Son Dakika norm durumu!!!! 5000 Bin Kırılma noktası geçildi!

Kodla Büyü
Re: Son Dakika norm durumu!!!!

burda fazla kısımlar neden 0 görünüyor oysa ilkokullarda olanlar hep norm fazlası ?

faruk8542' Alıntı:
burda fazla kısımlar neden 0 görünüyor oysa ilkokullarda olanlar hep norm fazlası ?

hocam toplam norm mevcut öğretmen sayısından çıkarıldıktan sonraki ihtiyacı belirtiyor. Yani ilkokuldan ortaokula sonradan geçenler olsa bile sayı değişmez

faruk8542' Alıntı:

okul normları değil bölge normları hesaplandığı için fazlalık gözükmez

bote__bilisim' Alıntı:
Hocam bu net sayı mı ? Güncelleme bitti mi acaba? yoksa devam mı inşallah
Okullar dün bitirecekti. İlçe ve il memler onayladıkça sayılar kesinleşiyordur. İnşallah henüz tamamlamayan iller vardır da ihtiyaç 5000 in üzerine çıkar. Atama bekleyenlere de il içi il dışı tayin olmak isteyenlere de daha fazla okulu açık gösterirler.

bote__bilisim' Alıntı:
Ben okul idarelerini biliyorsam okulların en az %25i daha güncellemeyi yapmamıştır.Yarın akşama kadar sürekli artar sayı.

fahrican' Alıntı:
bote__bilisim' Alıntı:
Okullar dün bitirecekti. İlçe ve il memler onayladıkça sayılar kesinleşiyordur. İnşallah henüz tamamlamayan iller vardır da ihtiyaç 5000 in üzerine çıkar. Atama bekleyenlere de il içi il dışı tayin olmak isteyenlere de daha fazla okulu açık gösterirler.

bazı iller okullara bugün mesai bitimine kadar süre verdi bazı iller yarına kadar ancak 3 haziran illere de kapanıyor

zorunlu ders gelmeden önce bu durum nasıldı bilgi sahibi olan varmı arkadaşlar ?

Yeni üye arkadaşların sanırım hepsi öğrenci!!!

Geçtiğimiz yıl iller arası tayinler kapalıydı çünkü normu boş olan okullar olmasına rağmen norm fazlası öğretmen sayısıda çok olduğu için dışarıdan öğretmen gelmesine gerek kalmadan halledebiliyorlardı. Bu yıl her ilde yeterince açık olacağı kesin ama inşallah kontenjanları belirlerken o ilin öğretmen ihtiyacını göz önünde bulundururlar ve ona göre bir tayin dönemi yaşarız.

BT44' Alıntı:
malatya merkez 1.bölge normu 9'dan 13'e çıkmış.
2 saat sonra baktım, 14'e çıkmış. saat saat ilerliyor artışlar... okul müdürlerini tanıyanlar bilir, norm işleri bugün bitmez 2-3 gün daha uzatılır bu iş. her değiştirilen norm BT için avantaj.

illerin çoğu daha işlemleri yapmadı arkadaşlar. büyük şehirlerde bile ilçelere daha yeni yazı geldi. bazı yerlere yazılar bile ulaşmadı daha. ondan dolayı geçen hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da norm girişleri devam eder. hatta bu uyuşuklukla pzt salıya bile uzayabilir. her okulun haberi olsa bile yazı gelmeden hareket etmeyen okullar veya haberi olmayan okullar bile var. yavaş yavaş sayı yükselir zannedersem.

daha okulların yarısı güncellemeleri yapmamışlardır hep son dakikada yaparlar sağolsunlar, henüz yumurta dayanmamış

şimdi baktım, norm işlemleri okullara kapatılmış, kaydet butonu pasif hale dönmüş. ama eminim pazartesi sabahın köründen yazı veya telefon zinciriyle duyuru yaparak norm işlemlerini uzatıldığını söyleyecek mem'ler.

dönüşüm sonrasında oluşan ortaokul sayısına yakın bir norm çıkacağını düşünüyorum ben toplamda. Çoğu ortaokulda en az 1 tane bilişimci olacak bu gidişle hatta bazılarında 2 tane. Ben baktımda bulamadım kaç ortaokul olduğunu...

Geri