sonunda oldu.

Kodla Büyü
hocama tavsiye

eğer sözlü olarak ya da yazılı olarak eksiğinizi bulursa o arkadaş.Bu sorunu zaten kesinlik halledersiniz ama dip not söylim.Bana yaptırdığınız angarya işlerden dolayı bu eksikleri yapamadım veya yaparken çağırdığın için kaldı gibi basit bir savunma mekanizması oluşturabilir

görev esasları ve açıklamalar olarak gönderilen yazının bir bölümü. ben bu okula 4 yıl önce atandığımda 8 saat dersim vardı. geçen yıl da 8 saat dersim vardı ve geçen dönemden beri norm fazlası atamalarda tercih yapmam istendi. Onunla ilgili bir yazı elimde mevcut değil. ben EZBERE KONUŞMUYORUM. bilmediğim ve emin olmadığım konuda zaten bilmediğimi söylüyorum. Belki ifadelerde bir yanlış anlama olabilir. beni en iyi anlayanlar yine kendi branşımdakiler olduğu için paylaştım.

Ekli dosyalar

• btr.png
    btr.png
    115.5 KB · Görüntüleme: 368
dersine gir çık.İnsanlara ek dersten vazgeçemeyeceğini hissettirirsen seni ezerler ama o ek dersi alır bi tarafınıza ... imajı verip ek ders almaz ve dersine girip çıkarsan hepsi karşında adam olur.Senden bir dosya için bin rica ederler canın isterse bakarsın.

dördüncü' Alıntı:
görev esasları ve açıklamalar olarak gönderilen yazının bir bölümü. ben bu okula 4 yıl önce atandığımda 8 saat dersim vardı. geçen yıl da 8 saat dersim vardı ve geçen dönemden beri norm fazlası atamalarda tercih yapmam istendi. Onunla ilgili bir yazı elimde mevcut değil. ben EZBERE KONUŞMUYORUM. bilmediğim ve emin olmadığım konuda zaten bilmediğimi söylüyorum. Belki ifadelerde bir yanlış anlama olabilir. beni en iyi anlayanlar yine kendi branşımdakiler olduğu için paylaştım.
hocam bu yazıyı kim verdi, tebliğ etti. tarih, sayısı , gönderen daire, ... bundan il eğiticilerin haberi var mı?
Zira akıl kârı değil, okula ziyarete gelenler nasıl olacak öğretmen laptopları bahsetmek bile istemiyorum. Ayrıca program kurulmasına herkes izin vermez. Sadece BT sınıfı veya akıllı tahtalar için denmesi gerekirdi. Tüm sayfalar tam metin gönderir misiniz,? ayrıca iliniz?

ayrıca yazdıklarınızdan takıldığım ezbere konuşuyor kanısına takıldığım kısım, mahalle okulu öğretmeni demeniz.
demek ki sizin okulda iki bilişim var veya eğitim bölgesi başka bir okulda başka bir BT öğretmeni var.

[quote="ercinc98
hocam bu yazıyı kim verdi, tebliğ etti. tarih, sayısı , gönderen daire, ... bundan il eğiticilerin haberi var mı?
Zira akıl kârı değil, okula ziyarete gelenler nasıl olacak öğretmen laptopları bahsetmek bile istemiyorum. Ayrıca program kurulmasına herkes izin vermez. Sadece BT sınıfı veya akıllı tahtalar için denmesi gerekirdi. Tüm sayfalar tam metin gönderir misiniz,? ayrıca iliniz?

ayrıca yazdıklarınızdan takıldığım ezbere konuşuyor kanısına takıldığım kısım, mahalle okulu öğretmeni demeniz.
demek ki sizin okulda iki bilişim var veya eğitim bölgesi başka bir okulda başka bir BT öğretmeni var.[/quote]

görev esasları başlıklar halinde gönderdiğim bölümün başlığı 'bt sınfında "bt rehberliği görevi" kapsamında yapılacak işler ve okul müdürlüklerinin yapacağı işler' . okulda tek bilişimciyim. benim bildiğim bana söylenen 15 saatin altında olduğu için norm fazlası olduğum.

Yazının tamamını ve eğitim bölgenizde kaç okul vardı?

:shock: Takip bakım Defteri hastahanelerde tutulan bir belge diye biliyorum.

anladığım kadarıyla (yanlışsa düzeltin) okulunuz idarecileri internetten bazı evrakları görüp sizden istemişler. Muhtemelen idareciniz eğitimhane üyesi çünkü istediği evrakların hepsi 2010 veya altı tarihli belgeler halinde orada var.
Aynı şey benim de başıma geliyordu. Formatör yazıp internette gördükleri her evrağı hazırlamamı isteyen idarecim vardı.
Onlara formtörlüğün kalktığını, formatör olduğumuz dönemde de her ilde farklı uygulama olup, ildeki muhataplarımın istediğiniz belgeler yerine başka belgeler istediğimi izah ettim. biri ısrar etti, yazılı olarak vermesini ancak yaızıyı kullanacağımı ifade ettim. (Mevzuat dışında belge hazırlattıramaz.) yazılı olarak vermedi. Çünkü ben BTR'yim e o belgeler beni ilgilendirmez.

Veya en kötüsü siz dönemlik BTR planını hazırlarken internetten hazır aldınız; BTR veya formatör planı olduğuna dikkat etmeksizin ve şimdi bu belgeleri (galiba bilmeden) üzerinize vazife almış oldunuz. Çünkü altını imzaladığınız bir belge var karşı tarafta.

dördüncü' Alıntı:
iyi niyettten maraz doğarmış. ben çocukları düşündüm girdim. baktım hocalar kullanmaya başlıyor. müdürle konuştum. toplantıya herkese benim görevim olmadığını girmeyeceğimi söyledi. müdür yardımcısına söyledi. şimdi müdür gitti. müdür yardımcısı da 60 yaşında biri ne anlatırsan anlat anlamıyor takmış benim ekderse. öğretmen milletinden tiksindim artık. ben herkese yardım ettim. bi de duydumki bazıları arkamdan ne dolaplar çeviriyor. en son yapılan dedikodu benim kazandığım para helal değilmiş.

1. Dedikodu yapanlar sizin çalışmadığınız düşünüyorlarsa çalışmayın. Bırakın kendileri yapsın madem helal değilmiş görsünler helal mi haram mı?
2. 18 gün sonra kesin müdürler belli olacak o zaman daha net olun. Şimdiye kadar yaptınız bari azıcık daha dişinizi sıkın.
3. aynı dert geçen senede bendeydi. ama çok şükür sırf bu yüzden evlendim o okuldan kurtuldum. Yoksa öyle dilekçe vereyim yapmayayım işe yaramıyor. Herkes yapma etme diyor da bir süre sonra insan o kadar bunalıyor ki,-sürekli derse git çalışmıyorsun şunu yap bunu yap tarzı cümlelerden- artık yeter be diyorsunuz yapmak zorunda kalıyorsunuz. Yada bende hayır deme dirayeti çok azdı ben bunalıma giriyordum hep.

ercinc98' Alıntı:
anladığım kadarıyla (yanlışsa düzeltin) okulunuz idarecileri internetten bazı evrakları görüp sizden istemişler. Muhtemelen idareciniz eğitimhane üyesi çünkü istediği evrakların hepsi 2010 veya altı tarihli belgeler halinde orada var.
Aynı şey benim de başıma geliyordu. Formatör yazıp internette gördükleri her evrağı hazırlamamı isteyen idarecim vardı.
Onlara formtörlüğün kalktığını, formatör olduğumuz dönemde de her ilde farklı uygulama olup, ildeki muhataplarımın istediğiniz belgeler yerine başka belgeler istediğimi izah ettim. biri ısrar etti, yazılı olarak vermesini ancak yaızıyı kullanacağımı ifade ettim. (Mevzuat dışında belge hazırlattıramaz.) yazılı olarak vermedi. Çünkü ben BTR'yim e o belgeler beni ilgilendirmez.

Veya en kötüsü siz dönemlik BTR planını hazırlarken internetten hazır aldınız; BTR veya formatör planı olduğuna dikkat etmeksizin ve şimdi bu belgeleri (galiba bilmeden) üzerinize vazife almış oldunuz. Çünkü altını imzaladığınız bir belge var karşı tarafta.

Bu yazı İl Milli Eğitim tarafından yazılmış bir yazı. okulun mailine ve benim mail adresime geldi. ben BTR olmak için dilekçe verdim. Görevlenirme yazımla birlikte geldi. BTR planını hazırlarken internettten indirdim fakat üzerinde değişiklikler yaptım.Formatör planı değil BTR planıydı.

dördüncü' Alıntı:
okulumda 4 yıldır çalışıyorum ve 3 dönemdir norm fazlasıyım. geldiğim günden beri boş derslere giriyorum(1. sınıflara 1 ay, 4.sınıflara 2 ay derse girdim sınıf öğretmenliği yaptım)Girmemdeki en büyük sebep 8 saat dersim var çocukların dersi boş geçmesin geri kalmasınlar okul düzeni bozulmasın dedim. Ta ki düne kadar... Müdür yardımcısı artık beni çileden çıkardı. nöbetçi öğretmen öğretmenler odasında oturuyor. sınıf öğretmenlerin hiçbiri son saate girmiyor okul birbirine girmiş durumda,bana geldi boş derse git dedi. gittim. sabah tekrar geldi. ben siteye resim yüklüyorum. boş ders var oraya git dedi, işim var dedim işini sonra yap dedi. tamam dedim. peşinden odasına gittim. "hocam bundan sonra boş derse girmeyeceğim dedim." 1 dakika boyunca cevap vermedi başka şeylerle ilgilendi.
-"ne yapacaksın ya" dedi.
-kendi işimi yapacağım
-benim kadar ekders alıyorsun
-benim seçimim değil
-o zaman dilekçeni yaz derse girmeyeceğine dair
-tamam
-bende sisteme bakıcam senin eksiklerini bulucam yazını yazıcam
-tama bekliyorum dedim çıktım.dilekçemi yazdım. ek olarakta görev esaslarımı koydum. bakalım ne olacak...

Müdür Yardımcısı sizin amiriniz değildir. Siz sadece Okul Müdürüne karşı bu şekilde hesap verirsiniz ki yine haklı olurdunuz. Yani Müdür Yardımcısına sen benim muhatabım değilsin desenizde olurdu. O sadece Kurum Müdürüne tebliğ edebilir başka da birşey yapamaz. Ayrıca çok zorluyorsa sizde onun hakkında bilgi toplayın :)

madlion' Alıntı:
[Müdür Yardımcısı sizin amiriniz değildir. Siz sadece Okul Müdürüne karşı bu şekilde hesap verirsiniz ki yine haklı olurdunuz. Yani Müdür Yardımcısına sen benim muhatabım değilsin desenizde olurdu. O sadece Kurum Müdürüne tebliğ edebilir başka da birşey yapamaz. Ayrıca çok zorluyorsa sizde onun hakkında bilgi toplayın :)

Müdür gittiği için Müdür vekili. şu konuda yanlış anlaşılmak istemiyorum. Bu zamana kadar yaşına hürmeten sustum ama artık yapmıyorum. zaten gücü yettiğine böyle davranıyor.

Hocam açıkcası ben buradaki Ek 1 de yazandan daha güncel bir yazı bilmiyorum ki bu yazıda da dikkat ederseniz log gibi birşeyler yok. Siz belkide eskiden formatörlük zamanından kalan yazıları güncelleyip, Formatör yazan yerleri Bt rehber öğretmeni diye değiştirenlerin yüklediği bir dosyaya bakıyor olmayasınız.
Çünkü log vs çok eskide kalan bir uygulama artık. Mem lerinde böyle bir yazı göndereceğini zannetmiyorum. İşgüzarlar hariç tabi.

http://trabzon.meb.gov.tr/meb_iys_dosya ... gorevi.pdf

dediğiniz gibi olabilir üzerinde değiştirmişlerdir belki. önceki yıllara göre eklemeler var. yazının ekinin tarihi 15 Eylül 2014 -23 Ocak 2015, görevlendirme yazısı 17 eylül 2014. bu mail bana İlçeden gönderildi.

dördüncü' Alıntı:
iyi niyettten maraz doğarmış. ben çocukları düşündüm girdim. baktım hocalar kullanmaya başlıyor. müdürle konuştum. toplantıya herkese benim görevim olmadığını girmeyeceğimi söyledi. müdür yardımcısına söyledi. şimdi müdür gitti. müdür yardımcısı da 60 yaşında biri ne anlatırsan anlat anlamıyor takmış benim ekderse. öğretmen milletinden tiksindim artık. ben herkese yardım ettim. bi de duydumki bazıları arkamdan ne dolaplar çeviriyor. en son yapılan dedikodu benim kazandığım para helal değilmiş.
Helal-haram karar komisyonu kimlerden oluşturuluyor?

delphe01' Alıntı:
hocam normalde resmi tarihlerde bu izin kullandırılır.düğün tarihinde değil.Ancak okullar genelinde %99 davetiyedki tarihe göre gayriresmi kullandırılır diye biliyorum.siz ilçeye dilekçeyi nasıl yazdınız ki rresmi tarih dışındaki düğün tarihinde kullandırdılar izninizi

Alttaki (1-2) maddelerindeki görüş yazısını da ekleyelek önce okul müdürlüğüne sonra ilçe milli eğitim müdürlüğüne dilekçe ile başvurun.Devlet personel başkanlığının
http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/mazeret-izni
linkini mutlaka dilekçenize belirtiniz.

ilçede şube müdürüyle görüştüm,bizzat onlar onay verdiler

Geri