Telefonda Dolandırıcılık (Bugün Başıma Geldi)

Kodla Büyü

neyzen44

Aktif Üye
geçen hafta beni 0530 lu bir numara aradı. Abicim vay abim, vay abilerin abisi, bu iş allahın rızası, felan filan derken benimle muhabbete girdi arkadaş. Benim numaramı nerden buldunuz dediğimde ise, siz birine hayırda bulunmuşsunuz o yüzden abiler vasıtasıyla numaranız bize ulaşmıştır felan fıstık. Neyse tamam söyleyin derdinizi dedim. Şimdi abicim bizler allah yolunda ilerleyen kardeşlerimize faydası dokunsun diye size kitap göndereceğiz ve kargo ücretini de biz karşılayacağız dedi. Tamam dedim. Peki benim ne yapmam gerekiyor dediğimde ise, kişi siz sadece size gelecek olan kitapları faydası olması için kardeşlerimize verin onlar da faydalansın yeter ki kargo bu size gelsin bunu kabul eder misiniz dedi. Bende kabul ettim. KARGO GELDİİİİİ.
PTT kargo geldi ve benden 100 TL istedi, bende kabul etmedim ve beni arayan kişiyi aradım ve dedim ne iş benden para istiyorsunuz. Abi biz sizinle konuşmuştuk ama vs. gibisinden şeyler söyledi. Benimle yapılan telefon görüşmesinde ise bundan bahsedilmediği için, bende böyle birşeyle karşılaşınca açıkçası çok sinirlendim. Kargoyu kabul etmeden geri yolladım. Telefondaki genç "Bu allah yolunda artık yola çıktı, geri gönderirseniz evinizin rızkı kesilir ve sizlerin bereketi azalır gibisinden şeyler söyleyince" dedim vay bee dine imana bak ne hale geldi. Benim evimin bereketi bu gelecek olan kargoya bağlıysa :puhaha: ben onu bunu bilmem kardeşim kargonu gönderdim dedim yüzüne kapadım...
Vee dinin sömürülmesindeki son NOKTA.
Beni tekrar aradı ve abicim o zaman bari kargo ücretini ödeyin :lol: dedim de get işine. Abicim bizim maaştan kesiliyo valla billa ne olur bari kargo ücretini ödeyin ben kargo ücretini de ödemem. O zaman bizim eleman da O ZAMAN BENDE SANA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM demez mi ?
dedim sen kimsin lan nitelikli dolandırıcı çocuk başta abi felan fıstık sonra da olduk mu papaz. :)

isteyenlere özelden tel no da verebilirim. Arayabilirler...

Yaklaşık 1 ay önce aynı olay benim de başıma geldi. Allah'tan "kitap falan lazım değil" deyip telefonu kapatmıştım.Yoksa iş uzayacakmış...

İl : Isparta

benide aradılar kabul etmedim ve telefonu kapadım. dikkatli olmak lazım. bu tür insanlar para için her şeyi kullanıyor. ama yapılacak tek şey tanımadığımız, bilmediğimiz kişilerin hiç bir sözüne inanmamak.

Beni geçen sene aradılar, o kadar dil döktü ki, birde adımla hitap ediyor, samimi hava kuruyor, neyse kargo geldi, kargoyla beraber 2 kitap 20 tl verdim, ne yapayım artık evet dedim bir defa. Neyse 2 ay sonra bir daha aradı abicim nasılsın, hürmetler, ulan dedim iyi yere dükkan açtık, bu seferde kitap + CD + başörtüsü hediye ediyolarmış, sadece kargo parası vercekmişim. Dedim ne kadar, 60 tl dedi. O zaman kibarca olmaz dedim. baya dil döktü, olmaz dedim. Resmen 3 kağıtçı takımı bunlar.

Benide çok aradılar her seferinde benden sağlam fırca yediler. Böyle istismarcıların peşinden gitmeyin.

lan nerde böyle yavşaklar varsa beni bi aramazlar gün içinde o kadar sinirleniyorum doluyorum ki adama bir güzel duble otoban misali kayar rahatlardım
nedendir beni aramazlar
elektrik sayacı kazandınız bilmem ne mesajları geliyor fakat onlardada benim aramam gerek boşuna masraf yapmış olurum.
beni arasalarda bir güzel boşalsam isteyene numaramı verim bu abiciklere iletsin iyi kitap siparişi veririm onlara.

ben sizin yerinizde olsam bu dolandırıcılara en ii cevap önce kabul eder sonra kargo ücretini ödemeden gönderirim adamlar zarar eder hiç olmazsa ava giderken avlanırlar.

Beni de iki ay önce aradılar düşünmek istiyorum dedim bi daha aramadılar...

bi gün parkta oturuyorum. sizin bu telefonda görüştüğünüz kişiler gibi biri geldi yanıma elindekileri satmak için anlatıyoda anlatıyo neyse hiç ses çıkarmadım. en son abi alacakmısın dedi sağır dilsiz numarası yaptım. adam bi şaşırdı 2 saattir sağır adamamı laf anlatıyoz diye söylenen söylene gitti sonra

Beni de bir hanım aradı Kur'an-ı Kerim falan bir şeyler söyledi, ilgilenmediğimi söyleyip kapattım.

2 günde bir bu ve benzeri telefonlar alıyorum, numaramı nereden buluyorlar anlamıyorum.

leventakb' Alıntı:
bi gün parkta oturuyorum. sizin bu telefonda görüştüğünüz kişiler gibi biri geldi yanıma elindekileri satmak için anlatıyoda anlatıyo neyse hiç ses çıkarmadım. en son abi alacakmısın dedi sağır dilsiz numarası yaptım. adam bi şaşırdı 2 saattir sağır adamamı laf anlatıyoz diye söylenen söylene gitti sonra
güzel taktik :++:

Bu kazığı geçen yıl bende yedim 50 TL alış veriş yaptık.Bu telefondan arayan kim olduğu belirsiz kişilerle.Ancak bu yıl yemedim aynı numarayı.Dedim ki hacı ekmeğine bak bana bulaşma !....

Yer:İstanbul

:++: :puhaha: :puhaha:
leventakb' Alıntı:

benim başıma haziran ayında geldi benzeri;

tanımadığım bir numara aradı ve bir kız konuşmaya başladı.
kız-x abicim(adımı da biliyor) biz abi ve ablalar olarak bilmemkimler için bla bla satıyoruz.altın varaklı kutsal kitap da hediye ediyoruz..

ben-siz kimsiniz?numaramı nerden buldunuz?

bla-biz ..... yayıncılık kitaplarını satan bilmemneden ebru.(hakkaten sokakta olduğum için duymadım)numaranınız dini bir siteden bulduk.(hiçbir öyle siteyle işim yok.)

ben-yok ilgilenmiyorum.iyi günler.çat.

neyse aradan 5 dk geçti yine benzer bir numara aradı.Amam başka bir kız.bu seferki kızgın sesli bir kız:

kız:siz bizle dalga mı geçiyorsunuz .... bey.burası ciddi bir kurum.demin verdiğiniz numara bizle dalga geçiyor.

ben:ben numara falan vermedim kimseye.

kız:bu ne terbiyesizlik.bu neee.

ben:iyi günler sanırım şaşırdınız.çat.kapattım(muhtemelen birsi geyik için geyik bir arkadaşını verdi.)

ama kapattıktan sonra sinir oldum.keşke başka birşey diyebilseydim.

Operatörüm birisi aradığında 10 dk. konuşunca 50 krş veriyor.

Ben de bu nedenle mümkün oldukça hatta tutmaya çalışıyorum arayan bu tarz kişileri.
Hani filmlerde adres tesğiti için arayan kişi telefonda uzun tutulmaya çalışılır ya! işte bir nevi o hesap.

Aman hocam oyuna gelmeyin.Sahte polis, sahte savcı, sahte cemaat, hepsi telefon başında kurban arıyor.

leventakb' Alıntı:

:puhaha:

Geri