Türkçe Olimpiyatları ve Türk Okulları

Kodla Büyü
honor' Alıntı:
formator355' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
formator355' Alıntı:
ABD'deki düşünce kuruluşlarından Doğu-Batı Enstitüsü (EastWest Institute - EWI) Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'e "Barış Ödülü" verdi.

New York'ta düzenlenen ödül törenine Fethullah Gülen katılmadı. Gülen'in ödülünü, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil aldı.

EWI Başkanı ve CEO'su John Edwin Mroz, törende yaptığı konuşmada, "ödülü Gülen'e vermekten onur duyduklarını" belirterek, kuruluş olarak saygı, sorumluluk, tutku, disiplin gibi temel değerlere önem verdiklerini, Gülen'in de inandığı değerleri hayata geçiren bir kişi olduğunu söyledi.

Gülen de törene gönderdiği mesajda, "ödülü kendi adına değil, insanlığa hizmet etmekten başka hiçbir gayesi olmayan, farklı din, inanç, millet ve geçmişe sahip, sayısız gönüllüler adına kabul ettiğini" kaydetti.
EWI Yönetim Kurulu üyeleri arasında bir dönem ABD Başkanı Barack Obama'nın Ulusal Güvenlik danışmanlığını yapan General James L. Jones ve ABD Dışişleri eski Bakanı Condoleezza Rice gibi etkili isimler bulunuyor.
Rice, George W. Bush Yönetimi'nde görev yaptı. Irak ve Afganistan gibi ülkelerin işgallerinde de etkin görev üstlendi. Bush'un görevini tamamlamasının ardından Ulusal Güvenlik Danışmanlığından ayrılan Rice daha sonraki süreçte petrol sanayiine girdi. Görev yaptığı süre boyunca gittiği ülkelerde savaş karşıtları büyük eylemler düzenledi.
James L. Jones ise kariyerinin ilk yıllarında Vietnam işgali, daha sonra ise Körfez Savaşı gibi büyük çaplı savaşlara katıldı. Körfez Savaşı'ndaki icraatları nedeniyle madalya aldı. 2007 yılında ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli oldu.

kısacası bu ödül gerçketen insalık için mi verildi? ırakta yüzbinlerce kadına tecavüz eden milyonlarca müslüman katledenler kalkıp fetullah gülene ödül veriyor.

muhsin yazıcığlu derki " düşmanınız size bir ödül veriyorsa sizde bir puştluk var demektir.
muhsin başkanın hizmet ve hocaefendi hakkında söylediklerini oku sonra muhsin başkandan alıntı yap.
birde o zaman bak bakalım kimde puştluk var diye.
15 yıldır muhsin yazcıoğlu ile aynı safta yer aldım zaman zaman sohbetine katıldığım zamnlarda oldu. fetullah gülen abd ye gittiğinde muhsin yazıoğluna çirkin bir teklifte bulunduğunu buraya yazarsam hoş olmaz. muhsin yazıcıoğlu her bildiğini anlatsaydı bu ülkede kıyamet kopardı. ve bu gün cemaat zor duruma düşerdi. zaten yazıcoğlu çok şey bildiği için öldürüldü.

bu lafı daha önce bir kişi daha söledi ona dedim en az sizin kadar Muhsin reise yakın kişilerle irtibatlarımız var. Ben bu güne kadar ağızlarından tek cümle tek eleştiri tek hakaret duymadım. Eğer siz kendinizi Alperen olarak görüyor ve bu sözleri o şekilde sölüyorsanız yazık. Buyrun meydana mütteki iddiasını kanıtlamakla mesuldur.Neymiş lakin bir insanın ağzından çıkmayan şeyleri varmış gibi söleminin vebalini göze alın.
rahmetli musin yazıcıoğlu ile fetullah gülenin 2000 li yıllara kadar bir samimi görüşmesi olmuştur. ancak fetullah gülen abd ye gittikten sonra bu ilişki kesilmiştir. anlatacaklarımı anlatsam inanacakmısın. muhsin yazıcıoğlu çok farklı bir insandı. bir gün cemaat size oy veriyormu dye sorduklarında cemaat otobüs durağında asla beklemez. cemaat hangi otobüs hareketliyse o otobüsün içinde yer alır. yani kim iktidarsa cemaat onunla bağlatısı varıdr. geçmişte tansu çiller,ecevit gibi liderlerle bu bağ oluşmuştu.

zotri' Alıntı:
formator355' Alıntı:
zotri' Alıntı:
formator355' Alıntı:
gerçekten bu işi sulandırmayalım kırıcı olmayalım varsa bilginiz konuşun hakaretlerle ancak siz kendinizi küçük düşürürsünüz. burda ne anlatsak boş insanlar iş işten geçtinten sonra anlayacak neyin ne olduğunu. bir cemmat lideri ABD de niye yaşar.

Tamam kardesim sen dallamasin, isine bak milleti ciddiyete davet etmeden once yazdigin mesajlari bi oku anten herif milyonlarca insanin sevgisini kazanmis bir insana salyalarini bulastiramazsin...Sen ve bagli bulundugun grup kimlerse yurtdisinda degil diyarbakirda bir okul ac islet ondan sonra konus....28 subat surecini bilemiyorsun galiba yasin kucuk bir cemaat lideri neden disarida yasar oku ogren, kimse vatanindan uzakta gurbette yasamak icin gobek atmiyor....

tanımdığın biri ile konuşurken sözlediklerine dikkat et. bu işte klavye karşısında kahramanlık yapılmaz. birine kötü laf söyleyebilmen için önce yüz yüze gelip söylemen gerekir. 28 şubatta senin yaşın kaçtı bilemem ama 28 şubatın mağdurlarında biride benim aynı zamnda eşimde bu konuda mağdur olmuştur. neyin ne olduğunu nasıl bir süreçten geçğimi benden daha kimse bilemez. 28 şubatta cemaat askerin arkasına saklanır şimdi kahramanık yapılmaz. sen cemaatın suyunun suyunu bilecek çaptasın. benim yazdıklarmı yalanlaya bilirmisin. yalanyamadığın için çirkinleşip formdaki konuyu kapatmya çalışıyorsun bakalım ne kadar başarılı olacaksın

Sende bilip bilmeden edepsizlik yapma o zaman..Sen saga sola laf sokustur ondan sonrada saygi bekleme.. Onceki yazdiklarini okursan ne demek istedigimi anlarsin...Ayrica birinin yuzune soyleyebilecegim seyleri yaziyorum buraya....
sen bu ağıza bile alınmaycak lafları bu cemaatte mi öğrendin merak ettim keşke sende bu olimpiyatlara katılsaydın. ben senin şahsına hakaret etmedim. hatta sana laf bile atmadım niye gocundun anlmadım. laf biliyorsan söyle lafından ibret alsınlar laf bilmiyorsan sus otur seni bir adam sansınlar. ben bu formda kimseyle kişisel polemik yaşamak istemiyorum. benimle şahsi problemin varsa özelden yaz. yüz yüze görüşelim

Tartışmaya girmiyeceğim ama daha geçenlerde yalanı ispatlanan cesur yürek isimli arkadaşın şimdi gelip formator355 niki ile ortalğı bulandırması hoş değil. Ayrıca burada bu şekilde başlık açan arkadaşlar da iyi bir şey yapmıyor. Herkes baksın işine burada yapılan lafı güzaf. Sonuçta kervan gideceği yere gider kim ne derse desin. Önemli olan Allah(cc.) ne dediği ve onun katındaki konumumuz.

ilon' Alıntı:
mfi' Alıntı:
o yetişkin kız ve erkeklerin iç içe gelip oynaması şarkılar söylemesi haram değilde nedir. cahil diyorsun önce saygılı olmayı öğren.

Bu konuyu daha önce tartışmıştık....Başka bir cevap vermeyeceğim işin uzmanlarından sorarsın ayrıntısını .
Bu durumda senin; bayanların çalıştığı kız öğrencilerin olduğu bir okulda görev yapmaman,bayanların olduğu çarşıya çıkmaman otobüse tramwaya binmemen gerekirdi! Ayrıca oradaki insanların bazılarının müslüman olmadığını kendiniz söylüyorsunuz çoğu islamı yeni tanımış birçoğu geleneksel olarak (bkz afrika) öyle yaşayan insanlar zaten. (cehalete karşı okumak okumayı öğretmek... ilim mücadelesidir bu organizasyon ) Sizin mantığınıza göre uhud savaşında kadınların olmaması da gerekiyor! Peygamberimizde mi haram işliyordu!Tesettür emri vahyin kaçıncı yılında gelmiştir bir araştır cahil değilsen...Bu insnaların çoğu islamı yeni tanıyan insanlar.... Dini dindarı sizin gibilerden ibaret zanneden bir çok insanımızda dinden soğuyor bu yüzden?

mfi' Alıntı:
türkçe olimpiyatlarını yapabilirsin bu bizi ilgilendirmez , ama sen bunu islamiyete hizmet diye yapıp insanların sadakası ile bunu yaparsan bu ancak islamiyete zarar olur, mahşerde bunu göreceksiniz. ama size duam madem ki müslüman kardeşlerimsiniz ALLAH size bu dünyada da doğruları görmeyi nasip eylesin.

İyi de alan razı veren razı bundan sana ne ?! Bi kere o organizasyonun sponsorları var geri kalanıda insanlar kendi aralarında para toplayıp veriyor kimseden zorla alınmıyor paranın nereye gideceğini bilerek veriyorlar....
ben 1 gündür yeni girebildim. ama gördüm ki yazdığım mesajlara yazık olmuş. sen eğer bu saygısızlıkla dine hizmet edebileceğini sanıyorsan yanılıyorsun. ben bu konuşmayı burda bitiriyorum. senin gibi saygısızca konuşan birini kendime muhatap kabul etmiyorum.

zilal' Alıntı:
mfi' Alıntı:
türkçe olimpiyatlarını yapabilirsin bu bizi ilgilendirmez , ama sen bunu islamiyete hizmet diye yapıp insanların sadakası ile bunu yaparsan bu ancak islamiyete zarar olur, mahşerde bunu göreceksiniz. ama size duam madem ki müslüman kardeşlerimsiniz ALLAH size bu dünyada da doğruları görmeyi nasip eylesin.
Tek yapılan bunlar değil ki.. arka planda ne gibi hizmetler yapıldığını bilemezsiniz. öğrencileri dini anlamda nasıl bilgilendirdiklerini yurt içi ve dışın da göremezsiniz. o kısmın reklamı yapılmıyor çünkü. bilmeden iftira ederseniz o kadar insan sizden davacı olcak haberiniz olsun.

zilal arkadaşım çok yakın tarihe kadar sizin o arka plan diye tabir ettiğiniz faaliyetlerin içinde idim. ama artık cemaat namına hz.peygamber'in (sav) yolu dışında bir yol ile hizmet edilmeyeceğini anladım.

gereksiz gereksiz tartışmalar yine. iyi niyetle de olsa tartışmanın çıkabileceği başlık açmak da bir o kadar gereksiz. bilen bildiği ile kalıyor işte. 70 80 sene sonra toprak altında anlarız kim doğru kim yanlış deyu.

saygılar.

yemişim sahsını.Uyanın artık uyanın.Biraz düşünün çok değil çok az düşünmeniz yeterlidir.
Bilim dili, sanat dili olmayan bir dili, şarkı türkü ile kendi okul propogandası haline getirmek din sömürgeçlerinin ahlaksız tavırlarından başka bir şey değildir.
Sen kapitalistimiz pençesinde küçük amerika olmuşken, islam düşmanları ile kolkola poz verirken, kul hakkı yemenin ne demek olduğunu anlamazlıktan gelerek, memurunu şuursuz, öğretmenini itibarsız,doktorunu boks çuvalı yapmışken, türkçeyi dünya dili yapsan neee,yapmasan nee.
Ha konya ha kenya adam olun olum adammmm

Ne olur içinizde biraz Allah korkusu, biraz peygamber uhdesi olsun.

saygılar

ebfo45' Alıntı:
Tartışmaya girmiyeceğim ama daha geçenlerde yalanı ispatlanan cesur yürek isimli arkadaşın şimdi gelip formator355 niki ile ortalğı bulandırması hoş değil. Ayrıca burada bu şekilde başlık açan arkadaşlar da iyi bir şey yapmıyor. Herkes baksın işine burada yapılan lafı güzaf. Sonuçta kervan gideceği yere gider kim ne derse desin. Önemli olan Allah(cc.) ne dediği ve onun katındaki konumumuz.
tartışmaya girmek istemeyen birisi durduk yere birine saldırmaz. konuyla alakalı hiç bir şey sözylememişsin. benim bu konuyla yazdıklarım hakkında hiç bir itirazında olmamış. sizin umrunuzda değil kervan yürüsün aceba nereye yürüyoruz. rotamız neresi? herkes işine baksın demişsin birilerinin işi iyi gidiyor elbbete bu lafı söylersiniz. Allah(cc.) izniyle yakında herkesin gerçek yüzü ortaya çıkacak. benim farklı isimle yazmamın sebebide bu formda beni devam atıyorlar. atanın canı sağolsun. beni bu formdan atmakla gerçekleri örtemezssiniz. ülkede öyle bir oyun oynanıyor ki zaman geçtikçe siz bile o oyuna ayak uuyduruyorsunuz.

Buzkırıcı' Alıntı:
Cocuklar turkce konusuyor diye kanal kanal geziyor.zavalli benim cocuklarim matematikte fizikte dunya sonuncusu.
Bilmiyorsanız söyleyeyim hocam, bu çocuklar bilim olimpiyatlarına da katılıyor. Böyle ileri geri konuştuğuna göre matematik ve fizikte dereceniz var galiba...

Buzkırıcı' Alıntı:
Keske bu okullar doguda 70 tane acilsada oradaki fakir cocuklara hizmet etse.
afrikada bilmem nerede aciliyor bazi seckin parali adamlarin cocuklari gidiyor.pargali ibrahim mantigi
Elinizden tutan mı var hocam onu da siz açın. Her şeyi cemaatten beklemeyin. Okulları cemaat açsın, bilimle cemaat uğraşsın, dini vecibeleri cemaat yapsın...

Peki sen ne halt yiyorsun hocam. Senden de görelim birşeyler.

mfi' Alıntı:
zilal' Alıntı:
mfi' Alıntı:
Tek yapılan bunlar değil ki.. arka planda ne gibi hizmetler yapıldığını bilemezsiniz. öğrencileri dini anlamda nasıl bilgilendirdiklerini yurt içi ve dışın da göremezsiniz. o kısmın reklamı yapılmıyor çünkü. bilmeden iftira ederseniz o kadar insan sizden davacı olcak haberiniz olsun.

zilal arkadaşım çok yakın tarihe kadar sizin o arka plan diye tabir ettiğiniz faaliyetlerin içinde idim. ama artık cemaat namına hz.peygamber'in (sav) yolu dışında bir yol ile hizmet edilmeyeceğini anladım.
Allah tek başına yaptığın ibadetleri kabul eylesin. Şunu da bilmen gerekir; Cemaatler dini öğrenmemizi sağlayan araçlardır bizim için. Gülen cemaati de hizmetten başka bişey yapmıyor. Tek derdi din. Allah bizi dini, eğitimi, güzel şeyleri dert edinen kullarından eylesin...

Geri