Renault symbol - Fiat egea - Pegaut 301

Kodla Büyü

faky18

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar, şehir içi kullanacağım araç arayışı içindeyim. Başlıkta belirttiğim araçlar arasında hangi modeli ve motor seçeneğini önerirsiniz. Çok fazla sorun çıkarmayan ve memnun olduğunuz yönleri paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler

önce ki arabam egea 1.4 fire idi fakat hantaldı. şimdi symbol benzinli kullanıyorum. symbol egeaya göre daha az yakıyor ve daha seri. egeanın dizelini de kullandım. egea alacaksan dizel tercih et.
egea 1.4 fire modellerinin bazılarında yağ yakma gibi kronik sorunlar var

Son düzenleme:
şuanki arabam egea 1.6 multijet memnunum arabamdan arkadaşında dediği gibi egea düşünüyorsan multijet dizel almaya bak benzinlerde bende okumuştum baya sorun.
Önceki arabam ise megane dı. Az yakan bir araba ama çok sorun çıkartıyordu. Symboller nasıl bilmiyorum ama klasik renault.
Kronik hataları bol olan bir marka

Egea 1.4 var bende sedan yağ yakma sorunu bende yok. Hantal mı dizelden sonra hantal. Ama iç hacim, bagaj vb. Özelliklerde çoğu araçtan çok daha iyi.

Dediğiniz araçların hiçbirini kullanmadım. Dışarıdan izlenime göre Egea derim. Daha önce Fiat Albea ve Punto araçlarım oldu. İkisinin de motoru 1.3 multijet idi. Motor olarak çok memnundum. Fiat alacaksanız multijet motor alın derim. Egea multijet alırsanız sizi pişman etmez..

Ayrıca sorun çıkarmayan kısmına çok takılmayın. Sorun çıkarmayan araç markası yoktur. Aracın sorun çıkarıp çıkarmaması biraz da şans işi. İkinci el alacaksanız biraz titiz davranmakta fayda var. Nispeten düşük km, daha önce sorun çıkarmış mı, aldığınız da arıza lambası yanıyor mu, ciddi kazası var mı vb. bunlara dikkat edin.. Kliması soğutmuyorsa, satıcı size gazı bitmiş, gaz doldurunca çalışır derse inanmayın. Klima bozuktur ya da gaz kaçağı vardır. Ve araç klima tamirleri zordur, pahalıdır, buna rağmen başarı oranı da düşüktür.

Merhaba arkadaşlar, şehir içi kullanacağım araç arayışı içindeyim. Başlıkta belirttiğim araçlar arasında hangi modeli ve motor seçeneğini önerirsiniz. Çok fazla sorun çıkarmayan ve memnun olduğunuz yönleri paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler
egea içlerinde en iyisi tabii 1.3 ya da 1.6 seçeneği 1.4 den uzak durun 😊

önce ki arabam egea 1.4 fire idi fakat hantaldı. şimdi symbol benzinli kullanıyorum. symbol egeaya göre daha az yakıyor ve daha seri. egeanın dizelini de kullandım. egea alacaksan dizel tercih et.
egea 1.4 fire modellerinin bazılarında yağ yakma gibi kronik sorunlar var
1.4 fire önermem yağ yakma kronik ve motor kapağı açmaya kadar gidiyor segmanlar vs vs tasarruf edecez diye 40 50 bin masraf yapmayın özellikle lpg lilerde var. Arkadaşın araba şimdi sanayide, dizeli alınır

Kardeşim bende C-Elysee var, 301 ile herşeyi aynı. 2019 dan beridir sadece 15.000 km bir yağını koyuyorum. 45.000 km mazot filtresi rutin şeyler dışında yakıt yönünden on numara. 115 e sabitle uzun yolda 4 ile 4.3 litre arası değişir yakıt. 5000 km ortalamada aracın ölçtüğü şehir içi dışı 4.7 litre. Daha çok şehir içi dur kalklar olmasına rağmen rakam bu.Bagajına diyecek yok. Koltuk diz mesafesi d segmentle yarışır. Sürücü ve ön yolcu tarafında da diz mesafesi ve aracın iç ferahlığına diyecek yok. Ayrıca yerden yüksek ben dağ bayır gezmek içinde aldım. Araç hafif bir araç sonuçta. Bir Audi, Ww değil elbette. Ben tercihimi bu yönde belirledim

Hocam @bigeast hocamın yazdıklarına tamamen katılmakla birlikte şunu da belirtmek isterim. Sembol den daha yumuşak egea dan da daha az yakan bir araç olduğu konusunda birçok kullanıcı ile hemfikiriz. Bizim araç 301 2017 1.6 HDİ 65000 km oldu yenice. 0 (sıfır) almıştım inanın sadece rutin bakım yaptırıyorum. Hayırlısı hakkınızda...

Kardeşim bende C-Elysee var, 301 ile herşeyi aynı. 2019 dan beridir sadece 15.000 km bir yağını koyuyorum. 45.000 km mazot filtresi rutin şeyler dışında yakıt yönünden on numara. 115 e sabitle uzun yolda 4 ile 4.3 litre arası değişir yakıt. 5000 km ortalamada aracın ölçtüğü şehir içi dışı 4.7 litre. Daha çok şehir içi dur kalklar olmasına rağmen rakam bu.Bagajına diyecek yok. Koltuk diz mesafesi d segmentle yarışır. Sürücü ve ön yolcu tarafında da diz mesafesi ve aracın iç ferahlığına diyecek yok. Ayrıca yerden yüksek ben dağ bayır gezmek içinde aldım. Araç hafif bir araç sonuçta. Bir Audi, Ww değil elbette. Ben tercihimi bu yönde belirledim
EGEA 1.3 (2020 model, 70 bin km) dizel yakıt harcaması..

Ekli dosyalar

• IMG-20230720-WA0000.jpg
    IMG-20230720-WA0000.jpg
    126.7 KB · Görüntüleme: 42
Geri