Samsung LED TV almak istiyorum?

Kodla Büyü

designbote

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Samsung LED tv almak istiyorum.
Önereceğiniz bir model var mı?
LED tv alırken nelere dikkat etmeliyim? neler olmazsa olmaz?
samsung dışında farklı bir öneriniz var mı?

Fiyat aralığını belirtmek isterim(çok param yok.)(1500 TL-2500 TL)
teşekkürler

kardeş marka olarak samsung deil lG alırsan sana tavsiyem

42 veya 32 LW570S 3D 7 adet gozluk hediye
32LW4500---1399
32LW5500-1499 arasındaki fark ise 5500 de internet var...Almadan önce bi teknosa ya uğra orada bak derim.

ben 32lW570S modelini alıcam...bekliyorum daha gelmedi Türkiyeye 10 martta gelcek.Uydusu içinde bu modelin...Samsungda guzel ama PS3 de sorun oluyor diye biliyorum.

benim önerim alma derim hocam, parasızlıktan kan ağladığımız şu günlerde neyin nesi bu LCD Tv si di mi :=) anlayan anladı hocam :=)

hocam bende samsung d5003 (1500 tl almıştım ama şimdi 1300tl falan) var bende fabriika ayarlarında video oynatmasınıda açtım sıkınti yok.

Arkadaşım bende senin gibi çok kararsız ve ne alacağımı bilmiyordum. Araştırmalarım sonucu Samsung 40D6510 u 2300 TL ye aldım. 3D özelliğinden ziyade kablosuz internete bağlanması tüm internet sayfalarına girebilmesi ve üzerinde HD uydu alıcısı olması hoşuma gittiği için tercih etttim. Gözlük sayısından dolayı televizyon tercihi bence yapılmaz. Her ikisininde 2 boyutlu görüntüsüne bak öyle karar ver zaten 3D izlemeye çok fırsatın olmuyor.
Paran yeterse 40D7000 al internet browser ı daha hızlıymış. Şimdiden hayırlı olsun....

Kablosuz internet demiyelim hocam :) kablosuz youtube veya video siteleri......Bende samsungd5000 var full HD led...ama simdi bakıyorum da hic gerek yokmuş bu kadarına çünkü HD yayın yapan ücretsiz kanal sayısı yok denecek kadar az...Sana tavsiyem HDMI girsi olan bir Tv al istediğinde bağla laptoba ister dev ekranda oyun oyna ister internete gir...Paranda cebinde kalsın :)

Benim gibi elektronik delisiysen 40d7000 al.Fiyat 2700-3000 civarıdır.Samsung bayiinden 2800e aldım.Kendi dahili receiverı olduğu için uydu kablosu ve kendi fişi haricinde kablo yok.Ağdan bilgisayarımdaki film ve dizileri izleyebiliyorum.3D filmlerde filmin içinde gibisin.Her türlü kodeki çözüyor.Web browser vasıtasıyla internette geziliyor.HD kanallar süper.6500 serisinde 3D filmler FullHD değil,benden söylemesi.Gözlük başağrısı yapıyor deniliyor ama bende sorun olmadı.Ama bütçe de önemli tabii ki.

hocam ben lg 37 lv 3550 aldım yaklaşık 1 ay önce istanbul bilişimden (internetten) oldukça memnunum. hangi filmi taktıysam hepsini açtı. türkçe altyazı problemi yok. led tv tavsiyesi istiyorsan kesinlikle tavsiye ederim. 94 ekran boyutu yeterliyse ekstra özellik istemiyorsan (3d gibi) kaçırma derim. İstanbul bilişimde oldukça ilgiliydi. Lg garantili olmasınada dikkat et bu arada.

arkadaşlar çok teşekkürler.

Lg nin tv de iyi olduğunu biliyorum. Samsungda son dönemde fırtına gibi girdi. çok farklı modeller var. kafam karıştı. Ama
tavsiyeleriniz ölçüsünde model sayısını azaltmş oldum. teşekkürler. Araştırmaya devam edeceğim(çok uzatmadan) teknolojiye nasıl yetişebiliriz ki

hocam 3d film seyredeceksen kesinlikle LG nin LW5500 veya LW570S-LW650S ekran boyutu sen bilrisin ama 42 üstü kesinlikle film izlemeyi seviyorsan. bende 47lw5500 var hem yedi tane gözlük (3d film izlerken çok rahat üç saati geçen süre film izledik aile boyu çok rahat) hem ekran boyutu film izlemeye değer. eksi yanları ise dts ses çözemiyor (Samsung çözüyor) .m2ts bluray oynatamıyor onun dışında gayet memnunum tvimden. Ama bir teknoloji mağzasına git orada incele bence yanında film götür dene kafana hangisi yatıryorsa onu al bende çok düşündüm samsung mu lg mi diye ama lg daha mantıklı geldi. vatanın haftasonu kampanyasıyla çok uyguna getirebilirsin.

karbukan hocam teşekkürler. Haftasonu teknoloji (tv, beyaz eşya vs.) araştırması yapmayı düşünüyorum bende.

ilon' Alıntı:
Kablosuz internet demiyelim hocam :) kablosuz youtube veya video siteleri......Bende samsungd5000 var full HD led...ama simdi bakıyorum da hic gerek yokmuş bu kadarına çünkü HD yayın yapan ücretsiz kanal sayısı yok denecek kadar az...Sana tavsiyem HDMI girsi olan bir Tv al istediğinde bağla laptoba ister dev ekranda oyun oyna ister internete gir...Paranda cebinde kalsın :)

hocam smart tv lerde sadece youtube ve video sitelerine girebiliyosunuz evet fakat 6500 ve üzeri olan modellerinde tüm internet sayfalarına girebiliyorsunuz. bende 40D 5000 i almayı düşünmüştüm :) Vatanda her ikisinin normal tv görüntüsünü görünce vaz geçtim. fiyatla alakalı bi durum tabi birazdaha bütçe ayırabilseydim kesin d7000 alırdım ama bütçeniz 2500 civarı ise 6510 tavsiyemdir beyaz çok şık bir görüntüsü de var.

hocam bende 2 ay önce 40d6500 aldım.Çok memnunum.sadece nete girerken biraz ağır kalıyor.Hemen hemen her türlü video müzik ve resim dosyalarını açıyor.3D özelliği de fena değil.Vatan bilgisayarda indirime denk gelip aldım...

samsung daha ağır basıyor. ama lg nin de özelliklerini görünce fikrim değişti lg ile ilgili

ben geçen sene 2000 TL'ye samsung 40d6000 almıştım led tv..
her türlü filmi vs oynatıyor..T
fakat bir kaç ay önce ablamlara LG lw 5500 3d aldık 2,400 TL'ye..
sanırım şu an 2000 civarı o televizyon..
kendi televizyonumdan soğudum..
7 tane 3 d gözlük veriyor..
3 boyutlu filmlerin hemen hemen hepsini oynatıyor..
2d yayını 3d'ye çeviriyor..
ben onu tavsiye ederim..

hidayet38' Alıntı:
hocam bende samsung d5003 (1500 tl almıştım ama şimdi 1300tl falan) var bende fabriika ayarlarında video oynatmasınıda açtım sıkınti yok.
Samsung d5000 5003 den daha iyi
ben ise 40d 6500'ü almayı düşünüyorum ama çok pahalıııı

3d düşünüyorsan LG , Tv izleyeceğim diyorsan Samsung alman lazım.

Yalnız 46d6000 i inceledim - çok aman aman bir görüntü gözlemlemedim.. Bende Philips 7690 var - benim tv nin görüntüsü daha güzel..

geçen hafta hizlial ın indiriminden vestel in 42 " 3d led tv sini aldm. 1400 tl ye geldi. yanında 4 tane pasif gözlük verdiler. gayet memnunum. hem 3d hemde normal yayınlarda gayet güzel.

hocam ben lg 37 lv 3550 aldım 4 ay önce süper memnunum.107 ekran yani 42' aldım ben.alırken çok mu büyük diye tereddütüm olmuştu ama çok büyük de gelmedi çok küçük de gelmedi tam idealmiş.3d istiyorsan o ayrı bir mevzu.ama normal bir led dersen lg derim

Biz bir kaç ay önce samsung 40d7000 aldık. Marka olarak kesinlikle samsung öneririm. Görüntü kalitesi en iyi onda var.

Ancak şunu da söylemek isterim. Bu modellerde web browser var. Biz çok ümitlenerek almıştık. Ama öyle olmuyor. Bir kere biz televizyona klavye mouse bağlarız öyle tarayıcıyı kullanırız diye düşünmüştük. Ama ne yazık ki böyle bir şey yok. Sadece kumanda ile giriyorsunuz. Ve gerçekten çok vakit harcanıyor. Ayrıca bir kaç kere kullandık. sonra tarayıcı dondu kaldı. Resetlemek zorunda kaldık. Bir daha da hiç kullanmadık o özelliği.

samsung 40d7000 var bizde mükemmel.
hiç lg ile uğraşmayın derim
vatan'da indirime denk gelince alın gitsin

3d düşünüyorsan LG , Tv izleyeceğim diyorsan Samsung alman lazım.

Yalnız 46d6000 i inceledim - çok aman aman bir görüntü gözlemlemedim.. Bende Philips 7690 var - benim tv nin görüntüsü daha güzel..

hem 3d hemde tv izlemek istesem çok şey mi istemiş olurum?

aslında internet tarayıcısı olarak kullanacağımı (hele kumanda ile giriş sağlanıyorsa) hiç düşünmüyorum.
kumanda başında vakit geçiremem.

bu yüzden internet tarayıcı özelliğini çok önemsemiyorum.(fare ve klavye bağlanmadığı sürece.)
ama 3d film göstermesi, 2d-3d çevirme özelliği, farklı dosya uzanrılı filmleri, müzikler, vs oynatmasını önemsiyorum.

Tavsiyelerde yine samsung ve lg ön planda.
özellikleri yakından görmek için tavsiye edilen modelleri bir de yerinde inceleyeceğim.

yalnız hiç sony tavsiye eden olmadı şaşırdım.(heralde fiyat sınırlılığından dolayı)

hocam biz 3 hafta önce samsung 40d5003 led tv aldık tekonsa turuncu indirimden 1399tl ye..memnunuz çok güzel 102cm ekran çok güzel

designbote' Alıntı:
aslında internet tarayıcısı olarak kullanacağımı (hele kumanda ile giriş sağlanıyorsa) hiç düşünmüyorum.
kumanda başında vakit geçiremem.

bu yüzden internet tarayıcı özelliğini çok önemsemiyorum.(fare ve klavye bağlanmadığı sürece.)
ama 3d film göstermesi, 2d-3d çevirme özelliği, farklı dosya uzanrılı filmleri, müzikler, vs oynatmasını önemsiyorum.

Tavsiyelerde yine samsung ve lg ön planda.
özellikleri yakından görmek için tavsiye edilen modelleri bir de yerinde inceleyeceğim.

yalnız hiç sony tavsiye eden olmadı şaşırdım.(heralde fiyat sınırlılığından dolayı)

Hocam 3d özellik olunca samsung televizyonlarda smart tvleri almak zorundasın. Ve 3d olanların hepsinde web browser var zaten otomatik olarak. Diğer markaları bilmiyorum. ama bir teknoloji ürünleri satan mağazaya gidin. tvler yan yana. Görüntü kalitelerini kıyaslayın. Biz samsungdan web browser özelliği hariç oldukça memnunuz.

Geri