tek maaşla banka kaç liraya kadar kredi veriyor?

Kodla Büyü

sisss

Seçkin Üye
Seçkin Üye
tek maaşla banka kaç liraya kadar kredi veriyor? mesela benim bordrom ek dersle 2300 filan aylık ödemeli 1600-1700 tl kredi alabilir miyim? Maximum kaç lira verirler.

bankada ki eleman bana maaşın %70 ine kadar demişti. tabi bu %70 in içinden varsa diğer kredi taksitlerini düşecek kredi kartı borçlarını da hesağlayacaksın demişti

biz konut kredisi çekerken banka çalışanı verdiğiniz bordronun yani eve giren toplam gelirin yarısı demişti.

hane gelirinin içinde ek dersleri de sayıyorlarmı yoksa sadece maaslarımıza gore mi hesaplıyorlar ? ben maas+ekdersimin hepsi krediye gidecek sekilde cekmek istesem eşim bana kefil mi olmus oluyo?

gakkosgirl' Alıntı:
hane gelirinin içinde ek dersleri de sayıyorlarmı yoksa sadece maaslarımıza gore mi hesaplıyorlar ? ben maas+ekdersimin hepsi krediye gidecek sekilde cekmek istesem eşim bana kefil mi olmus oluyo?
..
hane geliri = bekarsan senin adına, evliysen eşinin ve senin adına; kanıtlanan her türlü gelir demektir.
- ev sahibiyseniz sizin ev sahibi olarak imzaladığınız kira geliri
- maaşlar
- ekders (ki zaten aldığınız bordro da belirtilir)
- varsa eşinizin geliri (bordro gerekli)
- varsa bankada paranız faiz geliri
- varsa adınıza yatan emeklilik sigortası parası (düzenli olarak yatmak kaydıyla)
- adınıza kayıtlı her türlü mülk de ipotek edilerek krediye teminat gösterilebilir
..

sy_26' Alıntı:
kredihemen' Alıntı:
hala KREDİ ihtiyacınız var sa yardımcı olabiliriz

http://www.facebook.com/kredi.hemen.3
İşiniz gücünüz yok mu sizin acaba..Bu mesaj için üye olup yazabiliyorsunuz..Burdaki arkadaşların hepsi okumuş aklı başında kişiler, nerden nasıl kredi çekeceklerini de bilirler...Ya sabır diyorum sizin gibilere..

süpersin hocam. Hep bu google alert yüzünden...

maaş bordrosunu şişirip daha fazla kredi alabilirsin :D
çıktı alırken düzeltmen yeter... altına da müdür imzasını atar :)

Vakıfbank konut kredisi için taksitler belgelendirilen gelirin %70 ine kadar olacak şekilde kullandırabileceğini söylemişti.

Arkadaşlar konut kredisinin maaşla ilgisi yok sadece alacağın konutun % 70 diye biliyorum vadeyi uzatarak istediğin kadar çekersin nasılsa eve ipotek koyacak banka senin maaşın kaç olduğu önemli değil. Ama mantıklı mı dersen bence 50-60 bin üzeri ve 3-5 yıl vadeyi geçen krediler çok mantıklı gelmiyor bana

gelişimci' Alıntı:
ahmetcanserif' Alıntı:
tek maaşla 210 bin çektim bankalar veriyorlar maşallah
:scared:
o kadar krediyi nasıl verdiler hocam
bende anlamadım ama verdiler başkada bir gelirim olmamasına rağmen, zorlansakta Allaha çok şükür ödüyorum, inşallah bitiririm en kısa zamanda.
Allahu teala kapılar açarda bir şekilde kurtuluruz. Aslında bu kadar zorlanacağımı bende kestiremedim ama ne biliyim gerekiyordu çektik. Allah yardımcım olsun, kimden borç istediysem vermedi.

hocam 1700+500 ek ders ile 2 yıl önce 85000 çektim 1400 aylık taksit yaptıiar sorun çıkmadı ödemeler zor oluyor ama

git 10 bankaya aynı anda başvur 20.000 tl ye sicilin temizse ertesi gün çıkar git paraları al.

:puhaha: :puhaha:

xasi05x' Alıntı:
Arkadaşlar konut kredisinin maaşla ilgisi yok sadece alacağın konutun % 70 diye biliyorum vadeyi uzatarak istediğin kadar çekersin nasılsa eve ipotek koyacak banka senin maaşın kaç olduğu önemli değil. Ama mantıklı mı dersen bence 50-60 bin üzeri ve 3-5 yıl vadeyi geçen krediler çok mantıklı gelmiyor bana
Ben de bu şekilde biliyorum. Sonuçta konut kredisinin vadesi 10-15 seneleri bulabildiği için önemli olan evin değeri kredi miktarının limitinde.

Geri