sonunda oldu.

Kodla Büyü
okulumda 4 yıldır çalışıyorum ve 3 dönemdir norm fazlasıyım. geldiğim günden beri boş derslere giriyorum(1. sınıflara 1 ay, 4.sınıflara 2 ay derse girdim sınıf öğretmenliği yaptım)Girmemdeki en büyük sebep 8 saat dersim var çocukların dersi boş geçmesin geri kalmasınlar okul düzeni bozulmasın dedim. Ta ki düne kadar... Müdür yardımcısı artık beni çileden çıkardı. nöbetçi öğretmen öğretmenler odasında oturuyor. sınıf öğretmenlerin hiçbiri son saate girmiyor okul birbirine girmiş durumda,bana geldi boş derse git dedi. gittim. sabah tekrar geldi. ben siteye resim yüklüyorum. boş ders var oraya git dedi, işim var dedim işini sonra yap dedi. tamam dedim. peşinden odasına gittim. "hocam bundan sonra boş derse girmeyeceğim dedim." 1 dakika boyunca cevap vermedi başka şeylerle ilgilendi.
-"ne yapacaksın ya" dedi.
-kendi işimi yapacağım
-benim kadar ekders alıyorsun
-benim seçimim değil
-o zaman dilekçeni yaz derse girmeyeceğine dair
-tamam
-bende sisteme bakıcam senin eksiklerini bulucam yazını yazıcam
-tama bekliyorum dedim çıktım.dilekçemi yazdım. ek olarakta görev esaslarımı koydum. bakalım ne olacak...

en başında kabul etmemeli ve görevlerinizi içeren yazıyı göstermeliydiniz.. görevlerinizi düzenli ve dikkatli yaptığınız sürece size birşey yapamaz ama her zaman açığınızı kollayacaktır.

hocam afedersinizde eşeklik bizde ulan şu şerefsizlere çıkarıpta görev ve yetkilerimizi göstermiyoruz gözüne sokacaksın! ısrar ediyorsa beni zorla derse sokuyor diye milli eğitime şikayet edeceksin! işinide adam gibi yapacaksın! bak o zaman sana bir daha sana karışabiliyormu........

ilginç uygulamalar yapılıyor.
BTR görevlendirmesinde boş derslere girebilir gibi bir şey var mı ?
2. Müdür Yrd. sana böyle bir şey deme hakı yok sende yazı istemen gerekirdi. Sonra o yazıya istinaden gerekli cevabı verir gerekli yerlere başvurunu yapardın. Boş derslere girmiyorum diye hocam sen niye dilekçe verdin ki
3. Sendikan varsa başvurabilirsin
4. Okul saatelerinde bilgisayar başında eğitim materyali geliştirme ile ilgili çalışmla yaparsan hiç bir sıkıntı kalmazdı hoca boş dersleri müdür yrd. yada okul bir makama bildirir onlar gerekli çözümü yaparlardı dıye dusunuyorum.

hiçbir şey olmaz hocam btr değilsen en fazla görevlendirilerek başka bir okulda kendi derslerine girersin. yakanı fazla kaptırmışın ama sıkma tatlı canını ... :)

iyi niyettten maraz doğarmış. ben çocukları düşündüm girdim. baktım hocalar kullanmaya başlıyor. müdürle konuştum. toplantıya herkese benim görevim olmadığını girmeyeceğimi söyledi. müdür yardımcısına söyledi. şimdi müdür gitti. müdür yardımcısı da 60 yaşında biri ne anlatırsan anlat anlamıyor takmış benim ekderse. öğretmen milletinden tiksindim artık. ben herkese yardım ettim. bi de duydumki bazıları arkamdan ne dolaplar çeviriyor. en son yapılan dedikodu benim kazandığım para helal değilmiş.

Kendin etmişsin hocam girmeyecektin. Benim anlamadığım derse girmediğine dair ne dilekçesi verecekmişsin. İnsan görevi olmayan şeyi zaten yapmaz ben bunu yapmayacağım diye dilekçe mi yazar. O dilekçe sizin müdür yardımcısını sıkıntıya sokar

yeter artık şu idarecilere kul köle olmayı bırakın biraz hakkınızı aramayı bilin yav........

ha ha :)

Hocam sen elinden geleni kendi alanınla ilgili olarak yapacaksın onun dışındakilerden sonr sorumlu değilsin. O zaman müdür yrd ne yapıyor rehber öğretmen ne yapıyor bizde mi milletin aldığı paray helal haram muhabbeti yapalım bazı zavallılar gibi....

Hocam btr planını hazırla onu uygula kim ne derse desin işine bak idareciler bşir şey işini yaptığın sürece bir şey yapamazlar

Herkesin ne dediği önemli değil. Şu an sizin yerinize ben bile sinirleniyorum. O ne demek öyle işin ne, ne yapacaksın filan. Yazık hocam bunlara izin vermeyin. Gerekli cevabı ilk günden vermeliydiniz. Boş derslere nöbetçi öğretmen veya müdür yardımcısı girer. Kendi görevini size bu şekilde hemde bu laflarla .....

okulda bana sınav görevi vermişler bir gün gözetmenlik yani deneme sınavı için

ben girmem hocam dedim
gireceksin dedi
girmem dedim yazıyla gönder o zaman okul derfterine sıra nuamralı kayıt sok dedim

cevap yok

cevap yok...

bu iş böyle hocam..

maalesef bu hataları çoğu öğretmen arkadaşımız yaptı ve halen de yapıyor.
Ama bir yerde ip kopuyor ve böyle gitmeyeceğini anlıyorlar.
O yüzdendir ki haklarınızı bilin arkadaşlar ve gerektiği gibi yapın.
Kimsenin gözüne girmek zorunda değiliz.

Eğer profesyonel yardım almak istiyorsanız;
http://istanbul.meb.gov.tr/egitimdenetm ... _cevap.php

Soru sorabilirsin ve en geç 1 hafta içinde Müfettişler cevap verir.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

Bence gerilmeye hiç gerek yok.
Hocam içinden gelmiş yardımcı olmaya çalışmış ve sonuç standart. İşin olmadan yaptığın işler bir süre sonra işinmiş gibi görünüyor. Bu tüm branşlar için böyle.

Şu anda yapması gereken (bence) net bir tavırla asıl yapması gerekeni yapmak... Ve söylenen tüm saçmalıklara kulaklarını tıkamak... 8)

bt rehbersen kimse boş derse sokamaz. ama değilsen işdeğişebilir hocam

bir dakika sessiz kalmış birde tribe bak yahu
benim kadar ekders alıyorsun! ne demek robin hudmusun terbiyesiz herif
bu kafayla biz müdür yardımcısı olsak onlar öğretmen olsa gene ezerler bizi

Herkes işini yapmalı. Siz görevi kabul ettikçe üzerinize gelmiş. Kusura bakmayın ama baştan hata yapmışsınız.

btr öğretmeniyim. açığımı bulacak bir konu yok. herşeyim tamam fakat log kaydı tutmuyorum,tutmayı da bilmiyorum. sizler tutuyor musunuz bilmiyorum ama bu konuda bana bişey yapabilir mi?

bt rehbersen sorun yok hocam rahat ol. log kaydından falan da birşey çıkmaz.
bt rehber değilsen de maaş karşılığı dolduramıyorsan girebilirsin.

Hocam iyilik yapıyorsun sonu böyle oluyor kullanılıyorsun zoruna gidiyor, hepimizin yaşadığı öğrendiği şeyler bunlar. Sıkma canını, tekrar görevin olmayan birşey isterse, bana yazılı olarak ilet de geç..

Ek dersden bahsettiğinize göre btr'siniz. Çalışma esaslarından ilgili maddeyi bul ve bu maddeye istinaden görevin olmadığını ve yapmayacağını yaz resmi olarak. Bu kadar.. Kudursun ihtiyar :mrgreen:

Hocam benim hiç dersim yok ve norm fazlasıyım ama idareye şirin görünmek için ne isterlerse yapmak zorunda değilim.. Kaldı ki bu sizin normunuzu belirlemez.. Zaten ne geliyorsa başımıza bu yüzden geliyor.. Adam Bilgisayar Öğretmeni ama hiç üzerine vazife olmayan işlerin hepsini yapıyor ondan sonra işin ne ucu nede sonu belli oluyor..
Yapmayın artık yeter yaa sizi ezmek isteyenlere bi dur deyin yani.. :x

Geri