Tekme, Küfür

Kodla Büyü
Sayın hocam siz dilekçe verin dilekçeniz DYS'den kayda alınsın. En azından siz şahit olduğunuz olayı idareye bildirmiş olursunuz. İşlem yapıp yapmamak ona kalmış. Ama sen dilekçe vermezsen zaten hiç bir işlem yapmaz.
Aynen hocam veriyim bişi yapıp yapmamak onlara kalmış artık. Bende bundan sonra çok mesafeli olacağım idare ile, her dediklerini yapıyoruz, yazın bile okula çağırıyorlar gidiyoruz, başımıza böyle bişi geliyor umurlarında olmuyor.

Hocam öyle birşey olabilir mi, aklımın ucuna bile gelmedi ama kamera nasıl çekmez anlamadım, en kısa sürede kameranın nereyi çektiğine bakacağım.
Kamera oraya çekmese bile o alana giren çıkan öğrencilerin ifadesinden veya kaçıyor gibi görülen öğrencilerin ifadesi alınarak öğrenci rahatlıkla bulunabilir.

hocam düşme peşine desem bi dert düş peşine desem ayrı dert.
hangi birini düzelteceksin ki hocam. yemin ediyorum öğretmen - öğrenci arasındaki o perde kalkmış. 5. sınıf öğrencisi sana tutup yaşadığı aşk hikayelerini sınıfın ortasında pat diye anlatmaya başlıyor. insan cümleye nerden gireceğini şaşırıyor. projektör görmüş tavşan gibi kala kalıyorum bunu bana nasıl anlatır diye düşünüp dururken 14 yıllık mesleki tecrübem 20 yıllık okumuşluğun verdiği emek herşey bir anda yok olup gidiyor. şaşıp kalıyorum

Olay büyürse nöbetçi öğretmen yerinde olmadığı için müdürün kendisi de suçlu konuma düşecek. Olay büyüyecek. İdareciler genelde başlarının ağrımaması için olay kapatmaya çalışılıyor

Müdür neyin peşinde, ne dilekçesi istiyormuş, böyle çalışma ortamı mı olur. Öğretmenin yanında olması lazım kamera koridoru çekiyordur.
Durumu anlatan şikayet dilekçesi istiyor olabilir mi hocam? Peki ben tersinden sorayım, resmi şikayet, dilekçe v.s. olmadan başlığı açan arkadaşımız yapan öğrencinin kim olduğunu öğrenince ne yapacakmış, kendi başını mı yakacak? Müdürün üslubunu bilmiyoruz görmedik... Üslupta sıkıntı olduğu arkadaşımızın anlatımından aşikar ama ifadesi yanlış değil. Resmi dilekçe verilir, öğrenci bulunur, varsa resmi karşılığı cezasını alır. Bulunamazsa ya da karşılığı verilmemişse gerekirse ikinci bir dilekçe ile nedeni sorulur. Süreç budur... Geri kalan yaklaşımların hepsi maalesef bu dönemde başta arkadaşımızın başını ağrıtır.

Okuldan atma diye birşey yok hocam disiplin yönetmenliğine bakabilirsiiniz. Örgün eğitim dışına çıkarma kararını il milli eğitim disiplin kurulu veriyor.
Başka okula kaydını almışlardır zaten hocam. Örgün eğitim dışına gibi anlaşılıyor ise kusura bakmayın. Demek istediğim müdür yardımcısı isterse tutanağı vesaireyi zamanında tutarsa kağıt kürek işlerini hallederse herşey oluyor.

Hiçbir şey yapmasalar da kayda geçsin en azından. Aklımda deli sorular oluşmaya başladı, hangi öğrenci bu kadar cesaret alıp tekme atıp ana avrat küfretme cesaretini buluyor aklım akmıyor.
Yazın hocam şikayet dilekçenizi bence içinizde kalmasın... Lakin canınızın daha fazla sıkılmaması adına çok şey beklemeyin... Neler yaşadı neler gördü bu gözler...

1) idareler bu ve benzeri durumlarda asla ama asla öğretmenin yanında değil tam tersine öğrenciden taraf olurlar. Eğer ortada öğretmenden kaynaklı bir kusur varsa olay hemen büyütülür,irdelenir ve gerekli yasal prosedür ivedilikle uygulanır. Ama kusur öğrenciden kaynaklıysa derhal üzeri örtülür ve ceza almasını isteyen öğretmenin önüne baraj çekilir.
2) herşey delilli ispatlı olsa bile bu öğrenciye en fazla okul değişimi cezası verilir. Bizim okulda derste öğretmeninin yüzüne küfreden çocuğa en çok bunu verebildiler. Arkadaş okadar uğraşmasına rağmen

Ortaokul düzeyinde bir öğrencinin küfür etmesi olayı bu kadar kolay kabullenilmemeli. Lise de daha sıkıntılı durumlar olabiliyor kabul ama ortaokul düzeyinde boş ver deyip geçilmemeli. Dilekçeni yaz derim hocam. Disiplin kurulundayım, biz boşvermiyoruz, cezanın amacı ceza vermek değil daha başka olayları engellemektir. İdarenizin tavrı hiç doğru olmamış, törende müdür eline mikrofonu alıp öğrencileri uyarsa etkili olabiliyor (ortaokulda), kısacası müdürün biraz müdür olması gerekiyor.

Merhaba arkadaşlar, başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Bilişim sınıfında çalışırken kapı kapalıydı, öğrencinin birisi bilişim sınıfının kapısına tekme atıp, ağır küfür etti ve kaçtı. Dışarı çıktığımda tenefüs olduğu için çok kalabalıktı ve öğrenciyi bulamadım. Nöbetçi öğretmen de yemek saati olduğu için görev yerinde değildi. Müdüre kameradan görüneceğini söyledim ama kamera'nın orayı çekmediğini söyledi. Bende tekrar müdürle konuştum bulunmasını istiyorum o öğrencinin dedim, dilekçe yaz dedi. Sizce ne olabilir, öğrenci bulunabilir mi, bulunursa ceza verilir mi?
hiç bir şey olmaz kendinizi üzdügunuz ile kalırsınız benim çalıştığım okulda küfür etmek kapı tekmelemek günlük rutin

Ortaokul düzeyinde bir öğrencinin küfür etmesi olayı bu kadar kolay kabullenilmemeli. Lise de daha sıkıntılı durumlar olabiliyor kabul ama ortaokul düzeyinde boş ver deyip geçilmemeli. Dilekçeni yaz derim hocam. Disiplin kurulundayım, biz boşvermiyoruz, cezanın amacı ceza vermek değil daha başka olayları engellemektir. İdarenizin tavrı hiç doğru olmamış, törende müdür eline mikrofonu alıp öğrencileri uyarsa etkili olabiliyor (ortaokulda), kısacası müdürün biraz müdür olması gerekiyor.
hocam bir gün benim okula gel küfürleri duy kız çocukları erkeklerden daha fena ediyor ben alıştım artık

Haklısınız ama önce öğrencinin öğrenci olması lazım ki verilen nasihatı dinlesin. Ahlak, görgü, terbiye, medeniyet seviyesi düşük öğrencilere ne kadar söyleseniz de işlemiyor

ooooooooo siz neyin cezasini konusuyorsunuz?bayan erkek farketmiyor kufur etse bizim zamanimizda 90-2000li yillar veli okul bulamazdi nakil yapacak bu yonetim bu idare bu ogretmenlerle bole yuruyor isler,her sey mustehak yani sucu hrpimizde aramak lazim kimseyi ayirt etmeden

Durumu anlatan şikayet dilekçesi istiyor olabilir mi hocam? Peki ben tersinden sorayım, resmi şikayet, dilekçe v.s. olmadan başlığı açan arkadaşımız yapan öğrencinin kim olduğunu öğrenince ne yapacakmış, kendi başını mı yakacak? Müdürün üslubunu bilmiyoruz görmedik... Üslupta sıkıntı olduğu arkadaşımızın anlatımından aşikar ama ifadesi yanlış değil. Resmi dilekçe verilir, öğrenci bulunur, varsa resmi karşılığı cezasını alır. Bulunamazsa ya da karşılığı verilmemişse gerekirse ikinci bir dilekçe ile nedeni sorulur. Süreç budur... Geri kalan yaklaşımların hepsi maalesef bu dönemde başta arkadaşımızın başını ağrıtır.
Hocam böyle basit bir olayda öğretmenden dilekçe istemek işi yakuşa sürmektir, öğretmenin yanında durmamaktır. Her olayda dilekçe mi istiyoruz, sözlü yolla iş yapma diye bir şey yok mudur? Resmi dilekçe falan verilmez böyle olaylarda. Öğretmen öğrenciyi bulunca kendi başını falan yakmayacak öğrenci ile iletişime geçecek ve yanlış bir davranış olduğunu iletecek gerisi öğrenci ile öğretmen arasındaki iletişime kalmış. Zaten bilirsiniz ki bir eğitimci olarak her olayı ceza yöntemi ile çözmeye çalışmamalıyız. Sizin söylediğiniz gibi süreç resmi dilekçe vs değildir, burada süreçte son başvurulacak yoldur dilekçe, belli ki müdür uğraşmak istemiyor.

Hocam böyle basit bir olayda öğretmenden dilekçe istemek işi yakuşa sürmektir, öğretmenin yanında durmamaktır. Her olayda dilekçe mi istiyoruz, sözlü yolla iş yapma diye bir şey yok mudur? Resmi dilekçe falan verilmez böyle olaylarda. Öğretmen öğrenciyi bulunca kendi başını falan yakmayacak öğrenci ile iletişime geçecek ve yanlış bir davranış olduğunu iletecek gerisi öğrenci ile öğretmen arasındaki iletişime kalmış. Zaten bilirsiniz ki bir eğitimci olarak her olayı ceza yöntemi ile çözmeye çalışmamalıyız. Sizin söylediğiniz gibi süreç resmi dilekçe vs değildir, burada süreçte son başvurulacak yoldur dilekçe, belli ki müdür uğraşmak istemiyor.
Hocam ben de anladım uğraşmak istemediğini de anlamadığım şey ise, her şeye koşuyorum, yazın bile okula çağırdıklarında gidiyorum, bir sorun olduğunda bu şekilde yaklaşım görünce insan keşke yapmasaydım diyorum o kadar fedakarlığı değmezmiş. Ters bir şekilde cevap alıp, dilekçe yaz diye emirli cümleler kurulması insanın zoruna gidiyor.

Hocam ben de anladım uğraşmak istemediğini de anlamadığım şey ise, her şeye koşuyorum, yazın bile okula çağırdıklarında gidiyorum, bir sorun olduğunda bu şekilde yaklaşım görünce insan keşke yapmasaydım diyorum o kadar fedakarlığı değmezmiş. Ters bir şekilde cevap alıp, dilekçe yaz diye emirli cümleler kurulması insanın zoruna gidiyor.
Haklısınız size bir sözüm yok. Canınız sıkılmasın sayın hocam,"ben bulmalıyım bunu yapanı" diyorsanız verin dilekçiyi kendinizi üzmeyin boşuna. İdarenin tutumuna göre sonrasına bakarsınız. Fedakârlık konusunda ise bir çoğumuz yaşıyoruz böyle durumları maalesef. Mesela ben en son kulüp ücretini alamadım, kulüp çalışması yapmadığım içinmiş, okulda hiç bir öğretmen henüz çalışma yapmadı çünkü listeler oluşturulmadı. Kimseye sorulmayan soru bana soruldu. Yatırmayın hocam tamam dedim kapattım telefonu. Oysa okulda bütün teknik işleri yapıyorum. Daha önce bir çok kez tartışıldı forumda göreviniz olmayan bir işe hayır diyebilmek önemli kendinizi üzdüğünüze değmez. Bazen ister istemez yapıyoruz bu hatayı ama en aza indirmek gerekli. Görevi olmayanı hiç yapmayan arkadaşlara saygılar. 👏👏

sivri zekali idareci cok devletden cok devletci!eger onlar devletciyse biz vatan hainiyiz angaryayi yapmadimizdan!varsin olsun kendi capimda bastan beri hainlige devam;):):)

Hocam soru basit... Böylesine arkadaşımızı yaralayacak bir olayda sözlü iş nasıl yapılmasını bekliyorsunuz? Öğrenciyi çağırıp "Yanlış davranış, bir daha yapma tamam mı oğlum. Bu seferlik affediyoruz" mu demesi lazımdı müdürün... Kaldı ki böyle yapsa öğretmenin yanında olduğunu mu göstermiş olacak? Bence ya siz ne yazdığınızın farkında değilsiniz(müdür için işi yokuşa sürmekten bahsediyorsunuz, sunduğunuz çözüme bakınız lütfen) ya da arkadaşımızın içinde bulunduğu hali anlayamamışsınız. Hocamızın yüzüne kendi deyimiyle ana avrat küfredilmiş, her olayı ceza ile vs. diyorsunuz... Bu herhangi bir olay mı Allah aşkına... Kaldı ki müdür gel hocam bakalım kimmiş öğrenelim, eğitimci gibi konuşarak çözersiniz dedi... Öğretmenimizde eğitimci gibi öğrenci arkadaşlarının yanında şimdi söyleyeceklerimden rencide olur bire birde görüşeyim dedi. Sonra öğrenci birebirde yüzüne tekrar sövdü veya ters sözler etti. Öğretmenimiz kendisini nasıl tutacak? Ortaokulları bilmiyorum hala disiplin kurulu var mı? Varsa yapılacak iş bellidir. Boşa dememişler "Söz uçar. Yazı kalır." Ki bağlamda üzerine basarak tekrar ifade ediyorum müdürün üslubu hatalı olsa da ( Öğretmenine ilk anda dilekçeni yaz hocam kitapta ne yazıyorsa ne gerekiyorsa yapalım, yanındayız demeliydi. ) yaklaşımı doğrudur. Bu kadar ağır bir olayda asıl hocam çocuktur yapar. Veya bulalım, konuşalım bir daha yapmasın vs. yaklaşımı idare etme üstünü örtmedir.

Ha hocamız dilekçeyi verdi öğrenci bile belli. Çok bir şey çıkar mı sanmıyorum. Bir öğretmenin öğrenci hakkında raporuna bakıyor... Anladınız siz... Ayrıntı yazmayayım... Sen açık ettin derler... Ama en azından ilerde başkaları ya da idare aynı öğrenci ya da benzer olay üzerinden şikayet ettiğinde arkadaşımız içinde uhde kalmamış şekilde ağız dolusu diyeceğini der... Herkese gerektiğince üst perdeden konuşur... Benzer olayda dilekçeyi vermiştim ne yaptınız, sonuç ne oldu der... Şimdi boşuna konuşmayın işimize bakalım hadi hadi der... Yaşanmıştır sabittir... Boşa demiyorum söz uçar yazı kalır... Benim tavrım bellidir. Dönecekse affedilecekse kurulda affedilsin... Sonra başka olay olduğunda en alt limitten değerlendirilmesin öğrenci... Resmi kayda girerek affedilsin... Sonra öğrencinin hatası boyunu aşmış oluyor... En alt cezayı alıyor...Niye sürekli yapıyor diyebilmek için elinde kanıt yok. Sözle versen ilçeden ceza direk döner zaten.

Velhasıl her şeyi yapan karşılığını görmedikçe olumsuzluk bulaşıyor...

Son düzenleme:
Hocam soru basit... Böylesine arkadaşımızı yaralayacak bir olayda sözlü iş nasıl yapılmasını bekliyorsunuz? Öğrenciyi çağırıp "Yanlış davranış, bir daha yapma tamam mı oğlum. Bu seferlik affediyoruz" mu demesi lazımdı müdürün... Kaldı ki böyle yapsa öğretmenin yanında olduğunu mu göstermiş olacak? Bence ya siz ne yazdığınızın farkında değilsiniz(müdür için işi yokuşa sürmekten bahsediyorsunuz, sunduğunuz çözüme bakınız lütfen) ya da arkadaşımızın içinde bulunduğu hali anlayamamışsınız. Hocamızın yüzüne kendi deyimiyle ana avrat küfredilmiş, her olayı ceza ile vs. diyorsunuz... Bu herhangi bir olay mı Allah aşkına... Kaldı ki müdür gel hocam bakalım kimmiş öğrenelim, eğitimci gibi konuşarak çözersiniz dedi... Öğretmenimizde eğitimci gibi öğrenci arkadaşlarının yanında şimdi söyleyeceklerimden rencide olur bire birde görüşeyim dedi. Sonra öğrenci birebirde yüzüne tekrar sövdü veya ters sözler etti. Öğretmenimiz kendisini nasıl tutacak? Ortaokulları bilmiyorum hala disiplin kurulu var mı? Varsa yapılacak iş bellidir. Boşa dememişler "Söz uçar. Yazı kalır." Ki bağlamda üzerine basarak tekrar ifade ediyorum müdürün üslubu hatalı olsa da ( Öğretmenine ilk anda dilekçeni yaz hocam kitapta ne yazıyorsa ne gerekiyorsa yapalım, yanındayız demeliydi. ) yaklaşımı doğrudur. Bu kadar ağır bir olayda asıl hocam çocuktur yapar. Veya bulalım, konuşalım bir daha yapmasın vs. yaklaşımı idare etme üstünü örtmedir.

Ha hocamız dilekçeyi verdi öğrenci bile belli. Çok bir şey çıkar mı sanmıyorum. Bir öğretmenin öğrenci hakkında raporuna bakıyor... Anladınız siz... Ayrıntı yazmayayım... Sen açık ettin derler... Ama en azından ilerde başkaları ya da idare aynı öğrenci ya da benzer olay üzerinden şikayet ettiğinde arkadaşımız içinde uhde kalmamış şekilde ağız dolusu diyeceğini der... Herkese gerektiğince üst perdeden konuşur... Benzer olayda dilekçeyi vermiştim ne yaptınız, sonuç ne oldu der... Şimdi boşuna konuşmayın işimize bakalım hadi hadi der... Yaşanmıştır sabittir... Boşa demiyorum söz uçar yazı kalır... Benim tavrım bellidir. Dönecekse affedilecekse kurulda affedilsin... Sonra başka olay olduğunda en alt limitten değerlendirilmesin öğrenci... Resmi kayda girerek affedilsin... Sonra öğrencinin hatası boyunu aşmış oluyor... En alt cezayı alıyor... Her şeyi yapan karşılığını görmedikçe olumsuzluk bulaşıyor...
Hocam ne söylediğimin gayet farkındayım. Asıl siz olayın ne olduğunu anlamamışsınız. Sunduğum çözüm öğrenciyi bulmak ve müdür bulmak istemiyor, siz diyorsunuz ki müdürün yaptığı doğru. Öğretmen idareye sözlü olarak başvurduğunda idare "böyle bir davranış kabul edilmez bulalım öğrenciyi" demeli ve evet bu öğretmenin yanında olduğunu gösterir. Dilekçe yaz deyip işi uzatmak mı öğretmenin yanında olmak? İdare kitaba uymak falan istemiyor, olayı kapatmak istiyor, anlamadığınız nokta burası sanırım. Ayrıca "Bu seferlik affedelim" desin demiyorum, olaya hâlâ ceza-af ekseninde bakıyorsunuz. Öğretmen hangi yolu izleyeceğine kendisi karar verir. Varsayımlar üretmenize gerek yok.

Size katılmıyorum, bence bu basit değil ciddi bir olay ve disipline sevk edilmesi örnek olması açısından önemlidir. Görmezden gelerek, üstünü külleyerek eğitim ortamını daha da bozmaktan başka bir şey yapmamış oluruz. Dav. Değ. Kurulu gerekirse öğrencinin tutumu, ısrarlı özürleri üzerine vs. ceza vermeyebilir. Uyarı veya kınama cezasını da hafife almayalım, sonraki benzer bir olayda okul değiştirme cezası alır muhtemelen. Ancak bu şekilde eğitime öğretime devam edebiliriz. Öğretmenine küfür edebilen öğrencilere ne öğretebilirsiniz? Sizin görüşünüze göre devam edersek okullarda sadece kuralsızlığı öğrenen bir nesille devam ederiz. Hem bir de bana göre tam tersi "ya işi dilekçeye dökme, hallederiz" vs. dese o zaman müdürün uğraşmak istemediğini düşünürdüm. Tabi önce kameradan bakar, bazı öğrencileri çağırıp işi soruşturur, öğrenciyi tespit eder ve dediğim süreç başlar daha güzel olur.

Size katılmıyorum, bence bu basit değil ciddi bir olay ve disipline sevk edilmesi örnek olması açısından önemlidir. Görmezden gelerek, üstünü külleyerek eğitim ortamını daha da bozmaktan başka bir şey yapmamış oluruz. Dav. Değ. Kurulu gerekirse öğrencinin tutumu, ısrarlı özürleri üzerine vs. ceza vermeyebilir. Uyarı veya kınama cezasını da hafife almayalım, sonraki benzer bir olayda okul değiştirme cezası alır muhtemelen. Ancak bu şekilde eğitime öğretime devam edebiliriz. Öğretmenine küfür edebilen öğrencilere ne öğretebilirsiniz? Sizin görüşünüze göre devam edersek okullarda sadece kuralsızlığı öğrenen bir nesille devam ederiz. Hem bir de bana göre tam tersi "ya işi dilekçeye dökme, hallederiz" vs. dese o zaman müdürün uğraşmak istemediğini düşünürdüm. Tabi önce kameradan bakar, bazı öğrencileri çağırıp işi soruşturur, öğrenciyi tespit eder ve dediğim süreç başlar daha güzel olur.
Hocam olayın çözüm yolunun basit olduğundan bahsediyorum olayı küçümsemiyorum, öğrenciye davranışı ile ilgili bir yaptırım uygulanmasın demiyorum. Burada mesele öğrencinin bulunmak istenmemesi. Öğrenci bulunsun hocam nasıl bir yol izleyeceğine kendisi karar verir diyorum. Bir önceki mesajmı okuyunuz lütfen, olayı iyi anlayalım, müdür olayı kapatmak istiyor çözmek istemiyor. Dilekçe ver demesi tamamen formalite. Konuyu açan hocam da idarenin tutumunu eleştirip bizden fikir almak için konuyu açmış zaten.

Böyle bir olayda dilekçe isteyen müdür olayı çözmeden çok sümenaltı etme derdindedir , aman ağzımızın tadı bozulmasın Ali Rıza bey modundadır

Hocam ne söylediğimin gayet farkındayım. Asıl siz olayın ne olduğunu anlamamışsınız. Sunduğum çözüm öğrenciyi bulmak ve müdür bulmak istemiyor, siz diyorsunuz ki müdürün yaptığı doğru. Öğretmen idareye sözlü olarak başvurduğunda idare "böyle bir davranış kabul edilmez bulalım öğrenciyi" demeli ve evet bu öğretmenin yanında olduğunu gösterir. Dilekçe yaz deyip işi uzatmak mı öğretmenin yanında olmak? İdare kitaba uymak falan istemiyor, olayı kapatmak istiyor, anlamadığınız nokta burası sanırım. Ayrıca "Bu seferlik affedelim" desin demiyorum, olaya hâlâ ceza-af ekseninde bakıyorsunuz. Öğretmen hangi yolu izleyeceğine kendisi karar verir. Varsayımlar üretmenize gerek yok.
Peki hocam, sen haklısın... Hayırlı günler diliyorum.

Hocam ne yapacaktı müdür boşver hocam öğrenci bu küfür de eder kapıyada tekmelerde mi diyecekti

Merhaba arkadaşlar, başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Bilişim sınıfında çalışırken kapı kapalıydı, öğrencinin birisi bilişim sınıfının kapısına tekme atıp, ağır küfür etti ve kaçtı. Dışarı çıktığımda tenefüs olduğu için çok kalabalıktı ve öğrenciyi bulamadım. Nöbetçi öğretmen de yemek saati olduğu için görev yerinde değildi. Müdüre kameradan görüneceğini söyledim ama kamera'nın orayı çekmediğini söyledi. Bende tekrar müdürle konuştum bulunmasını istiyorum o öğrencinin dedim, dilekçe yaz dedi. Sizce ne olabilir, öğrenci bulunabilir mi, bulunursa ceza verilir mi?
Hocam konuyu biraz uzattık kusurumuza bakma. Dilekçe yazacaksan bir an önce yaz ver kamera sistemi kaç gün kayıt tutuyor bilmiyorum ama eski sistemler 2 gün falan tutuyor o yüzden geç kalma. Kamera kayıtlarının incelenmesini de mutlaka iste dilekçende. Kamera ses kaydı yapmıyorsa öğrenci küfür ettiğini inkar edecektir büyük ihtimalle. İtiraf etmez ise öddk'da küfürden ceza almaz ama kapıyı tekmelediği için "Okulun ve öğrencilerin eşya, araç ve gerecine kasıtlı olarak zarar vermek" maddesinden ceza alabilir. Tabi bunlar öğrenci bulunursa geçerli.

oly mudure kadar gidiyorsa(basindan saviyorsa) sende aynisini yap(sen yalniz kapiya vur kac...:))bak bakalim o zaman ne yapacak mudur...
Hocam olay olur olmaz yanına gittim kameradan görünür bakabilir miyiz dedim, cümlem daha bitmeden yok dedi kamera göstermiyor orayı, basit bir olay gibi not aldım dedi. 2 gün geçti sordum ne oldu, bakıyoruz dedi. Israr edince ters ters bakıp yanından kovar gibi sert bir şekilde dilekçe yaz dedi.
Aynısını ben de dedim, sizin kapınıza tekme atsa sonra ana avrat küfretse ne yapardınız, sustu kaldı tabi ama zoruna gitti.

Verdiğim emeklere acıyorum hocam, bu olay bana ders oldu, çok dikkat ettim başka erkek öğretmenlerle bu dediğim müdür benimle konuştuğu gibi sert bir şekilde ve ters konuşmuyor. İşi düşünce bana nasıl değişiyor hocam aklınız hayaliniz almaz, çay-kahve ısmarlıyım ne içersiniz, ustam patron sensin gibi sözler, ama benim işim olunca adam bambaşka biri oluyor.

Okula 6:30-7 gibi sabahın köründe gidiyorum, dersler 9da başlıyor, 2 okulda çalıştığım için erken gelip işlerimi hallediyorum, sınıfı derse hazırlıyorum zaten eski P4 bilgisayarlar var.

Hocam konuyu biraz uzattık kusurumuza bakma. Dilekçe yazacaksan bir an önce yaz ver kamera sistemi kaç gün kayıt tutuyor bilmiyorum ama eski sistemler 2 gün falan tutuyor o yüzden geç kalma. Kamera kayıtlarının incelenmesini de mutlaka iste dilekçende. Kamera ses kaydı yapmıyorsa öğrenci küfür ettiğini inkar edecektir büyük ihtimalle. İtiraf etmez ise öddk'da küfürden ceza almaz ama kapıyı tekmelediği için "Okulun ve öğrencilerin eşya, araç ve gerecine kasıtlı olarak zarar vermek" maddesinden ceza alabilir. Tabi bunlar öğrenci bulunursa geçerli.
Ne kusuru hocam estağfirullah müdürün tavrı dolayısıyla zaten kafam karışmıştı, en azından siz değerli arkadaşlara sorup danışmak istedim.
Kameraya gittim baktım özellikle de inceledim nereyi çekiyor kapıyı görür mü diye hocam, koridoru tam çekiyor gibi ve koridorun başında benim sınıf koridorun tam ortasında nasıl çekmiyor hala anlamadım.
Müdür çekmiyor dedi şimdi dilekçeme incelenmesini isteyebilir miyim dersem olur mu hocam? Adam zaten ters biri, işi düşünce o tersliği kalmıyor o ayrı mevzu ama.

Geri