Türkçe Olimpiyatları ve Türk Okulları

Kodla Büyü
Uzun yıllardır hizmetten arkadaşlarım var, bu insanlar eskiden hiçbir polemiğe girmez, gayet sakin, ne yaptığını bilen insanlardı. Hizmet ehli kişilerdi, laf değil iş üretilerdi. Çünkü bilirlerdi ki insanın işi her şeyi anlatır, lafa bakılmaz. Tartışmaya girerek de hiçbir şey kabul ettirilemez. Sonra hizmet yayıldı, genişledi. İçine her türlü adam girdi. Şimdi bırakın polemiğe girmeyi kendileri başlatır oldular. Neden böyle oldu ki?

Kesin olarak söylüyorum, bu tarz kişiler hizmeti temsil etmiyor.Tevazu sahibi olmayan insandan bir halt olmaz. Ağzı bozuk, itici, davasını rezil eden insanlar bu tip insanlar. Cemaatiyle övünür, ameliyle övünür, takva nedir, nezaket nedir bilmez bir takımdır cemaat içinde. Sadece yazık diyorum. Bu hizmeti savunmak iddialara cevap vermek böyle insanlara kaldıysa yazıklar olsun.

netame' Alıntı:
Uzun yıllardır hizmetten arkadaşlarım var, bu insanlar eskiden hiçbir polemiğe girmez, gayet sakin, ne yaptığını bilen insanlardı. Hizmet ehli kişilerdi, laf değil iş üretilerdi. Çünkü bilirlerdi ki insanın işi her şeyi anlatır, lafa bakılmaz. Tartışmaya girerek de hiçbir şey kabul ettirilemez. Sonra hizmet yayıldı, genişledi. İçine her türlü adam girdi. Şimdi bırakın polemiğe girmeyi kendileri başlatır oldular. Neden böyle oldu ki?

Kesin olarak söylüyorum, bu tarz kişiler hizmeti temsil etmiyor.Tevazu sahibi olmayan insandan bir halt olmaz. Ağzı bozuk, itici, davasını rezil eden insanlar bu tip insanlar. Cemaatiyle övünür, ameliyle övünür, takva nedir, nezaket nedir bilmez bir takımdır cemaat içinde. Sadece yazık diyorum. Bu hizmeti savunmak iddialara cevap vermek böyle insanlara kaldıysa yazıklar olsun.
bahsettiğin familyanın üyeleri ağızları bozuk, küfür hakaret eksik olmaz bi yandan da din derler islam derler sonra da burada insanları ikna etme arayışı içine girerler. Allah bunların kandırdıklarının yardımcısı olsun.

alfaturk sen önce kendi yazdıklarına bak sonra başkalarını eleştir.Gelip burada saygı nezaket dersi verme.

netame' Alıntı:

O zaman senin gibi nezaket sahibi akıllı zeki bilgili donanımlı mütevazi arkadaşlar neden sessiz kalıyor sayın netame.Buyrun siz savunun başkasına kalmasın meydan.Benim gibi hizmetten olmayan takva nedir, nezaket nedir bilmez adamlara kalmasın bu iş

Böyle güzel organizasyonlara eleştirenleri anlamıyorum, Kardeşim adamlar gitmişler çabalamışlar bir şeyler ortaya koymuşlur. Adını bile ilk defa duyduğumuz ülkelerde. Gurur duydum...

Eleştiri yapan arkadaşlar en azından emeğe saygı!

ilon' Alıntı:
alfaturk sen önce kendi yazdıklarına bak sonra başkalarını eleştir.Gelip burada saygı nezaket dersi verme.
ben edebiyle yazana (kim olursa olsun), hep nezaket gösterdim ve edeplice cevap yazdım. ama bazılarınız varki insanda ne edep bırakır ne nezaket. diğer başlıkta yazdığım sadece şu: "o şahsın ağzından Türk kelimesini hiç duydunmu?" gelen cevap ise bir köpeğin hırlamasından farksız. bu hırlayan kişi cemaatten, dinden, islamdan, Allah'dan, pergamberimizden bahseden bir zavallı. din bunlara kaldıysa işimiz var. bu kişi zavallı diye de lafımı esirgeyecek değilim. bu sebepten zaman zaman nezaket kuralları dışına çıktığım olmuştur.

cemaat lideri ABD de CIA nın tapulu binasında kalıp ki dinler arası diyalog adı adı altında saçma sapsn fikrler üretilerek türkiye üzerinden büyük ortadoğu projesinin bir parçası olmak ona destek vermek sizin açınızdan ne ifade ediyor. ösym de öğrencilerin birinci çıkması, türkçe olimipyatlar bunlar işin reklam kısımlarıdır. hemen her kurumda kadrolaşmak ve bunun için din ve vicdanı hiçe sayarak torpil ve hırsızlığı bile meşru saymış bir cemaat kpss de bile yaklaşık 5000 cemaat üyesi soru çaldı. bunun yargılması bile yapılmadı. doğu ve güneydoğuda ki cemaat evlerinde türk kelimesinin kullanmı bile yasak iken bana türkçe olipiyatı diye türkçe şartkılar söylemeleri bile samimeyten ne kadar uzak olduğu görülmektedir. her dönem kılıf değiştiren cemaat 28 şubatta nasıl bir tavır aldı dersiniz. o dönemim zaman gaztesi nasıl başlıklar attı dersiniz

ilon' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:
Keske bu okullar doguda 70 tane acilsada oradaki fakir cocuklara hizmet etse.
afrikada bilmem nerede aciliyor bazi seckin parali adamlarin cocuklari gidiyor.pargali ibrahim mantigi

Ulan duldul herif bu forumda hergun senin gibileri 8- 5 mesaisi yapmamak icin yirtiniyorsunuz, doguya tayinim cikti diye araya sokmadiginiz adam kalmiyor birde utanmadan yurtdisina Allah rizasi icin giden adamlari karaliyorsun...Eger samimi isen doguya tayin istede gorelim......

alfa-turk' Alıntı:
netame' Alıntı:

bahsettiğin familyanın üyeleri ağızları bozuk, küfür hakaret eksik olmaz bi yandan da din derler islam derler sonra da burada insanları ikna etme arayışı içine girerler. Allah bunların kandırdıklarının yardımcısı olsun.

Yav alfa turkmusun beta turkmusun ne isen birak da normal Turkler isini yapsinlar.....

ABD'deki düşünce kuruluşlarından Doğu-Batı Enstitüsü (EastWest Institute - EWI) Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'e "Barış Ödülü" verdi.

New York'ta düzenlenen ödül törenine Fethullah Gülen katılmadı. Gülen'in ödülünü, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil aldı.

EWI Başkanı ve CEO'su John Edwin Mroz, törende yaptığı konuşmada, "ödülü Gülen'e vermekten onur duyduklarını" belirterek, kuruluş olarak saygı, sorumluluk, tutku, disiplin gibi temel değerlere önem verdiklerini, Gülen'in de inandığı değerleri hayata geçiren bir kişi olduğunu söyledi.

Gülen de törene gönderdiği mesajda, "ödülü kendi adına değil, insanlığa hizmet etmekten başka hiçbir gayesi olmayan, farklı din, inanç, millet ve geçmişe sahip, sayısız gönüllüler adına kabul ettiğini" kaydetti.
EWI Yönetim Kurulu üyeleri arasında bir dönem ABD Başkanı Barack Obama'nın Ulusal Güvenlik danışmanlığını yapan General James L. Jones ve ABD Dışişleri eski Bakanı Condoleezza Rice gibi etkili isimler bulunuyor.
Rice, George W. Bush Yönetimi'nde görev yaptı. Irak ve Afganistan gibi ülkelerin işgallerinde de etkin görev üstlendi. Bush'un görevini tamamlamasının ardından Ulusal Güvenlik Danışmanlığından ayrılan Rice daha sonraki süreçte petrol sanayiine girdi. Görev yaptığı süre boyunca gittiği ülkelerde savaş karşıtları büyük eylemler düzenledi.
James L. Jones ise kariyerinin ilk yıllarında Vietnam işgali, daha sonra ise Körfez Savaşı gibi büyük çaplı savaşlara katıldı. Körfez Savaşı'ndaki icraatları nedeniyle madalya aldı. 2007 yılında ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli oldu.

kısacası bu ödül gerçketen insalık için mi verildi? ırakta yüzbinlerce kadına tecavüz eden milyonlarca müslüman katledenler kalkıp fetullah gülene ödül veriyor.

muhsin yazıcığlu derki " düşmanınız size bir ödül veriyorsa sizde bir puştluk var demektir.

zotri' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
netame' Alıntı:

Yav alfa turkmusun beta turkmusun ne isen birak da normal Turkler isini yapsinlar.....

sen @zotri sin, büyük düşün.

gerçekten bu işi sulandırmayalım kırıcı olmayalım varsa bilginiz konuşun hakaretlerle ancak siz kendinizi küçük düşürürsünüz. burda ne anlatsak boş insanlar iş işten geçtinten sonra anlayacak neyin ne olduğunu. bir cemmat lideri ABD de niye yaşar.

ilon' Alıntı:
İkincisi;ef'al-i mükellefine ait kavramlar hayatın her bir alanında kullanılabilir. Bunu yasaklayan yazılı ya da yazısız herhangi bir kaide ve kuraldan bahsetmek mümkün değildir. Söze güç kazandırmak,mana ve muhtevayı güçlendirmek için kullanılır. Yoksa bu kavramlar kullanılıyor diye o mesele vitr namazının vacip,selam vermenin sünnet olması kabilinden bir vacip ve sünnet demek değildir.

bu nası saçma bi açıklamadır yaaa? sünnet olmayan şeye sünnet vacip olmayan şeye vacib denirmi??? neyin kafası bu? farz olmayan şeyede farzz deme sapıklığına ve sapkınlığına kadar gider bu! kaldıki onuda yaptı zaten şahsiyetleri!!! Din bu kadar sömürülmez! haddinizi bilin artık.Olimpiyatların güzelliğine kimse bişey demez takdir eder o ayrı.Fakat bunu din adı altında yapıpta yok vacibtir yok sünnettir sapıklığıyla saçmalamayınki millet size saygıda kusur etmesin.yoksa hepten tükürülmeye müsait hale getiriyosunuz o suratlarınızı! İslamiyetin kaideleri kuralları farzı sünneti vacibi bellidir.Bu yok efendim meseleyi kuvvetlendirmek için söyledik yok inandırıcılığı karşı tarafı derinden sarssınki kaz gibi yolalım ayaklarını bırakın! Arkadaşın dediği gibi buluğ çağını geçmiş bi çok kız erkek karman çorman kızlar orasını burasını sallaya sallaya oynuyolar bunun neresi sevap? bunun neresi haram değil? bırakın bu takiyyeci halleri yaaa kimi kandırıyosunuz siz? İyice tiksindirdiniz yemin ederim milleti dinden.YETER ARTIK YAAA!Sizin yüzünüzden müslamanım demeye çekiniyorum

benim ev arkadaşım mebe başvurmadı bile azarbaycanda görev yapıyor okulu komple zengin tek bir normal öğrencisi yok.Elit takım yani.
Eğitim sistemlerine birşey diyemem fen matematikte başarılı olabilirler.Benim istediğim darüşşafaka gibi benim Türkiyemde çalışsınlar yeter

ZOTRİ HOCAM
Karşında 14 senelik devletine her yerde hizmet etmiş 10 sene cts ve pazar günlerinde devletinden tekkuruş almamış bir öğretmen var.
14 yıla 1 takdir 3 teşekkür ve bir de şükran belgesi sığdırdım.Araya tek bir torpil koymadan Ankarada senin gibi bilgisayar öğretmenlerini sınavda ezdikten sonra uzun yıllar il ve ilçe memlerde hizmet etmiş HEM DE SINIF ÖĞRETMENİ VAR
Öğretmenliğin bilmediğin tarafları varsa gel öğreteyim

alfa-turk' Alıntı:
netame' Alıntı:

hangi familyanın hangi cinsi ve türüsün bilmiyorum ama bahsettiğin insanlar kesinlikle küfürbaz ve ağzı bozuk insanlar değil değiller.
böyle yalan ithamlarla bir camiayı karalamamak lazım.

Son söz: 230 okulu elin ecnebi milletlerine götürmek orada çalıştırmak marifet değil Vatanımda Yüce Türk milletinin emrinde hizmet etmek boynumuzun borcudur.

formator355' Alıntı:
ABD'deki düşünce kuruluşlarından Doğu-Batı Enstitüsü (EastWest Institute - EWI) Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'e "Barış Ödülü" verdi.

New York'ta düzenlenen ödül törenine Fethullah Gülen katılmadı. Gülen'in ödülünü, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil aldı.

EWI Başkanı ve CEO'su John Edwin Mroz, törende yaptığı konuşmada, "ödülü Gülen'e vermekten onur duyduklarını" belirterek, kuruluş olarak saygı, sorumluluk, tutku, disiplin gibi temel değerlere önem verdiklerini, Gülen'in de inandığı değerleri hayata geçiren bir kişi olduğunu söyledi.

Gülen de törene gönderdiği mesajda, "ödülü kendi adına değil, insanlığa hizmet etmekten başka hiçbir gayesi olmayan, farklı din, inanç, millet ve geçmişe sahip, sayısız gönüllüler adına kabul ettiğini" kaydetti.
EWI Yönetim Kurulu üyeleri arasında bir dönem ABD Başkanı Barack Obama'nın Ulusal Güvenlik danışmanlığını yapan General James L. Jones ve ABD Dışişleri eski Bakanı Condoleezza Rice gibi etkili isimler bulunuyor.
Rice, George W. Bush Yönetimi'nde görev yaptı. Irak ve Afganistan gibi ülkelerin işgallerinde de etkin görev üstlendi. Bush'un görevini tamamlamasının ardından Ulusal Güvenlik Danışmanlığından ayrılan Rice daha sonraki süreçte petrol sanayiine girdi. Görev yaptığı süre boyunca gittiği ülkelerde savaş karşıtları büyük eylemler düzenledi.
James L. Jones ise kariyerinin ilk yıllarında Vietnam işgali, daha sonra ise Körfez Savaşı gibi büyük çaplı savaşlara katıldı. Körfez Savaşı'ndaki icraatları nedeniyle madalya aldı. 2007 yılında ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli oldu.

kısacası bu ödül gerçketen insalık için mi verildi? ırakta yüzbinlerce kadına tecavüz eden milyonlarca müslüman katledenler kalkıp fetullah gülene ödül veriyor.

muhsin yazıcığlu derki " düşmanınız size bir ödül veriyorsa sizde bir puştluk var demektir.
muhsin başkanın hizmet ve hocaefendi hakkında söylediklerini oku sonra muhsin başkandan alıntı yap.
birde o zaman bak bakalım kimde puştluk var diye.

Buzkırıcı' Alıntı:
ZOTRİ HOCAM
Karşında 14 senelik devletine her yerde hizmet etmiş 10 sene cts ve pazar günlerinde devletinden tekkuruş almamış bir öğretmen var.
14 yıla 1 takdir 3 teşekkür ve bir de şükran belgesi sığdırdım.Araya tek bir torpil koymadan Ankarada senin gibi bilgisayar öğretmenlerini sınavda ezdikten sonra uzun yıllar il ve ilçe memlerde hizmet etmiş HEM DE SINIF ÖĞRETMENİ VAR
Öğretmenliğin bilmediğin tarafları varsa gel öğreteyim

Ya bu kadar asagilik kompleksine kapilmana gerek yok yukarida salladigin basari oykusunu herkes CV sine yaziyor zaten... Sen doguda hizmet yaptinmi onu soyle...Bu arada CV ((curriculum vitae)...

Gecenlerde bir yazar soyle soyluyordu Insanlik icin bir yol acamiyorsan ve yolda gidenleri engelliyorsan cekil yoldan be kardesim...

formator355' Alıntı:
gerçekten bu işi sulandırmayalım kırıcı olmayalım varsa bilginiz konuşun hakaretlerle ancak siz kendinizi küçük düşürürsünüz. burda ne anlatsak boş insanlar iş işten geçtinten sonra anlayacak neyin ne olduğunu. bir cemmat lideri ABD de niye yaşar.

Tamam kardesim sen dallamasin, isine bak milleti ciddiyete davet etmeden once yazdigin mesajlari bi oku anten herif milyonlarca insanin sevgisini kazanmis bir insana salyalarini bulastiramazsin...Sen ve bagli bulundugun grup kimlerse yurtdisinda degil diyarbakirda bir okul ac islet ondan sonra konus....28 subat surecini bilemiyorsun galiba yasin kucuk bir cemaat lideri neden disarida yasar oku ogren, kimse vatanindan uzakta gurbette yasamak icin gobek atmiyor....

yildizgecidi1' Alıntı:
Samsundaki Türkçe Olimpiyatlarına davet edildim ve eşimle stada gittik. Yakından çok daha büyüleyiciydi, önyargısız izleyince tabi. Orta yerde hayallerimizi süsleyecek bir organizasyon var. Bundan bir 5 yıl 10 yıl sonrasını düşününcü daha da coştum. Bu ufuk ötesi bir şey. Yapan, bu ufku hayal eden ve başaranları eleştirmeye gelince:

Gururlu ve sevinç içinde program sonrası staddan çıkarken bir beyfendinin kızının elinden çeke çeke götürdüğünü bir yandanda şöyle mırıldandığını duydum:

Bir Ne mutlu Türküm diye bile demediler.

Hani bi sürü şey var benimde takıldığım ama böyle bir şeyi de bahane etmek böyle bir gecede körlükten öte bir körlük gibi geldi. En azından benden daha körüde varmış dedim. Sonra düşündüm kendi kendime Madagaskara, Papua Yeni Gineye Türk İstiklal marşını götüren, Atatürk'ü tanıtan ben miyim yoksa evini, barkını, hayatını arkada bırakıp giden bu gönüllü öğretmenler mi? Yine liseden tanıdığım bir arkadaşım bana şöyle söylemişti onlarda eğer yurt dışına gitmek yerine Türkiyede kalmayı tercih edenlere vatan haini gibi bakıyorlarmış. Vatanını seven onun için ondan vazgeçebilmeli demişti.

Benim ancak lafla diyebileceğim Ne mutlu Türküm diyene sözünü, emekle, gözyaşıyla yazıyor birileri. Ben nasıl bir körüm dedim. Yine o arkadaş dünya bu işi anlayacak, siz ise bu işin kıymetini, bizlerin samimiyetini en son anlayacaksınız demişti.

Ben evet ben bu vatan için NE YAPTIM, NEDEN VAZ GEÇTİM, GECE GÜNDÜZ slogan atmak dışında ne yaptım. Bari takdir etmesini öğrenmek, benim gibi utanmak lazım değil mi?

Renk körü olmak diyorlardı, even ben de artık renk körüyüm. İnsanların inancına, kılığına, kıyafetine değilde yaptığı işe, akıttığı tere bakacam.

:alkis: :alkis:

Bu yıl onuncusu düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, her sene olduğu gibi bu sene de klasik tartışmalara yol açmaya başladı. Evet şimdi, güzel olan bir şeyi takdir etme duygusundan yoksun olan kişilerin, bu davranışlarına anlam vermeye çalışıyorum.

İttihat ve Terakkinin en az 150 yıldır pazarladığı ” bizden adam olmaz “ mantığını yerle bir eden bir zihniyetin, Türkiye’yi eski ve iğfal edilmiş mevkiine taşıyacak bu hamlesine karşı çıkmak hiçte akıl işi değildir.

Açıkça söyleyebilirim ki; art niyetli, bakışları bozuk, yarasa zihniyetli insanların bu eleştirilerini anlamsız ve bir o kadar da cahilce buluyorum. Bu gibiler yüzünden devletler yıkılmış, milletler tarumar olmuştur.

“ Ne işi var Türk öğretmenlerin orada ? ”, derler. “ Türkçe öğrenseler ne olur öğrenmeseler ne olur ? ”, derler.

Derler ha derler.

Ama sormak isterim ; siz ne yaptınız Türkçe için bu zamana kadar ? İdeolojiniz ne yaptı ? Oturduğunuz yerden biz ne yüceyiz demekten başka ne yaptınız ?

1900 lü yılların başında Osmanlı coğrafyasında faaliyet gösteren yabancı kolej sayısından haberiniz varmı peki ?

İstanbul da boğaza dizilmiş yabancı kolejlere bakıp iç geçiren insanların aynı şeyi dünyanın dört bir yanında yapması sizi neden rahatsız ediyor ?

Ülkemizde Türkçe’yi, turkcheleştirenlere inat; ülkemizden binlerce kilometere uzakta eğitilen, Türkiye sevgisi aşılanan ve öz Türkçe öğretilen bu gençlere gururla bakmak yerine yersiz eleştirileriniz nedendir ?

Sorular, sorular işte…

Sen eğer ki milliyetçi geçinip ülkeni her şeyden üstün tutup üzerine; Somali’den Rusya’ya, Kanada’dan Endonezya’ya kadar Türk Bayraklı bir okul görmekten, İstiklâl Marşı okuyan, İslam dinini öğrenen çocuklar görmekten sırf akılsızca takıla kaldığın gereksiz nefretin hasebiyle rahatsız oluyorsan kusura bakma ama sorunun kaynağı sendedir! Senin milliyetçiliğin ve vatanseverliğin samimi değildir, her biri içi kof riyâdır, yalandır…

Doğru olan önyargıyı biraz olsun kenara bırakmak ve kimin yaptığından çok ne yapıldığına bakmak değil midir ?

alintidir.

Bir süredir Türkçe Olimpiyatlarında ufacık çocukların şarkı ve şiir söylemesine şarkı haramdır diye karşı çıkanların saldırılarını görmekteyim. Dünyanın 150 ülkesinden gelen ve yaşların 10-12 arasında değişen çocukların peygamberimiz hakkında şiirlerin yanısıra Türk kültürüne yerleşmiş şarkıları söylemesinden rahatsız olduğunu söyleyenler ufacık kız çocuklarından cinsel olarak tahrik olduklarını da ilave etmekten utanmıyorlar ve çekinmiyorlar. Kendileri islama hizmet için ne yaptınız desek birşey söyleyemezler ama Türkçe olimpiyatlarının islama hizmet etmediğini söylüyorlar.

Sağdan saldıranlar müzik haram,kızlara şarkı söyletip oynatıyorlar diyorlar,Soldan saldıranlar türkçülük yapıyorlar,asimilasyon yapıyorlar diyorlar. İyice yoldan çıkmışlar Okullar Amerika ya ait,TÜrk okullarında Türkçe öğretilmiyor diyorlar. Türkçe öğretilip öğretilmediğini türkçe olimpiyatlarındaki öğrencilerin çok iyi türkçe konuşması cevap veriyor zaten ama diğer sorulara cevap vermek gerekebilir.

Her şeyin bir zâhiri bir de bâtını yönü vardır. Zahiri yöne bakıp batıni yönü kestirmek güçtür. Eğer daha önce görmemiş olsaydık bir çakıl taşı görünümünde basit bir tohumla bir ağacı ve o odunla bir meyveyi irtibatlandırmak mümkün değildir. Bu dar görüşlerin,dar düşüncelerin müntesipleri zahire saplanıp kalmışlar,bâtıni yönü göremiyorlar. Sadece kalp gözü açık olan yahut basiret sahibi olanlar görebilirler. Türkçe olimpiyatlarının bâtıni yönü islam birliğinin temellerinin atılmasıdır,Dünya ülkelerinin manen fethidir. Dış ticaretin geliştirilmesidir. Türk karşıtlığını ve islamfobiyi silmektir.

Ama biz çıkıp desek bizim Türkçe olimpiyatlarında amacımız sizin ülkenizi manen feth etmek o ülkeler öğrencilerini göndermezler. Okullara da kilit vururlar. O yüzden cevap verirken dengeyi iyi ayarlamak lazım.

Sadece zahire dönük amaca yönelik hizmet,ham yobaz kaba softaların hizmet tarzıdır. Hz. Ali (a.s) buyurmuştur:Her kimin “basiret” feraset ve anlayışı (yoksa) olmazsa düşüncesi ve fikri bozuk olur. Bizim hizmet tarzımız amaca ulaşmak için batıni yönü bulunan araçlar kullanmaktır. O yüzden Türk Okulları ve TÜrkçe olimpiyatları,Hoşgörü ve diyalog gibi direkt ibadet sayılmayan faaliyetlerin hiçbiri hizmetin amacı değildir. Ama araçtır. O yüzden elimizde çekiç,testere,çivi görenler,bu aletlerin zararlarından bahsediyor. Halbuki bunlar bizim elimizde türlü türlü harikalara dönüşüyor,ev oluyor gemi oluyor.

Türkçe olimiyatlarını eleştirenler 5 yaşında çocuk zekasıyla sadece somut düşündükleri için bir gün yapılanları takdir etmeleri için dikilen toğumların yeşermesi,meyveye durması gerekecek. Eğer yine ön yargılarından veya gururlarından meyveler zehirli ben yemem diye iddia etmezlerse anca o zaman takdir ederler. Bir hizmetin herkes tarafından takdir edilmesi diye bir şart yoktur. Zaten her yapıtığı takdir edilen yeryüzünde peygamberler dahil böyle birisi de çıkmamıştır....

Türkçe Olimpiyatlarını Eleştirenlerin gözden kaçırdığı nokta Türkçe olimpiyatları islama hizmette amaç değil,araçtır. Bizi Türkçe olimiyatlarını islama hizmet için amaç edindiğimizi sanarak boşuna eleştiriyorlar.

Şarkı söylemek yabancı dil öğrenmek için kullanılan bir metoddur. İngilizce şarkılar ezberleyerek söyleyerek hepimiz ingilizce öğrenmedik mi? Arapça dualar ayetler ezberleyerek arapça öğrenmedik mi? Bütün dünyada şarkı söylemek yabancı dil öğrenmek için kullanılan en yaygın metoddur. Bu insanlara da türkçe öğretiliyorken türkçe şarkılar şiirler ezberlettiriliyor ki dilleri Türkçeye çevrilebilsin. Dilleri Türkçe ye kırılsın. Türkçe öğrendiklerini ispatlamak için ezberledikleri şiir ve şarkıları okuyorlar. Ayrıca sahneye çıkmadan önce de yazılı imtihana giriyorlar.

Tükçe olimpiyatları islama hizmet için nasıl bir araçtır:

1- Dünyanın bir köşesindeki bir çocuğun Türkçe şarkı ve şiir söylemesi Türkçe öğrenmesi için araçtır.

2- Türkçe öğrenmek kültürümüzü öğrenmek için araçtır.

3- Kültürümüzü islam kültürü olduğu için kültürümüzü öğrenmeside dinimizi öğrenmesi içindir araçtır

4- Dinimizi öğrenmekte islama hizmet için AMAÇTIR.

PEYGAMBERİMİZ OLSAYDI TÜRKÇE OLİMPİYATLARINI DESTEKLERMİYDİ DİYE SORUYORLAR

Bu tür organizasyonların peygamberimiz tarafından desteklendiğine dair işaretler vardır. Bu organizasyonları düzenleyenlerin rüyalarına organizasyonun düzenlendiği günlerde peygamber efendimiz teşrif etmişlerdir. Bununla ilgili sayısız gözyaşlarına boğularak dinlediğim örnekler vardır. Bu olimpiyatların vesilesi ile peygamber efendimize yazılmış "Ben Seni Görmeden Sevdim" gibi şiirler birinci yapılmış ve 150 den fazla ülkeye nam-ı celil duyurulmuştur. Allah bu organizasyonları yapanlardan razı olsun.Karşı çıkanlarda o kadar türk ve islam düşmanlarıyla aynı safta olduğunu görsün ve idrak etsin. Dar düşüncelerden sıyrılmayı nasip etsin.

Sadece organizasyonu düzenleyenler değil katılanlarda peygamberimizi rüyasında görüyor.Mariemou Abidine?nin hikâyesini gazeteci arkadaşımız İbrahim Asalıoğlu anlattı bir sohbetimizde. "Olimpiyatlara Peygamber Efendimizi anlatan ?Ay yüzlüm? şiiri ile katılan Moritanyalı Mariemou Abidine,şiirin o kadar etkisinde kalıyor ki ağlamaktan sonunu getirmekte zorlanıyor. Mariemou?nun peygamberimizi rüyasında gördüğünü fısıldıyor. Bu sırada yüzü kızan Mariemou,ısrar üzerine ?Peygamberimizi kendisine şiir okurken gördüğünü,ancak hangi şiiri okuduğunu hatırlamadığını? söylüyor."

Şarkının haram olduğunu ve kadınların şarkı söylemesinin haram olduğunu söyleyen hadisler söylüyorlar. Katılanların hepsinin çocuk olması bu örnekleri geçersiz kılmaktadır. Eğer 12 yaşındaki çocukların Türkçe şarkı söylemesinden cinsel olarak etkilenip,tahrik oluyorsanız ve bunu da utanmadan ifade etmeken çekinmiyorsanız diyecek bir söz bulamıyorum.

Türkçe olimpiyatlarını eleştirenler Türkçe olimpiyatlarının islama hizmet etmediğini iddia ederek Türkçe olimpiyatlarını düzenleyenleri afaroz etmeye kalkıyorlar. Ben biliyorum ki onlar Allah adına karar veriyor. Birilerinin kafir olduğunu hatta kafirlerden daha kötü olduğunu söyleyebiliyorlar. İslamda afaroz olmadığı ve tekfir yasaklandığı halde bunu İslam adına yapıyor. Halbuki cennete cehenneme göndermek Allah ın işidir. Bunu kendi üstlemiş bilmiyor kendisi şirkte. Allah yerine işine kendisini ortak ediyor. Sizde peygamberimizin işine kendinizi ortak etmişsiniz. O olsaydı istemezdi deyiveriyorsunuz. Halbuki peygamberimiz zaten ölmedi. İslam adına yapılan her işin arkasında o var. Her savaşta bulundu. Bugünün cihad yöntemlerinden biride budur. Elbette peygamberimiz yanımızda olacak. Onun adı 150 ülkenin televizyonlarında duyuruluyor. Duyanlar gözyaşlarına boğuluyor. Bu hizmete karşı çıkanlar "benim ismim güneşin doğup battığı her yerde duyurulacaktır" hadisine ters hareket edip islamın duyurulmasına ENGEL olmuyorlar mı? Kendileri daha iyisini yapsınlar biz destekleyelim....

Türkçe olimpiyatlarına karşı çıkanların arasında Türk düşmanları da var... Direkt faşist,ırkçı Türk düşmanlığ zihniyetini ifade edemediği için münafıklığını gizleyerek bu yolla şeytanın sağdan yaklaşması gibi yaklaşıyorlar.

TÜRKÇE OLİMPİYATLARINI KARALAMAK İÇİN İFTİRA ŞEBEKESİNİN YAPTIĞI BİR VİDEO VAR. VİDEODAKİ DİĞER İDDİALARA İSE ZATEN DAHA ÖNCE BİNLERCE KEZ CEVAP VERMİŞTİK. SONUÇTA BU VİDEOYU DÜZENLEYENLERİN VE YAYANLARIN FİTNECİ,YALANCI,İFTİRACI OLDUĞUNU HALA DÜŞÜNÜYORUM VE ALLAH TAN ONLAR İÇİN HİDAYET DİLEMEYE DEVAM EDİYORUM. HUSUMETTEN VAZGEÇİN.... TÜKÇE DİLİNİNİN VE TÜRK KÜLTÜRÜNÜN (buradaki türk kelimesi türk ırkı değil türk milletidir) DÜNYAYA YAYILMASI İSLAMIN YAYILMASINI DA BERABERİNDE GETİRECEKTİR. İSLAMA HİZMETTİR. KENDİNİZE BAŞKA MEŞGALE BULUN,MESELA İMAN HAKİKATLERİNİ ATEİSTLERE DARVİNİSTLERE ANLATIN.

"Mü'minler arasında hayasızca söylentilerin yayılmasından hoşlanan kimseleri,bu dünyada da ahirette de can yakıcı bir yalnızlığa terk edeceğiz. (Bir şeyin iç yüzünü) Allah bilir,fakat siz bilmezsiniz. Ya Allah'ın üzerinizdeki fazlı ve keremi bulunmasaydı?Hele ki Allah çok şefkatlidir,pek merhametlidir." (Nur/19-20)

zotri' Alıntı:
formator355' Alıntı:

Tamam kardesim sen dallamasin, isine bak milleti ciddiyete davet etmeden once yazdigin mesajlari bi oku anten herif milyonlarca insanin sevgisini kazanmis bir insana salyalarini bulastiramazsin...Sen ve bagli bulundugun grup kimlerse yurtdisinda degil diyarbakirda bir okul ac islet ondan sonra konus....28 subat surecini bilemiyorsun galiba yasin kucuk bir cemaat lideri neden disarida yasar oku ogren, kimse vatanindan uzakta gurbette yasamak icin gobek atmiyor....

tanımdığın biri ile konuşurken sözlediklerine dikkat et. bu işte klavye karşısında kahramanlık yapılmaz. birine kötü laf söyleyebilmen için önce yüz yüze gelip söylemen gerekir. 28 şubatta senin yaşın kaçtı bilemem ama 28 şubatın mağdurlarında biride benim aynı zamnda eşimde bu konuda mağdur olmuştur. neyin ne olduğunu nasıl bir süreçten geçğimi benden daha kimse bilemez. 28 şubatta cemaat askerin arkasına saklanır şimdi kahramanık yapılmaz. sen cemaatın suyunun suyunu bilecek çaptasın. benim yazdıklarmı yalanlaya bilirmisin. yalanyamadığın için çirkinleşip formdaki konuyu kapatmya çalışıyorsun bakalım ne kadar başarılı olacaksın

ysartemur' Alıntı:
formator355' Alıntı:

muhsin başkanın hizmet ve hocaefendi hakkında söylediklerini oku sonra muhsin başkandan alıntı yap.
15 yıldır muhsin yazcıoğlu ile aynı safta yer aldım zaman zaman sohbetine katıldığım zamnlarda oldu. fetullah gülen abd ye gittiğinde muhsin yazıoğluna çirkin bir teklifte bulunduğunu buraya yazarsam hoş olmaz. muhsin yazıcıoğlu her bildiğini anlatsaydı bu ülkede kıyamet kopardı. ve bu gün cemaat zor duruma düşerdi. zaten yazıcoğlu çok şey bildiği için öldürüldü.

Olaya islami yaklaşanlar işin arka planınnı bilmiyor gıybet ediyorsunuz. Milliyetçi ve ulusalcı gözle bakıp eleştirenler sizi daha beterini yapıyorsunuz. Bizin cihan devleti kurmuş bir milletiz artık yıllarca bize pohpohlanan aşşağılık propogandasından sıyrılın. Bizde ki bu potansiyelden korktukları için yıllardır üzerimize her türlü yoılla geldiler ki Anadolu insanı uyanmasın. Lakin boşa kafirler istemese bile Allah Nurunu tamamlayacaktır. Son söz islami yaklaşanlara. Allah aşkına bana şunu söleyin din sadece bulunduğun coğrafyada ki müslüman olan hristiyan gibi yaşayan insanlara ve inançsızlara mı anlatılır. Veda Hutbesinde 120 000 sahabinin kabri nerde. Bu günki dünya konjektüründe dünyanın 4 bir yanında ki insanlara islamı getirebilme adına daha az günaha girilerek yapılacak bir yöntem buyrunda onu yapalım. Önce bir taktik verin bakalım bir yöntem söyleyin bakalım varsa tabiki. oturup klavye başında ahkam kesmeyin. 18 yaşında 20 yaşında anasını babasını her şeyi arkada bırakıp dünyanın 4 bir yanına gidip fedakerana kültürümüzü ve dinimizi kimi zaman hal dili ile kime zaman sözle anlatan temsil eden gençlere dil uzatma hakkınız yok. önce onlar kadar fedakarane işler yapmanız gerek. Vesselam.

formator355' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
formator355' Alıntı:

15 yıldır muhsin yazcıoğlu ile aynı safta yer aldım zaman zaman sohbetine katıldığım zamnlarda oldu. fetullah gülen abd ye gittiğinde muhsin yazıoğluna çirkin bir teklifte bulunduğunu buraya yazarsam hoş olmaz. muhsin yazıcıoğlu her bildiğini anlatsaydı bu ülkede kıyamet kopardı. ve bu gün cemaat zor duruma düşerdi. zaten yazıcoğlu çok şey bildiği için öldürüldü.

bu lafı daha önce bir kişi daha söledi ona dedim en az sizin kadar Muhsin reise yakın kişilerle irtibatlarımız var. Ben bu güne kadar ağızlarından tek cümle tek eleştiri tek hakaret duymadım. Eğer siz kendinizi Alperen olarak görüyor ve bu sözleri o şekilde sölüyorsanız yazık. Buyrun meydana mütteki iddiasını kanıtlamakla mesuldur.Neymiş lakin bir insanın ağzından çıkmayan şeyleri varmış gibi söleminin vebalini göze alın.

dünya yer yerinden oynuyor her gün binlerce müslüman ölüyor ABD ve avrupa haçlı seferi başlatmış(bizde arap baharı) bizde bu haçlı seferine destek veriyoruz. libya perişan mısır perişan ırak suriye yemen perişan. sizde kalkın islamı yaymaktan bahsediyorsunuz. başbakan bile mısıra gidiyor laikliğe geçin diyebiliyor. kimse kimseyi kandırmasın. akp ve bu cemaat abd her dediğini yapmak zorundadır. suriyeden sonra iran ve sıra bize gelecek. suriyeden ıraktan ve suriyeden koparalın toprak parçası ile kürdistan kurulacak. bunu en çok isteyen israildir. israil kürtlerle akrabağ bağının oldğunu düşünür. büyük ortadoğu projesinin en büyük amacıda budur. kürdistanın jandarmalığınıda türkiye yapacak. türkiyedeki adımlara dikkat edin başkanlık sistemi kürtçeinin eğitim dili olması. sizide türkçe olimpiyatları ile eylendiriyorlar. eylenmeye devam edin

Üstad ne güzel söylemiş;

" Ey bin bir tanede solmayan tek renk, Bayraklaşmıyorsan bayrak utansın."

Bu nihai hedefe adım adım ulaşmak için çalışıp didinen insanlar var. Kimisi Türkçe olimpiyatları yapıyor, Kimi vatanını bırakıp hicret ediyor....

Biz de kendimize soralım. Acaba ben ne yaptım?

Boşuna dememişler hayırlı işlerin muzır manileri çok olur diye.

formator355' Alıntı:
zotri' Alıntı:
formator355' Alıntı:

tanımdığın biri ile konuşurken sözlediklerine dikkat et. bu işte klavye karşısında kahramanlık yapılmaz. birine kötü laf söyleyebilmen için önce yüz yüze gelip söylemen gerekir. 28 şubatta senin yaşın kaçtı bilemem ama 28 şubatın mağdurlarında biride benim aynı zamnda eşimde bu konuda mağdur olmuştur. neyin ne olduğunu nasıl bir süreçten geçğimi benden daha kimse bilemez. 28 şubatta cemaat askerin arkasına saklanır şimdi kahramanık yapılmaz. sen cemaatın suyunun suyunu bilecek çaptasın. benim yazdıklarmı yalanlaya bilirmisin. yalanyamadığın için çirkinleşip formdaki konuyu kapatmya çalışıyorsun bakalım ne kadar başarılı olacaksın

Sende bilip bilmeden edepsizlik yapma o zaman..Sen saga sola laf sokustur ondan sonrada saygi bekleme.. Onceki yazdiklarini okursan ne demek istedigimi anlarsin...Ayrica birinin yuzune soyleyebilecegim seyleri yaziyorum buraya....

Geri