tarayıcıda bmp uzantısı nası jpg olur. (DYS)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar tarayıcıda (sacanner) jpeg formatında taratmayı bir türlü yapamadım. uzantı değiştir gibi bir ayar da yok. normalde oluyor mu bilmiyorum.

yazıcı markası ile alakalı ise kyocera fs-3040mpf+
aslında aşağıda dosya türü ayarı var. ama seçenekleri oynasam bile aktif olmuyor. pasif durumda
AYAR TARAYICI.PNG

Son düzenleme:
Hocam tarayıcı derken, scanner dan bahsediyor ve taranan görüntüyü jpg formatında bilgisayara aktarmayı istiyor galiba. Anlatımı biraz aceleci olmuş.

Bunun için üretici sitesinden tarayıcı kullanım kılavuzu indirip bakarsa daha faydalı olabilir. Zira pdf/jpg/tiff/xpa gibi formatlar destekliyor.

Hocam, Ne yapmaya çalıştığınızı tam anlamadım. Biraz açıklar mısınız?
Hocam müdür yardımcısının tarayıcısı dan taratıyoruz dosyaları hep bmp uzantılı kayıt ediyor pc ye. Ancak Dys bmp kabul etmiyormuş. Ben tarayıcının direkt jpeg formatında kayıt etmesini istiyorum. İşin özeti bu

Hocam müdür yardımcısının tarayıcısı dan taratıyoruz dosyaları hep bmp uzantılı kayıt ediyor pc ye. Ancak Dys bmp kabul etmiyormuş. Ben tarayıcının direkt jpeg formatında kayıt etmesini istiyorum. İşin özeti bu

tarayıcı arayüzüne girerek command center a baktınız mı

bmp kaydetmesi de ilginç

bmp den jpg ye bat dosyası kullanılabilir. komutu:

ren *.bmp *.jpg

Hocam DYS nin kendi dokuman tarama kısmından tarasın tiff olarak tarar ve DYS kabul eder, yada abbyy fine reader işinizi gorur!

hocam render yap yada e okul resim küçültmenin içinde hazır .bat dosyası vardı onu kullan pratik olur

Profili kaydet sonra düzenlemek için üzerine tıkla . Belki alanlar aktif hale gelir.

Hocam aynı sıkıntıyı ben de yaşadım.ayarları değiştirdim farklı profilde kaydet dedim ama bir türlü olmadı .jpg seçmeme rağmen bmp tarıyor.

Geri