SU ANDA OKULA GİTMEME CESARETİNİ GÖSTERENLER

Kodla Büyü

zysimsek

Seçkin Üye
Seçkin Üye
birazdan eyleme katılacagım okula gitmeme cesaretini ve idareye yalakalık yapmama haysiyetini gösterenlere tşk ediyorum:)

bizim okulda bütün öğretmenler gelmiş normalde bile bir iki öğretmen olmazken bugün hepsi okulda.

bir çevre inceleme planı hazırladım imzalattım verdim doğru pikniğe çocuklarla :)
4+4 dünden anlaştılar siz meydanlara inin haber olsun memurlara da bu hak verildi millet görsün diye.ek ödeme olmadıktan sonra sendikanın tatile yaklaşıldığı günlerde derse girsen ne olur girmesen ne olur okulda mısın tamam.
Ayrıca şu an bir ebsli öğretmen okulda adam gitmiyor bile

Birkaç arkadaşla anlaştık okulda buluşup beraber gidecektik, okula geldim şimdi çay içiyorum az sonra da meydana çıkıp gideceğiz ama işin garibi oturup çay içen topu topu 4 kişiydik, hocanın birisi geldi ortak sınavımız vardı bari onu yapalım dedi, hocam başka zaman yapın derse girmiyorum az sonra da çıkıp gideceğim deyince triplendi, sizin bu yaptığınızda mesleğinize bu mesleğin onuruna ihanettir, siz bile destek olmuyor hala iş kovalıyorsanız grevde olduğuumuz göre göre bu teklifi yapıyorsanız zaten kimsenin anlamaması normal daha da ağlamayın deyince de bozuldu gitti...

İnceldiği yerden kopsun artık...

the_korsan' Alıntı:
Birkaç arkadaşla anlaştık okulda buluşup beraber gidecektik, okula geldim şimdi çay içiyorum az sonra da meydana çıkıp gideceğiz ama işin garibi oturup çay içen topu topu 4 kişiydik, hocanın birisi geldi ortak sınavımız vardı bari onu yapalım dedi, hocam başka zaman yapın derse girmiyorum az sonra da çıkıp gideceğim deyince triplendi, sizin bu yaptığınızda mesleğinize bu mesleğin onuruna ihanettir, siz bile destek olmuyor hala iş kovalıyorsanız grevde olduğuumuz göre göre bu teklifi yapıyorsanız zaten kimsenin anlamaması normal daha da ağlamayın deyince de bozuldu gitti...

çok ağır konuşmuşsun be hocam :)

the_korsan' Alıntı:

iyi yapmışsın hocam. bende en yakın arkadaşıma iş bıraktıramadım. canım sıkıldı. eşimde öğretmen, ailecek evdeyiz. kahvaltıya öğretmen arkadaşlar gelecek. ordan meydana gideceğiz.

Okuldayım şimdi az sonra gideceğim sevk alacağım bende Eğitim bir senliler full kadro okulda gitmeyede niyetleri yok :mrgreen:

Yarım saat sonra gösteri var. 10 dakikaya meydandayım..

bende okulum çok yakın olduğu için bir uğrayayım dedim ama birazdan gideceğim sendikalı olanların sevk almasına gerek var mı acaba

gitmedim... evde eylem saatini bekliyorum....
gerçi bebk yüzünden yine erken kalktımm... ama önemli olan gitmemek

gerçi yokluğumuzu kimse hisssetmeyecek ama neyse

türk eğitim senliyim.grevdeyim ben de.ama basın açıklamasına birlikte hareket etmek için şuanlık okulda bekliyorum.

yanlış anlamalara meydan vermemek için ayrı bir üyelikle yazıyorum mesajımı:
Konuşmayayım diyorum ama dayanamıyorum artık. Sormak istiyorum Ey Eylemci Arkadaşlar ve o nadide sendikaları!
"Bakan bey eğitimcilere hergün ayrı bir hakaret ederken neredeydiniz?"
"Meslektaşlarınız 15 sene okuyup ücretli öğretmenliğe mahkum edilirken hangi eylemi yaptınız?"
"Meslektaşlarınız eşinden ayrı aylar seneler geçirdi, bu hanginizin umrundaydı?"
"Alo 147 utanç hattı doludizgin devam ederken neredeydiniz?"
"Meslektaşınız dövülürken bıçaklanırken hangi ...-sen olarak eylem yaptınız? Eylemi bırakın bakanınız çıtını çıkarmadıda o muhteşem sendikalarınız ne işe yaradı? (bugünde çok yarayacaklar eminim(!)"
Ve işte işin ucu para denen o iğrenç kağıda gelince mi aklınız başınıza geldi?
Yukarıda saydıklarımı size reva görenlerden ne bekliyorsunuz ki eylem yapacaksınız?
Oturup oturup gelirsiniz başkada olacak birşey yok bakın da görün. hakem de 0,25 daha verir % 3.75'de bağlarsınız olayı.
Parayı bırakın bir kenara da önce onurunuz için eylem yapın. Ve bilin ki zam yada para onur demek değildir! İnsanlara, onurunuza saygı göstermeyi öğretirseniz zaten para için eylem yapmanıza da gerek kalmaz bunu da bilin.
Tüm bunların sebebini de biliyorum. Herkes kendini düşünüyor çünkü. Atanamamak seni ilgilendirmiyor, 147 ile ilgin yok kuzu gibi adamsın zaten, dövülen bıçaklanan sen değilsin ki eylem yapasın, hakaret kesinlikle sana yapılmıyor öyle değilsin çünkü sen, ama paraya gelince iş herkes dertleniyor birden nedense.
Aslına bakarsanız buna da şaşırdım zira çoğunuz o enfes tabirle "çift maaş"sınızya zam mam istemezdiniz çoktu paranız, öyle diyordunuz öğretmen odalarında.(tek maaşlar düşünsün bizim tuzumuz kuru tabirini çok duydum sizlerden)
Sizi bilmem ama artık ama benim midem bulanıyor herkesten ve herşeyden. Kimseyi samimi bulmuyorum, bulamıyorum...

Yazımdan kimse alınmasın içimdekileri söylüyorum. Kimseye lafım yok isteyen istediğini yapsın ama şunu bilin ki;
"Şimdiye kadar hiçbir sendika masaya istediğini almak için oturmamıştır, sadece varlığını devam ettirecek eşikte bırakmıştır arzularını. Çünkü ancak o zaman var olma nedenini sürdürebilir ancak o zaman üyelerini ikna edebilir. "bakın size haklarınızı vermiyorlar, sömürüyorlar " diye nefret yükleyip "bize muhtaçsınız" mesajıyla hayat damarlarınıza kan pompalamaya devam ediyorlar."
Ve hükümetler istediğini yapmaya devam ediyor. Danışıklı dövüş bu. Herkes halinden memnun kullanılan sizlersiniz. Görün artık bunları…

Çok büyük bir cesaret değil diye düşünüyorum, amacım konuyu germek yada meslektaşlarımı yermek değil.. Sonuçta bizler kendi hakkımız olan birşey istiyoruz, hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor. okula filan da gitmeye gerek yok arkadaşlar, ben uyandım üye olduğum sendikanın önüne gidecem birazdan ve oradan yürüyüşe geçecez..

Grev, Grev, Grev... Katılanlara Saygılar, Katılmayanlara Saygı yok :)

eyleme gidenler sevk aldınız mı sendikalı olanlara gerek yok diyolar ama bakıyorum okulda cevremde sendikalı olanlar da sevk almış

Eylem75 peki siz bu saydığınız haksızlıklar karşısında örgütlü mücadele dışında nasıl bir alternatif öneriniz var, siz bir birey olarak bu sorunlara karşı bugüne kadar nasıl mücadele ettiniz ve ne tür kazanımlar elde ettiniz, ülkemizde hükümet yanlısı sendikaların en çok üye topladığı bir ortamda,grev kırıcı sendikaların tüm köşe başlarını tuttuğu bir ortamda, diğer sendikaların bahsettiğiniz sorunlara karşı söz ve eylemlerini yıl içinde neler yaptıklarını araştırabilirsiniz.
Ancak tüm sendikaların ortak eylem kararı aldığı günde(bazılarının ki zoraki de olsa tek başına eylem ortaya koyamayacağı için diğerlerinin arasına karışma hevesiylede olsa) bu şikayetleri alternatif bir çözüm sunmadan ortaya koymanız, bu sorunları yaratanların dümenine su taşımaktan başka fayda getirmeyeceği kanaatindeyim.

Geri