Sınıfta öğretmenini bıçakladı

Kodla Büyü

bilgin5255

Aktif Üye
Tasdikname için okula gelen öğrenci, sınıfta öğretmenini bıçakladı.

ESENYURT'ta tasdikname almak için okula giden öğrenci son kez arkadaşlarını görmek için girdiği sınıftaki öğretmeni bıçakladı. Öğretmen Narife Çekcek hastaneye kaldırılerken, gözaltına alınan öğrenci Esenyurt Çocuk Büro Amirliği'ne götürüldü.

Olay, Esenyurt'taki Kıraç Lisesi'nde, saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Tasdiknamesini almak için okul idaresiyle görüşen öğrenciye 18 yaşından küçük olduğu için velisi gelmeden tasdiknamesini alamayacağı söylendi.

Bunun üzerine arkadaşlarıyla görüşmek için girdiği sınıftaki öğretmen, Narife Çekcek'le (28) tartışan öğrenci, cebindeki bıçağı çıkardı. Çekcen, karın boşluğundan aldığı bıçak darbesiyle öğrencilerinin gözleri önünde yere yığıldı. Öğrencilerin haber verdiği diğer öğretmenler polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Öğrenci gözaltına alınarak Esenyurt Çocuk Büro Amirliği'ne götürülürken, Çekcek ambulansla kaldırıldığı Esenyurt Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı. Yaklaşık 4 saat süren ameliyatın ardından Narife Çekcek, yoğun bakım servisine alındı.

Çağatay KENARLI- Timur TARLIĞ/İSTANBUL, (DHA)

Doktorlar kendilerine yapılana karşı nasıl anında güçlü bir tepki verdiler. Sağlık bakanı doktora atılan yumruk bana atılmış demektir dedi. İçişleri bakanlığı hemen genelge yayınladı. Her gün öğretmen bıçaklanıyor öğretmenlerden ses yok. Galiba gerçekten öğretmenler bazı konularda niteliksiz hak vermeye başladım bu görüşe.

bu saldırgan görev başındaki memura saldırıdan dolayı acaba ne kadar içeride yatacak? ama pardon psikolojisi bozulmuş "ÇOCUĞUN", hemen psikolojik destek verilip topluma kazandırılmalı. ne de olsa hapse atmak çözüm değil. :x :x :x

bende haberi biraz önce seyrettim..doktorları takdir ediyorum...bizde olmayan birliği beraberliği onlar gösteriyorlar... :verymad:

gerçekten doktorla öğretmen arasındaki tutum farkını görünce öğretmenliğin tamamen itibarını kaybettiğini gördüm.

inanakyol' Alıntı:
Doktorlar kendilerine yapılana karşı nasıl anında güçlü bir tepki verdiler. Sağlık bakanı doktora atılan yumruk bana atılmış demektir dedi. İçişleri bakanlığı hemen genelge yayınladı. Her gün öğretmen bıçaklanıyor öğretmenlerden ses yok.

Hocam sağlık çalışanlarının böyle bir bakanları var. Bizimki seçmeli derslerle, 4+4+4'lerle, imam hatiplerle, öğretmenlerle uğraşsın. Tüm Türkiye'de bir gün grev yapabilsek belki bir şeyler değişir, hiç olmazsa bu bakan tepemizden gider.
Bu arada çocuğa olacakları söyleyeyim 1-2 gün nezarette kalır, 18 yaşından küçük olduğu için tutuksuz yargılanmak üzere salınır. Bu arada öğretmen arkadaşımıza büyük ihtimalle soruşturma açılır.

Cok uzuldum istanbuldaki bayan ogretmene. Ilk donem (Istanbulda) 8'lerden ogrencimin biri abisini cagiracakmis da, gunumu gorecekmisim. Utanmadan bir de bunlari soyluyor bana. Cagir dedim ben de. 2 bayan ogretmene daha hakaret, telefonda sapiklik yapinca ailesi cagrilip islem yapildi.

'Esin öğretmen uçurumdan itildi'
Siirt’te, şiddet gördüğü eşine açtığı boşanma davası sürerken uçurumda cesedi bulunan ve kazayla düşüp öldüğü iddia edilen öğretmen Esin Güneş davasında, olay yerinde yapılan keşif raporu tamamlandı.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25343826/

Psikopat ogrenci, velilerden cektigimiz yetmiyormus gibi en yakinlarimizdan da siddet gorulebiliyor. Butun siddet haberleri beni uzuyor. Keske huzur icinde yasayabilsek, bu kadar nefret dolu olmasak :(

boyle bir bakanimiz oldugu icinde utaniyorum, uzuluyorum. bu kadar duyarsiz olusumuza da.

fulbt' Alıntı:
bende haberi biraz önce seyrettim..doktorları takdir ediyorum...bizde olmayan birliği beraberliği onlar gösteriyorlar... :verymad:
aynen biz de az önce bunu konuştuk, nasıl güzel birlik oldular doktorlar
:verymad:

Bakanımızda iş yok açıkçası, birde toplumda öğretmen doktor kadar değerli değil. doktorlar kıymete bindi maalesef, bazı branşlarda doktor bulamıyor devlet ama atama bekleyen binlerce öğretmen var. İşin doğrusu bu maalesef.

Birde öğretmenlerde maalesef birlik yok. Doktor önlüğü asarım dedim mi devlet korkar , ama öğretmen dedi mi güle güle der.

Önüne geleni doktor yapmıyorlar ama öğretmen yapıyorlar. Kütüphanecilik mevzunun sınıf öğretmeni olması gibi. O yüzden öğretmen seviyesi düşük ne yazıkki.

bilgin5255' Alıntı:
gerçekten doktorla öğretmen arasındaki tutum farkını görünce öğretmenliğin tamamen itibarını kaybettiğini gördüm.
Ben artık Bülent ARINÇ'a hak veriyorum. biz şahsiyetimizi kaybettik. birinin bize bunu kazandırması lazım.

mesleği bu duruma biz getirdik ne mevcut hükümet ne de bakan.bir çok öğretmen aman soruşturma yerim,aman görev yerim değişir rahatımdan olurum die,öğrencilerin hakaretlerine, velilerin posta koymalarına ağzını açmadı evinden uzak bir yerde onurlu bir şekilde görev yapmak yerine onursuz bi şekilde aynı yerde öğretmenliğe devam etmeyi tercih etti.sırf idarecisi hocam şu sendikaya geç dedi die onun hiçbir hakkını savunmayan hükümet yalakası sendikalara özlük haklarını sattı.bugün bir hizmetli öğretmenden fazla maaş alıyor ve hala öğretmenler ilksan seçimleri için oy kullanmaya gidiyorsa kimsenin durumundan şikayet etmeye hakkı yoktur.

okullarda güvenlik yetersiz, geçen aylarda 15 yaşlarındaki çocuk üzerime demirle yürüdü dövsem başım belaya girecekti, iş büyüyecek hemen bina kapısını kapattım kendimi korudum millette bizi korkak zannediyor olayı, karakolu çağırsam geri bırakıyorlar çocuk filan diye sineye çektim ne yapayım deli ile deli olacam, bir keresinde de gece motosikletimin lastiği biçaklanmıştı ve benzin hortumu kesilip benzin çalınmıştı ne yaparsın bu işler kolay değil beladan en iyi şekilde kaçmak gerekir. selamlar

doktorlar olayın olduğu günün sonrasında hemen iş bırakma eylemi yaptılar biz neden bugün okullardayız :!: işte doktorların farkı işte akıl farkı

aydin67' Alıntı:
okullarda güvenlik yetersiz, geçen aylarda 15 yaşlarındaki çocuk üzerime demirle yürüdü dövsem başım belaya girecekti, iş büyüyecek hemen bina kapısını kapattım kendimi korudum millette bizi korkak zannediyor olayı, karakolu çağırsam geri bırakıyorlar çocuk filan diye sineye çektim ne yapayım deli ile deli olacam, bir keresinde de gece motosikletimin lastiği biçaklanmıştı ve benzin hortumu kesilip benzin çalınmıştı ne yaparsın bu işler kolay değil beladan en iyi şekilde kaçmak gerekir. selamlar

3 aydır çok ciddi düşünüyorum şu an asker olduğum için her hangi bir şansım yok ama bulursam bi olurunu başka bir kuruma geçmeyi çok istiyorum

öğretmenlikten umutsuzum Allah affetsin

alfa-turk' Alıntı:
bilgin5255' Alıntı:
Ben artık Bülent ARINÇ'a hak veriyorum. biz şahsiyetimizi kaybettik. birinin bize bunu kazandırması lazım.
:+1: hak verdim hocam size artik. buyuk eylemleri birakin ya, forumda 1 cumle yazacaklar, o bile yok ya. hala millet eglencesinde tinlayan yok.

hamd olsun bir öğretmen daha bıçaklandı

yorum bile yapmıyorum artık... öğretmeni bu kadar itibarsızlaştıranlar ve hedef gösterenler utansın. eğer azıcık hayaları varsa.

Re: hamd olsun bir öğretmen daha bıçaklandı

bu nasıl başlık ya

Öğretmeni dövemiyor, bıçaklayamıyorsanız arayın 147yi biz bıçaklayalım... :-1:
Geçenlerde arkadaşımın eşinin başına gelen bir olay : Beden Eğitimi öğretmeni okulun bahçesinde bir bayan tarafından saçından tutulup yere yatırılıyor ve tartaklanıyor... Sonucu ne olursa olsun bu meslek bu kadar itibarsızlaştırılmamalıydı, doktorları doktor yapan da bizleriz ama doktorlar kadar olamıyoruz maalesef...

Bunlar gazeteye yansıyanlar, bir de yansımayanlar var. Dün okulumuzda derste Türkçe öğretmenine öğrenci yumruk atmış. Öğretmen rapor almış, polise gitmiş. Okula çocuk polisleri geldi... Bunlar daha iyi günlerimiz. Değerimizi gün geçtikçe yitiriyoruz. Bu günleri aramaktan korkuyorum.

Önüne geleni doktor yapmıyorlar ama öğretmen yapıyorlar. Kütüphanecilik mevzunun sınıf öğretmeni olması gibi. O yüzden öğretmen seviyesi düşük ne yazıkki.

yukarıdaki yorum bana göre yanlış. eğer bu mesleğin itibarı korunabilseydi değil kütüphanecilik mezunu su işleri mezunu bile öğretmen olsa böyle olaylarla karşılaşılmaz.
şöyle düşünün bizim çok özlediğimiz öğretmenlerin itibarlı olduğu dönemlerde lise mezunları öğretmen olarak atanmışlardır. itibarsızlık toplumumuzdaki değer değişimleriyle birlikte gelmiştir bana göre

Memleket batıyor, düzeltmeye yetkisi olanlar seyrediyor.
Şerefsizlerin saldırısına karşı kendini savunan öğretmene savcı 5 yıl hapis istiyor, savunmayan öğretmen ise ölüyor ya da ömür boyu sakatlanıyor. Artık can güvenliğimiz için silahla dolaşmamız lazım.

Öğretmenliği bu kadar ayak altına alıp velinin, öğrencinin elinde oyuncak edenleri Allahü Teala daha beter acılar etsin. İlköğretimde de lisede de çalıştım, anasınıfından 12. sınıfa kadar öğrencide de velide de kendini beğenmişlik, şımarıklık almış başını gidiyor. Ciğeri beş para etmeyen , vatana millete bir gram hayrı olmayan kişiler öğretmenden hesap sormaya çalışıyor. Öğrencinin yaptığı hiç bir olumsuz harekete müdahale etmememiz isteniyor. En ufak bir şeyde şikayet ediliyoruz.
O öğrencilerin aileleri belasını çok güzel buluyor sürekli şımartıp it-kopuk yetiştirdiği kendi çocuğu büyüyünce anne babasına da şiddet uyguluyor, öldürüyor. Arada olan okuldaki öğretmenlere, düzgün öğrencilere ve düzgün vatandaşlara oluyor.

Maalesef ki eğitimde de adalette de şu anki ceza sistemimiz tamamen suçluyu korumaktan yana. Okuldan atılmayacağını sınıfta kalmayacağını bilen öğrenci her türlü pisliği yapıp okulda terör estiriyor. Aynı şahıs 18 inden sonra ülkede idam cezasının olmadığını ne suç işlerse işlesin devletin kendisine en fazla ihtimal ömür boyu hapis verebileceğini 15-20 yılda da aftan çıkacağını biliyor. Sadece adaleti devletten beklemeyip suçluyu kendisi cezalandıran insanlardan korkuyorlar.

Geri