tezkere

Kodla Büyü

ozkan16

Site Gezgini
arkadaşlar ağustos 1'de tezkere almak için sadece mem'e gitmek yeterli mi? okulda yaptırmamız gerek işler de var mı? (onay, imza, evrak v.s)

Askerlik şubesinden sevk evrakınızı aldıktan sonra okulunuza dilekçe vermeniz gerekiyor. Dilekçeye ek olarak sevk evrakının bir kopyasını da vereceksiniz. Okulun üst yazısı ile ilçeye iletilecek bunlar. Sizin direkt götürmeniz bir anlam ifade etmiyor.

omd' Alıntı:
Askerlik şubesinden sevk evrakınızı aldıktan sonra okulunuza dilekçe vermeniz gerekiyor. Dilekçeye ek olarak sevk evrakının bir kopyasını da vereceksiniz. Okulun üst yazısı ile ilçeye iletilecek bunlar. Sizin direkt götürmeniz bir anlam ifade etmiyor.

Hocam süreci tarif eder misiniz? Çalıştığımız okul ve kadromuz olan okulda hangi işlemleri yaptırmamız gerekiyor ve askerlği yaptığımız yere kendimizin gitmesi şart mı?

Öncelikle en yakın askerlik şubesine gidip sevk evrakınızı alacaksınız. (Temmuz içinde)
Size sevk evrakınızın bir kopyasını açıktan verecektir askerlik şubesi. Normalde evraklar kapalı zarfa konulur vermeyi unuturlarsa isteyin.
Aldığınız açık sevk evrakını eke ekleyerek okulunuza "askerlik görevini yapmak üzere şu-şu tarihler arasında aylıksız izne ayrılmak istiyorum" mesajını veren bir dilekçe yazacaksınız. Burada okul kadronuzun olduğu asıl okulunuz.
Bundan sonra okul sizin dilekçenizi üst yazı yazarak ilçe mem'e iletecek.
Askere gideceğiniz ay yarım maaş almanız gerekmekte. Bu nedenle maaşlar yapılmadan önce maaşları hazırlayan kişiye bilgi verip yarım maaş hazırlattırın kendinize. Yoksa Aylıksız izne ayrılırken maliyeden ödeme yapmanızı isterler. Ödemeyi elden yaparken sigorta kesintisinin tamamını ödeyeceğiniz için fazla ödeme yaparsınız. Aklınızda bulunsun. Şimdiden geçmiş olsun, ben yeni geldim askerden :)

omd' Alıntı:

ben zaten asker öğrt. hocam. benim sorum tezkere ile ilgili zaten :) neyse yine de bilgilendirici bir açıklama olmuş askere gidecekler için

hocam asker öğretmenlik için EK- A yı şubeye ne zaman vereceğiz. Önceden vermek gerekiyor mu? Ben daha askeriyeye hiç Ek-A vermedim. Sadece Temmuzda mı gidecem Yoksa Haziranda da yapmam gereken birşeyler var mı?

ferhat7' Alıntı:
ben zaten asker öğrt. hocam. benim sorum tezkere ile ilgili zaten :) neyse yine de bilgilendirici bir açıklama olmuş askere gidecekler için
Tezkere alınca direkt okulunuza terhis belgesi ile gidip ben döndüm işe başlıyorum mahiyetinden bir dilekçe veriyorsunuz. Onlar da yine üst yazı ile yukarı doğru terhis belgenizi iletiyorlar hocam. Başka bir işleme gerek yok.

vayas' Alıntı:
hocam asker öğretmenlik için EK- A yı şubeye ne zaman vereceğiz. Önceden vermek gerekiyor mu? Ben daha askeriyeye hiç Ek-A vermedim. Sadece Temmuzda mı gidecem Yoksa Haziranda da yapmam gereken birşeyler var mı?

EK-A'yı temmuzda vereceksiniz hocam sınava gitmek için evraklarınızı almak için.

vayas' Alıntı:
tecil bozdurma işiniz varsa şimdi gidin. normal olarak tecil süreniz bitti ise temmuzda. en güzelin askerlik şubenizi arayın onlar tc no ile bakıp hemen söylüyorlar. gelmenizin gerek olup olmadıgını

Tezkere alınca direkt okulunuza terhis belgesi ile gidip ben döndüm işe başlıyorum mahiyetinden bir dilekçe veriyorsunuz. Onlar da yine üst yazı ile yukarı doğru terhis belgenizi iletiyorlar hocam. Başka bir işleme gerek yok.

Peki hocam tezkereyi nasıl alıyoruz. Ve tabi bu işlem için askerliği yaptığımız şehre gitmemiz gerekiyor mu? Mesela benim 12 saat yol gelmeme gerekiyor tabii bunu yapmak istemiyorum.

mailicin' Alıntı:

Peki hocam tezkereyi nasıl alıyoruz. Ve tabi bu işlem için askerliği yaptığımız şehre gitmemiz gerekiyor mu? Mesela benim 12 saat yol gelmeme gerekiyor tabii bunu yapmak istemiyorum.
Sizi terhis ederken terhis belgesi de vermiş olmaları gerekirdi. Verilmemiş ise en yakın askerlik şubesine uğraşıyp bir sorun, muadili bir belge verebilirler belki.

omd' Alıntı:
ferhat7' Alıntı:

vayas' Alıntı:

EK-A'yı temmuzda vereceksiniz hocam sınava gitmek için evraklarınızı almak için.

teşekkür ederim

arkadaslardan bazıları mıllı egıtıme sormus terhıs donemı gorev yaptıgınız yere gelmenıze gerek yok bız kendımız yapacagz demısler.bılgısı olan var mı terhıs ıslemlerını nasıl yapyrz

Geri