Süper okul sitesi!!!Joomla 2.5

Kodla Büyü
k.cokol' Alıntı:
sitenin üst ve orta bölümü tam da bir okul sitesi olmuş
siteye giriş oldukça yavaş ve bu ücretsiz hosttan kaynaklanıyor
en küçük köy okulu bile 100 mb a 10 tl host da olsa satın alıyor. ki sana 1 gb host (sınırsız veritabanı + sınırsız alt alan adı + lisanslı cpanel + günlük otomatik yedek alan hostingi sana 30 TL den ayarlayabilirim)
alt bölüm olmamış, müzikler-***** ler yasal açıdan sorun yaratabilir

eleştiriler için teşekkürler.en kısa sürede alan almak istiyorum.hangi firmadan alıyorsunuz site adresi varmı?

ismailt' Alıntı:
gayet güzel hocam.Ben şu joomlayı bi çözemedim yav.Millet joomlada site yapıyo ben haftalarca kod yazıyorum şu joomlayı bana öğretin bi zahmet arkadaşlar :)
Hocam başta bende çok umutsuzdum ama biraz uğraşıp birşeyler ortaya çıkmaya başlayınca gerisi gelmeye başladı.Çorap söküğü gibi geldi.Ama bayağı kafa yorup zaman harcamak gerekiyor.

formator2324' Alıntı:
barthez' Alıntı:
renk uyumu derken?
Hocam ne yaptın derdim senin emeğine saygısızlık filan değildi? Sadece renk konusunda ne düşündüğünü sordum. Bence olmamış Günlük hayattaki ibi düşünemeyiz dimi tasarım işini. Joomla zaten iyi bir portal ve Joomla 2.5 te oldukça özellik geliştirmişler her sürümde olduğu gibi gelişim devam etmiş. Ne söylemek istediğime gelince; Öncelikle emeğine sağlık. Tema oldukça iyi Sanki sağ sol menülerinde biraz sadelik gözetseniz daha iyi olurdu. Birde banner ile menüler arasındaki renk uyumu ilk açılışta beni boğdu bu benim fikrim. Menüler açık kırmızı tonlarında olsa Yada açık griler filan ne bileyim denenebilir zaten biliyorsunuz. Bence renkler çok net ve boğuyorlar siteyi içeriğe yoğunlaşamıyor siteye bakan, kurum sitesi olduğu için söylüyorum. Uzattım sanırım kolay gelsin. Bu arada tema çok iyi. Manşet haberin menüsü ile hemen altındaki menülerin uyumuna bakarsanız anlarsınız söylemek istediğimi.

Güzel olmuş hocam , emeğinize sağlık. Bu kadar emeğe göre bir alan adı alsaydınız keşke...

Accipiter' Alıntı:
Ju cobles temasının vasat bir editlemesi olmuş maalesef. Vasat diyorum çünkü özellikle üstteki bannerda geçen fotoğrafların genişlik ve boylarında birçok hata var. Bir de orta kısımdaki haberlere ait küçük görselleri temadaki gibi yaparsanız daha iyi olur:

http://demo5.joomla2you.com/index.php?m ... =ju_cobles

vasat bir editleme nasıl oluyor temalar direk hazırdır zaten.ben değiştirmedim.Ayrıca dediğiniz haberlerdeki küçük resimler ve temadaki hangi resimlerle aynı olsun dediğinizi de anlamadım.

barthez' Alıntı:
formator2324' Alıntı:
barthez' Alıntı:
renk uyumu derken?
Hocam ne yaptın derdim senin emeğine saygısızlık filan değildi? Sadece renk konusunda ne düşündüğünü sordum. Bence olmamış Günlük hayattaki ibi düşünemeyiz dimi tasarım işini. Joomla zaten iyi bir portal ve Joomla 2.5 te oldukça özellik geliştirmişler her sürümde olduğu gibi gelişim devam etmiş. Ne söylemek istediğime gelince; Öncelikle emeğine sağlık. Tema oldukça iyi Sanki sağ sol menülerinde biraz sadelik gözetseniz daha iyi olurdu. Birde banner ile menüler arasındaki renk uyumu ilk açılışta beni boğdu bu benim fikrim. Menüler açık kırmızı tonlarında olsa Yada açık griler filan ne bileyim denenebilir zaten biliyorsunuz. Bence renkler çok net ve boğuyorlar siteyi içeriğe yoğunlaşamıyor siteye bakan, kurum sitesi olduğu için söylüyorum. Uzattım sanırım kolay gelsin. Bu arada tema çok iyi. Manşet haberin menüsü ile hemen altındaki menülerin uyumuna bakarsanız anlarsınız söylemek istediğimi.
hocam dediğiniz kısım yeşil olan kısımla kırmızı olan kısımmı tam olarak neresi acaba?

formator2324' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:
Ju cobles temasının vasat bir editlemesi olmuş maalesef. Vasat diyorum çünkü özellikle üstteki bannerda geçen fotoğrafların genişlik ve boylarında birçok hata var. Bir de orta kısımdaki haberlere ait küçük görselleri temadaki gibi yaparsanız daha iyi olur:

vasat bir editleme nasıl oluyor temalar direk hazırdır zaten.ben değiştirmedim.Ayrıca dediğiniz haberlerdeki küçük resimler ve temadaki hangi resimlerle aynı olsun dediğinizi de anlamadım.

vasat bir editleme şöyle oluyor:

temadaki bannerın bir genişlik ve yükseklik boyutu var. diyelim 600px - 200px Siz kalkıp 400px lik bir resmi oraya eklerseniz resim lastik gibi uzuyor ve görüntü bozuluyor.

haberlerdeki küçük resimler "thumbnail" sorunu da şu. benim yazdığım adreste olması gereken şekli var temanın. o orta bölüme eklediğiniz yazılara ait küçük görselleri biraz daha küçük yapıp sola yaslarsanız şık bir görüntü çıkar.

rsboun' Alıntı:
ben banner da Atatürk'ü görmek isterim, Atatürk köşesi de çok aşağılarda kalmış.
Hocam banner dan çok anlamıyorum yani grafiğim iyi değil.eğer yapabilirseniz Atatürk okul logosu ve meb logosunun olduğu banner gönderirseniz sevinirim.

Accipiter' Alıntı:
formator2324' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:

temadaki bannerın bir genişlik ve yükseklik boyutu var. diyelim 600px - 200px Siz kalkıp 400px lik bir resmi oraya eklerseniz resim lastik gibi uzuyor ve görüntü bozuluyor.

haberlerdeki küçük resimler "thumbnail" sorunu da şu. benim yazdığım adreste olması gereken şekli var temanın. o orta bölüme eklediğiniz yazılara ait küçük görselleri biraz daha küçük yapıp sola yaslarsanız şık bir görüntü çıkar.
Lastik gibi uzayan kısmı göremiyorum ben.banner kısmı gayet net.genişliğinide orjinaline uygun yaptım tema genişliği ile aynı.

formator2324' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:
formator2324' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:

Lastik gibi uzayan kısmı göremiyorum ben.banner kısmı gayet net.genişliğinide orjinaline uygun yaptım tema genişliği ile aynı.

neyse sanırım photoshop ilgi alanınız değil hocam. iyi çalışmalar dilerim. kolay gelsin..

hocam bence;
banner için biraz daha çalış, elazığ falan ilçe varsa şair hayri yukarıda i.o. ise aşağıda olsun. simetri ve anlam bütünlüğü önemli. başlangıç için iyi.

hatta süper :D

seferzafer' Alıntı:
hocam bence;
banner için biraz daha çalış, elazığ falan ilçe varsa şair hayri yukarıda i.o. ise aşağıda olsun. simetri ve anlam bütünlüğü önemli. başlangıç için iyi.

hatta süper :D
Zaten öyle bir düzenleme yapacağım.Bu girişte gelişmeyi daha görmediniz:)

Geri