geri iade seçeneği var ilk on günde iade edersen paranı geri alıyorsun süre otuza çıkarsa bir miktar para alıyorlar. Tabi belli markalar bunu yapıyor. Berber senin yüzün hassas jiletsiz makine al diyor şu sıfır numara tabir edilenler ama oda kirli sakal gibi olur heralde

ali04' Alıntı:
hocam 3 yıldır braun cruzer 3 kullanıyorum.
braun cruzer 4 çıkmış şimdi tavsiye ederim.
http://www.hepsiburada.com/Liste/Produc ... gbraun2838

favori aparatı olsun,
ıslak kullanım var.

bende cruzer 3 kullananlardanım, çok memnunum.
şarz fişi girişine kadar yıkayabiliyorsun.

cruzer 4 leri banyoda da kullanabiliyorsun ama pahalı biraz :wink:
yalnız hocamın gösterdiği linkte fiyat baya uygun.benim bildiğim 400-450 civarıydı.

ben 3 yıldır philips kullanıyorum çok rahat ve kullanışllı.2 dk susuz köpüksüz herşey halloluyor.kesinlikle philils modellerini tavsiye ediyorum .bıçakları hiç körelmiyor.

PHILIPS HS 8020 TIRAŞ MAKİNESİ

bence philips ten şaşmayın...daha önce braun kullandım berbattı...tıraş makinelerinin en büyük sorunu yedek başlık...çok aradım ama başlık bulamadım...

ali04' Alıntı:
tayinci' Alıntı:
imsiyat' Alıntı:
zamanında böyle bir konu açtığım için linç ediliyordum. ne günlerdir be :lol:

neden?

bayan arkadaşlardan bir sürü tepki gelmişti. Biz kullandığımız makinaları bu forumda tatrtışıyor muyuz diye ?
her-telden-f29/tras-meselesini-cozme-t39652-30.html

Demek ki paylaşımlar asla değişmiyormuş,
nerde o eski forum günleri ey gidi günler ey, özgürce tepkiler :+1:

bi süre sonra jiletle tras, makine ile traştan dha cazip hale geiyor. makine uzun sürüyoor yawwwss :eek:

imsiyat' Alıntı:
ali04' Alıntı:
tayinci' Alıntı:
imsiyat' Alıntı:
zamanında böyle bir konu açtığım için linç ediliyordum. ne günlerdir be :lol:

bayan arkadaşlardan bir sürü tepki gelmişti. Biz kullandığımız makinaları bu forumda tatrtışıyor muyuz diye ?
her-telden-f29/tras-meselesini-cozme-t39652-30.html
önceki konuyu bilmiyordum şimdi gördüm, bayağı zılgıt yemişsiniz sayın hocam :D
şimdi sakal için illaki traş bıçağı diyorum zira makinem duruyor evde kullanmaya üşeniyorum artık.
kendini ivedik gibi hissedenler içinde toz var hocam alıyorsun bi seferde çözüyorsun bi kaç ay kurtuluyorsun,
üst düzey sporcu arkadaşların çoğunun kullandığı bişi, adını unuttum öğrenir yazarım yine :D

Arkadaşlar konu hortlatmada üstüme yoktur :D
Şimdi sorum şu haftada en fazla iki kere traş olacağım. Sakallarım 3 - 4 günde çok fazla uzamıyor ve ince. Hatta pazartesi sabah traş olsam bir dahaki pazartesiye kadar çok sorun olmuyor aşırı dikkat çekmiyor. İmdiiiiiii: Sizce elektirikli bir traş makinası almalı mıyım? Alırsam haftada bir traş olacak kadar uzun sakalı kesebilecek ve cildimi tahriş etmeyecek hangi marka veya modeli önerirsiniz? Tecrübeleriniz nelerdir? Paylaşırmısınız?
Teşekkürler...

Her gün traş olmuyorsan makina gereksiz. :shock:
Sakalları uzatıp kesmeye kalkarsan keşke cımbızla alsaydım daha az acıtırdı dersin... :wink:
3 bıçak alacaaaaan keyfine bakacaaaan...

arkadaslar bir yardımcı olsanız da bende karara versem yukarıdaki ürün hakkında bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız

04453232888642780922.jpg

Hayalimdeki makina.%42 indirime girmiş.

Geri