sınav yerleştirme programı!!

Kodla Büyü
file.php

Kolay gelsin hocam bende de yazdırma işlemi anında bu şekilde bir hata vermekte kullandığım sürüm son yayınlamış olduğunuz sürüm.
Cihaz: Win 10 Home 64 Bit
Ofis : 2007 Professional

Ekli dosyalar

• osdp hata1.png
    osdp hata1.png
    67.5 KB · Görüntüleme: 974
fatihkultukturkan' Alıntı:
Yazıcıyı seçip dener misiniz. Yazıcı işaretli olması değilde seçili olması lazım.

Teşekkürler hocam :) Check olması yeterli diye düşünmüşütm. Gayet iyi çalışıyor şu an tekrar tüm emekleriniz için teşekkürler.

Öncelikle teşekkürler hocam. Sınıfları e-okuldan ekledim. Bunla ilgili bi sorun yok. Benim ortak sınavla ilgili hiç tecrübem yok. Sizden yada kullanan arkadaşlardan kullanıma dair biraz bilgi isteyebilirmiyim. Salonlar, sınıflar, yazılı kağıtları...
Bunları hangi sırayla nasıl yapıcaz, sınava her şeyiyle hazır hale gelmek için hangi menüleri nasıl bir sırayla kullanmak lazım.

ancabsim' Alıntı:
Öncelikle teşekkürler hocam. Sınıfları e-okuldan ekledim. Bunla ilgili bi sorun yok. Benim ortak sınavla ilgili hiç tecrübem yok. Sizden yada kullanan arkadaşlardan kullanıma dair biraz bilgi isteyebilirmiyim. Salonlar, sınıflar, yazılı kağıtları...
Bunları hangi sırayla nasıl yapıcaz, sınava her şeyiyle hazır hale gelmek için hangi menüleri nasıl bir sırayla kullanmak lazım.

Özetin Özetini yapayım
1. Öğrencileri Ekle
2. Salonları oluştur (içinde benim okula göre yapılmış salonlar var uyuyorsa sorun yok. Unutmadan silip - ekle düzenleme aktif değil)
3. Dağıtım -2 den dağıtımı yap.
3.1. Sınava girecek öğrencileri ekle
3.2. Sınav yapılacak salonları ekle
3.3. Dağıtım adını yaz dağıtım yap.
4. Listeleri al.
4.1. Sınav dağıtım listesi ( salon oturma planı)
4.2. Sınav yerleri listesi ( Öğrencinin hangi salonda sınava gireceği liste)
5. Listeleri sınıflara gönder

Bir dağıtımı her ders içinde kullanabilirsin. Her sınavda yeniden dağıtımda yapabilirsin tercih size kalmış.

Eğer öğrenciye özel yazılı kağıdı yazdırmak istiyorsan

Öncelikle bu işlem biraz karışık belirtmek isterim. Düzenli olması için benim tavsiyem
ilk önce 2015-2016 adı altında bir klasör oluşturun içine 1D1Y (birinci dönem 1. yazılı) diye bir klasör daha oluşturun
bununda içinde derslerin işimlerinden oluşan klasörler oluşturun (İngilizce, matematik, fizik, kimya .... )
daha sonra size gelen belgeleri bu klasörlerin içine kopyalayın. Kopyaladıkltan sonra dosya ismini sınıf ismiyle değiştirin ( 9 matametik yazılı --> 9ABCDE gibi yapın zaten matemetik klasöründe olduğu için ders adına gerek yok)
Eğer belge iki sayfadan oluşuyorsa bu belgeyi birer sayfadan oluşan iki belge yapın ve isimlerini 9ABCDE_1, 9ABCDE_2 gibi kaydedin. 1 olan birinci sayfa 2 olan ikinci sayfa

1. Yazılı kağıdı kaydet.
2. Seçimli Yazılı yazdır.

36 öğrenciden sonrası A4 kağıdına sığmıyor. Bu sebeple yeniden sınıf listelerini 36 yapmak zorunda kaldım. Dağıtım yapan fr3 uzantılı dosyalarda hangi sayılarla oynanırsa öğrenci kutuları küçülür. Yardım!.

gelecektr' Alıntı:
36 öğrenciden sonrası A4 kağıdına sığmıyor. Bu sebeple yeniden sınıf listelerini 36 yapmak zorunda kaldım. Dağıtım yapan fr3 uzantılı dosyalarda hangi sayılarla oynanırsa öğrenci kutuları küçülür. Yardım!.

Oturma Planı yazdır düğmesini hiç denediniz mi?
Örnek bir kaç tane yaptım sorunsuz çalışıyor.

Ekli dosyalar

• 48 Lİ.JPG
    48 Lİ.JPG
    164.4 KB · Görüntüleme: 879
  • 48-2.JPG
    48-2.JPG
    201.1 KB · Görüntüleme: 874
gelecektr' Alıntı:

hocam yeni salon oluştururken sıraları A tipi olarak kaydedin bende de öyle sorun olmuştu değiştirince düzeldi

Salon tipi A seçilince oldu. Ben B tipi seçmiştim. Örnek iki dosya gönderiyorum. Yardımcı olanlara teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• A_tipi.jpg
    A_tipi.jpg
    455 KB · Görüntüleme: 852
  • B_tipi.jpg
    B_tipi.jpg
    436.6 KB · Görüntüleme: 851
program için teşekkürler, benimde dağıtım ile ilgili bir sıkıntım var. 9-10-11-12 sınıf öğrenci sayılarımızda farklılıklar var. 12ler 118, 11ler 61, 10lar 107, 9lar 156 öğrenci. tüm sınıfları dağıtım yaptırdığımda salonun birisi sırf 9.sınıf oluyor. daha dengeli bir dağılım için püf noktası nedir?

kmrngns' Alıntı:
program için teşekkürler, benimde dağıtım ile ilgili bir sıkıntım var. 9-10-11-12 sınıf öğrenci sayılarımızda farklılıklar var. 12ler 118, 11ler 61, 10lar 107, 9lar 156 öğrenci. tüm sınıfları dağıtım yaptırdığımda salonun birisi sırf 9.sınıf oluyor. daha dengeli bir dağılım için püf noktası nedir?

Buna çözüm yok bildiğim kadarıyla. Sanki bir sürümde hayali öğrenci yaratıp boşlukları dolduruyordu diye hatırlıyorum ama son sürümde bu özellik yok sanırım.

Benim bu durumda yapacağım şu olurdu. 9; 10 ve 12 leri dağıtıma sokarım. Ayrıca fark kadar sınıflara YOK adlı öğrenciler eklerdim. Bu YOK lar yerine manuel olarak osdp.mdf dosyasına 11 öğrencilerini eklerdim.

Fatih hocam yeni sınav sezonu başlıyor. Programı güncellediniz mi veya yeni bir program üzerinde çalışıyordunuz onu paylaşacak mısınız?

bu halini bile güzel fakat yenilik istiyo
:++: :++: :++: :++:

Hocam bende de dağıtımla ilgili bir sorun çıktı. Örneğin 9. ve 10. sınıfların gireceği bir sınavda 10.sınıfların sayısı az olunca,bazı sınıflar tamamen 9.sınıflardan oluşuyor. Bazı sınıflarda neredeyse yarı yarıya dağılmış oluyor. Mevcudu az olan sınıfı tüm sınava girecek sınıflara eşit olarak dağıtabilmemizin bir yolu var mı?

30 un üzerindeki sınıflarda sınıf dağıtım çizelgesi eksik çıkıyor. 30 dan sonrası göstermiyor bu konuda çözümü bilen arkadaşlar varmı? lüften yardımcı olalım. 6 sıralı sınıflarda sorun var

Listeleri Göster menüsündeki Yazdır yerine Oturma Planı Yazdır seçersen olur. ayrıca Salon tipini A seçmelisin.

fatih hocam sınıf yerleştirmeleri manuel olarak tercihleri seçmeyi sağlayacak şekilde yeni sürümünü yapabilir misiniz? Sınıflar arası sayı olarak çok farklı. Bizim tercihlerimize göre 1. sırada 9 2. sıada 10 vs. gibi olmasını seçebilmeyi sağlayan bir sürüm. Diğer türlü mdf dosyasını tek tek ayarlama zorundakalıyorum. Sadece çıktıları sizin programınızla yapıyorum. İyi çalışmalar

gelecektr' Alıntı:
fatih hocam sınıf yerleştirmeleri manuel olarak tercihleri seçmeyi sağlayacak şekilde yeni sürümünü yapabilir misiniz? Sınıflar arası sayı olarak çok farklı. Bizim tercihlerimize göre 1. sırada 9 2. sıada 10 vs. gibi olmasını seçebilmeyi sağlayan bir sürüm. Diğer türlü mdf dosyasını tek tek ayarlama zorundakalıyorum. Sadece çıktıları sizin programınızla yapıyorum. İyi çalışmalar

tekrar sıfırdan delphi xe8 de yazmaya başladım. Tabi sıfırdan yapmak zaman alıyor. Şimdilik algoritmayı değiştirmekle uğraşıyorum. Aklımda mantığı oturduk daha düzenli ve sade bir versiyon yapmayı planlıyorum.

Fatih hocam, bazı öğrencilerin adları, sınava girecekleri salonun oturma planında görünmüyor. Bu sorunun bir çözümü var mı acaba? Epey sıkıntı oluyor bizim için.

Teşekkürler.

yataylimit' Alıntı:
Fatih hocam, bazı öğrencilerin adları, sınava girecekleri salonun oturma planında görünmüyor. Bu sorunun bir çözümü var mı acaba? Epey sıkıntı oluyor bizim için.

Teşekkürler.
Aynı sorun bizde de var.

bilalca' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:

Teşekkürler.
Aynı sorun bizde de var.

Bu durumu bende kendi okulumda fark ettim. Galiba sorunun kaynağı salon kapasitesinin üstünde yer gösterdiğimizden oluyor olabilir. Örneğin salon 36 kişilik biz elimizle 38 kişi girince sistem 36 gibi düşünüp ona göre oturma planı çıkartıyor olabilir diye düşünüyorum. Bugün o durumu düzeltmeye uğraşacağım düzeltirsem siteye yüklerim.

Aynı sorun bizde de var hocam..9 lar 166 kişi 10 lar 155 kişi 11 ler 52 ve 12 ler 28 kişi olduğu için sıkıntı oluyor..ne yapmalıyım hocam

Geri