Seminer Çalışmaları

Kodla Büyü
Gece sokğa çıkma yasağı ilan edilip, sabaha kaldırılan ülkedeyiz. Daha çok zaman var, kaldırdık gelmenize gerek yok der birileri, iş biter.

Kendi işyerimiz olsaydı işe gelmeyene maaş vermek istermiydik buna cevap verin.
19 Hazirandan sonra öğretmenlerin okula gidip yapacakları işleri düşündüğümüzde hepsi uzaktan eğitim kapsamında gayet yapılabilir, hatta daha bile etkili olur. Okula gidip seminer dinleyen ve bundan memnun olan, verim alan kaç kişi var? Şahsi olarak sene sonu seminerlerinin bana mesleki olarak katkısı %10-20 yi geçmez. Covid döneminde Bakanlığın düzenlediği uzaktan eğitimler sayesinde kendimi mesleki olarak daha donanımlı hissediyorum. 12 yıldır katılıp verim alamadığım yüz yüze seminerlerden çok daha fazla memnun kaldım, verim aldım.

Ayrıca bedava maaş falan söylemlerinizi çok yanlış buluyorum, bedava maaş aldığını düşünen varsa okul aile birliği hesabına aldıkları maaşları bağışlasınlar. Bakanlık kararı ile bir uzaktan eğitim süreci yaşıyoruz(tatil olarak algılanmamalı) ve bu kararlar doğrultusunda EBA üzerinden uzaktan eğitim desteği veriyoruz, ayrıca okul idaresinin verdiği görevleri de aksatmadan yapıyoruz. Herkes işine bakmalı aynı fikirde olmayanlar olacak tabiki onlar da öğretmen camiasını küçültmeye devam etsinler...

Son düzenleme:
4 konu belirlenip anlatılır 1 2 anket yapılır geri bildirimi de seminer sonunda yaparsın bu kadar.Devamlılık yani katılım da çevrim içi çevrim dışı yüzde 70 ve üzeri dersin.Meb alışmış bürokrasiye.Yazılıların teslimi.Evrak teslimi.Evrağı seven meb var.Halbuki evrak üzerinden gitsen hiç kimse hedefine ulaşmaz.Biraz geniş düşünmek gerek.Yüz yüze seminer düzenlersen o zaman hastalık yüzünden getirdiğin yasakların yüzde 99 u kalkmalı.Sadece sosyal mesafeye dikkat diyeceksin.Senin uygun toplantı salonun da yok bilmiyorum meb bindiği dalı kesiyor veya insanların ispiyonlanması için bir hamle yani Öğretmenler bilsin kim nereye gitmiş diye belki de.Sonra eğitimden bahsedelim diyoruz bozuk sistemin çarklarını döndürmeye çalıştıran meb kendini rezil edecek seminer hamlesi ile.

https://www.mebpersonel.com/haberle...er-ve-tereddutte-dusulen-konular-h242160.html burada da yayınlanmış enteresan bir durum. Bu yazı okulda kurul yapılamayacak diyor, seminer konularında ise kurul var görünüyor. iki yazıda 5 haziran tarihli.
Eğer çelişki yoksa seminerler olsa bile yüz yüze değil, online var demek. Yada iki yazıyı yayınlayanlar bir birinden habersiz.

Hocam dikkatli okursaniz ogretmenler kurulunun telekonferansla yapilmasi diyor, mesleki calismalar sonrasinda diyor. Seminer calismalari sadece ogretmenler kurulundan ibaret degil.

Benim mesajim da yanlis anlasilmasin. Ogretmenler calismiyor diye birsey ima etmedim bile. Disari cikmadik en azindan full evdeydik. Vefa hatti vs. bana da soruldu ama mazeretim vardi kabul etmedim.

Seminerler online yapilacak deseler ben de sevinirim ama okula gelin derlerse de buna tepki koyulmamasi gerektigini dusunuyorum. Kalabalik okullarda personel sayisi gun icinde 2 veya 3 e bolerek calismalar yapilabilir.

Amaç okula gitmeyi istememek değil. Eminim aramızda okulunu sevmeyen yoktur. Fakat bu sıkıntılı dönemde şu ana kadar da hiçbir katkısı olmayan seminerlerin uzaktan bir şekilde yapılabileceği aşikardır.

Bir öğretmen veya personel taşıyıcı olup diğer kişilere bulaştırır mı? Bence büyük ihtimalle, öğretmenlerin de çok bilinçli olduğunu sanmıyorum bu konuda. Halen maskesiz dolaşanlar var.

Sendika temsilcilerinize bunu talep edip sendikanın da MEB'e talep etmesi gerekmektedir.

arkadaşlar kronik rahatsızlığı olan öğretmenleri seminer zamanında izinli sayılıyor mu? Bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

yazi

Ekli dosyalar

• 6022FE02-A8B2-49BD-BF6B-18BBD03C9C3E.png
    6022FE02-A8B2-49BD-BF6B-18BBD03C9C3E.png
    336.3 KB · Görüntüleme: 77
arkadaşlar kronik rahatsızlığı olan öğretmenleri seminer zamanında izinli sayılıyor mu? Bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.
Hocam e-nabız a girin orada covid19 Kronik Hastalıklar başlığı var burada hastalığınız görünüyorsa idari izinlisiniz, gözükmüyorsa idari izinli değilsiniz. Bu kapsama giren hastalıkların listesi de yayınlanmıştı oradan da bakarsınız hastalık kodları da var.

Bugünkü haber. Hem yüz yüze hem de Online eğitim olacak demiş genel müdür:

ÖĞRETMENLERİN YAZ DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI YÜZ YÜZE VE ÇEVRİM İÇİ OLACAK

http://www.meb.gov.tr/ogretmenlerin...-yuz-yuze-ve-cevrim-ici-olacak/haber/21086/tr

Boyacı, bu yılki mesleki gelişim programına ilişkin, "Sadece bu döneme özgü olarak öğretmenlerimize halihazırda yürütülmekte olan mesleki gelişim programları yüz yüze yapılacağı gibi online olarak da sunulacak. Online eğitimler, Mebbis modülünden öğretmenlere duyurulacak." dedi. Bu yıl öğretmenlerin mesleki çalışma programında pek çok yenilik yaptıklarını aktaran Boyacı, "Türkiye'nin dünyaca ünlü bilim adamları, deneyimlerini öğretmenlerle videolu anlatımlarla paylaşacak. Öğretmenlerimize uluslararası akredite sertifika programları sunulacak. Çerçeve programımızın da içeriğini yeniledik. Bu kapsamda zeka oyunlarından STEM ve robotik kodlama eğitimine pek çok program öğretmenlerimiz için hazırlanacak." diye konuştu.

Bugünkü haber. Hem yüz yüze hem de Online eğitim olacak demiş genel müdür:

ÖĞRETMENLERİN YAZ DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI YÜZ YÜZE VE ÇEVRİM İÇİ OLACAK

http://www.meb.gov.tr/ogretmenlerin...-yuz-yuze-ve-cevrim-ici-olacak/haber/21086/tr

Boyacı, bu yılki mesleki gelişim programına ilişkin, "Sadece bu döneme özgü olarak öğretmenlerimize halihazırda yürütülmekte olan mesleki gelişim programları yüz yüze yapılacağı gibi online olarak da sunulacak. Online eğitimler, Mebbis modülünden öğretmenlere duyurulacak." dedi. Bu yıl öğretmenlerin mesleki çalışma programında pek çok yenilik yaptıklarını aktaran Boyacı, "Türkiye'nin dünyaca ünlü bilim adamları, deneyimlerini öğretmenlerle videolu anlatımlarla paylaşacak. Öğretmenlerimize uluslararası akredite sertifika programları sunulacak. Çerçeve programımızın da içeriğini yeniledik. Bu kapsamda zeka oyunlarından STEM ve robotik kodlama eğitimine pek çok program öğretmenlerimiz için hazırlanacak." diye konuştu.

Her şeyin içinde şu robotik kodlamayı görünce tüylerim diken diken oluyor, midem bulanıyor artık. Memlekette herkes robot yapıyor mübarek, yaptıklarının çoğunun lego olduğunu ne zaman fark edecekler merak ediyorum.

Her şeyin içinde şu robotik kodlamayı görünce tüylerim diken diken oluyor, midem bulanıyor artık. Memlekette herkes robot yapıyor mübarek, yaptıklarının çoğunun lego olduğunu ne zaman fark edecekler merak ediyorum.
block tabanlı programlama ortaokullar için yeterli.Robotik denen şey ise gelişmiş seviye istiyor.bilişim tekn öğretmeni bile zorlanır bence de yavan kalır.Üniversitede istiyorlarsa arge de uğraşsınlar.Çünkü biraz uzmanlık gerektiren konulardır.Bzim sorunumuz sanki robot üretememek.Bilgiyi alıp nasıl işleyeceğini bilmeyenler bize eğitimden bahsediyor.Bir konuda uzman olmadan hayati kararlar almak bana absürb komedi dizisi gibi geliyor.Örneğin müslüman diyen kişi faizi helal gibi gösteren ancak bizim ülkede gördüm.Bu ne lahana turşusu.

şuan gelecek konusunda kaygılı olduğum için udemy den ne varsa kaydoldum.Java,python ve php de orta seviyeyim hatta gelişmiş kısımlara da azıcık giriş yaptım.Linux ^u kullanabiliyorum.CCNA konsunda orta seviyeyim onu da geliştirecem.Hacking konusunda orta seviyeyi geçtim.Kaliyi yıllardır kullanıyorum.Her boku bilen adam oldum meb yüzünden.İleride bir şey olursa önüme bakabileyim diye.Ek para kazanmalıyım.O kadar okudum araştırdım meyvesini almalıyım.

Bu neyin sikayeti anlamadim hakkini savun hocam ama bize karsi degil .biz sana ne ettik 14 marttan beridir bulundugum sehri degistirmedim vefa 112 falan gilan arandim kabul etmedim kesin bir dille reddettim sinav gorevleri ile zatrn bu donem de isim olmaz o topa girmedim bile.2 cocugumlaninsandan uzak dag bayir bahce kirlarda gezdim dolastim.sen reddetmeyi bilmiyorsan hak hukuk isinengirme hocam.ona bakarsan bende sey mi deyim ben 3 aydir evdeyken keyfine carsida gezenlere mi kizayim...devletnkesin ve net bir dil kullanmaliydi bu dediklerin olmazdi
öğretmenin gücü sadece öğretmene yetiyo herzamanki gibi :(

Kendilerine gelince LGS dahil önemli toplantıları zoom ile gerçekleştirenler öğretmene gelince sene sonu toplantısını okulda yüz yüze yapacaksınız diyor.
Her sene olduğu gibi bu yıl da gidip eğitimi kurtaracağız seminerde.

Başka ilde yapmak isteyenler için Mebbis’e eklenmiş: BAŞVURULAR 19 HAZİRAN 23:59 ' da SONA ERECEKTİR.

Başvuracak arkadaşların acele etmesinde fayda var. Benim gitmeyi düşündüğüm okullardan birinin kotası dolmuş bile.

Biraz önce ilan edilen kısıtlamaların kaldırılması haberiyle seminerleri okulda yapılacağı kesinleşti kanımca...

arkadaşlar selamlar. sistemde bir arıza mı var. ilçedeki bütün okulları seçtim, limit dolmuştur ikazı veriyor. rastgele il ve ilçelerde de aynı uyarı çıkıyor.

Geri