Siz olsanız ne yazardınız?

Kodla Büyü

DNA

Aktif Üye
İdare öneri istedi, aklıma hiçbir şey gelmedi. Siz olsaydınız ne yazardınız?

Ekli dosyalar

• IMG-20210622-WA0002.jpg
    IMG-20210622-WA0002.jpg
    180 KB · Görüntüleme: 855
Bizde de var bu. Yazacak bir şey bulan beri gelsin. Meslek lisesi...

bütün meslek liselerinden istiyorlar galiba, bizden de istediler, ortak bir şey yazalım da belki dikkate alırlar

gelecek sene okullar normal acilirsa eger 40dk olan ders saatlerinin 30dkya alinmasi aradiki 10 ar dakika ile 2 tane daha 30dk ders tanimlanip o iki derste telafi yapilmasi (yani 7 ders yerine 9 ders olacak ama ayni saatte girilip ayni saatte okuldan cikilacak)

gelecek seneki secmeli derslerin telafi mantigiyla düzenlenmesi ve bu derslerde ogrenci akademik eksiklerinin giderilmesi

okul baslangicinda eylul gibi genel bir seviye tespit sinavi yapilmasi onceki seneki eksiklerin belirlenmesinin saglanmasi

gibi gibi yazilabilir.

okul baslangicinda eylul gibi genel bir seviye tespit sinavi yapilmasi onceki seneki eksiklerin belirlenmesinin saglanmasi

Bizim öğrencilerin çoğu normal zamanda yapılan seviye tespit sınavında da boş kağıt veriyorlar. Önümüzdeki senenin başında yapılacak olan STS 'nin bizim gibi okullarda bir işe yarayacağını sanmıyorum. Fakat Gerçekten iyi eğitim - öğretim yapılan okullar için dediğiniz şey mantıklı.

virüsü 100 metreden tespit eden bluetooth cihazı icat edecez deyin geçin hocam.

Üç soru da tutarsız ama doldurulması istenen bir evrak
1. Soru için okul idaresi ile işbirliği yaparak Bilişim dersinin daha verimli işlenebileceği bir ortam hazırlamak, il içi ve ülke geneli düzenlenen yarışmalara katılımı teşvik etmek
2. Soru için yeni eğitim döneminde Bilişim dersinden DYK açılarak konuların telafi edilmesi için gerekli ön çalışmaların yapılması olabilir. Malum il veya ilçe milli eğitimler istemezse DYK açmak zor. (En azından benim çalıştığım ilçede öyle)
3. Soru için aklıma gelen; 7. Sınıflarda Bilişim dersinin zorunlu hale getirilerek 6. sınıf kazanımlarının yeniden işlenmesi olabilir. Tabi 5'den 6'a geçenler için de benzer bir yöntem uygulanabilir.

Hocam 3.soru için bakanlığımızdan bilişim teknolojileri alan derslerinin DYK kapsamında verilmesini istiyoruz yazdık biz alan olarak.
okul, ilçe ve il olarak zaten sürekli kurs ve etkinlikler yapıyoruz.

öğretmenin öğretme ve çalışma şevkini kıran ne varsa bu tür uygulamalardan derhal vazgeçsinler. mesela, telafi eğitimi isteğe bağlıdır diyor bakanlık, kıymeti kendinden menkul idareciler öğretmene baskı yapıyor ders açılsın diye. resmi yazıyı okumaktan aciz insanları idareci yapmasınlar.

ayrıca bu sene idarecileri bazı konularda çok uğraştırdılar gördüğüm kadarıyla, örneğin haziran ayında bile çoğu okul yeni ders programı yapmak zorunda kaldı, önümüzdeki sene her türlü ihtimal değerlendirilerek bütün senaryolar göz önünde bulundurulmalı. akıllı idareci eylül ayından bunun tedbirlerini alır ama tedbir almak yetmiyor, bakanlığın son dakika sürprizleri çok oluyor maalesef.

milletin en iyi milli eğitim bakanı dediği bir kişinin döneminde böyle onlarca sorundan bahsediliyorsa, vasat ve hatta konuyla alakasız bir bakan geldiğinde neler olur düşünmek istemiyorum.

fark ettiyseniz genel ifadeler yazdım, genel problemleri düzeltmeden özeldeki problemler tali problem kalıyor ve düzelme ihtimali daha da azalıyor.

Fen Lisesinde çalışıyorum
1 - Robotik Kodlama
Python Eğitimi
2 - Bilim Merkezlerini Ziyaret
3 - Seçmeli derslerin kaldırılıp, öğrencilerin; ilgi, yetenek ve isteklerine göre bilimsel, sanatsal, sosyal, sportif vb. faaliyetlere zaman ayrılması faydalı olacaktır.
“Ders Dışı Eğitim Çalışmalarına Dair Esaslar” güncellenmeli; Bilişim Teknolojileri ve Bilgisayar Bilimi alanına ait faaliyetler de yer almalı.

şeklinde bir içerik hazırladım. Açıkçası farklı arkadaşlardan da fikir almak faydalı olur.

1- Okulumuz Bilişim Teknolojileri Sınıfının eldeki imkanlar doğrultusunda faal tutulmasıyla sene içerisinde düzenlenecek olan Bilge Kunduz vb. etkinliklere öğrencilerimin öğrenmelerini sağlamak ve bilgi işlemsel düşünme yetilerini geliştirmek için katılmalarını sağlamayı amaçlıyorum.

2- İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizin düzenleyeceği, organize edeceği bilim ve teknoloji fuarları gezilerine, bilimsel ve teknolojik etkinliklerine öğrencilerimin öğrenmelerini sağlamak ve vizyonlarını geliştirmek için katılmalarını sağlamayı amaçlıyorum.

3- Bakanlığımızın, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersinden kurs açılmasını sağlamasıyla 5-6-7. Sınıflarda öğrencilerimin öğrenmelerine katkı sağlamak için kurslar açmak istiyorum.

sanki tüm okullardaki öğretmenler sonraki sene aynı öğrencilere veya aynı derslere giriyorlar da tüm öğretmenlerin doldurmasını istiyorlar. zümre bazında olsa bi nebze anlamı olur.
manyak manyak işler

Geri