Teknofest ÖDR raporu ve elenenler

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Teknofest akıllı ulaşım için ÖDR yi yükledim dün... Bu gün sisteme girdiğimde herhangi bir açıklama yazmadan elenenler yazıyor... Sistemsel bir sorun mudur? Veya nereden bilgi alabilirim...

durum1.JPG
durum.JPG

Teknofest akıllı ulaşım için ÖDR yi yükledim dün... Bu gün sisteme girdiğimde herhangi bir açıklama yazmadan elenenler yazıyor... Sistemsel bir sorun mudur? Veya nereden bilgi alabilirim...
Hocam Akıllı Ulaşım kategorisine dört başvuru yaptım. İki tanesi lise, iki tanesi ortaokul. Ortaokul başvurularında bende de aynı şekilde elenenler yazıyor. Lise başvurularında öle bir ibare yok.

hocam önemli olan öğrenmek. çocuklar bir şeyler öğreniyorlarsa yarışmaya girseniz ne girmeseniz ne? her şey yarışma şeklinde olmamalı bence. çocukları at yarışı gibi yarışa sokmanin mantığı yok. çok zengin insanlara bakın çoğu üniversiteyi ya yarıda bırakmış veya okumamış. yani demem o ki önemli olan yarışmak değil öğrenmek. artık bir şeylerin değişmesi gerek. yarışmadan birlikte üretme fikrini hayata geçirmeliyiz. kapatılan köy enstitüleri gibi mesela.

Hocam rapor formatında sorun olacağını düşünmüyorum zira verilen şablon dışına çıkmadım... Bir de 1 gün içerisinde o kadar raporu teknik olarak inceleyecek bir sistem bana mantıklı gelmedi... Bu arada ortaokul kategorisi başvurum...

Bakalım süreci takip etmek istiyorum... En azından elenecekse bile bir açıklama yapılması sanırım uygun olacaktır.

Ayrıca Takvimde ilgili kategori için "Proje Ön Değerlendirme Raporu Sonuçlarının Açıklanması" 26.04.2024 yazıyor... Hayırlısı bakalım...

Hocam rapor formatında sorun olacağını düşünmüyorum zira verilen şablon dışına çıkmadım... Bir de 1 gün içerisinde o kadar raporu teknik olarak inceleyecek bir sistem bana mantıklı gelmedi... Bu arada ortaokul kategorisi başvurum...

Bakalım süreci takip etmek istiyorum... En azından elenecekse bile bir açıklama yapılması sanırım uygun olacaktır.

Ayrıca Takvimde ilgili kategori için "Proje Ön Değerlendirme Raporu Sonuçlarının Açıklanması" 26.04.2024 yazıyor... Hayırlısı bakalım...
iletişim bölümünde mail adresi vermişlerdi bir mail atın hocam

hocam şu an elenme durumunuz yok, elenenler durumu yazıyor, değerlendirme de yani. Sonuçlanınca oraya elenenler yada pdr durumu yazar

Yüklediğimiz tüm raporlar bu şekilde hocam. Sistemsel bir sorun var. Bu konu ile ilgi İHA grubuna bir mail gelmişti dikkate almayın diye

Arkadaşlar benim de 4 projemden 2 tanesi sistemde görünmüyor. 2tanesine ödr durumu gelmiş ama 2 tanesi elenen diye bile görünmüyor. ilk aşamadan da eleme oluyor mu? yoksa başvuran tüm projeler ödr durumuna düşüyor mu? ilk başvuruda elendi 2 tanesi desem, yine de sistemde görünmesi gerekmez mi?

sistemsel değil arkadaşlar zaten her yıl böyle yazar. Elenenler durumu rapor sonucuna güncellenir, ona göre Elendi yada ÖDR geçti PDR Durumu şeklinde değişir

Hocam sıkıntı edecek bir durum değil, sonuçlar açıklanmadı. Bunlar sistemsel bir durum. Bir de sizin yarışmanızın açıklanma zamanına kadar kollayın... Eğer itiraz durumu ile ilgili bir form çıkarsa evet eleme yapılmış demektir.

Hocam şimdi baktım evet elenme durumun oluyor. Sayfa sayısı başlık düzeni, A4 kullanım vb dolayı elenmişsin

yok hocam elenme, ÖDR uygun bulundu yazmış zaten. Süreçte Bir şeyin yanında durumu yazıyor ise o hala değerlendirmede demektir, sürecin doğal akışı ile devam ediyor hocam, sorun yok

Bizde böyle yazıyor. "ÖDR Uygunluk Kontrol Durumu" halihazırda kontrol ediliyor mu demek?

başvuru id nin altında mektup simgesi yanıp sönüyorsa elenmiştir.

rapor şartnamesinde belirtilmişti.formatlara uygun olmayan projeler ön teknikte elenecektir diye.bu sene rapor düzenine çok önem veriliyor

rapor şartnamesinde belirtilmişti.formatlara uygun olmayan projeler ön teknikte elenecektir diye.bu sene rapor düzenine çok önem veriliyor
Bu sene önem verir vermez bilmiyorum ama formata uygun olmayan raporlar eklenecek diye her sene yazıyor şartnamede.

Raporda eksik olduğunu düşünmüyorum ama gerekçesiz elenenler durumu yazıyor. Buna itiraz edebiliyor muyuz? Muhattap kimdir? Mail yazıp cevap alabilen var mı?

değerlendirme süreci ay sonuna kadar değil miydi?
nereye bakıyorsunuz?
Başvurularım kısmına girince Durum sütunu altına "2024 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sosyal İnovasyon Kategorisi Lise Seviyesi Elenenler Durumu" yazıyor. Detaylara girince ise ne bir form var var ne de gerekçe yazılmış.

Rapor uygunluk kontrol durumundan sonra üstte hakem değerlendirme durumu yazıyor. Elenip elenmeme durumu belli değil anladığım kadarıyla

rapor teknik şartnameye uymadığı için hakem tarafından elenmiştir. teknik şartnameye uygunsa bir sonraki aşama hakem değerlendirme yle devam eder

Geri