Toplu Seçmeli Ders Girişi ( Ortaokul)

Kodla Büyü

lazer55

Aktif Üye
Excel selenium ile hazırlanmıştır. Açtığınızda gelen forma kullanıcı adı ve mebbis şifrenizi giriniz. Sınıflar bölümüne sınıfların adını e okuldaki ile aynı olacak şekilde giriniz. Seçmeli ders sütunlarına 2. sayfadaki seçmeli derslerin karşısına denk gelen kodları yazınız. Son olarak başlat butonunu tıklayınız.

Ekli dosyalar

• SEÇMELİ DERS GİRİŞ SELENİUM_1.01 .rar
    33.7 KB · Görüntüleme: 140
Okul öncesi kurum işlemlerine girmeye çalışıyor.
E-İzleme bölümüne girmeye çalışıyordu.

eokul.FindElementByXPath("/html/body/form[2]/table/tbody/tr[3]/td[1]/div/div/table/tbody/tr/td/table[4]/tbody/tr[10]/td/table[1]/tbody/tr/td").Click
eokul.FindElementByXPath("/html/body/form[2]/table/tbody/tr[3]/td[1]/div/div/table/tbody/tr/td/table[4]/tbody/tr[10]/td/table[2]/tbody/tr[9]/td").Click
kısmını
ile değiştirdim, çalıştı.

Bazı ders kodlarında sıkıntı var galiba.
Matematik Uygulamaları 20 ve Yabancı Dil(İngilizce) 61 seçtim.
İletişim ve Sunum Becerileri ile Yabancı Dil(Diğer) seçmiş.

Çok teşekkürler, çok işimize yaradı. İyi günler, iyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Ortaokulda çalışıyorum. Bizde okul öncesi yok. Ortaokul için denenmiştir. Bir sınıfın seçmelileri hatasız girilmiştir.

Okul öncesi kurum işlemlerine girmeye çalışıyor.
E-İzleme bölümüne girmeye çalışıyordu.

kısmını

ile değiştirdim, çalıştı.

Bazı ders kodlarında sıkıntı var galiba.
Matematik Uygulamaları 20 ve Yabancı Dil(İngilizce) 61 seçtim.
İletişim ve Sunum Becerileri ile Yabancı Dil(Diğer) seçmiş.

Çok teşekkürler, çok işimize yaradı. İyi günler, iyi çalışmalar.

İlk mesajdaki program güncellendi. ArFGLR nin karşılaştığı hatayla karşılaşa bilecekler için ArFGLR yaptığı düzenleme uygulandı. Sınıf ve seçmeli ders seçimi açılır pencere şeklinde tasarlandı. Sınıfın seçmeli derslerinde bir hata olursa programı tekrar çalıştırdığınızda seçmeli dersleri geri siler.​

Hocam programın mantığı tık yoksa tık koyar varsa tıkı siler. yanlış girdiğiniz dersleri seçerek çalıştırın.

her öğrenci için tek tek giriş yapmamız gerekiyor. progrm bunu sağlıyor mu? bu işlemi, seçmeli ders girişini ilk defa yapacağım

meb ajanda ayarları nedir? e- okul sayfası açık mı olacak tarayıcıda? programın kullanımını kısaca anlatabilir misiniz?

böyle bir hata ile karşılaşıyorum

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    79.5 KB · Görüntüleme: 57
Geri